شماره های پیشین   صفحه نخست  |  درباره ما  |  پیوندها  |  جستجو | بایگانی ویژه‌
 مهمترین عناوین این شماره:   
پیک بار برق استان همدان به 650 مگاوات رسید
همایش پیاده‌روی کارکنان توزیع برق استان همدان جهت ترویج فرهنگ مدیریت مصرف انرژی
هدف از مدیریت مصرف کاربرد منطقی و خردمندانه انرژی است
طلب 6.5 میلیارد تومانی برق رزن از مشترکان
لزوم رعایت مدیریت مصرف برق در اماکن مذهبی به عنوان الگوهای دینی
کسب رتبه برتر شرکت توزیع نیروی برق استان همدان در اقتصاد مقاومتی
جلسه مشترک مدیریت توزیع برق نهاوند با رئیس اداره کار این شهرستان
بهره‌برداری از نیروگاه خورشیدی شهدای همدان تا ۲۰ روز آینده
بدهی ۱۰۴ میلیارد تومانی مشترکان به شرکت برق همدان
نشست تخصصی نماز در شرکت توزیع برق همدان برگزار شد
حضور پرشور کارکنان شرکت توزیع برق همدان در راهپیمایی روز قدس
ابلاغ قانون جدید برقراری انشعاب‌های غیر دائم خدمات عمومی
تجليل از بانوان محجبه مدیریت برق رزن
نصب 3900 کنتور هوشمند طرح فهام در همدان
سرکشی مدیر توزیع برق کبوراهنگ از خانواده ایتام
عقد تفاهمنامه مشارکت و فرهنگ‌سازی مدیریت مصرف بین سپاه و امور برق یک همدان
بازدید مدیرعامل شرکت توزیع برق استان همدان از برق کبودراهنگ
رفع افت ولتاژ برق شهرستان همدان با نصب 11 ترانس در سال جاری
برگزاری جلسه هم‌اندیشی توزیع برق رزن با نیروی انتظامی
اختصاص 5 میلیارد تومان برای مقاوم‌سازی شبکه‌های برق بخش فرسوده و روستاهای ملایر
صفحه اول    
 
 
 
 
 
 
 
 • جابجایی
 • خروج
کد مطلب:  371تاریخ انتشار:  3 مهر 1396 - 13:8
چاپ خبر
  
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان تأکید کرد
  لزوم رعایت مدیریت مصرف برق در اماکن مذهبی به عنوان الگوهای دینی
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان گفت: رعایت مدیریت مصرف برق در مساجد و اماکن مذهبی به عنوان الگوهای دینی تاثیر چشمگیری در فرهنگ‌سازی و آگاه‌سازی عموم مردم دارد.
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، حاجی‌رضا تیموری در گردهمایی ائمه جمعه استان همدان که با حضور مدیران عامل و ائمه جماعات صنعت آب و برق برگزار شد، با اشاره به اهمیت انرژی برق اظهار داشت: برق امروزه کالایی است که زندگی روزمره مردم به شدت وابسته به آن است و با تغییر تدریجی سبک زندگی در کلان شهرها، شهرهای کوچک و روستاها این وابستگی افزون‌تر می شود.

وی رشد مستمر و فزاینده تعداد مشترکان برق و مصرف سرانه هر مشترک را گویای وابستگی زندگی امروز به انرژی برق دانست و افزود: مدیریت مصرف برق شامل مجموعه‌ای از فعالیت‌های به هم پیوسته بین صنعت برق و مشترکین به منظور منطقی کردن مصرف برق است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان ابراز داشت: با مدیریت مصرف می‌توان با کارآیی بیشتر و هزینه کمتر به مطلوبیت یکسانی در زمینه تأمین برق دست یافت، در نتیجه هم عرضه کننده برق و هم مصرف کننده آن به سود بیشتری دست خواهند یافت.

وی تأکید کرد: هدف از مدیریت مصرف برق کاهش میزان تولید و کاستن از رفاه جامعه نیست بلکه کاربرد منطقی و خردمندانه انرژی الکتریکی و استفاده صحیح از آن است که نتیجه آن حفظ و حتی افزایش تولید و رفاه جامعه خواهد بود.

تیموری با بیان اینکه صرفه جویی در مصرف انرژی و مبارزه با مصرف گرایی و پرهیز از اسراف از آموزه های دین مبین اسلام است، گفت: آموزه‌های دین مبین اسلام و آیات متعددی در قرآن کریم بر مذموم و ناپسند بودن اسراف اشاره کرده‌اند.

وی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم ابراز داشت: اسرافكار، علاوه بر زيان‌هاى اقتصادى كه بر جامعه و ملت تحميل مى‏كند، براى خود نيز زيان‌هاى جبران ‏ناپذيرى به بار مى‏آورد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه «یک مسئله هم در اقتصاد مقاومتى، مدیریت مصرف است. مصرف هم باید مدیریت شود. باید خودمان را اصلاح کنیم، باید الگوی مصرف جامعه و کشور اصلاح گردد»، افزود: در این راستا سیاست‌های کلی اصلاح الگوی مصرف از سوی رهبر معظم انقلاب به روسای قوای سه گانه و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ابلاغ شد.

تیموری یادآور شد: اهمیت و نقش انرژی برق در زندگی روزمره و در سطوح بالاتر در توسعه و سازندگی کشور بر کسی پوشیده نیست.

وی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری بر تحقق اقتصاد مقاومتی عنوان کرد: مدیریت مصرف در وضعیت کنونی کشور با توجه به  تحریم‌های تحمیل شده از سوی دشمنان و نقش صرفه‌جویی در مقابله با این تحریم به عنوان یکی از اهرم‌های اقتصاد مقاومتی است.

*ضرورت نهادینه کردن فرهنگ صرفه‌جویی در جامعه

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به نقش موثر کودکان و نوجوانان به عنوان نسل آینده کشور گفت: با توجه به این امر نهادینه کردن فرهنگ صرفه‌جویی در جامعه و در نتیجه لزوم آموزش و آشنا کردن کودکان با مصرف بهینه از منابع انرژی جزو ضروریات است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به هزینه‌های مصرف برق تصریح کرد: مصارف ساعات اوج بار مشمول اضافه پرداختی و مصارف ساعات کم باری مشمول تخفیف می‌شود بنابراین انتقال مصارف به ساعات کم باری موجب کاهش بهای برق مصرفی می‌شود.

تیموری با بیان اینکه در سال 76 دولت موظف به اعمال صرفه‌جویی، منطقی کردن مصرف انرژی، حفاظت از محیط زیست و تعیین مشخصات فنی و معیارهای مصرف انرژی در مورد سیستم ها و تجهیزات انرژی‌بر شد، گفت: با مدیریت سمت تقاضا، مدیریت مصرف، بهینه‌سازی و اصلاح الگوی مصرف، استفاده به‌جا و مناسب و بدون اسراف می‌توان نیروگاه مجازی ساخت.

وی ادامه داد: اگر همه مشترکان کشور فقط یک لامپ 100 واتی را خاموش کنند بدون هزینه تقریباً 4 نیروگاه یک هزار مگاواتی مجازی مانند نیروگاه شهید مفتح ساخته می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان یکی از مشکلاتی که سهم زیادی در افزایش مصرف انرژی در کشور دارد، را گرایش مردم به تجملات دانست و افزود: رعایت مدیریت مصرف برق در مساجد و اماکن مذهبی به عنوان الگوهای دینی تاثیر چشمگیری در فرهنگ‌سازی و آگاه‌سازی عموم مردم دارد.

وی ابراز داشت: نوسازی ساختمان‌ها مطابق با استانداردهای مصرف انرژی و مبحث 19 مقررات ملی ساختمان و هوشمند کردن ساختمان‌ها و اجرای سیستم مدیریت هوشمند ساختمان از راهکارهای عملی بهینه‌سازی مصرف انرژی در ساختمان است.

تیموری با اشاره به اینکه با اجرای راهکارهای بی‌هزینه و کم هزینه در ساختمان‌های عمومی، تجاری و مسکونی صرفه‌جویی 30 درصدی امکان پذیر خواهد بود، اظهار داشت: استفاده از حسگرهای حضور افراد، در سیستم روشنایی ساختمان در بهینه سازی مصارف روشنایی موثر است.

به گفته وی به‌کارگیری روش‌های مدیریت مصرف رفاه اجتماعی را حفظ و بهبود می بخشد و علاوه بر صرفه‌جویی در سرمایه‌های ملی؛ آلودگی محیط زیست و خاموشی‌های ناخواسته کاهش می‌یابد و از خسارات وارده جلوگیری می‌شودو نیاز به احداث نیروگاه‎های جدید نمی باشد.

* نقش مؤثر کشاورزان در بهینه‌سازی و کاهش مصرف برق در استان

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با بیان اینکه استان همدان قطب کشاورزی است، گفت: همکاری کشاورزان در بهینه‌سازی و کاهش مصرف برق در استان می‌تواند بسیار مثمر ثمر باشد.

وی ادامه داد: کشاورزان و صاحبان چاه‌های آب در صورت همکاری با شرکت توزیع برق و خاموش کردن موتور چاه خود طی 31 روز متوالی و حداقل 4ساعت اوج بار (8 تا 12 شب) و یا 11 صبح الی 15 عصر می‌توانند از پرداخت بهای صورتحساب برق مصرفی خود معاف شده و حتی از پاداش‌های درنظر گرفته شده استفاده کنند.

تیموری با اشاره به اینکه یک میلیارد و 200 میلیون نفر در جهان برق ندارند، افزود: تمام مردم کشور ما در شهرها و 99 درصد جمعیت روستایی ما از نعمت برق بهره‌مند هستند.

وی عنوان کرد: کشور ایران با وجود داشتن یک درصد جمعیت جهان حدود 2 درصد انرژی جهان را مصرف می‌کند و جزو20 کشور پرمصرف جهان است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به اینکه شدت انرژی در ایران 14.7 برابر ژاپن، 6.8 برابر آمریکای شمالی، 4 برابر عربستان و 3.5 برابر ترکیه است، گفت: یک مصرف کننده خانگی ایرانی 3 برابر یک مصرف کننده اروپایی انرژی برق استفاده می‌کند.

وی مصرف برق در بخش های غیر مولد(مصرف خانگی) و تجاری را 2.5 تا 4 برابر استاندارد جهانی خواند و ابراز داشت: این نشان دهنده الگوی نامناسب انرژی در کشور است.

تیموری با تأکید بر استفاده از انرژی خورشیدی و بادی(انرژی‌های تجدیدپذیر) یادآور شد: استفاده از این انرژی‌های پاک محیط زیست را آلوده نکرده و گازهای گلخانه‌ای ایجاد نمی‌کند و به تعبیری دوست‌دار محیط زیست هستند و به آب و سوخت‌های فسیلی و گازی نیز نیاز ندارند.

 

گفتنی است؛ متن سیاست‌های کلی اصلاح الگوی مصرف که به روسای قوای سه گانه و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ابلاغ شده است بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

سیاست‌های کلی اصلاح الگوی مصرف

۱ـ اصلاح فرهنگ مصرف فردی، اجتماعی و سازمانی، ترویج فرهنگ صرفه‌جویی و قناعت و مقابله با اسراف، تبذیر، تجمل‌گرایی و مصرف کالای خارجی با استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی، آموزشی و هنری و رسانه‌ها به ویژه رسانه ملی.

۲ـ آموزش همگانی الگوی مصرف مطلوب.

۳ـ توسعه و ترویج فرهنگ بهره‌وری با ارائه و تشویق الگوهای موفق در این زمینه و با تأکید بر شاخص‌های کارآمدی، مسوولیت پذیری، انضباط و رضایت‌مندی.

۴ـ آموزش اصول و روش‌های بهینه‌سازی مصرف در کلیه پایه‌های آموزش عمومی و آموزش‌های تخصصی دانشگاهی.

۵- پیشگامی دولت، شرکت‌های دولتی و نهادهای عمومی در رعایت الگوی مصرف.

۶- مقابله با ترویج فرهنگ مصرف گرایی و ابراز حساسیت عملی نسبت به محصولات و مظاهر فرهنگی مروج اسراف و تجمل‌گرایی.

۷- صرفه‌جویی در مصرف انرژی با اعمال مجموعه‌ای متعادل از اقدامات قیمتی و غیرقیمتی به منظور کاهش مستمر «شاخص شدت انرژی» کشور به حداقل دو سوم میزان کنونی تا پایان برنامه پنجم توسعه و به حداقل یک دوم میزان کنونی تا پایان برنامه ششم توسعه با تأکید بر سیاست‌های زیر:

- اولویت دادن به افزایش بهره‌وری در تولید، انتقال و مصرف انرژی در ایجاد ظرفیت های جدید تولید انرژی.

- انجام مطالعات جامع و یکپارچه سامانه انرژی کشور به منظور بهینه سازی عرضه و مصرف انرژی.

- تدوین برنامه ملی بهره‌وری انرژی و اعمال سیاست‌های تشویقی نظیر حمایت مالی و فراهم کردن تسهیلات بانکی برای اجرای طرح‌های بهینه‌سازی مصرف و عرضه انرژی و شکل گیری نهادهای مردمی و خصوصی برای ارتقاء کارایی انرژی.

- پایش شاخص‌های کلان انرژی با ساز و کار مناسب.

- بازنگری و تصویب قوانین و مقررات مربوط به عرضه و مصرف انرژی، تدوین و اعمال استانداردهای اجباری ملی برای تولید و واردات کلیه وسایل و تجهیزات انرژی بر و تقویت نظام نظارت بر حسن اجرای آنها و الزام تولیدکنندگان به اصلاح فرآیندهای تولیدی انرژی بر.

- اصلاح و تقویت ساختار حمل و نقل عمومی با تأکید بر راه آهن درون شهری و برون شهری به منظور فراهم کردن امکان استفاده سهل و ارزان از وسایل حمل و نقل عمومی.

- افزایش بازدهی نیروگاه‌ها، متنوع‌سازی منابع تولید برق و افزایش سهم انرژی‌های تجدیدپذیر و نوین.

- گسترش تولید برق از نیروگاه‌های تولید پراکنده، کوچک مقیاس و پر بازده برق و تولید همزمان برق و حرارت.

انتهای پیام/

 

 • جابجایی
 • خروج
کد مطلب:  365تاریخ انتشار:  3 مهر 1396 - 13:3
چاپ خبر
  
مدیرعامل شرکت برق همدان خبر داد
  بهره‌برداری از نیروگاه خورشیدی شهدای همدان تا ۲۰ روز آینده
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان از راه اندازی ۱۰۰ مگاوات نیروگاه خورشیدی ظرف چند سال آینده در همدان خبر داد و گفت: یک نیروگاه خورشیدی ۷ مگاواتی تا ۲۰ روز آینده به بهره‌برداری می‌رسد.
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، حاجی رضا تیموری اظهار داشت: در دهه فجر سال گذشته دو نیروگاه خورشیدی 7 مگاواتی با حضور وزیر نیرو در همدان افتتاح شد و در مدار قرار گرفت که انرژی آن به صورت تضمینی از طرف وزارت نیرو خریداری می‌شود.

وی با بیان اینکه سرمایه گذار بخش خصوصی برای احداث 100 مگاوات  نیروگاه‌های خورشیدی  مجوزهای مربوطه را از وزارت نیرو دریافت کرده است، گفت: این تعداد در قالب 10 نیروگاه 7 مگاواتی و یک نیروگاه 30 مگاواتی است که موافقت‌نامه آنها صادر شده و تا چند سال آینده تمام آنها به بهره‌برداری می‌رسد.

تیموری عنوان کرد:  نیروگاه 7 مگاواتی در مقابل شهرک ویان هم اکنون 75 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که در 10 هکتار زمین اجرا شده و حدود 8 میلیون یورو برای آن سرمایه‌گذاری می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به اینکه این پروژه توسط شرکت ایرانی و با مشارکت شرکت خارجی از ایرلند و آلمان اجرا شده است، عنوان کرد: این پروژه به طور 100 درصد خصوصی انجام شده و دولت در آن سرمایه گذاری نداشته است.

وی از افتتاح این نیروگاه خورشیدی در مدت 20 روز آینده خبر داد و گفت: در صورتی که تمام 100 مگاوات نیروگاه خورشیدی به بهره‌برداری برسد می‌توان همدان را به عنوان پایلوت نیروگاه‌های خورشیدی کشور اعلام کرد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به مزایای نیروگاه‌های خورشیدی عنوان کرد:  این نیروگاه‌ها به صورت مقیاس کوچک هستند و در هر نقطه ای از استان مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند و انرژی در محل تولید و مصرف می‌شود.

تیموری افزود: انرژی تولید شده از این نیروگاه‌ها پاک بوده و تلفات انرژی نیز ندارد ضمن اینکه از هیچ گونه سوختی برای آن استفاده نمی‌شود.

وی با بیان اینکه نیروگاه‌های خورشیدی همدان در مناطق قهاوند، شیرین‌سو، فامنین، ویان و کبودراهنگ ایجاد می‌شود، عنوان کرد: ظرفیت استان همدان برای راه‌اندازی نیروگاههای خورشیدی تا 200 مگاوات شناسایی شده است که 100 مگاوات آن در دست اجراست.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان عنوان کرد: 70 درصد تجهیزات نیروگاه مانند پنل‌های خورشیدی به کار رفته در این نیروگاه‌ها و اینورترها از شرکت خارجی تأمین و 30 درصد تجهیزاتی مثل کابل، ترانس و تابلو در داخل تأمین می‌شود.

وی با اشاره به اینکه نمونه پنل‌ها در داخل تولید نمی‌شود، بیان کرد: یک سرمایه‌گذار ایرانی با مشارکت سرمایه‌گذار خارجی پیشنهاد کرده تا در استان همدان کارخانه‌ای را برای تولید پنل‌ها احداث کند.

تیموری با اشاره به اینکه دستگاه‌های مختلفی برای راه اندازی این نیروگاه‌ها حمایت داشته‌اند، گفت: از استاندار، معاونین، مدیرکل جهاد کشاورزی استان، مدیر محیط زیست و منابع طبیعی استان، آب منطقه ای و سازمان برنامه و بودجه استان قدردانی می‌کنم.

انتهای پیام/

 • جابجایی
 • خروج
کد مطلب:  382تاریخ انتشار:  3 مهر 1396 - 13:21
چاپ خبر
  
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان:
 پیک بار برق استان همدان به 650 مگاوات رسید
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با بیان اینکه در حال حاضر پیک بار استان 647 مگاوات است، گفت: 14 تیرماه همزمان با افزایش پیک بار کشور پیک بار استان نیز به 650 مگاوات رسید.
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، حاجی‌رضا تیموری اظهار داشت: با توجه به فصل تابستان و گرمای هوا و استفاده از وسایل سرمایشی در این ایام میزان پیک بار کشور و به تبع آن استان همدان افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه 14 تیرماه همزمان با افزایش پیک بار کشور پیک بار استان نیز به 650 مگاوات رسید، افزود: در حال حاضر پیک بار استان 647 مگاوات است که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته که 633 مگاوات بوده رشد داشته است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به اینکه سال گذشته بالاترین پیک بار استان در مرداد ماه اتفاق افتاده بود، گفت: امسال با توجه به افزایش دما و در پی آن افزایش مصرف مشترکین به نظر می‌رسد پیک بار استان در روزهای جاری باشد بنابراین رعایت مصرف و تعادل بار برای پایداری برق مستمر الزامی است که با مشارکت و همراهی مردم استان امکانپذیر است.

وی با تأکید بر مدیریت مصرف برق عنوان کرد: لازمه عبور از پیک بار اصلاح الگوی مصرف و بهینه‌سازی مصرف انرژی در تمام تعرفه‌ها از قبیل خانگی، کشاورزی، صنعتی و اداری است.

تیموری با اشاره به پیک بار استان در سه ماهه اول سال جاری افزود: در سال جاری پیک مصرف انرژی در فروردین ماه 10 درصد رشد منفی و در اردیبهشت و خرداد ماه به ترتیب 2 و 6 درصد رشد مثبت داشته است.

وی با بیان اینکه علت رشد منفی فروردین ماه افزایش بارندگی‌ها و کاهش مصرف انرژی توسط چاه‌های آب کشاورزی بوده است، ادامه داد: در 15 روزه اول تیر ماه شاهد رشد 3 درصد در پیک بار مصرف استان هستیم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان ابراز داشت: در صورت افزایش نسبی دما در نیمه دوم تیر ماه استان افزایش پیک مصرف استان تا 680 مگاوات دور از انتظار نیست که در این صورت شاهد رشد 6.6 درصد خواهیم بود.

وی ضمن تقدیر از همراهی هم‌استانی‌ها که همواره یاریگر این شرکت در سال‌های گذشته بوده‌اند، افزود: کاهش پیک بار و تأمین برق پایدار از اولویت‌های این شرکت بوده و همراهی مشترکین یکی از مهمترین شاخص‌ها برای عبور از پیک بار تابستان است.

تیموری عنوان کرد: از اقدامات مهم شرکت توزیع برق استان برای کاهش پیک مصرف روزانه در سطح استان عقد تفاهم‌نامه با مالکین چاه‌های آب کشاورزی و طرح‌های ذخیره عملیاتی و کنترل بار با صنایع بزرگ بوده است که در دو ماهه اول سال انجام شده است.

وی اضافه کرد: در ماه جاری مشترکین خانگی و ادارات دولتی با تنظیم لوازم سرمایشی خود در درجه حرارت بین 23 الی 25  و استفاده از دور کند کولرهای آبی در ساعات پیک استان و تغییر ساعت کاری خود از ساعات اوج مصرف به ساعات دیگر می‌توانند این شرکت را در مدیریت پیک بار یاری رسانند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان تصریح کرد: در کشور پیک مصرف برق بین ساعت 12 الی 16 اتفاق می‌افتد اما در استان همدان پیک مصرف بین ساعات 20 الی 24 است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اقدامات شرکت توزیع استان و همراهی واحدهای صنعتی، ادارات و کشاورزان پر تلاش استان و تمهیدات  خوب مشترکین خانگی امید است، بتوانیم از پیک بار تابستان امسال نیز به سلامت عبور کنیم.

انتهای پیام/

 • جابجایی
 • خروج
کد مطلب:  364تاریخ انتشار:  1 مهر 1396 - 13:10
چاپ خبر
  
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان خبر داد
  بدهی ۱۰۴ میلیارد تومانی مشترکان به شرکت برق همدان
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با بیان اینکه مشترکان همدانی ۱۰۴ میلیارد تومان به شرکت برق استان بدهکارند گفت: بیشترین میزان بدهی مربوط به بخش خانگی است.
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، حاجی رضا تیموری اظهار داشت: در سطح کشور 33 میلیون مشترک برق و در سطح استان همدان نیز 705 هزار مشترک برق وجود دارد که اگر هر مشترک یک لامپ 100واتی را خاموش کند بیش از 3 هزار مگاوات صرفه جویی در مصرف انرژی خواهیم داشت.

وی بیان کرد: در استان همدان نیز اگر همین میزان صرفه جویی توسط مشترکان انجام شود به میزان 70 مگاوات یعنی 10 درصد از پیک بار استان کاسته می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان از بدهی یک هزار و 41 میلیارد ریالی مشترکان برق همدانی به شرکت برق خبر داد و افزود: بیشترین میزان بدهی به شرکت برق در استان همدان مربوط به بخش خانگی با 381 میلیارد ریال است.

وی با بیان اینکه بعد از بخش خانگی  بهره‌برداران در بخش کشاورزی بیشترین میزان بدهی را دارند، گفت: در بخش کشاورزی به دلیل مصرف انرژی برای چاه‌های آب کشاورزی و چاه‌های آب شرب شهری و روستایی 237 میلیارد ریال بدهی دارند.

تیموری بدهی ادارات همدان به شرکت توزیع نیروی برق استان را 223 میلیارد ریال اعلام و عنوان کرد: در بخش صنعت نیز 66 میلیارد ریال و در حوزه سایر تعرفه‌ها که مجتمع‌ها و بخش‌های تجاری شامل آن می‌شود 134 میلیارد ریال بدهی وجود دارد.

وی با اشاره به مصرف بخش‌های مختلف اظهار داشت: بیشترین میزان مصرف برق در استان همدان مربوط به بخش خانگی و بخش کشاورزی است که بخش خانگی حدود 35 درصد و بخش کشاورزی 36 درصد است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان میزان مصرف انرژی در سطح استان را سالانه 3 میلیارد و 550 میلیون کیلووات  ساعت اعلام کرد و گفت: از ابتدای سال 96 تاکنون 936 میلیون کیلو وات ساعت انرژی در همدان مصرف شده که یک چهارم کل مصرف سالانه بوده است.

تیموری اظهار داشت: با توجه به فصل تابستان و گرمای هوا و استفاده از وسایل سرمایشی در این ایام میزان پیک بار کشور و به تبع آن استان همدان افزایش یافته است.

وی عنوان کرد: در ماه جاری مشترکین خانگی و ادارات دولتی با تنظیم لوازم سرمایشی خود در درجه حرارت بین 23 الی 25  و استفاده از دور کند کولرهای آبی در ساعات پیک استان و تغییر ساعت کاری خود از ساعات اوج مصرف به ساعات دیگر می‌توانند این شرکت را در مدیریت پیک بار یاری رسانند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به اینکه سال گذشته بالاترین پیک بار استان در مرداد ماه اتفاق افتاده بود، گفت: امسال با توجه به افزایش دما و در پی آن افزایش مصرف مشترکین به نظر می‌رسد پیک بار استان در روزهای جاری باشد بنابراین رعایت مصرف و تعادل بار برای پایداری برق مستمر الزامی است که با مشارکت و همراهی مردم استان امکان‌پذیر است.

انتهای پیام/

 • جابجایی
 • خروج
کد مطلب:  366تاریخ انتشار:  3 مهر 1396 - 13:3
چاپ خبر
  
مدیر توزیع برق شهرستان بهار:
 هدف از مدیریت مصرف کاربرد منطقی و خردمندانه انرژی است
مدیر توزیع برق شهرستان بهار گفت: هدف از مدیریت مصرف کاربرد منطقی و خردمندانه انرژی الکتریکی و استفاده صحیح از آن است که نتیجه آن حفظ و حتی افزایش تولید و رفاه جامعه خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی توزیع برق بهار، حمید طهماسبی‌خو در سخنران قبل از خطبه‌های نماز جمعه شهرستان بهار با اشاره به مباحث مدیریت مصرف اظهار داشت: با توجه به شروع فصل گرما و تابستان به منظور مدیریت بار شبکه باید صرفه‌جویی در مصرف مشترکین مد نظر قرار گرفته شود.

وی افزود: هدف از مدیریت مصرف کاهش میزان تولید و کاستن از رفاه جامعه نیست، بلکه کاربرد منطقی و خردمندانه انرژی الکتریکی و استفاده صحیح از آن است که نتیجه آن حفظ و حتی افزایش تولید و رفاه جامعه خواهد بود.

مدیر توزیع برق شهرستان بهار ابراز داشت: آموزه‌های دین مبین اسلام و آیات متعددی در قرآن کریم مذموم و ناپسند بودن اسراف است.

مدیر توزیع برق شهرستان بهار اظهار داشت: رعایت الگوی مصرف انرژی الکتریکی در ساعات پیک  از ساعت 11 الی 15 و از ساعت 20 الی 24 باید مد نظر تمام مشترکین در تعرفه‌های مختلف باشد و به ویژه مشترکین خانگی از وسایل پر مصرف از قبیل اتو، جاروبرقی، ماشین لباسشویی و ... در ساعات کم باری استفاده کنند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه شهرستان بهار یکی از قطب‌های کشاورزی در استان همدان است، مشترکین کشاورزی حدود  41.7 درصد مصرف انرژی برق شهرستان را به خود اختصاص می‌دهند، بنابراین همکاری این مشترکین در بهینه‌سازی و کاهش مصرف برق می‌تواند بسیار مثمر ثمر باشد.

طهماسبی‌خو اضافه کرد: کشاورزان و صاحبان چاه‌های آب در صورت همکاری با برق شهرستان بهار و عقد تفاهم‌نامه با خاموش کردن 4 ساعت پیک بار (از ساعت20 تا 24) موتورهای چاه آب خود در بازه زمانی سه ماهه 15 خرداد تا 15 شهریور ماه از پرداخت هزینه برق مصرفی معاف شده و متناسب با میزان کاهش پاداش نیز به آنها تعلق می‌گیرد.

وی در خصوص وصول مطالبات برق گفت: شرکت توزیع برق استان درآمد هزینه‌ای بوده و باید از فروش و وصول مطالبات انرژی برق به توسعه و بهینه سازی شبکه بپردازد بنابراین مشترکان برق با پرداخت هزینه برق مصرفی ما را در ارائه خدمت مناسب یاری می‌کنند.

انتهای پیام/

 • جابجایی
 • خروج
کد مطلب:  377تاریخ انتشار:  3 مهر 1396 - 13:13
چاپ خبر
  
مدیر امور یک برق همدان خبر داد
  رفع افت ولتاژ برق شهرستان همدان با نصب 11 ترانس در سال جاری
مدیر امور یک برق همدان از رفع افت ولتاژ برق شهرستان همدان با نصب 11 ترانس کم ظرفیت در سال جاری خبر داد.
به گزارش روابط عمومی مدیریت  امور یک برق همدان،  ذبیح اله فاضلی با  اشاره به اقدامات انجام شده در  راستای  رفع افت ولتاژ برق شهرستان همدان اظهار داشت: این مدیریت به منظور  تامین برق مطمئن و پایدار برای انواع مصارف مشترکین و تامین برق مشترکین اقدام به نصب ترانس  جدید در سال جاری کرده است.

وی در همین خصوص  از نصب 11 ترانس کم ظرفیت و کم تلفات  با اعتباری بالغ بر 500 میلیون تومان  از ابتدای  سال جاری خبر داد و عنوان کرد: با توجه به اینکه در حال حاضر اقدامات برای نصب دیگر ترانس ها در حال انجام است  پیش بینی می شود در صورت وجود بودجه مناسب 20  ترانس دیگر تا پایان سال  نصب و  وارد مدار شود.

مدیر توزیع نیروی برق امور یک همدان  با اشاره به مزایایی حاصل از نصب ترانس  تصریح کرد:  علاوه بر ایجاد ظرفیت و تامین برق متقاضیان جدید برای واگذاری انشعاب برق 220 ولت استاندارد، این امر موجب افزایش ضریب اطمینان و پایداری شبکه برق مناطق و رفع افت ولتاژ و استانداردسازی آنها می شود که تمام این موارد رضایت‌مندی مشترکین را به دنبال دارد.

وی به دیگر اقدامات صورت گرفته در راستای رفع افت ولتاژ  و تامین برق متقاضیان اشاره و بیان کرد: به همین منظور علاوه بر نصب ترانس در مکان هایی اقدام به احداث شبکه های فشار متوسط و فشار ضعیف  کردیم چراکه شبکه‌های فشار ضعیف ارتباط مستقیم با تامین برق متقاضیان دارد.

فاضلی  از نصب 3 کیلومتر کابل خودنگهدار سایز 95  با اعتبار 100 میلیون طی سال جاری خبر داد و اضافه کرد: در سال گذشته برای تامین برق متقاضیان جدید فقط  در این مقوله  12 کیلومتر شبکه احداث و اصلاح کردیم  که اعتبار آن بیش از 500 میلیون تومان بود.

وی کاهش سرقت کابل را  از مهمترین اثرات  نصب کابل‌های خودنگهدار دانست و یادآور شد: افزایش پایداری شبکه در مقابل خطاهای ناشی از وزش باد و طوفان مقرون به صرفه بودن، کاهش هزینه‌های نگهداری خط، امکان استفاده در معابر باریک و تنگ و رضایت‌مندی مردم از دیگر مزایای استفاده از کابل‌های خودنگهدار است.

مدیر توزیع نیروی برق امور یک همدان خاطرنشان کرد: ما همواره  بر خدمت رسانی هر چه مطلوب‌تر به عنوان رسالت کاری خود تاکید داریم و تمام توان خود را به‌کار بسته‌ایم تا رضایتمندی مشترکین را شاهد باشیم.

انتهای پیام/

 • جابجایی
 • خروج
کد مطلب:  379تاریخ انتشار:  3 مهر 1396 - 13:19
چاپ خبر
  
مدیر توزیع نیروی برق شهرستان رزن خبر داد
  طلب 6.5 میلیارد تومانی برق رزن از مشترکان
مدیر توزیع نیروی برق شهرستان رزن از طلب 6.5 میلیارد تومانی توزیع برق شهرستان رزن از مشترکان برق خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، مازیار بلالی‌مقدم در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهرستان رزن اظهار داشت: توزیع برق شهرستان رزن با 984 کیلومتر شبکه فشار متوسط و 569 کیلومتر شبکه فشار ضعیف خدمت‌رسانی به بیش از 42 هزار مشترک در سطح شهرستان را برعهده دارد.

وی با اشاره به اهم فعالیت‌های این مدیریت در سال گذشته افزود: از اقدامات شاخص انجام شده برقرسانی به آخرین روستای بدون برق شهرستان بود که با پیگیری نماینده شهرستان، همکاری فرماندار و مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان در قالب مانور عملیاتی و در یک روز، روستای دمورچی از توابع بخش قروه درجزین برقدار و ساکنین آن از نعمت برق برخوردار شدند.

مدیر توزیع نیروی برق شهرستان رزن ابراز داشت: یکی از سیاست‌های شرکت توزیع و به تبع آن توزیع برق شهرستان در راستای اقتصاد مقاومتی، کاهش تلفات انرژی است که با اقدامات انجام شده تلفات شهرستان از 14 درصد به 10 درصد در پایان سال گذشته رسید.

وی با بیان اینکه همچنان برنامه‌های کاهش تلفات ادامه دارد، تصریح کرد:  امید است با اقدامات انجام شده در این زمینه از قبیل جمع‌آوری برق‌های غیر مجاز، تست و بازرسی لوازم اندازه‌گیری، اصلاح ساختار شبکه های برق و تعویض کنتورهای معیوب و تبدیل کنتورهای آنالوگ به دیجیتال و هوشمند در پایان سال جاری کاهش تلفات انرژی شهرستان به 9 درصد برسد که این به معنای حفظ سرمایه ملی است .

بلالی با اشاره به بحث مدیریت مصرف عنوان کرد: یکی دیگر از برنامه های اجرایی در راستای اقتصاد مقاومتی، موضوع رعایت الگوی مصرف و استفاده بهینه و مناسب از برق است.

وی با بیان اینکه پایداری شبکه‌های توزیع برق، استمرار و برقراری انرژی برای مصارف مختلف جامعه از اهمیت بالای برخوردار است، گفت: اگر صرفه‌جویی نکنیم باید همواره نیروگاه و تأسیسات احداث کنیم که این امر هم زمان‌بر بوده و هم نیاز به سرمایه‌گذاری بالایی دارد.

مدیر توزیع نیروی برق شهرستان رزن با اشاره به اینکه در اسلام نیز بر صرفه‌جویی تأکید و اسراف مذموم است، بیان داشت: از مزایای مدیریت مصرف برق می‌توان به کاهش هزینه برق مصرف شده، افزایش رضایتمندی، کاهش هزینه های تولید برق، کاهش آلودگی محیط زیست، صرفه جویی در منابع زیرزمینی و ... اشاره کرد.

وی افزود: با توجه به اینکه فصل تابستان و گرما را پیش‌رو داریم، نیاز است توجه بیشتری به مقوله صرفه جویی و رعایت مصرف انرژی داشته باشیم.

بلالی با بیان اینکه عبور از پیک بار تابستان نیاز مند همکاری مردم است، گفت: افزایش یک درجه گرما در کشور 500 مگاوات پیک بار کشور را اضافه می‌کند .

وی با اشاره به اینکه شهرستان رزن یکی از قطب‌های کشاورزی استان است، افزود: همکاری کشاورزان در بهینه سازی و کاهش مصرف برق می‌تواند بسیار مثمر ثمر باشد.

مدیر توزیع نیروی برق شهرستان رزن با اشاره به طرح‌های تشویقی وزارت نیرو برای کشاورزان تصریح کرد: اگر کشاورزان در بازه زمانی سه ماهه 15 خرداد تا 15 شهریور به مدت 31 روز متوالی 4 ساعت اوج بار (8 تا 12 شب) چاه خود را خاموش کنند از پرداخت صورتحساب ماهیانه برق مصرفی خود معاف شده و متناسب با میزان کاهش؛ پاداش نیز به آنها تعلق می گیرد.

وی با بیان اینکه یکی از چالش‌های صنعت برق، کمبود منابع مالی است، ادامه داد: توزیع برق شهرستان 6.5 میلیارد تومان از مشترکان طلب دارد.

بلالی یادآور شد: پرداخت به موقع هزینه برق مصرفی توسط مشترکان برای خدمات‌دهی ضروری و در اصلاح زیرساخت های شبکه های برق مؤثر است.

وی تصریح کرد: از مشترکان تقاضا داریم پلمپ کنتورهای برق و فیوزهای خود را دست افراد نا آشنا نسپارند و مراقب تأسیسات برقی باشند، همچنین در ساخت و سازهای خود به تأسیسات برق توجه داشته و حریم ساختمان با تأسیسات برق را رعایت کنند.

مدیر توزیع نیروی برق شهرستان رزن خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه شهرستان رزن، ظرفیت سرمایه‌گذاری در خصوص تولید برق را دارد و می‌توانیم با توجه به این ظرفیت از انرژی‌های تجدیدپذیر و نو مانند خورشیدی استفاده کنیم، مدیریت توزیع برق شهرستان آمادگی هرگونه همکاری و مشاوره به سرمایه‌گذاران را دارد.

انتهای پیام/

سایت شرکت توزیع نیروی برق استان همدان/20 آبان 1393 ساعت 8:7
خدمات الکترونیکی/20 آبان 1393 ساعت 8:38
مناقصه و مزایده /20 آبان 1393 ساعت 8:59
خبرخوان توزیع برق/20 آبان 1393 ساعت 9:6
پیشخوان خدمت استانداری همدان/20 آبان 1393 ساعت 9:17
شرکت توانیر/20 آبان 1393 ساعت 9:12
  صفحه نخست  |  درباره ما  |  پیوندها  |  جستجو
کلیه حقوق قانونی این سایت متعلق به شرکت توزیع برق استان همدان بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است
طراحی و تولید: « رایان راد »