شرکت توزیع نیروی برق استان همدان
کد مطلب:  3485 تاریخ انتشار:  1400/3/9 13:22:13
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
اخبار » ستاد
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان خبر داد
تخفیف 100 درصدی بهای برق مصرفی برای 304153 مشترک کم مصرف همدانی
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان گفت: از آغاز اجرای طرح برق امید 304 هزار و 153 قبض برق کم مصرف در استان مشمول تخفیف 100 درصدی بهای برق مصرفی خود شده‌اند.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، شیرزاد جمشیدی با اشاره به اجرای طرح برق امید اظهار داشت: این طرح از آبان ماه سال گذشته همزمان با سراسر کشور برای مشترکین خانگی استان همدان اجرایی شد.

وی  با بیان اینکه در این طرح بر اساس الگوی مصرف تعریف شده مشترکین به سه دسته کم مصرف، خوش مصرف و پرمصرف تقسیم می‌شوند، افزود: مشترکان کم مصرف از تخفیف کامل هزینه برق مصرفی برخوردار می‌شوند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان ابراز داشت: مشترکین خوش‌مصرف نیز با رعایت الگوی مصرف می‌توانند خود را به رده کم مصرف‌ها برسانند و از تخفیف ۱۰۰ درصدی برخوردار شوند.

وی با بیان اینکه طرح برق امید به منظور رعایت الگوی مصرف در بخش خانگی اجرایی می‌شود، گفت: در این طرح به دنبال تغيير نگرش مردم برای بهينه سازي مصرف انرژي هستیم.

جمشیدی عنوان کرد: با گذشت 7 ماه از اجرای طرح برق امید و مقایسه  مصارف در سال 1399 و 1400 مشخص شد یک درصد به تعداد مشترکان کم مصرف و دو درصد به مشترکان خوش مصرف افزوده شده و سه درصد از مشترکان پرمصرف استان  کاسته شده است.

وی تصریح کرد: از آغاز اجرای طرح برق امید از یکم آبان ماه سال 1399 تاکنون 2 میلیون و 110 هزار و 864 قبض صادر شده که از این تعداد 304 هزار و 153 قبض برق جزو گروه کم مصرف بوده که معادل 14.5 درصد مشترکین است و مشمول تخفیف 100 درصدی بهای برق مصرفی خود شده‌اند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با بیان اینکه یک میلیون و 73 هزار و 19 قبض برق نیز جزوه گروه خوش مصرف‌ها بوده است، گفت: این میزان شامل 51 درصد قبوض صادره بوده که حداکثر مشترکین را در این مدت شامل می‌شود.

وی با اشاره به تعداد مشترکین پرمصرف عنوان کرد: 572 هزار و 404 قبض معادل 27 درصد نیز جزوه مشترکین پرمصرف در این مدت بوده‌اند.

جمشیدی بیان کرد: در سال جاری به بیش از 36 هزار مشترک پر مصرف در استان پیامک ارسال شده تا مصرف خود را مدیریت کنند که در صورت عدم توجه به این امر، برای قطع برق آنها از طریق مقام قضایی اقدام می‌شود.

وی با اشاره به ضرورت مدیریت مصرف برق تصریح کرد: مشترکین می‌توانند با راهکارهای بسیار ساده از جمله خاموش کردن لامپ‌های اضافی، استفاده از دور کُند کولر آبی، تهیه سایبان برای کولر، استفاده از لوازم برقی پر مصرف مانند ماشین لباسشویی در ساعات اولیه روز و... میزان مصرف خود را مدیریت کرده و جزو مشترکین کم مصرف شوند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به راه‌اندازی اپلیکیشن برق من افزود: مشترکین با مراجعه به این نرم افزار و دریافت اصل قبض می‌توانند میزان مصرف و گروه خود را مشاهده کرده و نسبت به مدیریت آن اقدام کنند.

انتهای پیام/

 

نظر شما:
[ لطفاً از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید ]
نام: 
نظر شما: 
*
ایمیل: 
کدامنیتی
*
 
شرکت سهامي مديريت توليد، انتقال و توزيع نيروي برق ايران © کلیه حق و حقوق مادی و معنوی این سایت، متعلق به شرکت توزیع نیروی برق همدان می باشد.