شماره های پیشین   صفحه نخست  |  درباره ما  |  پیوندها  |  جستجو | بایگانی ویژه‌
 مهمترین عناوین این شماره:   
دیدار مدیر توزیع برق کبودراهنگ با امام جمعه و فرماندار این شهرستان
بازدید مدیرعامل شرکت توزیع نیروی بق استان همدان از برق ملایر
برقرسانی به پایگاه‌های امداد و نجات در همدان طی ایام نوروز
اجرای برنامه «ساعت زمین» در همدان
اعزام 80 نفر از کارکنان توزیع برق استان همدان به اردوی راهیان نور
بازدید مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان از برق کبودراهنگ
بازدید سرزده مدیرکل بازرسی و رسیدگی به شکایات استانداری همدان از توزیع برق رزن
مشارکت 61 درصدی کشاورزان همدانی در طرح‌های تشویقی برق
رسیدگی به درخواست‌ها و تکریم ارباب رجوع از اصلی‌ترین برنامه‌های توزیع برق بهار
کسب رتبه اول توزیع برق رزن در جذب اعتبارات
دیدار کارکنان امور یک برق همدان با خانواده شهید «زارعی»
هزینه‌کرد 300 میلیون تومان برای روشنایی مزار شهدا در استان همدان
احداث 2300 متر شبکه فشار ضعیف روستایی با کابل خود نگهدار در رزن
*کسب رتبه اول کبودراهنگ در جذب اعتبارات سال 96
کاهش 10 درصدی انرژی توزیع نشده برق در همدان
هزینه‌کرد 23 میلیارد تومان برای اصلاح شبکه‌های روستایی استان همدان
احداث 3 نیروگاه خورشیدی در استان همدان
مراسم روز جهانی کارگر و صنعت برق در توزیع برق همدان برگزار شد
هزینه‌کرد 35 میلیارد تومان در راستای اصلاح شبکه‌های برق استان همدان
رسانه‌ها نقش مهم و اثربخشی در فرهنگ‌سازی مدیریت مصرف برق دارند
صفحه اول    
 
 
 
 
 
 
 
 
 • جابجایی
 • خروج
کد مطلب:  490تاریخ انتشار:  14 شهریور 1397 - 7:52
چاپ خبر
  
نماینده ولی فقیه در استان همدان تأکید کرد
  نقش موثر روحانیت در فرهنگ‌سازی مدیریت مصرف
نماینده ولی فقیه در استان همدان با تأکید بر ترویج روش‌های صحیح مصرف در بین آحاد مردم گفت: نقش روحانیت در فرهنگ‌سازی مدیریت مصرف در بین آحاد مردم موثر است.
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، مدیران عامل، معاونان، مدیران و کارکنان صنعت آب و برق استان همدان به مناسبت سال نو با نماینده ولی‌فقیه در استان دیدار کردند.

آیت‌الله غیاث‌الدین طه‌محمدی در این دیدار بر نقش موثر روحانیت در فرهنگ‌سازی مدیریت مصرف در بین آحاد مردم تاکید کرد.

وی افزود: جایگاه خدمت‌رسانی به مردم و موثر بودن برای مدیران صنعت آب و برق بسیار ارزشمند است و باید قدر آن را دانست چرا که هزاران نفر از حاصل دست رنج شما مدیران بهره می‌برند.

امام جمعه همدان گفت: خداوند همواره بر خدمات بندگان خالص که بدون چشم داشت در حال خدمت‌رسانی به هم‌نوعان خود هستند ناظر است و پاداش آنها نزد خداوند محفوظ است.

وی با تاکید بر ترویج روش‌های صحیح مصرف در بین آحاد مردم تصریح کرد: همواره روحانیت جایگاه ویژه‌ای نزد مردم دارد و باید برای ترویج فرهنگ مدیریت مصرف روحانیون پیشقدم شوند.

محمدی ضمن تشکر از خدمات مطلوب و مستمر مجموعه صنعت آب و برق در استان همدان بیان کرد: همین که در این سال‌ها مردم استان دغدغه و نگرانی بابت آب و برق نداشتند این خود عبادت است.

حسینی رییس شورای انسجام بخشی صنعت آب و برق در این دیدار با ارائه گزارش اقدامات در سال 96 پرداخت و اظهار داشت: در سال اقتصاد مقاومتی اقدامات بسیار ارزشمندی از سوی صنعت آب و برق استان انجام شد که نتیجه آن ارائه خدمات مستمر و با کیفیت به مردم استان همدان بود.

انتهای پیام/

 • جابجایی
 • خروج
کد مطلب:  499تاریخ انتشار:  14 شهریور 1397 - 8:19
چاپ خبر
  
با تجلیل از کارگران نمونه؛
 مراسم روز جهانی کارگر و صنعت برق در توزیع برق همدان برگزار شد
مراسم روز جهان کارگر و صنعت برق با تجلیل از کارکنان و کارگران نمونه شرکت توزیع نیروی برق استان همدان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، به مناسبت گرامیداشت روز جهانی کارگر و روز صنعت برق مراسمی با حضور مدیرعامل، معاونین، مدیران، کار کنان و کارگران شرکت توزیع نیروی برق استان همدان در سالن اجتماعات این شرکت برگزار شد.

*پیش‌بینی پیک بار 703 مگاواتی برق برای تابستان امسال همدان

محمدمهدی شهیدی، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان در این مراسم با اشاره به عملکرد شرکت توزیع نیروی برق استان همدان در سال 96 اظهار کرد: بر اساس شاخص‌ها و آمارهای ارائه شده سال گذشته، سال بسیار خوب و پر برکتی برای صنعت برق استان بود.

وی با بیان اینکه بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته سال 97، سالی سخت و استثنایی در صنعت برق است، گفت: با توجه به بحران کمبود آب که طی 40 سال اخیر بی‌سابقه بوده امسال سالی سخت در صنعت برق استان خواهیم داشت.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با بیان اینکه ذخیره سدها در سال 95، 18میلیارد مترمکعب بوده است، عنوان کرد: این در حالی است که در سال 96 این میزان به 13 میلیارد مترمعکب کاهش یافت.

وی افزود: این میزان در بخش نیروگاه‌های برق‌آبی که در ارتباط مستقیم با تولید برق هستند 8 میلیارد مترمکعب بوده که متاسفانه به 3 میلیارد مترمکعب کاهش یافته است.

شهیدی با اشاره به اینکه تولید برق آبی در آن دوره 9هزار و 300 مگاوات بوده است، اضافه کرد: پیش‌بینی می‌شد این رقم امسال حداکثر به 5 هزار مگاوات برسد.

وی با اشاره به رشد 7.7 درصدی صنعت برق طی سال گذشته بیان کرد : با رشدی که در صنعت برق داشتیم، اگر امسال خوش‌بینانه به آن نگاه کنیم به 5 درصد برسد؛ در این صورت با توجه به پیکی که در سال 96 در کشور داشتیم 55 هزار و 400 مگاوات بوده امسال با احتساب این 5 درصد به 58 هزار مگاوات خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان به افزیش 3 درصدی مشترکین صنعت برق اشاره و عنوان کرد: در حال حاضر تعداد مشترکین به 34 میلیون در کشور رسیده است.

وی در ادامه سخنان خود با تبیین برنامه‌های پیش‌بینی شده در صنعت برق استان پرداخت و گفت: با پیش‌بینی‌های صورت گرفته در بخش نیروگاه‌ها با احتمال اینکه تا زمان پیک ما 2هزار مگاوات وارد مدار کنیم با وجود این امر، با توجه به رشدی که داشتیم و با 5 درصد محاسبه شده، امسال 5 هزار و 400 مگاوات کمبود داریم.

شهیدی با تاکید بر کنترل و کاهش مصرف با بیان اینکه امسال شرکت‌های توزیع باید کمبود 5 هزار و400 مگاوات صنعت برق را رفع کنند، گفت: امسال شرایط سخت است و باید برنامه های مناسبی برای کنترل و کاهش مصرف برق اتخاذ شود.

وی با بیان اینکه پیکی که امسال برای استان پیش بینی شده 703 مگاوات است، ادامه داد: سال گذشته سهمیه استان 684 مگاوات بود که عملکرد ما 663 مگاوات شد و به کمتر از حد نصابی که تعیین شده بود، رسیدیم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان عنوان کرد: امسال نیز با توجه به پیش‌بینی‌های صورت گرفته و اقداماتی که انجام می‌شود رقم 703 مگاوات قابل دسترسی است.

وی به ارائه راهکارهایی برای رسیدن به رقم 703 مگاوات سهمیه استان پرداخت و افزود: با توجه به اینکه عمده مصرف ما با 35 درصد در بخش کشاورزی است باید عمده فعالیت‌های ما در بخش کشاورزی متمرکز شود.

شهیدی کنترل مصرف، نصب کنتورهای هوشمند آب و برق را از راه های دیگر رسیدن به سهمیه استان و کاهش مصرف برق دانست و عنوان کرد : سال گذشته در این بخش 100 مگاوات به صنعت برق استان کمک شد که به سبب آن یک میلیارد و 100 میلیون تومان برای کشاورزان بخشودگی داشت هرچند این رقم از درآمد شرکت کاهش یافت.

وی اضافه کرد: امسال نیز علاوه بر این روش تشویقی نیز در نظر گرفته شده است و با انعقاد تفاهم‌نامه‌ها یک تشویقی نیز از طرف وزارت نیرو به کشاورزان پرداخت می‌شود که گام مثبتی در این بخش است که بتوانیم سرمایه گذاری کنیم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان تصریح کرد: بر اساس شورای حفاظت و مصوبه ابلاغی هیئت دولت، مشترکین کشاورزی که بیش از میزان مصرفی و سهمیه خود مصرف می کنند باید مقدار اضافی برای آنان با نرخ سایر که 250 تومان است، محاسبه شود که در این صورت 10 برابر به زیان کشاورزان خواهد شد بنابراین این موضوع از طریق بخشداران، دهیاران و فرمانداران به کشاورزان اطلاع‌رسانی می‌شود.

وی با بیان اینکه در سایر بخش‌ها از جمله ادارات، خانگی، تجاری و... نیز باید بحث مدیریت مصرف را دنبال کنیم، گفت: از دیگر اقدامات مؤثر در مدیریت بار بحث استفاده از خازن در شبکه‌های 20 کیلوولت و فشار ضعیف، بحث PM، مولدین خودتأمین و... است.

شهیدی یادآور شد: بحث کاهش تلفات را نیز با جدیت بیشتری انجام می‌دهیم و این اقدامات به ما در بحث مدیریت پیک بار کمک می‌کند.

وی عنوان کرد: علاوه بر بحث پیک که جزو شاخص‌های شرکت‌ها و مورد نظر توانیر است ما بحث استفاده از کالای ایرانی را در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری داریم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به نامگذاری سال جدید به عنوان حمایت از کالای ایرانی توسط رهبر انقلاب، آن را اقدامی موثر در جهت ارتقاء کیفیت تولیدات داخل دانست و افزود: امسال در صنعت برق ما این را مد نظر قرار داده‌ایم همچون سال‌های گذشته که کالاهای مورد نیاز بخش‌های توزیع از منابع داخلی تامین شد اما امسال بحث نگاه است که باید به آن دقت کنیم تا تولیدات داخل از نظر کیفیت ارتقا یابند و نیز به بحث ارزش افزوده کشور کمک خواهد کرد.

وی با بیان اینکه کاهش تلفات به عنوان شاخص اقتصاد مقاومتی در کشور است، گفت: خوشبختانه رقمی که برای ما پیش‌بینی شده 10.5 بود و ما توانستیم به 10.49 دست یابیم که این موفقیت حاصل تلاش و اقدامات موثر در واحدهای اجرایی بود.

شهیدی در ادامه سخنان خود با عنوان اینکه شرکت توزیع نیروی برق استان توانسته میزان وصول مطالبات خود را 4.5 در صد افزایش دهد، تصریح کرد: این میزان وصول مطالبات یک رکورد است و در طول سال‌های اخیر وصولی‌های ما به 98.3 درصد رسیده است.

وی با اشاره به بدهی 30 میلیارد تومانی بخش‌ روستایی به این شرکت گفت: اگر در این بخش به کمک بخشداری‌ها، دهیاری‌ها و فرمانداران بتوانیم مطالبات را وصول کنیم برای شرکت تولید درآمد خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان از بدهی 40 میلیارد تومانی سازمان‌های دولتی به شرکت برق استان همدان خبر داد و بیان کرد: با پیگیری های صورت گرفته این سازمان‌ها حساب جاری خود را پرداخت می‌کنند اما معوقاتی که از سنوات قبل مانده به رقم 40 میلیارد تومان رسیده است.

وی با بیان اینکه بخش وصول مطالبات نیاز به ساز و کار خاص خود دارد، اضافه کرد: امیدواریم با تدابیر اتخاذ شده روند افزایش وصولی‌ها را در سال جاری شاهد باشیم و آن را بالای 98 درصد برسانیم که این منجر به رشد این شاخص خواهد شد.

شهیدی با اشاره به اینکه در سال 96 سه نیروگاه CHP وارد مدار شد، عنوان کرد: دو نیروگاه مربوط به شهرستان بهار و یک نیروگاه در شهرستان اسدآباد وارد مدار و مورد بهره‌برداری قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه در بخش نیروگاه‌های خورشیدی علاوه بر دو نیروگاه سال 95، 3 نیروگاه 7 مگاواتی در سال 96 وارد مدار شد، خاطرنشان کرد: با این اقدام ظرفیت استان به بالای 35 مگاوات رسیده است که امسال با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته قرار است که این روند تداوم یابد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با بیان اینکه در بخش درآمدی و اجرای پروژه‌ها اقدامات خوبی صورت گرفته است، گفت: نسبت به سال 95، 44 میلیارد تومان در بخش سرمایه‌ای و جاری کار صورت گرفته اما در سال 96 این رقم به 55 میلیارد تومان رسیده است.

وی با اشاره به اینکه منابع درآمدی شرکت توزیع نیروی برق همدان ثابت است، خاطرنشان کرد: بخشی که به درآمد اضافه شده مربوط به انشعابات غیر دائم است که خوشبختانه در همدان و بخشی نیز در ملایر بوده به طوری که 5هزار انشعاب مازاد بر مقداری که در برنامه داشتیم اضافه شد و این امر تا حدودی باعث افزایش درآمد شرکت شد.

شهیدی با بیان اینکه در سال 96، حدود 2 میلیارد تومان مربوط به منابع استانی بود که تأمین کردیم، تصریح کرد: در بند «ه» که مربوط به عوارض است ما از سال 92 تا 95 حدود 18 میلیارد تومان جذب اعتبار کردیم که عمدتاً در بخش روستایی کار شد.

*رفع 2449 نقطه حادثه‌خیز در حریم شبکه فشار ضعیف استان همدان

ایرج والیزاده، مدیر دفتر ایمنی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان نیز در این مراسم با اشاره به عملکرد یک ساله ایمنی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان اظهار داشت: در سال گذشته برای اولین بار برنامه عملیاتی ایمنی تدوین و به تصویب رسید به طوری که بیش از ۷۰ درصد برنامه عملیاتی شده است.

وی با بیان اینکه سال گذشته توسط کمیته عالی ایمنی شرکت ۸ جلسه ایمنی برگزار شد، افزود: طی این جلسات ۸۲ مصوبه اجرا شد و ۱۸ مصوبه در دستور کار قرار دارد.

مدیر دفتر ایمنی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به اینکه طی سال گذشته ۲۵ میلیون تومان کارت سبز به افراد ایمن‌کار پرداخت شد، ‌افزود: همچنین برای ۲۴۵ نفر کارت سبز و برای ۱۵ نفر کارت قرمز صادر شد.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای شناسایی نقاط حادثه‌خیز تصریح کرد: سال گذشته ۲ هزار و ۴۴۹ نقطه مشکل دار در حریم شبکه فشار ضعیف برق در استان همدان رفع و یک هزار و ۹۷۸ نقطه آسیب پذیر نیز شناسایی و رفع شده است.

والیزده در خصوص بازدیدهای صورت گرفته از اکیپ‌های عملیاتی با بیان اینکه طی سال گذشته بیش از ۷ هزار بازدید از اکیپ‌های عملیاتی برق صورت گرفت، اضافه کرد: با تلاش‌های صورت گرفته این بازدیدها بسیار تاثیرگذار بود.

وی با بیان اینکه سال گذشته هیچ گونه حادثه درون سازمانی در صنعت برق استان رخ نداد، یادآور شد: متاسفانه در بخش برون سازمانی سه حادثه رخ داد.

مدیر دفتر ایمنی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به اینکه سال گذشته ۱۶ حادثه مردمی در صنعت برق استان رخ داد، خاطرنشان کرد: طی این حوادث چهار نفر جان خود را از دست دادند و ۱۲ نفر نیز مجروح شدند.

وی با تاکید بر فرهنگ‌سازی در راستای جلوگیری از حوادث مردمی در صنعت برق یادآور شد: لازم است برای این امر اقدامات بیشتری صورت گیرد تا شاهد وقوع حادثه در این بخش نباشیم.

والیزاده عضویت دفتر ایمنی شرکت برق همدان در هشت کمیته فعال شرکت توانیر را به عنوان یک اتفاق خوب در صنعت برق همدان دانست و اضافه کرد: با ابلاغ معاونت هماهنگی توزیع دفتر ایمنی استان عضو کمیته فعال شرکت توانیر درآمده به طوری که از ۳۹ شرکت تنها هشت شرکت عضو این کمیته است که می‌تواند برای شرکت توزیع برق همدان مایه برکت باشد.

در پایان این مراسم نیز از 68 نفر از کارکنان و کارگران نمونه شرکت توزیع نیروی برق استان همدان تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/

 • جابجایی
 • خروج
کد مطلب:  507تاریخ انتشار:  14 شهریور 1397 - 8:31
چاپ خبر
  
مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق استان همدان خبر اد
 مشارکت 61 درصدی کشاورزان همدانی در طرح‌های تشویقی برق
مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به اینکه بیشترین مشارکت در طرح‌های تشویقی را مشمولین طرح‌های کشاورزی دارند، گفت: در این بخش 61 درصد مشمولین در استان همدان در این طرح‌ها شرکت می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، لیدا یوسفی در نشست خبری به مناسبت هفته روابط عمومی با اشاره طرح‌های تشویقی وزرات نیرو در راستای مدیریت مصرف اظهار کرد: این طرح‌ها برای مشترکین مختلف وجود دارد.

وی به طرح تشویقی کشاورزان که از چاه آب کشاورزی برخوردار هستند اشاره و عنوان کرد: اگر کشاورزان در دوره زمانی 15 خرداد تا 15 شهریور ماه موتور چاه خود در ساعات اوج بار (8 تا 12 شب) خاموش کنند، بهاي صورتحساب برق مصرفی آنها بخشوده خواهد شد و علاوه برآن متناسب با میزان کاهش مصرف از پاداش نیز برخوردار می‌شوند.

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق استان همدان افزود: کشاورزان در طرح‌های تشویقی اگر در دوره زمانی 15 خرداد تا 15 شهریور حداقل به مدت 7روز کاري متوالی، به صورت 24ساعته موتور خود را خاموش کنند بهای برق مصرفی در آن ماه رایگان خواهد بود.

وی تصریح کرد: برای صنایع وابسته به کشاورزی همچون زنبورداری و شیلات، کارخانه‌های آرد، ذرت خشک‌کنی، تصفیه‌خانه‌ها و سردخانه‌های عمومی نیز طرح‌های دیگری است به این صورت که اگر این صنایع به میزان 10 درصد 5 روز کاری متولی مصرف خود را در ساعات اوج کاهش دهند از پاداش بهره‌مند خواهند شد.

یوسفی با بیان اینکه چهار طرح تشویقی برای واحدهای صنعتی در نظر گرفته شده است، افزود: واحدهاي صنعتی که مشترکین صنعتی با دیماند قراردادي 100 کیلووات و بیشتر هستند در دوره زمانی ابتداي تیر الی پایان مرداد با جابجایی روز تعطیل هفتگی، می‌توانند از طرح‌های تشویقی وزارت نیرو بهره‌مند شوند.

وی در معرفی برنامه کاهش بار برنامه ریزي شده مشترکین دیماندي بیان داشت: چنانچه مشترکین با تعرفه سایر مصارف همچون دیماند قراردادي بیش از 30 کیلووات همچون هتل‌ها، مجتمع‌های تجاری، بیمارستان‌ها و مراکز تفریحی می‌توانند در دوره زمانی ابتداي خرداد تا انتهاي شهریور ماه حداقل به مدت 5 روز کاري متوالی دیماند مصرفی خود در ساعت اوج بار شب یا روز به تشخیص شرکت توزیع حداقل 10 درصد کاهش دهند تا از تخفیف و پاداش بهره‌مند شوند.

وی ادامه داد: طرح جدیدی که امسال اضافه شده طرح ویژه ایستگاه‌های گاز طبیعی فشرده و CNG‌ها است، به این نحو که 10 درصد بار خود را در ساعات توافق شده کاهش داده و پاداش دریافت کنند که هماهنگی اولیه برای اجرای این طرح با شرکت پخش فرآورده‌های نفتی انجام و استقبال خوبی از این طرح انجام شده است.

یوسفی با بیان اینکه برای تمام طرح‌ها، پاداش همکاری مرداد ماه بیشتر از دیگر ماه‌ها است، گفت: این تفاهم‌نامه‌ها در حال توزیع است تا به دست متقاضیان مشمول برسد.

وی با اشاره به اینکه بیشترین مشارکت در طرح‌های تشویقی را مشمولین طرح‌های کشاورزی دارند، افزود: در این بخش 61 درصد مشمولین در طرح شرکت می‌کنند.

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق استان همدان تصریح کرد: متاسفانه در طرح ادارات کمترین درصد مشمولین به میزان 8 درصد مشارکت دارند که علت آن به سابقه کم اجرای طرح‌ها در این بخش باز می‌گردد.

وی تصریح کرد: امیدواریم با ظرفیت صرفه‌جویی که در سازمان‌ها و ادارات وجود دارد مدیران و مسئولین بتوانند همگام با مردم و صنعت برق، با کاهش 10 درصدی مصرف خود در ساعت اوج بار روز این شرکت را یاری کنند تا بتوانیم خدمت‌رسانی بهتری داشته باشیم.

یوسفی با بیان اینکه در استان همدان آحاد مردم هر سال با شرکت برق همکاری دارند، گفت: در سال گذشته سرانه مصرف در بخش خانگی نسبت به سال 95 به میزان 1.8 درصد کاهش داشته که این امر نشان از آگاهی شهروندان است که در این راستا آموزش‌های انجام شده و فرهنگ‌سازی و همکاری رسانه‌ها اثربخش بوده که ما را در استمرار فعالیت‌های فرهنگی راسخ‌تر می‌کند.

انتهای پیام/

 • جابجایی
 • خروج
کد مطلب:  492تاریخ انتشار:  14 شهریور 1397 - 7:55
چاپ خبر
  
 اجرای برنامه «ساعت زمین» در همدان
برنامه «ساعت زمین» همزمان با سراسر کشور در همدان و شهرستان‌های استان اجرایی شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، برنامه «ساعت زمین» همزمان با سراسر کشور در همدان و شهرستان‌های استان اجرایی شد.

این برنامه پنجم فروردین ماه از ساعت 20:30 به مدت یک ساعت در سراسر کشورهای جهان با هدف صرفه جویی در مصرف انرژی و حفظ محیط زیست برگزار شد.

در این برنامه به صورت همزمان لامپ‌های شرکت توزیع نیروی برق استان، واحدهای تابعه و اماکن مختلف استان همدان به مدت یک ساعت خاموش شد.

ساعت زمین یک رویداد جهانی سازماندهی شده توسط صندوق جهانی طبیعت است و در آخرین شنبه ماه مارس هر سال برگزار می‌شود.

در حال حاضر این روز به عنوان «روز بین المللی مادر زمین» شناخته می‌شود و در بسیاری از کشورهای جهان از جمله ایران مردم برای محافظت از زیبایی‌های سیاره برای نسل آینده سعی می‌کنند تا در آن روز به مدت یک ساعت تمام لامپ‌ها و وسایل الکتریکی به ویژه در مراکز عمومی را خاموش کنند.

این برنامه با هدف صرفه جویی در مصرف انرژی و مقابله باتغییرات اقلیمی در روز پنجم فروردین سال جاری از ساعت 20:30 تا 21:30 انجام می‌شود.

انتهای پیام/

 • جابجایی
 • خروج
کد مطلب:  500تاریخ انتشار:  14 شهریور 1397 - 8:19
چاپ خبر
مدیر دفتر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان:
  رسانه‌ها نقش مهم و اثربخشی در فرهنگ‌سازی مدیریت مصرف برق دارند
مدیر دفتر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با بیان اینکه رسانه‌ها نقش مهم و اثربخشی در فرهنگ‌سازی مدیریت مصرف برق دارند، گفت: این شرکت تعامل خوبی با رسانه‌ها و خبرنگاران دارد.
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، احمدرضا روزبیانی در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته روابط عمومی با اشاره به اقدامات دفتر روابط عمومی و با بیان اینکه رسانه‌ها نقش مهم و اثربخشی در فرهنگ‌سازی مدیریت مصرف برق دارند، بیان کرد: این شرکت تعامل خوبی با رسانه‌ها و خبرنگاران دارد.

وی با اشاره به اهمیت انعکاس اخبار صنعت برق در راستای خدمت‌رسانی بهتر اظهار داشت: در سال گذشته بیش از 550 خبر در خصوص فعالیت‌های شرکت در نشریات مکتوب و خبرگزاری‌های استان منعکس شده است.

مدیر دفتر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به طراحی بیش از 105 آگهی مدیریت مصرف برق طی سال گذشته افزود: یک هزار و 332 آگهی مدیریت مصرف برق در راستای اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی در نشریات مکتوب به‌چاپ رسیده است.

وی با اشاره به تهیه و تولید 88 خبر به همت دفتر روابط عمومی از عملکرد و فعالیت‌های شرکت را بازه‌های مختلف زمانی عنوان کرد: سال گذشته بیش از 50 درصد از اخبار ارسالی شرکت نیز در نشریات توانیر منتشر شده است.

روزبیانی به تولیدات سمعی و بصری روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان اشاره و تأکید کرد: در این خصوص بیش از 70 دقیقه انیمیشن و 250 دقیقه مستند تاریخی و مستند فعالیت و عملکرد شرکت تولید شده است.

وی در خصوص دیگر اقدامات روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان بیان داشت: با عقد قرارداد با صدا و سیما و شرکت‌های پخش پیام‌های بازرگانی در راستای فرهنگ‌سازی و ارائه خدمات شرکت بیش از 28هزار ثانیه تولیدات داشته‌ایم.

مدیر دفتر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان به تولیدات فرهنگی و محتوایی اشاره و عنوان کرد: در این راستا آرشیوی از بریده جراید به صورت کتابچه از سال‌های 93 تا 96 تولید و چاپ کتاب اصلاح الگوی مصرف و مدیریت مصرف آب و برق ویژه روحانیون با همکاری صنعت آب و برق استان و تجدید چاپ 3 شماره کتاب «برق و بچه‌ها»، چاپ کتاب «همیار برق»، اقتصاد مقاومتی و... از جمله اقدامات این دفتر بوده است.

وی عنوان کرد: در حوزه تکریم ارباب رجوع نیز اطلاع‌رسانی گسترده از طریق تبلیغات محیطی و نصب بنر، اطلاع رسانی در خصوص خدمات از طریق سایت شرکت، انجام نظرسنجی دوسالانه با همکاری کارشناسان و اساتید دانشگاهی، پیگیری و پاسخگویی به درخواست‌های مردمی رسیده از طریق سایت و ایمیل شرکت و... نیز صورت گرفته است.

روزبیانی با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در راستای استقرار روابط عمومی الکترونیک گفت: بروزرسانی سامانه پیامکی، سایت شرکت، راه‌اندازی سرور روابط عمومی، استفاده از فناوری‌های نوین، الکترونیکی کردن آرشیو های روابط عمومی و... نیز از دیگر اقدامات انجام شده است.

انتهای پیام/

 • جابجایی
 • خروج
کد مطلب:  502تاریخ انتشار:  14 شهریور 1397 - 8:23
چاپ خبر
  
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان خبر داد
  هزینه‌کرد 300 میلیون تومان برای روشنایی مزار شهدا در استان همدان
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان از هزینه‌کرد 300 میلیون تومان در بحث روشنایی مزار شهدا در استان همدان طی سال 96 خبر داد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان گفت: در بحث روشنایی مزار شهدا در سال 96 اقدامات خوبی انجام شد و 300 میلیون تومان سال گذشته در این راستا هزینه شد که بخش عمده‌ای از کار انجام شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، حسین توکلی مشاور استاندار همدان در امور ایثارگران با حضور در شرکت برق استان همدان ضمن دیدار با مدیرعامل شرکت از فعالیت‌های فرهنگی و امور ایثارگران این شرکت بازدید به‌عمل آورد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان در این جلسه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا اظهار داشت: با توجه به ابلاغ نظامنامه در شورای فرهنگی که از سال 90 به صورت مستمر در شرکت تشکیل شده، امور ایثارگران را در قالب آن پیگیری می‌کنیم.

محمدمهدی شهیدی افزود: علاوه بر بخش فنی در بخش فرهنگی نیز تلاش‌های خوبی صورت گرفته است و در این زمینه در سطح کشور و استان حائز رتبه هستیم.

وی با اشاره به کمک‌رسانی شرکت در زلزله سرپل ذهاب ادامه داد: اعزام نیرو و تجهیزات حدود 400 میلیون تومان، تأمین برق برای بخش‌های مختلف از قبیل چادرها و... از اقدامات انجام شده در راستای کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان بود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان عنوان کرد: در بحث روشنایی مزار شهدا نیز در سال 96 اقدامات خوبی انجام شد و 300 میلیون تومان سال گذشته در این راستا هزینه شد که بخش عمده‌ای از کار انجام شده است.

وی ادامه داد: تخصیص رفاهیات و بکارگیری نیروها و استفاده از توان ایثارگران نیز از دیگر اقدامات اجرایی شرکت در حوزه امور فرهنگی و ایثارگران بوده است.

*نامگذاری پست‌های برق استان همدان به نام شهدا

معاون منابع انسانی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان در این بازدید ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا اظهار داشت: در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در سطح شرکت و بین کارکنان هر ساله برنامه‌هایی را در دستور کار داریم که اجرایی می‌شود.

عباس گودرزی افزود: در حال حاضر از 353 نفر نیروی رسمی شرکت حدود 120 نفر از خانواده معظم شهدا و ایثارگران و جانباز هستند.

وی عنوان کرد: در کنار وظیفه اصلی شرکت برای تأمین برق مطمئن از امور فرهنگی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت غافل نشده‌ایم و یکی از فعالیت‌های ما پرداختن به این امور فرهنگی و ایثارگران است.

معاون منابع انسانی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به وجود پنج شهید در این شرکت گفت: طی اقدامی برخی از پست‌های زمینی توزیع برق به نام این بزرگواران نامگذاری شده است.

وی یادآور شد: همچنین المانی از شهدای این شرکت شهیدان «مجید صفی‌خانی»، «کاوه فروغی»، «علیرضا اختری»، «قربانعلی حسینی» و جانباز شهید «علیرضا فلاحی» در ورودی شرکت تعبیه شده است.

گودرزی با اشاره به تهیه منشور اخلاقی ایثارگران شرکت تصریح کرد: این منشور برای اولین بار در سطح وزارت نیرو در شرکت توزیع نیروی برق استان همدان تهیه و تدوین شد.

وی از کسب رتبه در ارزیابی‌ها مختلف خبر داد و افزود: دستورالعمل تجلیل از ایثارگران و آزادگان نیز و تسهیلات لازم به طور کامل در شرکت اجرایی و پرداخت شده است.

معاون منابع انسانی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان از دیگر برنامه‌های انجام شده در امور فرهنگی و ایثارگران را اعزام کارکنان به اردوهای راهیان نور عنوان کرد و گفت: هر ساله 3 اتوبوس اختصاصی از کارکنان شرکت به اردوهای راهیان نور اعزام می‌شوند.

وی ادامه داد: بروزرسانی درصد جانبازی پرسنل، تهیه کارنامه ایثارگری برای همکاران، سرکشی از خانواده شهدا و ایثارگران، پرداخت تسهیلات مسکن ایثارگران بر اساس ابلاغیه‌ها، اطلاع رسانی لیست مراکز درمانی به جانبازان و ایثارگران و پرداخت فرانشیز درمان آنها از دیگر اقدامات انجام شده است.

گودرزی با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی یادآور شد: برگزاری برنامه روز شهید، صعود به قله، تکریم و مناسب‌سازی مسیر تردد جانبازان، میزبانی مسابقات قرآن و عترت، مسابقات ورزشی و فرهنگی، حضور در راهپیمایی‌ها، تهیه ویژه‌نامه حدیث ایثارو خاطرات ایثارگران شرکت نیز از فعالیت‌های فرهنگی انجام شده در این شرکت است.

وی با اشاره به وجود 22 حلقه صالحین فعال در شرکت توزیع برق استان و واحدهای تابعه آن گفت: از دیگر برنامه‌های ما اعزام اکیپ به کربلای معلی است که در کنار فعالیت برقی و انجام وظیفه، کار خدمت‌رسانی به زائران را نیز به مدت یک ماه برعهده دارند.

معاون منابع انسانی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان عنوان کرد: در بخش برون‌سازمانی نیز اعمال معافیت‌های بخش انرژی برای خانواده شهدا، جانبازان بالای 25 درصد و آزادگان و بکارگیری نیروی ایثارگری انجام می‌شود.

* شرکت توزیع نیروی برق همدان یکی از شرکت‌های موفق استان همدان

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان همدان نیز در ادامه ابراز داشت: سالانه حدود یک هزار انشعاب رایگان در استان همدان به افراد زیرپوشش کمیته امداد، بهزیستی، جانبازان و... واگذار می‌شود که از این تعداد سالانه حدود 250 انشعاب به خانواده شهدا و جانبازان تعلق دارد.

سعید فریدونی با اشاره به محاسبه بهای انرژی خانواده‌های شهدا و ایثارگران افزود: همچنین 80 کیلووات ساعت نیز در ماه برای جانبازان 70 درصد به بالا انرژی مصرفی آنها رایگان محاسبه می‌شود.

اشرفی سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و مهندسی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان نیز عنوان کرد: دستورالعمل‌ها و آئین‌نامه‌های ابلاغی مرتبط با خانواده شهدا و ایثارگران را کدگذاری و اطلاع‌رسانی می‌کنیم که لازم‌الاجرا بوده و در مدیریت سیستم یکپارچه نیز وجود دارد.

حسین توکلی مشاور استاندار همدان در امور ایثارگران نیز در ادامه ضمن تقدیر از شرکت توزیع نیروی برق استان همدان گفت: این جای خرسندی است که مدیر این شرکت برادر دو شهید بوده و در گمنامی در حال خدمت‌رسانی است.

وی با بیان اینکه شرکت توزیع نیروی برق استان همدان یکی از شرکت‌های موفق استان است، افزود: اعتراضات مردمی نسبت به این شرکت که بیشتر با مردم در ارتباط بوده نسبت به دیگر ارگان‌ها، کمتر است.

وی در پایان با بیان خاطراتی از شهید فروغی از زحمات مدیریت و کارکنان شرکت توزیع نیروی برق استان همدان در خدمت‌رسانی به مردم به ویژه خانواده‌های شهدا و ایثارگران تقدیر کرد.

انتهای پیام/

 • جابجایی
 • خروج
کد مطلب:  505تاریخ انتشار:  14 شهریور 1397 - 8:26
چاپ خبر
  
مدیر توزیع نیروی برق شهرستان رزن خبر داد
  کسب رتبه اول توزیع برق رزن در جذب اعتبارات
مدیر توزیع نیروی برق شهرستان رزن گفت: این مدیریت در راستای خدمات‌رسانی به مشترکین بیش از 43 میلیارد ریال اعتبار جذب کرد که با جذب 100 درصدی اعتبارات تخصیص یافته، از این نظر در سطح شرکت توزیع استان همدان رتبه اول را کسب کرده است.
به گزارش روابط عمومی مدیریت توزیع برق شهرستان رزن، مازیار بلالی‌مقدم با اشاره به نامگذاری امسال با عنوان سال «حمایت از کالای ایرانی» از سوی رهبری اظهار داشت: این مدیریت در راستای تحقق شعار سال سعی در استفاده حداکثری از کالاهای ایرانی و حمایت از تولیدات داخلی دارد.

وی افزود: کارکنان این مدیریت نیز همگام با تمام خدمتگزاران میهن اسلامی عزم و اهتمام خویش را در راستای سربلندی و اقتدار کشور و برافراشته شدن پرچم مقدس جمهوری اسلامی، با تلاشی صادقانه و همتی بلند به‌کار گرفته‌‎اند تا آهنگ توسعه و آبادانی کشور شتاب گیرد.

مدیر توزیع نیروی برق شهرستان رزن با اشاره به اقدامات انجام شده طی سال گذشته گفت: این مدیریت سال گذشته موفق به جذب 100 درصدی اعتبارات معادل 43 میلیارد ریال شد .

وی تصریح کرد: در راستای تکریم ارباب رجوع و حمایت از حقوق شهروندی نیز این مدیریت در سال 96 طی ارزیابی انجام شده بین دستگاه‌های اجرایی شهرستان حائز رتبه برتر شد .

بلالی مقدم با توجه به اهداف شرکت توزیع یادآور شد: افزایش قابلیت اطمینان شبکه، کاهش انرژی توزیع نشده و قطعی‌ها از شاخص‌های مهم این شرکت است که در سال 96 با جدیت و تلاش شبانه‌روزی همکاران، مدیریت توزیع برق رزن در بین واحدهای اجرایی استان رتبه اول داشبورد کاهش انرژی توزیع نشده را کسب کرد.

وی اضافه کرد: بیش از 4 هزار و 800 مورد تعویض مقره و اصلاح اصلی آنها و سرویس و نگهداری شبکه نقش مهمی در کسب این رتبه داشته است .

مدیر توزیع نیروی برق شهرستان رزن با اشاره به رشد حوزه‌های مهندسی عنوان کرد: باید بحث نظارت بیشتر و قوی‌تر پیگیری شده و برای افزایش کیفیت خدمات به مشترکین تلاش بیشتری صورت گیرد .

وی ادامه داد: در راستای کاهش تلفات به معنای حفظ سرمایه‌های ملی و نمونه بارز اقتصاد مقاومتی، این مدیریت همچون سال‌های گذشته با اقداماتی از قبیل جمع‌آوری برق‌های غیرمجاز، تست و بازرسی لوازم اندازه‌گیری، اصلاح و تعمیر ساختار شبکه‌های برق و تعویض کنتورهای آنالوگ به دیجیتال، با تلاش مضاعف نسبت به تحقق هدف تعیین شده سال جاری اقدام کرده است.

بلالی‌مقدم خاطرنشان کرد: پرداخت به موقع هزینه‌های برق مصرفی توسط مشترکان برای خدمات‌دهی مطلوب‌تر ضروری و در اصلاح زیرساخت‌های شبکه برق مؤثر است بنابراین یکی از شاخص‌های تأثیرگذار در شرکت‌های توزیع وصول مطالبات است که در همین راستا با پیگیری جدی همکاران برق رزن و همکاری مشترکین، این مهم نیز با کسب رتبه اول در سطح شرکت محقق شد .

وی یادآور شد: این مدیریت همچنین در راستای خدمات‌رسانی به مشترکین بیش از 43 میلیارد ریال اعتبار جذب کرد که با جذب 100 درصدی اعتبارات تخصیص یافته، از این نظر در سطح شرکت توزیع استان همدان رتبه اول را کسب کرده است .

مدیر توزیع نیروی برق شهرستان رزن عنوان کرد: همچنین با توجه به ارزیابی مستمر چند سال گذشته در خصوص نظام آراستگی (5s)  در بین واحدهای اجرایی در سال 96 موفق به کسب رتبه اول شد.

وی با اشاره به اهمیت مدیریت و رعایت الگوی مصرف بهینه انرژی و با بیان اینکه این شهرستان از قطب‌های کشاورزی استان است، گفت: در سال جاری نیز طرح‌ها و تفاهم‌نامه‌های همکاری تمام بخش‌ها از جمله کشاورزی و صنعتی وزارت نیرو ابلاغ شده است.

بلالی‌مقدم ابراز داشت: مشترکین می‌توانند با خاموش کردن چاه‌های کشاورزی و کاهش مصرف در بخش صنعت و سایر بخش‌ها در ساعات اوج بار شب از ساعت 20 الی 24 و پیک بار روزاز ساعت 11 الی 15 علاوه بر کاهش هزینه برق مصرفی خود، به صنعتگران برق در این راستا و حفظ سرمایه های ملی یاری کنند .

انتهای پیام/

 • جابجایی
 • خروج
کد مطلب:  509تاریخ انتشار:  14 شهریور 1397 - 8:36
چاپ خبر
  
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان خبر داد
  احداث 3 نیروگاه خورشیدی در استان همدان
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به اینکه تاکنون پنج نیروگاه 7 مگاواتی وارد مدار شده است، گفت: سه نیروگاه نیز در دست اقدام است.
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، محمدمهدی شهیدی در همایش طلایه داران تبلیغ استان همدان که با حضور حجت‌الاسلام علی دارابی معاون امور مجلس و استان‌های سازمان تبلیغات اسلامی کشور در سازمان تبلیغات اسلامی استان همدان برگزار شد، با اشاره به وضعیت صنعت برق کشور و استان طی سال جاری اظهار داشت: با توجه به کاهش بارش نزولات آسمانی امسال سالی سخت در صنعت آب و برق خواهد بود.

وی با بیان اینکه ذخیره سدها در سال 95، حدود 18 میلیارد مترمکعب بوده است، افزود: این در حالی است که این میزان در سال 96 به 13 میلیارد متر مکعب کاهش یافته و در بخش نیروگاه‌های برق‌آبی که در ارتباط مستقیم با تولید برق هستند از 8 میلیارد مترمکعب بوده به 3 میلیارد مترمکعب کاهش یافته است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با بیان اینکه سال گذشته از نیروگاه‌های برق آبی 9 هزار و 300 مگاوات برق تولید شد، گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال این رقم به 5 هزار مگاوات برسد که در این صورت 4 هزار و 300 مگاوات در برق‌آبی کمبود تولید داریم.

وی با بیان اینکه صنعت برق در سال گذشته در کشور 7.7 رشد داشته است، تصریح کرد: امسال 5 هزار و 400 مگاوات کمبود برق خواهیم داشت که در راستای تأمین آن نیاز به فرهنگ‌سازی و مدیریت مصرف است.

شهیدی با تاکید برکنترل و کاهش مصرف و لزوم فرهنگ‌سازی برای تأمین برق 5هزار و 400 مگاواتی عنوان کرد: با توجه به اینکه با مشکل کم آبی مواجه هستیم باید برنامه‌های مناسبی در راستای کنترل و کاهش مصرف برق اتخاذ شود.

وی با بیان اینکه سهمیه استان در سال گذشته 692 مگاوات بود که بدون هیچگونه خاموشی عملکرد به 663 مگاوات رسید، گفت: امسال نیز بر ادامه این روند تلاش خواهیم کرد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به نامگذاری سال جدید به عنوان حمایت از کالای ایرانی توسط رهبر انقلاب، آن را اقدامی مؤثر در راستای ارتقاء کیفیت تولیدات داخل دانست و افزود: چنانچه بتوانیم بهره‌وری انرژی را بالا برده و صرفه‌جویی کنیم، 100 میلیارد دلار صرفه‌جویی خواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه بخش کشاورزی با دو درصد مشترکین بیشترین مصرف برق با 37 درصد را دارند، یادآور شد: 82 درصد مشترکین برق استان نیز خانگی و با 35 درصد مصرف انرژی هستند.

شهیدی ادامه داد: عمده مصرف ما در بخش کشاورزی است و باید عمده فعالیت‌های ما در جهت صرفه‌جویی و مدیریت مصرف در بخش کشاورزی متمرکز شود، ضمن اینکه سال گذشته در این بخش 100مگاوات به صنعت برق استان کمک شد که به سبب آن یک میلیارد و 100 میلیون تومان برای کشاورزان بخشودگی داشت هرچند این رقم از درآمد شرکت کاهش یافت.

وی به طرح‌های تشویقی پیش‌بینی شده برای کشاورزان اشاره و عنوان کرد: طرح تشویقی به کشاورزان ارائه می‌شود تا قدم مثبتی در راستای مدیریت مصرف و صرفه‌جویی باشد به این نحو که اگر کشاورزان در دوره زمانی 15 خرداد تا 15 شهریور حداقل به مدت 7 روز کاري متوالی، به صورت 24ساعته موتور خود را خاموش کنند بهای برق مصرفی در آن ماه رایگان خواهد بود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با بیان اینکه بحث برق در کشور در مقایسه با دنیا در میانه قرار دارد، یادآور شد: در طول سال مصرف میانگین در کشور 3 هزار و 114 کیلووات ساعت است که در استان یک‌هزار و 885 کیلووات است به طوری که استان از میانگین کشوری نیز پایین‌تر است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون پنج نیروگاه 7 مگاواتی وارد مدار شده است، خاطرنشان کرد: 3 نیروگاه نیز در دست اقدام است که تا پایان سال به 56 مگاوات خواهد رسید.

*ضرورت فرهنگ‌سازی مصرف بهینه آب و برق توسط روحانیون و مبلغین

حجت‌الاسلام ابراهیم بهرامی‌فر مسئول امور فرهنگی دینی صنعت آب و برق استان همدان نیز در این همایش ضمن درخواست از روحانیون و مبلغین بر فرهنگ‌سازی در راستای مصرف بهینه آب و برق اظهار داشت: کم آبی درد بزرگی است و زندگی بدون آب محال و بدون برق معنا و مفهومی ندارد که این دو نعمت وابسته به هم هستند به طوری که اگر آب نباشد برقی تولید نمی‌شود.

وی با بیان اینکه دچار شدن با کم آبی درد امروز ما است، تصریح کرد: این موضوع مربوط به امسال نمی‌شود چراکه در طول 50 سال اخیر با مشکل کمبود آب مواجه بودیم که درمان این درد به دست مسئولین، مردم، مشترکین و به خصوص علما امکانپذیر است.

مسئول امور فرهنگی دینی صنعت آب و برق استان همدان با اشاره به اینکه علما باید با آموزه‌های دینی مردم را با صرفه‌جویی آشنا کنند، افزود: مردم نسبت به این امر آگاه هستند اما با توجه به جایگاه تذکر چنانچه علما و روحانیون در این خصوص تذکر دهند به طور قطع در جامعه اثربخش خواهد بود.

وی با بیان اینکه مردم در انجام فرائض الهی در مصرف آب اسراف می‌کنند، یادآور شد: تمام مراجع بر این باور هستند که آب دوم وضو مستحب و آب سوم حرام است که این خود سبب بطلان است که باید یادآوری شود و یادآوری آن بر عهده روحانیون و مبلغین است.

بهرامی‌فر به وجود چاه‌های غیر مجاز اشاره و خاطرنشان کرد: وجود چاه‌های غیر مجاز و برداشت از آنها از عوامل مصرف بالای آب در حوزه کشاورزی است.

انتهای پیام/

سایت شرکت توزیع نیروی برق استان همدان/20 آبان 1393 ساعت 8:7
خدمات الکترونیکی/20 آبان 1393 ساعت 8:38
مناقصه و مزایده /20 آبان 1393 ساعت 8:59
خبرخوان توزیع برق/20 آبان 1393 ساعت 9:6
پیشخوان خدمت استانداری همدان/20 آبان 1393 ساعت 9:17
شرکت توانیر/20 آبان 1393 ساعت 9:12
  صفحه نخست  |  درباره ما  |  پیوندها  |  جستجو
کلیه حقوق قانونی این سایت متعلق به شرکت توزیع برق استان همدان بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است
طراحی و تولید: « رایان راد »