شرکت توزیع نیروی برق استان همدان
کد مطلب:  3533 تاریخ انتشار:  1400/10/7 13:37:02
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
اخبار » ستاد
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان خبر داد
تخصیص 37.5 میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح بهارستان در استان همدان
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به تخصیص 37.5 میلیارد تومان اعتبار در راستای اجرای طرح بهارستان به استان همدان گفت: در بخش روستایی تاکنون 23 میلیارد تومان از این مبلغ در استان هزینه شده است.

 

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، شیرزاد جمشیدی با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای عوارض روستایی با عنوان طرح بهارستان اظهار داشت: این طرح با هدف اصلاح شبکه‌های روستایی برای تأمین برق مطمئن در سطح کشور در حال اجرا است که 220 روستا در استان همدان را شامل می‌شود.

وی با اشاره به تخصیص 37.5 میلیارد تومان اعتبار در راستای اجرای طرح بهارستان به استان همدان افزود: با توجه به فعالیت‌های صورت گرفته در بخش روستایی تاکنون 23 میلیارد تومان از این مبلغ در استان هزینه شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان ابراز داشت: از جمله اقدامات اجرایی در این زمینه تبدیل شبکه سیم مسی روستایی به کابل خودنگهدار است که طی امسال 26 کیلومتر از شبکه‌های مسی روستایی به کابل خودنگهدار تبدیل شد.

وی با اشاره به جابجایی 220 اصله از تیرهای موجود در معابر روستا با هدف بازگشایی معابر تصریح کرد: تعداد 747 اصله تیر نیز به منظور پایداری شبکه تعویض و 425 دستگاه چراغ برای رفاه روستاییان نصب شده است.

جمشیدی رفع ضعف ولتاژ در مناطق روستایی را از دیگر اولویت‌های شرکت عنوان کرد و گفت: در این خصوص تعداد 5 دستگاه ترانسفورماتور در این مناطق نصب شد.

وی افزود: در راستای توسعه شبکه‌های برق روستایی نیز برای متقاضیان جدید 13 کیلومتر شبکه احداث و 458 اصله تیر نصب شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان افزود: در حوزه شهری نیز برای رفع ضعف ولتاژ و کاهش تلفات و همچنین کاهش خاموشی‌ها 102 کیلومتر از شبکه‌های نقاط مختلف استان با هزینه‌ای بالغ بر 10 میلیارد تومان به کابل خودنگهدار تبدیل شده و این روند به سرعت تا تبدیل تمام شبکه‌های سیمی ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه برای پایداری شبکه و کاهش سرقت‌ها نیز معادل 44 کیلومتر با هزینه‌کرد 4.4 میلیارد تومان به کابل خودنگهدار تبدیل شده است، گفت: در راستای بازسازی و نوسازی شبکه‌ها تاکنون 231 اصله پایه فرسوده تعویض شده است.

جمشیدی بیان داشت: در راستای کاهش خاموشی‌ها و انرژی توزیع نشده تعداد 35 دستگاه سکسیونر (کلیدهای قابل قطع و وصل) با اعتبار 5.2 میلیارد تومان نصب شده که این امر باعث افزایش مانور و قابلیت اطمینان بیشتر در توزیع عادلانه انرژی می‌شود.

وی با اشاره به پروژه‌های در دست اجرا اظهار داشت: از جمله این پروژه‌ها می‌توان به احداث خروجی پست‌های لالجین برای تغذیه شهرک سفال‌سازان 2 به میزان 10 مگاوات با هزینه 4 میلیارد تومان، پست سیدجمال‌الدین شهرک صنایع غذایی و شرکت صبانور ایران به میزان 9 مگاوات با اعتبار 3.4 میلیارد تومان و پست ذوب آهن اسدآباد با افزایش 4 مگاوات به میزان 2.5 میلیارد تومان اشاره کرد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان عنوان کرد: برای توسعه زیرساخت‌های شبکه‌ای و جذب سرمایه‌گذار و اشتغالزایی بیشتر در استان نیز مطالعات پست‌های 63.20 شهرک‌های صنعتی رزن و اسدآباد، نهاوند، عبدالرحیم و همدان 6 در دستور کار است.

انتهای پیام/

 

نظر شما:
[ لطفاً از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید ]
نام: 
نظر شما: 
*
ایمیل: 
کدامنیتی
*
 
شرکت سهامي مديريت توليد، انتقال و توزيع نيروي برق ايران © کلیه حق و حقوق مادی و معنوی این سایت، متعلق به شرکت توزیع نیروی برق همدان می باشد.