شماره های پیشین   صفحه نخست  |  درباره ما  |  پیوندها  |  جستجو | بایگانی ویژه‌
 مهمترین عناوین این شماره:   
بدهی 125 میلیارد ریالی مشترکین به برق کبودراهنگ
برگزاری مراسم گرامیداشت ولادت حضرت زینب کبری(س) در توزیع برق تویسرکان
عملکرد مناسب مدیریت توزیع برق تویسرکان در طرح چاوش
حجت‌الاسلام قرنفولی: روزمرگی آفت مدیریت است
برگزاری جلسه هم‌افزایی شرکت‌های فناور و دانش بنیان حوزه برق استان همدان
برگزاری مانور عملیاتی فیدر گاوسوار با حضور 8 اکیپ اجرایی
مانور زلزله در مدیریت توزیع برق بهار برگزار شد
حذف قبض کاغذی گامی مهم در راستای اجرای دولت الکترونیک
برگزاری جلسه عمران و انرژی در توزیع برق شهرستان کبودراهنگ
فعالیت‌های سربازان صنعت برق بسیجی‌وار است
دیدار فرمانده بسیج شرکت توزیع برق استان همدان با فرمانده سپاه نهاوند
كسب عنوان موفق‌ترین رده بسیج مستضعفین در چهارمین جشنواره سراسری مالك اشتر
برگزاری دوره‌های آموزشی مدیریت مصرف برق برای سرایداران و مدیران مدارس همدان
برگزاری جلسه مشترک نیروی انتظامی و شرکت توزیع نیروی برق استان همدان
آموزش و فرهنگ‌سازی دو اصل مهم در کاهش اثرات بلایای طبیعی
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق همدان در مرکز سامد حضور یافت
حضور کارکنان برق در مانور زلزله مدارس شهرستان رزن
حضور کارکنان برق رزن در مراسم گرمیداشت شهید «سلیمانی» و «مظفری‌نیا»
حضور کارکنان توزیع برق کبودراهنگ در مراسم 9 دی
دیدار مدیر توزیع برق کبودراهنگ با خانواده شهید «پشام»
صفحه اول    
 
 
 
 
 
 
 
 • جابجایی
 • خروج
کد مطلب:  800تاریخ انتشار:  25 اسفند 1398 - 10:18
چاپ خبر
  
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان خبر داد
 طلب 115 میلیارد تومانی برق همدان از مشترکین
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با بیان اینکه طلب این شرکت از مشترکین تاکنون 115 میلیارد تومان است، گفت: با توجه به حذف قبض کاغذی وصول مطالبات شرکت از 98.7 درصد در سال 97 به 88.7 درصد کاهش یافته است.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، محمدمهدی شهیدی با اشاره به عملکرد این شرکت در سال جاری اظهار داشت: استان همدان 741 هزار و 773 مشترک را زیر پوشش خدمات خود دارد.

وی با اشاره به طول شبکه توزیع برق استان افزود: طول شبکه فشار متوسط استان 10 هزار و 448 کیلومتر و طول شبکه فشار ضعیف 8 هزار و 171 کیلومتر است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان تصریح کرد: در حال حاضر 16 هزار و 762 پست با ظرفیت 2 هزار و 289 مگاولت آمپر و 285 فیدر در سطح استان وجود دارد.

وی با بیان اینکه انرژی تحویلی ما یک هزار و 829 میلیون کیلووات ساعت تا پایان شهریور ماه سال جاری بوده است، عنوان کرد: انرژی توزیع نشده نیز 2 هزار و 585 مگاوات بوده است.

شهیدی با بیان اینکه طلب این شرکت از مشترکین تاکنون 115 میلیارد تومان است، افزود: با توجه به حذف قبض کاغذی وصول مطالبات شرکت از 98.7 درصد در سال 97 به 88.7 درصد کاهش یافته است.

وی با اشاره به پیک بار استان همدان ادامه داد: پیک همزمان ما در سال گذشته 687 مگاوات بوده که این رقم در سال جاری به 694 مگاوات افزایش یافت.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با بیان اینکه بخش کشاورزی با 41.4 درصد بیشترین مصرف انرژی برق استان را به خود اختصاص داده است، تصریح کرد: مصرف انرژی در تعرفه‌ خانگی 31 درصد،  عمومی 8.5 درصد، صنعتی 10.8 درصد، تجاری 5.9 درصد و روشنایی معابر 2.3 درصد است.

وی با اشاره به اهم اقدامات انجام شده در سال جاری ابراز داشت: احداث پست 63.20 کیلوولت همدان 6 از اقدامات شاخص امسال بود که در این راستا 4.5 کیلومتر شبکه احداث شد.

شهیدی با اشاره به احداث پست 63.20 کیلوولت عبدالرحیم گفت: با احداث این پست مشکلات افت ولتاژ در شهر همدان و ملایر رفع می‌شود.

وی با بیان اینکه استان همدان در احداث نیروگاه‌های خورشیدی پیشرو است، افزود: بالا بودن راندمان تجهیزات و پاکیزگی محیط استقرار سلول‌ها که منجر به کاهش هزینه بهره‌برداری آنها می‌شود از عوامل جذب سرمایه‌گذار و احداث این نیروگاه‌ها در استان بوده که از سال 96 در این زمینه ورود کرده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به اینکه در دی ماه سال 97 آخرین نیروگاه خورشیدی استان همدان وارد مدار شد، عنوان کرد: در حال حاضر با پنج نیروگاه خورشیدی قرارداد خرید تضمینی داریم.

وی اضافه کرد: 100 مگاوات نیز ظرفیت احداث نیروگاه خورشیدی در استان وجود دارد که اگر این مهم تحقق یابد گام مثبتی در استان خواهد بود.

شهیدی با اشاره به راه‌اندازی نیروگاه CHP 6 مگاواتی در کبودراهنگ، یادآور شد: از دیگر اقدامات مهم انجام شده طرح کاهش تلفات شهرستان ملایر با هزینه‌کرد 6 میلیارد تومان بود که با اجرای آن شبکه‌های بحرانی این شهرستان در راستای پایداری شبکه اصلاح و پنج دستگاه پست احداث شد.

وی اصلاح شبکه‌ها در جهت پیاده‌سازی نظام 5S (سیما و منظر شهری) و تجمیع کنتورهای مشترکین همزمان با اجرای طرح پیاده‌راه سازی خیابان‌های بوعلی و اکباتان در شهر همدان، اصلاح لوازم اندازه‌گیری و راه‌اندازی مرکز دیسپاچینگ در شهرک مدنی همدان را از دیگر فعالیت‌های اجرایی در نیمه نخست سال جاری برشمرد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به عملکرد این شرکت در اجرای طرح ملی قبض سبز گفت: در این خصوص مکاتبات و همایش‌ها بر اساس برنامه‎ریزی انجام و شرایط مهیا شده است.

وی با بیان اینکه جمع‌آوری شماره همراه 728 هزار و 679 مشترک معادل 98.3 درصد در استان صورت گرفته است، اظهار داشت: صحت‌سنجی و اصلاح شماره تلفن همراه مشترکین نیز انجام شده است.

شهیدی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای کاهش تلفات انرژی برق استان گفت: 18 میلیارد تومان در سرفصل‌های مختلف برای کاهش تلفات برق استان از سال 92 تا پایان سال 97 هزینه شده و امسال نیز 19 میلیارد تومان اعتبار برای کاهش تلفات در نظر گرفته شده و در حال حاضر تلفات ما 10.46 درصد است.

وی تصریح کرد: افزایش قرائت با پروب از دیگر اقدامات بوده که از 58.1 درصد در سال گذشته به 62.4 درصد در سال جاری افزایش یافته است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به نصب 10 هزار و 636 کنتور فهام در استان افزود: کنتورهای مرجع منصوبه نیز 257 مورد تا پایان مهر ماه امسال است.

انتهای پیام/

 • جابجایی
 • خروج
کد مطلب:  820تاریخ انتشار:  25 اسفند 1398 - 11:4
چاپ خبر
  
فعالان فرهنگی و خادمان نماز صنعت آب و برق استان همدان تجلیل شدند
 حجت‌الاسلام قرنفولی: روزمرگی آفت مدیریت است
سرپرست امور فرهنگی وزارت نیرو با بیان اینکه برنامه‌های مدیریتی و توانمندی‌های فردی دو رکن موفقیت هستند، گفت: مدیر باید برنامه داشته باشد، چراکه روزمرگی آفت مدیریت است.
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، نشست هم‌اندیشی و تجلیل از فعالان فرهنگی وخادمان نماز صنعت آب و برق استان همدان با حضور سرپرست امورفرهنگی وزارت نیرو، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان، رئیس ستاد اقامه نماز و مدیران عامل صنعت آب و برق استان همدان در سالن جلسات شرکت توزیع نیروی برق استان همدان برگزار شد.

حجت‌الاسلام حسین قرنفولی، سرپرست امور فرهنگی وزارت نیرو در این نشست ضمن تبریک به این مجموعه برای دریافت رتبه شایسته تقدیر ویژه در ارزیابی عملکردها اظهار داشت: حفظ رتبه‌ها نشان می‌دهد که کسب رتبه با برنامه‌ریزی دقیق همراه بوده است.

وی با بیان اینکه پیامبر(ص) به تعبیر خداوند در قرآن کریم دارای خلق عظیم بود، گفت: مهربان‌ترین فرد عالم پیامبر(ص) بود و همه نعمت‌های الهی که قابل احصاء نیست در برابر خُلق پیامبر(ص) بسیار اندک است.

سرپرست امور فرهنگی وزارت نیرو با اشاره به تفاوت معنایی دو کلمه کبیر و عظیم ابراز داشت: عظیم یعنی رفتاری که در فرد ملکه شده است.

وی با بیان اینکه با اخلاق می‌شود مردم و جوانان را جذب کرد، تصریح کرد: شفاعت نیز از دیگر ویژگی‌های پیامبر اسلام(ص) بود.

قرنفولی با اشاره به اهمیت اخلاق ادامه داد: مشکل امروز بشر از قبیل جنگ، تعدی، اقناع نکردن به حق خود و... از علم و صنعت و اقتصاد نیست بلکه به دلیل عدم وجود اخلاق است چراکه اگر اخلاق باشد رابطه مردم و دولت نیز درست می‌شود.

وی با بیان اینکه دو رکن در موفقیت وجود دارد، عنوان کرد: مدیر باید برنامه داشته باشد چه کوتاه مدت، چه میان مدت و چه بلند مدت؛ چراکه روزمرگی آفت مدیریت است.

سرپرست امور فرهنگی وزارت نیرو یادآور شد: رکن دیگر نیز این است که در حوزه فردی و اخلاقی موفق، شجاع، راستگو و صادق باشد و زمانی که برنامه‌های مدیریتی و توانمندی‌های فردی در کنار هم قرار گیرد مجموعه‌ منحصر به فرد خواهد شد.

وی با بیان اینکه یک هزار و 200 مسئول فرهنگی و ائمه جماعات در وزارت نیرو فعالیت دارند، گفت: ما در طول سال برای مسئولین فرهنگی، ائمه جماعات، کارکنان و خانواده‌های آنان در مجموعه وزارت نیرو برنامه‌های فرهنگی خوبی پیش‌بینی و اجرایی می‌کنیم.

* خدمات‌رسانی مجموعه آب و برق به 80 ایستگاه صلواتی در ایام اربعین

رئیس شورای انسجام بخشی صنعت آب و برق استان همدان در این نشست اظهار داشت: با همکاری و انسجام خوبی که بین مجموعه صنعت آب و برق استان وجود دارد شاهد اقدامات خوبی در استان بوده‌ایم.

محمدمهدی شهیدی با تأکید بر استفاده از ظرفیت آب و برق به‌منظور هم‌افزایی افزود: نمود واقعی اقدامات از نتایج این مهم بود که در ارزیابی‌های مختلف استانی و بخش‌های مختلف از جمله جشنواره شهید رجایی، حوزه آب و برق مورد تقدیر قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: در راستای ارتباط با مسئولین و نمایندگان استان، اقتصاد مقاومتی، تأمین آب نیروگاه و... نیز گام‌های مثبتی برداشته شده و این اقدامات منشأ خیر و برکت برای استان بود.

رئیس شورای انسجام بخشی صنعت آب و برق استان همدان با اشاره به خدمات‌رسانی مجموعه آب و برق به 80 ایستگاه صلواتی در ایام اربعین تصریح کرد: این مجموعه در بخش فرهنگی نیز هر ساله در سرفصل‌های ترویج و توسعه فرهنگ قرآن و سیره اهل بیت(ع)، نماز، امر به معروف و نهی از منکر، حجاب و عفاف و مدیریت مصرف برنامه‌هایی پیش‌بینی و اجرایی می‌کنند.

وی ابراز داشت: از جمله این برنامه‌ها برگزاری کارگاه‌های آگاهی‌بخشی برای خانواده کارکنان است که برنامه‌ریزی و انجام می‌شود چراکه در حوزه فناوری بیشترین آسیب‌ها را در فضای مجازی داریم که به خانواده‌ها سرایت می‌کند و باید اطلاع‌رسانی لازم به خانواده‌ها صورت گیرد.

* سال 98 وضعیت خوبی برای صنعت آب و برق استان بود

شهیدی با اشاره به اهمیت مدیریت مصرف انرژی گفت: سال 98 وضعیت خوبی برای صنعت آب و برق طی سال‌های اخیر بود که با همکاری و مشارکت مردم و سازمان‌ها پیک بار استان به 694 مگاوات رسید که نسبت به مصرف استان فقط 7 مگاوات پیک بار داشتیم.

وی با بیان اینکه در کشور نیز امسال 3.8 هزار مگاوات صرفه‌جویی در تولید برق صورت گرفت، افزود: این مدیریت مصرف انرژی 40 هزار میلیارد تومان عایدی برای صنعت برق داشت و یکی از اقدامات مؤثر در صنعت برق بود.

رئیس شورای انسجام بخشی صنعت آب و برق استان همدان عنوان کرد: رسالت این حوزه خدمات‌رسانی شبانه‌روزی به مردم است که امید است در این امر موفق باشیم.

* برخورد کارمندان با ارباب رجوع در ادارات باید لیّن و با کرامت باشد

نماینده ولی فقیه در استان همدان نیز در این مراسم اظهار داشت: آن ویژگی انسانی که می‌تواند دیگران را محور انسان جمع کند و باعث جذب شود لیّن بودن قلب آدمی است.

آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی با بیان اینکه اگر انسان با خشونت برخورد کند همه از دورش پراکنده می‌شوند، گفت: برای اینکه این پراکندگی‌ها به جمع تبدیل شود قرآن می‌فرماید «قول لیّن» داشته باشید و این کلمه دو بار در قرآن کریم آمده است.

وی با تأکید بر داشتن اخلاق عظیم و مکارم اخلاقی ادامه داد: کارکنان ما در برخورد با مردم نیز باید همین رفتار را داشته باشند و ارباب رجوع را به عنوان انسان کریم بشناسند و تکریم کنند.

نماینده ولی فقیه در استان همدان تصریح کرد: ارباب رجوع‌ها تاج کرامت بر سر دارند و باید بزرگوارانه با آنها برخورد کنیم بنابراین باید در ادارات این برخوردها لیّن و با کرامت باشد.

وی با تأکید بر ترویج فرهنگ مدیریت مصرف افزود: ما در این حوزه مشکل داریم بنابراین فعالان فرهنگی باید در این حوزه و فرهنگ‌سازی مدیریت مصرف نیز فعال باشند و این امر را در جامعه ترویج دهند چراکه ما در حوزه تولید انرژی مشکل نداریم بلکه مشکل اصلی در نوع و نحوه مصرف آن است.

شعبانی با بیان اینکه نگرش اسلامی در مسئله اقتصاد تولید حداکثری؛ و مصرف در حد ضرورت است، گفت: دنیاگرایی و اشرافیت مسئله مصرف است نه تولید چراکه تجمل در مسئله مصرف قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه در بحث فرهنگ مدیریت مصرف همه ما مؤظف هستیم که تلاش کنیم، یادآور شد: مردم ما با بصیرت هستند و اگر تبلیغات و آگاهی‌بخشی خوبی صورت بگیرد در این زمینه تسریع‌بخشی می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه ما تا زمانی که خود را اصلاح نکنیم نمی‌توانیم جامعه را اصلاح کنیم، افزود: ابتدا باید خودسازی کرد و اخلاص عمل داشت تا عمل ما اثرگذاری داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: نماز در رأس اموری قرار دارد که اصلاح‌گر است.

صنعت آب و برق استان همدان همواره در عرصه فعالیت‌های فرهنگی پیش‌قدم است

دبیر شورای فرهنگی صنعت آب و برق استان همدان نیز در این مراسم با اشاره به فرا رسیدن هفته بسیج و تبریک آن اظهار داشت: صنعت آب و برق استان علاوه بر کارهای خدمات‌رسانی در فعالیت‌های فرهنگی نیز حرف اول را می‌زنند و همواره در این عرصه پیش‌قدم هستند.

حجت‌الاسلام ابراهیم بهرامی‌فر با اشاره به عملکرد شورای فرهنگی صنعت آب و برق استان همدان افزود: دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان، برگزاری محفل انس با قرآن، گردهمایی مشترک ائمه جماعات و مسئولین فرهنگی، همایش طلایه‌داران تبلیغ و جشن تکلیف فرزندان کارکنان از اقدامات انجام شده است.

وی برگزاری کارگاه آموزشی مدیریت مصرف با حضور روحانیون جوان و مؤثر، مسابقات قرآنی در سه مرحله، جلسه توجیهی و آموزشی اعضای شورای امر به معروف و نهی از منکر، اعزام فرزندان به اردوهای استانی و زیارتی و... را نیز از دیگر اقدامات اجرایی شورای فرهنگی صنعت آب و برق استان همدان برشمرد.

در پایان این برنامه از فعالان فرهنگی و خادمان نماز صنعت آب و برق استان همدان تجلیل شد.

انتهای پیام/

 • جابجایی
 • خروج
کد مطلب:  831تاریخ انتشار:  25 اسفند 1398 - 11:16
چاپ خبر
  
 حذف قبض کاغذی گامی مهم در راستای اجرای دولت الکترونیک
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، از ابتدای امسال حذف قبض کاغذی برق در راستای سیاست‌های دولت الکترونیک، جزو برنامه‌های وزارت نیرو قرار گرفته است و طی آن به مرور زمان قبض کاغذی حذف شده و اطلاعات قبض به صورت پیامک و سایر درگاه‌ها مانند وبگاه شرکت توزیع و برنامه «همراه برق» به اطلاع مشترکان می‌رسد.

همزمان با اجرای این طرح در کشور، استان همدان نیز با استفاده از روش‌های مختلف و آگاهی‌رسانی به مردم سعی در حذف قبوض کاغذی برق نموده است.

* وجود 750 هزار مشترک برق در استان همدان

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با بیان اینکه 750 هزار مشترک در استان همدان وجود دارد، گفت: روزانه 100 مأمور کار کنتورخوانی و توزیع صورت‌حساب‌ها را برعهده داشتند.

سعید فریدونی با بیان اینکه طرح حذف قبوض کاغذی در راستای دولت الکترونیک صورت می‌گیرد، بیان کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، مشترکان برق از ابتدای مهرماه به جای دریافت قبض کاغذی برق، اطلاعات مصرف خود را از طریق پیامک دریافت کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه اطلاعات قبض به صورت پیامک و سایر درگاه‌ها مانند همراه برق، برنامه‌های تلفن همراه، درگاه اینترنتی و… به اطلاع مشترک می‌رسد، گفت: اول اردیبهشت ماه طرح حذف قبض کاغذی از سوی وزارتخانه ارسال شد که بر مبنای آن ما نیز با روش‌هایی چون ساخت تیزر، موشن گرافی، نصب بنر در سطح شهر و اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی برای مردم در راستای ارائه شماره همراه خود برای صدور صورت‌حساب‌های برق شدیم.

این مسوول با بیان اینکه در این روش تنها10 درصد مردم مشارکت کردند، عنوان کرد: از آنجایی که طرح باید از اول مهر ماه اجرایی می‌شد اقدام به مراجعه به درِ منازل و استفاده از دفاتر آی سی تی و دهیاری‌های روستاها کردیم.

فریدونی با اشاره به اینکه 15 مرداد ماه کار جمع‌آوری تلفن در شهرستان کبودراهنگ به عنوان نخستین شهر استان با 95 درصد به پایان رسید، بیان کرد: کار جمع‌آوری اطلاعات شهرستان رزن نیز دهم شهریور ماه و کل استان در 30 شهریور ماه اتمام یافت.

این مسوول با بیان اینکه 4 یا 5 درصد از مشترکان باقی مانده‌اند، گفت: این افراد شامل افراد مسن که هیچ‌گونه تلفن همراهی ندارند، واحدهای آپارتمانی که برق آنها مشترک است و.... می‌شود.

وی در ادامه سخنان خود به مزایای حذف قبوض کاغذی پرداخت و عنوان کرد: با اجرای طرح هوشمندسازی، علاوه بر حفظ محیط زیست، کاهش هزینه‌ها و صرفه اقتصادی آن کارهای مردم با سرعت و سهولت بیش‌تری انجام می‌شود.

وی عنوان کرد: با توجه به اینکه کاغذ عمدتا در کشور ما وارداتی است حذف قبض کاغذی کمک شایانی به جلوگیری از قطع درختان در کشور نیز می‌کند.

این مسوول بیان کرد: در قبض سبز مشاهده و دریافت هزینه مصرف تنها از طریق پیامک و وبگاه شرکت برق، سامانه تلفنی و برنامه همراه برق امکان‌پذیر است و افراد برای این منظور باید اطلاعات خود را در سامانه ثبت کنند.

فریدونی با تأکید بر اینکه با اجرای این برنامه هیچ‌گونه تغییری در نحوه محاسبه تعرفه برق مشترکان رخ نداده است، افزود: با اجرای این برنامه تنها قبوض پیامکی و الکترونیکی جایگزین قبوض کاغذی شده و هیچ تغییری در نحوه محاسبه، مالیات، عوارض و سایر جزئیات قبوض رخ نداده است.

به گفته این مسوول براساس برنامه‌ریزی انجام شده در مهر ماه امسال از محل صرفه‌جویی اجرای این طرح همچون چاپ کاغذ و توزیع آن، حدود 5 هزار بسته آموزشی تهیه و در اختیار دانش‌آموزان مناطق محروم و کم برخوردار استان قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه 607 هزار مشترک در بخش خانگی، 30 هزار مشترک در بخش عمومی، 12 هزار و 600 مشترک در بخش کشاورزی، 6هزار مشترک در بخش صنعتی و 90 هزار مشترک نیز در سایر بخش‌ها وجود دارد، عنوان کرد: شهرستان همدان با 240 هزار مشترک بیشترین و فامنین با 13هزار کمترین مشترک استان را دارند.

این مسوول درباره دستاوردهای اجرای این طرح نیز عنوان کرد: این دستاوردها شامل حذف حجم عظیمی از کاغذ، بهبود شاخص‌های عملکردی از جمله قرائت و وصول مطالبات، تسهیل ارتباط با مشترک و ایجاد فرصت ارتباط دوسویه با مشترک می‌شود.

فریدونی با بیان اینکه هم اکنون با دو برنامه "آپ" و "سکه" در راستای پرداخت الکترونیک قبض برق قرارداد منعقد شده است، گفت: با 8 برنامه دیگر نیز در حال رایزنی و پیگیری هستیم.

وی با اشاره به اینکه فاز نخست، حذف قبض‌های برق است، عنوان کرد: در فاز دوم سایر خدمات پر ترافیک مانند درخواست انشعاب، تغییرنام، صدور قبض المثنی، اصلاح قبض و تعرفه نیز انجام می‌شود.

این مسوول با بیان اینکه این فعالیت‌ها سالیانه منجر به 200هزار سفر درون شهری می‌شوند، گفت: این فعالیت‌ها نیز قرار است در قالب برنامه‌های تلفن همراه انجام شوند.

*مشاهده و دریافت قبض برق از طریق وبگاه

در این روش برای دریافت و پرداخت قبض برق ابتدا وارد وبگاه شرکت توزیع برق استان همدان به نشانی (edch.ir) شوید و پیوند مشاهده قبض را انتخاب کنید و تنها با وارد کردن شناسه قبض، قبض را مشاهده و پرداخت کنید.

* مشاهده و دریافت قبض برق از طریق سامانه تلفن گویای 1521

شیوه دیگر پرداخت قبض برق استفاده از سامانه 1521 است. پس از تماس با این شماره از شما شناسه قبض درخواست می‌شود و با وارد کردن عدد 13 رقمی شناسه مبلغ بدهی برق شما اعلام می‌شود و در صورت تمایل با داشتن رمز دوم امکان پرداخت آن را نیز دارید.

*پرداخت قبض برق از طریق کدهای دستوری

پس از شماره‌گیری یکی از کدهای دستوری #21121*6655* #1521*733* و #1521*741*، شناسه قبض برق خود را وارد کرده و در ادامه فهرست‌های موجود شما را تا پرداخت قبض هدایت می‌کنند.

*برنامه «همراه برق» (سامانه غیر حضوری صنعت برق)

در این روش نیاز دارید یکبار برنامه همراه برق را دریافت و روی گوشی تلفن همراه خود نصب کنید. پس از نصب و اجرای برنامه همراه برق به بخش پرداخت قبض بروید و با وارد کردن شناسه قبض و یا اسکن کد روی قبض قدیمی مبلغ بدهی برق خود را مشاهده می‌کنید و در صورت تمایل امکان پرداخت قبض نیز برای شما قرار داده شده است.

این نرم‌افزار نیز مانند روش پرداخت وبگاهی به صورت استانی تعریف شده و مشترکان با ورود به وبگاه شرکت برق استان می‌توانند نسخه اصلی را تهیه و اجرا کنند.

مراجعه به دفاتر پیشخوان یا آی سی تی روستایی نیز روش‌های دیگر برای اخذ صورت‌حساب ماهانه برق است.

*خریداران مسکن برای پرداخت قبض برق چکار باید بکنند؟

وارد کردن شماره تلفن برای مشاهده و دریافت قبض برق به مصرف کننده مرتبط است نه مالک مسکن و ساختمان. بر این اساس فرد مصرف‌کننده با وارد کردن شماره خود امکان مشاهده دریافت و پرداخت قبض برق را خواهد داشت فارغ از اینکه مالک یا مستاجر آن ساختمان باشد.

*نحوه پرداخت قبض مشاع در ساختمان‌ها چگونه است؟

در این روش نیز مانند پرداخت قبض واحد شخصی مدیر ساختمان یا فردی که بناست قبض برق مشاع را پرداخت کند باید شماره تلفن همراه خود را در سامانه ثبت کند و پس از آن علاوه بر قبض برق واحد مسکونی خود قبض برق ساختمان نیز برای وی ارسال خواهد شد و امکان پرداخت آن را خواهد داشت.

*آیا یک فرد می‌تواند قبض چند ساختمان را همزمان پرداخت کند؟

محدودیتی برای پرداخت قبوض وجود ندارد و یک فرد می‌تواند برای چندین واحد مسکونی شماره تماس خود را وارد کند و قبوض برق آنها را مشاهده و پرداخت کند.

*در صورت عدم امکان مشاهده و دریافت قبض چه باید کرد؟

اگر به هر دلیلی با روش‌هایی که ذکر شد امکان مشاهده دریافت و پرداخت قبض برق خود را پیدا نکردید می‌توانید با تماس با شماره 121 یا مراجعه به وبگاه شرکت برق استان شماره خود را ثبت کنید و با طرح مساله، مشکل را حل کنید.

انتهای پیام/

 • جابجایی
 • خروج
کد مطلب:  810تاریخ انتشار:  25 اسفند 1398 - 10:48
چاپ خبر
  
 آموزش مدیریت مصرف برق در مدارس شهرستان همدان
کلاس آموزشی مدیریت مصرف برق به منظور فرهنگ‌سازی مدیریت مصرف برق در بین دانش‌آموزان در مدرسه کرامت همدان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی مدیریت توزیع برق امور یک همدان، به منظور فرهنگ‌سازی مدیریت مصرف برق در بین دانش‌آموزان و آشنایی آنان با اصلاح الگوی مصرف برق کلاس آموزشی با عنوان «مدیریت مصرف برق در خانه و مدرسه» با حضور مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، رئیس آموزش و پرورش ناحیه دو، معلمان و دانش‌آموزان در مدرسه کرامت این شهرستان برگزار شد.

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع برق استان همدان در این برنامه در خصوص نحوه تولید برق و مراحل آن توضیحاتی ارائه کرد و گفت: با توجه به اینکه امروزه زندگی ما وابسته به صنعت برق است همه ما باید در مصرف آن نهایت دقت را داشته و با چند راهکار ساده الگوی مصرف برق خود را اصلاح کنیم.

لیدا یوسفی اضافه کرد: تبدیل لامپ‌های پرمصرف به لامپ‌های کم‌مصرف و  خاموش کردن لامپ‌های غیرضروری و استفاده از روشنایی طبیعی خورشید در روز، راهکارهای ساده‌ای است که می‌توان در مصرف برق در خانه و مدرسه صرفه‌جویی کرد.

وی تصریح کرد: یک راه‌حل ساده دیگر برای صرفه جویی، عدم استفاده از وسایل پر مصرف مانند اتو، لباسشویی و ظرفشویی در زمان‌های اوج مصرف برق است و استفاده از این لوازم برقی باید به ساعاتی که مصرف کمتر است موکول شود حتی زمانی که بزرگ‌ترها این موارد را فراموش کردند، شما دانش‌آموزان می‌توانید عمل به این موارد ساده را به آن‌ها یادآوری کنید.

لازم بذکر است، در این دوره تمامی دانش‌آموزان این مدرسه با دریافت بسته‌های آموزشی و لوازم التحریر از این کلاس آموزش بهره‌مند شدند.

انتهای پیام/

 • جابجایی
 • خروج
کد مطلب:  819تاریخ انتشار:  25 اسفند 1398 - 11:1
چاپ خبر
  
 برگزاری جلسه هم‌افزایی شرکت‌های فناور و دانش بنیان حوزه برق استان همدان
جلسه هم‌افزایی شرکت‌های فناور و دانش بنیان حوزه برق استان همدان در راستای استفاده از ظرفیت‌های موجود در استان به منظور اجرای هرچه بهتر طرح‌های پاسخگویی بار در پارک علم و فناوری استان همدان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، در راستای استفاده از ظرفیت‌های موجود در استان به منظور اجرای هرچه بهتر طرح‌های پاسخگویی بار جلسه‌ای با عنوان هم‌افزایی شرکت‌های فناور و دانش بنیان حوزه برق استان به همراه این شرکت‌ها در محل پارک علم و فناوری استان برگزار شد.

در این جلسه که با حضور رئیس پارک علم و فناوری و مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع برق استان تشکیل شد، نمایندگان شرکت‌ها به معرفی شرکت مربوطه و حوزه فعالیت خود پرداختند.

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع برق استان همدان نیز در ادامه توضیحاتی در رابطه با طرح‌های پاسخگویی بار و برنامه‌های این دفتر نظیر طرح استفاده از IOT در راستای مدیریت مصرف برق ارائه و از شرکت‌های مرتبط با بحث انرژی و علاقه‌مند به همکاری در این خصوص دعوت به مشارکت کرد.

لیدا یوسفی با اشاره به این مهم که مشارکت و همکاری شرکت‌های یاد شده و استفاده از استارت آپ‌ها به دلیل بکارگیری ایده‌ها و فناوری‌های نوین در اجرای هرچه بهتر برنامه‌های پاسخگویی بار مثمر ثمر خواهد بود، بر ضرورت ایجاد پل ارتباطی و زمینه همکاری شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان با شرکت توزیع برق استان همدان به ویژه در زمینه خدمات انرژی تاکید کرد.

انتهای پیام/

 • جابجایی
 • خروج
کد مطلب:  824تاریخ انتشار:  25 اسفند 1398 - 11:8
چاپ خبر
  
 كسب عنوان موفق‌ترین رده بسیج مستضعفین در چهارمین جشنواره سراسری مالك اشتر

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته مبتنی بر فرایند اشراف کلی سازمان بسیج مستضعفین کشور در وضعیت و عملکرد سال 1397، شرکت توزیع برق استان همدان مفتخر به کسب عنوان موفق‌ترین رده سازمان بسیج مستضعفین شد.

در این راستا در آئین پایانی چهارمین جشنواره سراسری مالک اشتر که روز یکشنبه 25 آذر ماه در محل سازمان بسیج مستضعفین کشور برگزار شد با اهداء لوح سازمانی و اهداء لوح از سوی سردار غلامرضا سلیمانی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین به فرمانده پایگاه بسیج از این شرکت تجلیل به عمل آمد.

در متن لوح آمده است:

«در راستای تحقق تدابیر فرمانده معظم کل قوا(مد ظله العالی)، بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته مبتنی بر فرایند اشراف کلی ریاست سازمان بسیج مستضعفین در وضعیت و عملکرد سال 1397، مفتخر به کسب عنوان موفق‌ترین رده سازمان بسیج مستضعفین در چهارمین جشنواره سراسری مالک اشتر بسیج گردیده‌اید.

بی‌شک این موفقیت مرهون تلاش‌ها و نقش مؤثر یکایک شما عزیزان خدوم آن رده می‌باشد. اینجانب بر خود لازم میدانم از مجاهدت‌های بی‌وقفه تلاش‌های مخلصانه شما تقدیر و تشکر نمایم.»

انتهای پیام/

 • جابجایی
 • خروج
کد مطلب:  830تاریخ انتشار:  25 اسفند 1398 - 11:14
چاپ خبر
  
مدیر توزیع برق کبودراهنگ خبر داد
  بدهی 125 میلیارد ریالی مشترکین به برق کبودراهنگ
مدیر توزیع برق کبودراهنگ از بدهی 125 میلیارد ریالی مشترکین برق به توزیع برق شهرستان کبودراهنگ خبر داد.
به گزارش روابط عمومی توزیع برق شهرستان کبودراهنگ، علی هایل همدانی با اشاره به اینکه کبودراهنگ از لحاظ وسعت بزرگ‌ترین شهرستان استان است، اظهار کرد: با توجه به این امر توزیع برق کبودراهنگ بیشترین طول خطوط 20 کیلو ولت را در بخش‌های روستایی و بیشترین پراکندگی خدمات مشترکین را در سطح استان دارد.

وی با اشاره به وجود 43 هزار مشترک برق در شهرستان کبودراهنگ افزود: مشترکین برق شهرستان بیش از 125 میلیارد ریال بدهی به توزیع برق این شهرستان دارند.

مدیر توزیع برق شهرستان کبودراهنگ در خصوص تعویض سیم‌های مسی شبکه‌های فشار ضعیف و تبدیل به کابل خودنگهدار تصریح کرد: در حاشیه شهر و روستاها به منظور جلوگیری از سرقت و افزایش پایداری شبکه 4 هزا و 750 متر از شبکه فشار ضعیف روستایی به کابل خودنگهدار تبدیل شده و 4 هزار و 300 متر نیز در روستاها و 15 هزار متر نیز در شهر کبودراهنگ در دست اقدام است.

وی گفت: از ابتدای سال جاری در بخش مرکزی  6 هزار و 580 متر شبکه فشار ضعیف با اعتباری بالغ بر 3 میلیارد و 664 میلیون ریال، در بخش گل تپه 2 هزار و 600 متر  با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 680 میلیون ریال احداث شده و تا پایان سال نیز یک هزار و 200 متر شبکه در 3 بخش مرکزی، گل‌تپه و شیرین‌سو به اتمام  خواهد رسید.

هایل همدانی در خصوص برقرسانی به 6 حلقه آب شرب جدید، هشت حلقه چاه آب کشاورزی، سه واحد صنعتی، سه واحد دامداری و دو واحد مجتمع خدمات رفاهی تصریح کرد: نصب 24 دستگاه پست توزیع برق شامل ترانسفورماتور و تابلوی کنتور در مجموع به قدرت 2 هزار و 30 کیلوولت آمپر با اعتباری بالغ بر 3 هزار و 4471 میلیون ریال در این مدیریت به انجام رسیده است.

وی ادامه داد: در پروژه احداث افزایش قدرت پست‌های توزیع عمومی در مجموع به قدرت 765 کیلوولت آمپر از محل اعتبارات اصلاح و بهینه‌سازی شهری بالغ بر 2 هزار و 618 میلیون ریال انجام شده است.

مدیر توزیع برق شهرستان کبودراهنگ با اشاره به پروژه‌های قابل افتتاح در شهرستان در دهه مبارک فجر  با اعتبار یک هزار و 210 میلیارد  ریال عنوان کرد: در ایام مذکور هشت دستگاه  پست عمومی جدید احداث  شده در بخش مرکزی، گل‌تپه و شیرین‌سو با اعتباری بالغ بر 9 هزار و 350 میلیون ریال افتتاح خواهد شد.

وی ابراز داشت: واگذاری 435 انشعاب عادی و 39 انشعاب دیماندی، تعویض 250 کنتور معیوب آنالوگ به کنتورهای دیجیتالی از دیگر اقدامات این مدیریت است.

*آمادگی 18 اکیپ برق کبودراهنگ برای مدیریت بحران در فصل سرما

همدانی اظهار داشت: 18 اکیپ در زمستان آماده خدمات‌رسانی به مشترکین در شهرستان کبودراهنگ هستند.

وی از آمادگی اکیپ‌های حوادث و اتفاقات این شرکت در ایام زمستان خبر داد و افزود: این اکیپ‌ها به صورت آماده‌باش فعال بوده و به مشترکین خدمات‌رسانی می‌کنند.

مدیر توزیع برق شهرستان کبودراهنگ عنوان کرد: بر همین اساس در بخش مرکزی 10 اکیپ، بخش گل‌تپه پنج اکیپ و بخش شیرین‌سو نیز سه اکیپ در آماده‌باش کامل به سر می‌برند.

وی تأکید کرد: تلفن 121 نیز به صورت 24 ساعته فعال بوده که به عنوان کوتاه‌ترین مسیر ارتباط مشترکین با مدیریت، در صورت مشاهده هر گونه مشکلی در تأسیسات و تجهیزات آماده دریافت اطلاعات است.

انتهای پیام/

 

سایت شرکت توزیع نیروی برق استان همدان/20 آبان 1393 ساعت 8:7
خدمات الکترونیکی/20 آبان 1393 ساعت 8:38
مناقصه و مزایده /20 آبان 1393 ساعت 8:59
خبرخوان توزیع برق/20 آبان 1393 ساعت 9:6
پیشخوان خدمت استانداری همدان/20 آبان 1393 ساعت 9:17
شرکت توانیر/20 آبان 1393 ساعت 9:12
وزارت نیرو/2 شهریور 1391 ساعت 9:38
  صفحه نخست  |  درباره ما  |  پیوندها  |  جستجو
کلیه حقوق قانونی این سایت متعلق به شرکت توزیع برق استان همدان بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است
طراحی و تولید: « رایان راد »