شرکت توزیع نیروی برق استان همدان
کد مطلب:  3531 تاریخ انتشار:  1400/9/22 12:36:06
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
اخبار » ستاد
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان خبر داد
لزوم آمادگی استان همدان برای اجرای مدیریت بار زمستانه/ ضرورت کاهش 90 درصدی مصرف برق ادارات خارج از ساعات اداری
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با تأکید بر لزوم آمادگی استان برای اجرای مدیریت بار زمستانه گفت: در این راستا باید با استفاده از همه ظرفیت‌ها نسبت به کاهش مصرف برق در استان اقدام شود که ادارات و دستگاه‌ها مکلف به کاهش 90 درصدی مصرف برق خود در ساعات غیر اداری هستند.

 

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، شیرزاد جمشیدی در جلسه هماهنگی با دستگاه‌های اجرایی استان همدان در راستای مدیریت بار زمستانه با اشاره به نیروگاه‌‌های موجود در استان و تولید برق عنوان کرد: حدود یک هزار مگاوات تولید برق نیروگاه شهید مفتح و 50 مگاوات تولید نیز در حوزه انرژی خورشیدی و chp داریم که در این حوزه پایلوت کشوری هستیم.

وی با بیان اینکه پیک بار تابستان امسال به 778 مگاوات رسید، گفت: در راستای مدیریت پیک بار برنامه مدیریت اضطرار بار بر روی تمام فیدرهای استان به جز فیدرهای حساس و حیاتی از قبیل بیمارستان‌ها، آب شرب، مراکز مهم و... اجرا شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با بیان اینکه رشد پیک بار استان نسبت به سال 99 که 731 مگاوات بود، 6.5 درصد رشد داشته است، گفت: این رشد در سطح کشور 15 درصد بوده است.

وی با تأکید بر آمادگی دستگاه‌های اجرایی در مواقع بحران و حساس و ضرورت استفاده از ژنراتورهای اضطراری در مواقع لازم افزود: برای مشترکین خانگی و تجاری پر مصرف نیز کنتورهای هوشمند نصب می‌شود تا میزان مصرف آنها از راه دور کنترل شود.

جمشیدی تصریح کرد: طرح QR کد نیز در استان در حال اجرا است که در این طرح برچسبی در کنار کنتور نصب می‌شود که مشترکین می‌توانند با استفاده از گوشی و اسکن کد به راحتی به اطلاعات وضعیت مصرف خود دسترسی داشته باشند.

وی با اشاره به اجرای برنامه‌های مدیریت مصرف و عقد تفاهمنامه با مشترکین کشاورزی و صنعتی و طرح‌های تشویقی افزود: سهمیه استان در این زمینه 80 مگاوات بود که مشترکین استان 132 مگاوات همکاری داشتند که جای تقدیر دارد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با تأکید بر لزوم آمادگی استان برای اجرای مدیریت بار زمستانه اظهار داشت: در این راستا نیز باید با استفاده از همه ظرفیت‌ها نسبت به کاهش مصرف برق در استان اقدام شود که ادارات و دستگاه‌ها مکلف به کاهش 90 درصدی مصرف برق خود در ساعات غیر اداری هستند.

وی با بیان اینکه دمای آسایش 18 درجه سانتیگراد است که دمای وسایل گرمایشی باید بر اساس این درجه تنظیم شوند، گفت: مدیریت مصرف برق روشنایی پارک‌ها، معابر درون شهری و برون شهری به جز مناطق حادثه‌خیز نیز از دیگر راهکارهای مدیریت مصرف برق است که در این راستا با همکاری دستگاه‌های ذیربط و واحدهای صنعتی با توان مصرفی بیش از 2 مگاوات مکلف به کاهش 30 درصدی مصرف این بخش‌ها هستیم.

جمشیدی ابراز داشت: در حوزه اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی نیز با همکاری صدا و سیما، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، رسانه‌ها و جراید محتواهای تولید شده در راستای نهادینه کردن فرهنگ مدیریت مصرف انرژی گاز و برق در اختیار عموم مشترکین قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به شناسایی و جمع‌آوری 163 مزرعه رمزارز غیرمجاز با 2 هزار و 299 ماینر در سطح استان عنوان کرد: از این تعداد 27 مزرعه با 896 ماینر در سال 98، 37 مزرعه با 709 ماینر در سال 99 و در سال جاری نیز 97 مزرعه با 694 ماینر با 1.1 مگاوات مصرف جمع‌آوری و تحویل دستگاه قضایی شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان تصریح کرد: در مجموع با استخراج رمزارزهای غیرمجاز 7 میلیارد و 100 میلیون تومان انرژی برق محاسبه شده که در حال اخذ مبلغ مذکور هستیم.

انتهای پیام/

 

نظر شما:
[ لطفاً از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید ]
نام: 
نظر شما: 
*
ایمیل: 
کدامنیتی
*
 
شرکت سهامي مديريت توليد، انتقال و توزيع نيروي برق ايران © کلیه حق و حقوق مادی و معنوی این سایت، متعلق به شرکت توزیع نیروی برق همدان می باشد.