شرکت توزیع نیروی برق استان همدان
کد مطلب:  3490 تاریخ انتشار:  1400/3/22 13:40:36
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
اخبار » ستاد
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان خبر داد
رفع 1625 کانون خطر با اجرای مانورهای عملیاتی برق در استان همدان
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به انجام 34 هزار و 220 مورد اصلاح و رفع ضعف ولتاژ در سطح استان گفت: یک هزار و 625 کانون خطر نیز در اجرای مانورهای عملیاتی برق رفع شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، شیرزاد جمشیدی با اشاره به اجرای اقدامات  فراگیر در قالب مانورهای عملیاتی برق در سال 1399 و 1400 اظهار داشت: این مانورها در راستای اقداماتی از جمله تعمیرات اساسی، تعدیل بار، جلوگیری از مصرف رمز ارز ، جمع‌آوری برق‌های غیر مجاز  و عبور از پیک برگزار شده است.

وی افزود: مانورهای برنامه‌ریزی شده با محور تعدیل روشنایی معابر با آرایش یک در میان، ایجاد نقاط مانور و انجام تعمیرات شبکه فشار متوسط و  رفع اتصالات سست و شناسایی و جمع‌آوری دستگاه‌های رمز ارز و برق‌های غیرمجاز برگزار شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان تصریح کرد:  بازآرایی و تعدیل بار فیدرهای فشار متوسط و فشار ضعیف، نصب تجهیزات حفاظتی مانوری جهت مدیریت بهتر بار، بالا بردن قابلیت اطمینان شبکه با تعویض تجهیزات معیوب وکاور کردن نقاط پرنده خیز و مکاتبه با ادارات راه و ترابری برای کاهش مصرف برق در روشنایی بین شهری از دیگر محورهای اجرای مانورهای عملیاتی برق است.

وی در ادامه مدیریت عبور از پیک بار سال 1400، افزایش قابلیت اطمینان و بهبود شاخص‌ها و افزایش پایداری و رفع کانون‌های خطر و مقاوم‌سازی شبکه را از اهداف برگزاری مانورها برشمرد.

جمشیدی عنوان کرد: در مجموع 650 نفر در قالب 322 اکیپ عملیاتی با 416 دستگاه خودروی سبک و سنگین در اجرای مانورها حضور داشتند.

وی با اشاره به حجم اقدامات انجام شده تصریح کرد: در راستای کاهش مصرف روشنایی معابر، جلب همکاری یک هزار و 96 مشترک تجاری به منظور مدیریت مصرف انرژی و تعدیل روشنایی با برآورد انرژی 391 کیلووات ساعت انجام شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان ابراز داشت: همچنین در این زمینه 27 هزار و 797 دستگاه چراغ معابر شهری، 3 هزار و 88  دستگاه چراغ معابر بین شهری، 2 هزار و 959 دستگاه چراغ معابر پارک‌ها و فضای سبز و یک هزار و 431 برج نوری در مجموع به میزان 7 هزار و 15 کیلووات تعدیل شده است.

وی با اشاره به شناسایی و جمع‌آوری انشعابات غیرمجاز افزود: با اجرای این مانورها 438 انشعاب غیر مجاز به میزان یک هزار و 251  کیلووات در سطح استان همدان شناسایی و جمع‌آوری شد.

جمشیدی از دیگر اقدامات مهم را شناسایی و جمع‌آوری دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتالی عنوان کرد و گفت: با بررسی روند مصرف تمام مشترکین، تعداد 436 مورد مشترک مشکوک به استخراج ارز دیجیتال شناسایی شد.

وی عنوان کرد: کشف 82 مزرعه رمز ارز در سطح استان به تعداد یک هزار و 818 عدد ماینر از دیگر فعالیت‌ها بود که در مجموع 3 هزار و 300 کیلووات ساعت مصرف غیر مجاز آنها بود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به انجام 34 هزار و 220 مورد اصلاح و رفع ضعف ولتاژ در سطح استان با هدف تعمیرات، بهینه‌سازی و رفع اتصالات سست عنوان کرد: یک هزار و 625 کانون خطر نیز در اجرای این مانورها رفع شد.

وی نصب 13 دستگاه سکسیونر گازی در شهرستان‌های ملایر، تویسرکان، کبودرهنگ، بهار و درگزین و انجام مانور تعمیراتی بر روی 28 فیدر برای افزایش قابلیت اطمینان و پایداری شبکه انجام شد.

جمشیدی یادآور شد: اصلاح کجی و مهاری پایه‌ها به تعداد 108 مورد، انجام عملیات شاخه‌زنی برای جلوگیری از اتصالی‌های ناخواسته به تعداد 16 هزار و 530 مورد، نصب 5 سری کات اوت تیغه‌ای و تعدیل بار پست‌ها با جابجایی ظرفیت‌ها و انتقال به مرکز ثقل نیز از دیگر اقدامات اجرایی است.

انتهای پیام/

 

 

نظر شما:
[ لطفاً از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید ]
نام: 
نظر شما: 
*
ایمیل: 
کدامنیتی
*
 
شرکت سهامي مديريت توليد، انتقال و توزيع نيروي برق ايران © کلیه حق و حقوق مادی و معنوی این سایت، متعلق به شرکت توزیع نیروی برق همدان می باشد.