شرکت توزیع نیروی برق استان همدان
بریده جراید
کد مطلب:  3586 تاریخ انتشار:  1401/6/12 14:42:42
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
اخبار » ستاد
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان خبر داد
افتتاح و کلنگ‌زنی 133 پروژه برق طی هفته دولت در همدان/ 27 حلقه چاه برای آب‌رسانی به همدان برق‌دار شد
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان از افتتاح و کلنگ‌زنی 133 پروژه برق به مناسبت هفته دولت در استان همدان خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، علی سهرابی بیدار ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و تبریک هفته دولت اظهار کرد: به مناسبت هفته دولت 73 پروژه برق با اعتبار 625 میلیارد و 72 میلیون ریال به بهره‌برداری رسید.

وی با اشاره به افتتاح 14 پروژه با اعتبار 120 میلیارد و 234 میلیون ریال در شهرستان همدان افزود: 11 پروژه نیز با مبلغ 162 میلیارد و 400 میلیون ریال در ملایر و 7 پروژه با اعتبار 14 میلیارد و 357 میلیون ریال در شهرستان نهاوند افتتاح شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان تصریح کرد: بهره‌برداری از 6 پروژه با اعتبار 88 میلیون و 600 میلیون ریال در شهرستان تویسرکان، 8 پروژه با اعتبار 61 میلیارد و 300 میلیون ریال در اسدآباد و چهار پروژه با اعتبار 67 میلیارد و 31 میلیون ریال در شهرستان بهار از جمله این پروژه‌ها است.

وی عنوان کرد: چهار پروژه با اعتبار 15 میلیارد و 130 میلیون ریال در کبودراهنگ، پنج پروژه با اعتبار 26 میلیارد و 500 میلیون ریال در رزن، 8 پروژه با اعتبار 22 میلیارد و 120 میلیون ریال در فامنین و 6 پروژه با اعتبار 47 میلیارد و 500 میلیون ریال در شهرستان درگزین از دیگر پروژه‌های قابل افتتاح در هفته دولت بود.

سهرابی بیدار با اشاره به اقدامات انجام شده عنوان کرد: در قالب این پروژه‌ها در راستای کاهش خاموشی‌ها و پایداری بیشتر شبکه بیش از 52.8 کیلومتر از شبکه‌های سیمی به کابل خودنگهدار تبدیل شده است.

وی ادامه داد: در راستای خدمت‌رسانی به مشترکین جدید و ایجاد زیرساخت‌های لازم و توسعه کسب و کار و افزایش اشتغالزایی 29.4 کیلومتر شبکه فشار متوسط هوایی و همچنین برای توسعه سکونتگاه‌های شهری و روستایی و ارائه خدمات مطلوب به مشترکین 28.7 شبکه فشار ضعیف احداث شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به نصب 131 دستگاه ترانسفورماتور تصریح کرد: با این اقدام معادل 9 هزار و 170 کیلوولت آمپر به ظرفیت پست‌های توزیع شرکت افزوده شد.

وی با اشاره به نصب 3 هزار و 376 دستگاه لوازم اندازه‌گیری تک فاز و سه فاز گفت: تعداد مشترکین برق استان همدان در حال حاضر 797 هزار و 985 مشترک است.

سهرابی بیدار با بیان اینکه در این ایام ساختمان دیسپاچینگ جنوب استان در شهرستان ملایر به بهره‌برداری رسید، عنوان کرد: نصب 259 دستگاه چراغ برای روشنایی معابر و نصب 9 دستگاه کلید هوشمند با هدف افزایش قدرت مانور شبکه‌ای نیز از دیگر پروژه‌های اجرایی بود.

وی یادآور شد: همچنین به مناسبت هفته دولت 60 پروژه با اعتبار 603 میلیارد و 675 میلون ریال در قالب اصلاح شبکه، افزایش قدرت مانور شبکه‌های، تبدیل شبکه مسی به کابل خودنگهدار، نیرورسانی به متقاضیان، تأمین روشنایی معابر و رفع ضعف ولتاژ و بازگشایی معابر روستایی کلنگ‌زنی شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان در ادامه با اشاره به اقدامات شاخص این شرکت در دولت سیزدهم اظهار کرد: در این مدت طول شبکه فشار متوسط از 10 هزار و 633 کیلومتر به 10 هزار و 753 کیلومتر مدار و شبکه فشار ضعیف از 8 هزار و 353 کیلومتر به 8 هزار و 491 کیلومتر افزایش یافته است.

وی افزود: با افزایش تعداد پست‌های توزیع برق از 17 هزار و 504 ترانسفورماتور به 18 هزار و 21 دستگاه، ظرفیت پست‌های توزیع استان به 2 هزار و 402 مگاولت آمپر رسیده است.

سهرابی‌بیدار با اشاره به وجود 298 فیدر در استان، گفت: با اقداماتی از قبیل کاهش طول شبکه‌های توزیع، استقرار ترانسفورماتورها در مراکز ثقل‌بار، بازرسی مستمر و پیوسته از لوازم اندازه‌گیری مشترکین توانستیم شاخص تلفات انرژی استان را از 9.68 به 9.49 درصد کاهش دهیم.

وی اضافه کرد: از دیگر اقدامات در راستای افزایش ظرفیت نیروگاهی احداث 2 نیروگاه خورشیدی به مجموعه نیروگاه‌های استان است که در حال حاضر مجموع ظرفیت هشت نیروگاه خورشیدی در استان به 48.9 مگاوات رسیده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به اقدامات انجام شده در سطح روستاهای استان تصریح کرد: در حال تمام یک هزار و 73 روستای استان از نعمت برق برخوردار هستند و به تمام روستاییان خدمات‌ ارائه می‌شود.

وی عنوان کرد: توسعه و اصلاح 126 کیلومتر شبکه‌های فشار ضعیف و متوسط، احداث و اصلاح 16 دستگاه پست‌ توزیع و جابجایی یک هزار و 300 پایه برای آزادسازی معابر روستایی از جمله اقدامات انجام شده این شرکت در دولت مردمی بود.

سهرابی‌بیدار با اشاره به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در راستای عبور از پیک بار امسال افزود: با راه‌اندازی مرکز هوشمندسازی و کنترل بار شبکه‌ای (اسکادا) با نصب بیش از 80 کلید هوشمند موفق به کنترل بار شبکه و همچنین کاهش زمان خاموشی‌ها و افزایش پایداری شبکه شده‌ایم.

وی در ادامه با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای تأمین نیروی انسانی گفت: طی سال گذشته و امسال تبدیل وضعیت 13 نفر از پرسنل تأمین نیرو و 161 نفر از ایثارگران به قرارداد دائم انجام شده که در حال حاضر حکم 116 نفر از ایثارگران نیز صادر شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان بیان کرد: با تلاش جهادی همکاران در راستای آب‌رسانی به شهر همدان و تأمین بخشی از آب شهری از منابع زیرزمینی شهرستان‌های استان، 27 حلقه چاه برق‌دار شد.

وی ادامه داد: در این راستا شرکت توزیع برق استان همدان اقدام به احداث 2 هزار و 500 متر شبکه و نصب 9 دستگاه ترانسفورماتور به قدرت یک هزار و 80 کیلوولت آمپر در شهرستان بهار کرده که طی کمتر از 72 ساعت منجر به برق‌دار شدن 15 حلقه چاه برای اتصال آب شرب شهری شده است.

سهرابی‌بیدار عنوان کرد: با تلاش شبانه‌روزی و استفاده از تمام ظرفیت‌های استان در شهرستان کبودراهنگ با احداث 6 هزار و 500 متر شبکه و نصب 6 دستگاه ترانسفورماتور با قدرت 575 کیلوولت آمپر پنج حلقه چاه دیگر و یک ایستگاه پمپاژ برای کمک‌رسانی به آب شرب همدان وارد مدار شد.

وی اظهار کرد: با استفاده از ظرفیت پیمانکاران معین و در حرکتی جهادی نسبت به برق‌دار کردن هفت حلقه چاه آب قابل شرب و دو ایستگاه پمپاژ در شهرستان همدان با احداث 4 هزار و 600 متر شبکه و نصب 10 دستگاه ترانسفورماتور به قدرت 4 هزار و 775 کیلوولت آمپر در کمتر از یک هفته اقدام شده است.

انتهای پیام/

 

نظر شما:
[ لطفاً از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید ]
نام: 
نظر شما: 
*
ایمیل: 
کدامنیتی
*
 
شرکت سهامي مديريت توليد، انتقال و توزيع نيروي برق ايران © کلیه حق و حقوق مادی و معنوی این سایت، متعلق به شرکت توزیع نیروی برق همدان می باشد.