کد خبر : 3582
تاریخ : 1401/6/2
گروه خبری : ستاد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان:

افزایش تولید و مشارکت مردم در مدیریت پیک بار امسال مؤثر بود

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان گفت: افزایش تولید، ارائه طرح‌های تشویقی وزارت نیرو و مشارکت مردم در مصرف برق تاکنون در مدیریت پیک بار تابستان امسال مؤثر بوده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، علی سهرابی بیدار در گردهمایی و هم‌اندیشی اعضای شورای ستاد اقامه نماز منطقه پنج کشور که در موزه برق همدان برگزار شد، اظهار کرد: این مکان محل احداث یکی از نخستین مجموعه‌های تولید نیروی برق در استان و کشور محسوب می‌شود که اکنون به موزه برق تبدیل شده است.

وی افزود: این نیروگاه در سال ۱۳۱۴ در منطقه عباس‌آباد همدان احداث شده است که توربین‌های آن به صورت نیروگاه برق-آبی انرژی تولید می‌کرد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان تصریح کرد: حفظ این مجموعه و نمایش آن برای بازدیدکنندگان بسیار ارزشمند است که موجب می‌شود مردم با روش‌های تولید انرژی برق آشنا شوند.

وی تاکید کرد: افزایش تولید، ارائه طرح‌های تشویقی وزارت نیرو و مشارکت مردم در مصرف برق تاکنون در مدیریت پیک بار تابستان امسال مؤثر بوده است.

سهرابی بیدار ادامه داد: کاهش مصرف برق در بخش‌های مختلف همچون کشاورزی، صنعتی و اداری و ارائه صورتحساب‌ها با اعمال پاداش در تعرفه خانگی از راهکارهای رسیدن به این مهم بود.

وی با اشاره به اینکه تداوم نیروی برق مهمترین دغدغه استان است، افزود: حفظ سرمایه‌ها مهمترین رویکرد صرفه‌جویی در مصرف برق است و با توجه به اینکه انرژی‌های فسیلی برای تولید برق استفاده می‌شود تلاش می‌کنیم اسراف و زیاده‌روی در مصرف برق صورت نگیرد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان تاکید کرد: در برخی از مصارف غیر مولد همچون مصارف خانگی، استفاده بالایی نسبت به میانگین جهانی داریم که باید این رویه اصلاح شود.

وی با اشاره به اینکه در فصل تابستان یک سوم مصرف برق ما در حوزه سرمایشی است، گفت: یکی از موارد امر به معروف و نهی از منکر، صرفه‌جویی و مصرف بهینه برق است تا آیندگان نیز از نعمت‌های خدادای استفاده کنند.

سهرابی بیدار با بیان اینکه صرفه‌جویی در مصرف برق از مصادیق امر به معروف و نهی از منکر است، اظهار داشت: زیاده‌روی در مصرف از سویی به دلیل مصرف انرژی‌های فسیلی که تمام شدنی است، تعرض به حقوق آیندگان بوده و از سوی دیگر نیز به خاطر ایجاد اختلال و عدم استفاده دیگران از این نعمت تعرض به حقوق دیگر هموطنان محسوب می‌شود.

وی تصریح کرد: مردم ما همکاری خوبی در مصرف برق داشتند و همکاری شرکت‌های تولید، توزیع و انتقال نیز موجب شد بتوانیم تاکنون تابستان را به خوبی سپری کنیم.

*شرکت توزیع برق همدان جزء دستگاه‌های برتر در حوزه اشاعه فرهنگ نماز

رییس ستاد اقامه نماز استان همدان نیز در ادامه گفت: شرکت توزیع نیروی برق استان همدان همواره بین دستگاه‌های برتر حوزه اجرای برنامه‌های ستاد اقامه نماز بوده است.

حجت الاسلام سیدمرتضی حسنی حلم افزود: شرکت‌های تولید و توزیع نیروی برق با وجود اینکه یک دستگاه خدماتی هستند همچون دستگاه‌های فرهنگی اقدامات خوبی را در راستای اشاعه فرهنگ نماز به ثمر رسانده‌اند.

وی با بیان اینکه اقدامات فرهنگی و دینی این شرکت ارزشمند است، اظهار داشت: شرکت توزیع نیروی برق استان همدان همواره در ارزیابی‌های ستاد اقامه نماز استان با کسب امتیاز نزدیک به یک هزار رتبه برتر را کسب کرده است.

در ادامه این مراسم نیز اعضای شورای ستاد اقامه نماز منطقه پنج کشور که شامل استان‌های جنوب غرب است از موزه برق استان همدان بازدید کردند.

انتهای پیام/

  لینک
https://edch.ir/Press/ShowNews/3582