کد خبر : 3592
تاریخ : 1401/7/19
گروه خبری : ستاد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان:

وظیفه حراست صیانت از ارزش‌های انقلاب اسلامی، سلامت اداری و حقوق مردم است

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان گفت: حراست جایگاه بسیار حساسی است که وظیفه آن صیانت از ارزش‌های انقلاب اسلامی، سلامت اداری و حقوق مردم است.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، علی سهرابی بیدار در آیین تکریم و معارفه مدیر دفتر حراست و امور محرمانه این شرکت ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و تبریک هفته وحدت اظهار کرد: استان همدان دارای 800 هزار مشترک برق است که با 19 هزار کیلومتر شبکه و 18 هزار دستگاه ترانسفورماتور به مشترکین خود خدمت‌رسانی ‌می‌کند.

وی با بیان اینکه تمام همت همکاران خدوم ما در راستای تأمین رضایت مردم است، گفت: امسال با اهتمام وزارت نیرو، توانیر و تلاش همه همکاران اقدامات خوبی در حوزه تأمین و تداوم برق صورت گرفت.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان افزود: برنامه‌ریزی‌های مدیریت بار به صورت دقیق هماهنگ و اجرایی شد و همین امر باعث شد ما در مراکز جمعیتی تداوم برق را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری امسال را با عنوان سال «تولید، دانش بنیان و اشتغال‌آفرین» نامگذاری کرده‌اند، گفت: تمام تلاش ما در پیک بار این بود که در راستای تحقق این امر قدم برداریم و در حوزه تولید و صنعت مشکلی در زمینه تأمین برق وجود نداشته باشد.

سهرابی‌بیدار با بیان اینکه مسئولیت امانتی در دست ما است، ضمن تقدیر از خدمات آقای معراجی در دوران تصدی گفت: حراست جایگاه بسیار حساسی است که وظیفه آن صیانت از ارزش‌های انقلاب اسلامی، سلامت اداری و حقوق مردم است.

مدیر سابق دفتر حراست و امور محرمانه شرکت توزیع نیروی برق استان همدان نیز در ادامه به ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده این دفتر پرداخت و گفت: با توجه به اقدامات اجرایی، این دفتر در بحث سلامت اداری در جشنواره شهیدرجایی رتبه برتر را کسب کرد.

سیدرضوان غمگین معراجی افزود: شرکت توزیع برق همدان از شرکت‌های پیش‌رو در راه‌اندازی گشت‌های تلفیقی با نیروی انتظامی بود.

محسن کرمی مدیر دفتر حراست و امور محرمانه شرکت توزیع نیروی برق استان همدان نیز در ادامه افزود: امید است اهداف و برنامه‌های محوله وزارت نیرو و توانیر را به بهترین شکل انجام دهیم و با کمک همکاران بهترین شرایط را برای شرکت فراهم آوریم.

* باید در راستای جهاد تبیین خدمات نظام را به مردم اطلاع‌رسانی کنیم

محمودی مدیر حراست کل استان همدان نیز در این مراسم با اشاره به اغتشاشات اخیر اظهار کرد: این اغتشاشات همایش اربعین و هفته دفاع مقدس را تحت الشعاع قرار داد و این اعتراضات بخشی ناشی از مشکلات معیشتی مردم و بخشی نیز ناشی از تلاش دشمنان در فضای مجازی و تأثیرپذیری جوانان در این حوزه و تلاش سرویس‌های اطلاعاتی بود.

وی با بیان اینکه ما خدمتگزار مردم هستیم و باید به خوبی وظیفه خود را انجام دهیم تا رضایت مردم را داشته باشیم، گفت: دشمن به شدت دشمنی می‌کند و تلاشش بر این است که ایران پیشرفت نکند.

مدیر حراست کل استان همدان با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر جهاد تبیین گفت: باید خدمات نظام را به مردم اطلاع‌رسانی کنیم؛ مسئولیت زمانی خوب است که به مردم خدمت کنیم و گرهی از مشکلات آنان باز کنیم.

* خدمت به مردم خط قرمز ما است

قربانی مدیرکل دفتر مرکزی حراست شرکت توانیر نیز با بیان اینکه امسال گذر از پیک تابستان به خوبی  صورت گرفت، گفت: با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص جهاد تبیین، باید اقدامات انجام شده در این خصوص به مردم اطلاع‌رسانی شود.

وی با بیان اینکه باید مردم‌داری، اخلاق‌مداری و پیگیری امورات مردم را سرلوحه کار خود قرار دهیم، افزود: پیامبر(ص)که در ایام ولادتشان هستیم برای کامل کردن مکارم اخلاق مبعوث شدند.

مدیرکل دفتر مرکزی حراست شرکت توانیر با تأکید بر ارتقای سلامت اداری در راستای خدمت به مردم گفت: خدمت به مردم خط قرمز ما است که باید به آن توجه ویژه داشت.

وی با بیان اینکه هر یک از حروف «حراست» دارای معنایی است، گفت: حراست به معنای حریص نبودن به دنیا، راستگویی، اخلاق‌مداری، سِر نگهداری و تعامل‌گرایی است.

قربانی ادامه داد: این جایگاه برای کمک به سیستم طراحی شده که خدمت‌رسانی به مردم در اولویت آن است بنابراین باید اعتماد و همراهی دیگران را جلب کند.

وی با تأکید بر اهمیت مقوله مبارزه با فساد گفت: باید گلوگاه‌های فساد شناسایی و رفع شود.

* وظیفه ذاتی حراست و دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی مقابله با فساد است

حسینی معاون حفاظت پرسنلی مرکز حراست وزارت نیرو نیز در این مراسم با اشاره به اهمیت حراست در شرکت و امنیت اظهار کرد: دستگاه نظارتی پیش قراول مباحث سیاسی و... است.

وی با بیان اینکه وظیفه ذاتی حراست و دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی مقابله با فساد است، گفت: از ویژگی‌های چنین دستگاهی مردم‌داری و اخلاق‌مداری است که باید سرلوحه کار خود قرار دهد تا بتواند موفق عمل کند.

معاون حفاظت پرسنلی مرکز حراست وزارت نیرو عنوان کرد: لازمه اشرافیت در هر سازمانی بحث ارتباطات در آن سازمان است که اگر به خوبی برقرار شود، نمی‌توانیم اطلاعات درستی داشته باشیم.

دانش معاون حفاظت پرسنلی دفتر مرکزی حراست شرکت توانیر نیز در ادامه عنوان کرد: مهمترین چیزی که امنیت را ایجاد می‌کند مردم و خدمتگزاران مردم هستند.

وی با بیان اینکه امنیت مهمترین اولویت یک دستگاه است، گفت: امنیت زمانی پایدار است که خدمت صادقانه به مردم داشته باشیم بنابراین حراست یک دستگاه باید برای شناسایی افراد متخصص و کارآمد به مجموعه کمک کند.

در پایان این مراسم ضمن تقدیر از زحمات سیدرضوان غمگین معراجی، محسن کرمی به عنوان مدیر دفتر حراست و امور محرمانه شرکت توزیع نیروی برق استان همدان معرفی شد.

انتهای پیام/

 

  لینک
https://edch.ir/Press/ShowNews/3592