شماره های پیشین   صفحه نخست  |  درباره ما  |  پیوندها  |  جستجو | بایگانی ویژه‌
 مهمترین عناوین این شماره:   
بدهی 6.5 میلیاردی مشترکان تویسرکان به برق
تخصیص ۱۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار به پروژه‌های برق‌رسانی ملایر
عبور از اوج بار تابستان با به کارگیری برنامه‌های مدیریت مصرف در تویسرکان
85 درصد مردم استان همدان الگوی مصرف را رعایت می‌کنند
تجلیل از خبرنگاران فعال در حوزه برق استان همدان
جلسه مشترک توزیع برق و نیروی انتظامی شهرستان رزن برگزار شد
هزینه‌کرد 8 میلیارد تومان برای اصلاح و توسعه شبکه‌های برق روستایی استان همدان
کاهش 81 مگاواتی پیک بار برق استان همدان
شرکت توزیع برق استان همدان در شاخص «مدیریت سبز» دستگاه برتر شد
چند درصد همدانی‌ها پرمصرف برق هستند؟
مانورهای تمرینی – آموزشی مدیریت بحران و پدافند غیرعامل در همدان برگزار می‌شود
برگزاری 4 مانور عملیاتی اصلاح فیدرهای بحرانی در ملایر
نشست خبری مدیریت توزیع برق کبودراهنگ با خبرنگاران
بخش فرهنگی یکی از شالوده‌‌های کار شرکت توزیع برق استان همدان است
اجرای طرح سبز و حذف قبوض کاغذی در رزن
جذب 47 نیروی انسانی طی سال جاری در شرکت توزیع نیروی برق استان همدان
ضرورت رعایت نکات ایمنی برق در ایام محرم
بهبود شاخص‌های بهره‌برداری شبکه‌های توزیع برق در نهاوند
پیک بار برق استان همدان به 694 مگاوات رسید
قبض کاغذی برق از مهر ماه در بهار حذف می‌شود
صفحه اول    
 
 
 
 
 
 
 
 
 • جابجایی
 • خروج
کد مطلب:  738تاریخ انتشار:  20 آذر 1398 - 10:46
چاپ خبر
  
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان خبر داد
 افتتاح و کلنگ‌زنی 114 پروژه برق در همدان
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان از راه‌‌اندازی یک نیروگاه خورشیدی و 85 پروژه برق با اعتبار 263 میلیارد و 788 میلیون ریال و کلنگ‌زنی 28 پروژه با اعتبار 58 میلیارد و 918 میلیون ریال طی هفته دولت در استان همدان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، محمدمهدی شهیدی ضمن تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر اظهار داشت: به‌مناسبت فرا رسیدن این ایام 85 پروژه برق با اعتبار 263 میلیارد و 788 میلیون ریال در استان همدان به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: از این تعداد پروژه، 21 پروژه با اعتبار 46 میلیارد و 105 میلیون ریال در شهرستان همدان، 14 پروژه با اعتبار 107 میلیارد و 142 میلیون ریال در ملایر، 7 پروژه با اعتبار 11 میلیارد و 20 میلیون ریال در نهاوند و سه پروژه با اعتبار 11 میلیارد و 800 میلیون ریال در شهرستان تویسرکان افتتاح می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان عنوان کرد: 7 پروژه نیز با اعتبار 15 میلیارد و 150 میلیون ریال در اسدآباد، هشت پروژه با اعتبار 21 میلیارد و 585 میلیون ریال در بهار، 12 پروژه با اعتبار یک هزار و 173 میلیارد و 370 میلیون ریال در کبودراهنگ قابل بهره‌برداری است.

وی ادامه داد: در شهرستان فامنین 10 پروژه با 5 میلیارد و 216 میلیون ریال اعتبار، در شهرستان رزن نیز 2 پروژه با اعتبار 13 میلیارد ریال و در شهرستان درگزین 2 پروژه با اعتبار 18 میلیارد و 400 میلیون ریال افتتاح می‌شوند.

شهیدی با تشریح پروژه‌های قابل افتتاح امسال بیان کرد: در قالب این پروژه‌ها بیش از 31 هزار و 874 متر شبکه فشار متوسط و 27 هزار و 290 متر شبکه فشار ضعیف احداث و 13 هزار و 830 متر شبکه فشار متوسط و 68 هزار و 600 متر شبکه فشار ضعیف اصلاح شده است.

وی با اشاره به نصب 3 هزار و 429 دستگاه و تعویض 370 دستگاه لوازم اندازه‌گیری تک‌فاز، سه‌فاز و کنتور فهام یادآور شد: همچنین 103 دستگاه پست هوایی و زمینی نصب و 135 دستگاه نیز سرویس و اصلاح شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان در ادامه بیان اینکه 35 دستگاه تابلو نصب و 23 دستگاه تابلو تعویض شده است، ابراز داشت: در روشنایی معابر نیز بیش از 10 هزار و 510 متر شبکه احداث و 111 دستگاه چراغ نصب شد، که در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.

وی تصریح کرد: نیروگاه 7 مگاواتی بشیک تپه کبودراهنگ نیز با اعتبار یک هزار و 160 میلیارد ریال توسط سرمایه‌گذار خصوصی از دیگر پروژ‌ه‌ها است که در این ایام به صورت آزمایشی وارد مدار می‌شود.

شهیدی عنوان کرد: لوله‌گذاری فشار متوسط و فشار ضعیف به طول 20 هزار متر طی دو فاز در بلوار ارم همدان و برداشت و ورود اطلاعات شبکه فشار ضعیف و 11 هزار و 500 مشترک عادی شهرهای لالجین، صالح‌آباد و مهاجران در محیط  GIS نیز از دیگر پروژ‌ه‌ها است.

وی با اشاره به پروژه‌های آماده کلنگ‌زنی تصریح کرد: امسال 36 پروژه برق با اعتبار 65 میلیارد و 164 میلیون ریال در سطح استان با حضور مسئولین کلنگ‌زنی می‌شود.

شهیدی ابراز داشت: این پروژه‌ها شامل 12 پروژه با اعتبار 21 میلیارد و 900 میلیون ریال در شهرستان همدان، 4 پروژه با اعتبار 6 میلیارد و 450 میلیون ریال در نهاوند، 5 پروژه با اعتبار 4 میلیارد و 218 میلیون ریال در کبودراهنگ، 4 پروژه با اعتبار 23 میلیارد و 380 میلیون ریال در شهرستان درگزین، 2 پروژه با اعتبار 970 میلیون ریال در فامنین و یک پروژه با اعتبار 2 میلیارد ریال در شهرستان رزن است.

انتهای پیام/

 • جابجایی
 • خروج
کد مطلب:  741تاریخ انتشار:  20 آذر 1398 - 10:48
چاپ خبر
  
 پروژه برق‌رسانی به روستای چشمه بید افتتاح شد
به مناسبت هفته دولت و با حضور مسئولان پروژه برق‌رسانی به روستای چشمه بید شهرستان اسدآباد افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی بر ق استان همدان، مدیر توزیع برق شهرستان اسدآباد در حاشیه افتتاح برق روستای چشمه بید اظهار کرد: این روستا جزء روستاهای خالی از سکنه بود که با مهاجرت مردم از شهر به این روستا درخواست برق کردند، که توانستیم آنان را از این نعمت بهره‌مند کنیم.

امیرحسین بختیاری تصریح کرد: در این روستا ۱۲ خانوار درخواست اشتراک برق را دادند که ۷ خانوار از آنها در روستا ساکن شدند و مابقی به دلیل مشکلات مالی و ساخت و ساز هنوز نتوانستند دراین روستا ساکن شوند.

وی با بیان اینکه در این روستا ۱۹ خانوار بنا به گفته خود مردم ساکن خواهند شد، گفت: عملیات برق‌رسانی به این روستا شامل 1.5 کیلومتر شبکه فشار متوسط، یک دستگاه پست برق و ۵۰۰ متر شبکه فشار ضعیف انجام شده است که برای اجرای این پروژه ۲۱۸ میلیون تومان از محل اعتبارات داخلی برق اعتبار هزینه شده است.

انتهای پیام/

 • جابجایی
 • خروج
کد مطلب:  766تاریخ انتشار:  20 آذر 1398 - 11:8
چاپ خبر
  
 چند درصد همدانی‌ها پرمصرف برق هستند؟
هرچند تعداد مشترکان پرمصرف قابل مقایسه با تعداد کم‌مصرف‌ها نیست، با این حال یک درصد از مشترکان برق که در بالاترین رده مصرفی قرار دارند، به اندازه ۱۰ درصد مشترکان کم مصرف برق مصرف می‌کنند. آمارها حاکی از آن است که به طور کلی ۱۰ درصد مشترکان در ایران و 4 درصد مشترکان خانگی در همدان عنوان پرمصرفی را یدک می‌کشند.
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، میزان الگوی مصرف اینگونه است که برای مشترکان عادی ماهانه ۳۰۰ کیلووات ساعت مصرف برق در ماه و الگوی مصرف برای ماه‌های گرم است و ۶۰۰ کیلووات ساعت برای دو ماه مصرف است، حال اگر مشترکی کمتر از این عدد مصرف کند، خوش‌مصرف و بالاتر از این عدد باشد، پرمصرف محسوب می‌شود.

البته این یک قاعده کلی است و الگوی مصرف برق در مناطق گرمسیر یا عادی متفاوت بوده و بستگی به نوع آب و هوای مناطق مختلف، این الگوها تعیین شده است.

آمار و ارقام حاکی از آن است که ۱۰ درصد از مشترکان جزء پرمصرف‌ها هستند و با توجه به اینکه برای تولید برق باید سوخت گاز مصرف شود، این گروه از مشترکان با مصرف بیشتر برق، نه تنها باعث آلودگی بیشتر محیط زیست می‌شوند، بلکه یارانه بیشتری را هم به خود اختصاص می‌دهند. یک درصد از مشترکان برق که در بالاترین رده مصرفی قرار دارند، به اندازه ۱۰ درصد مشترکان کم مصرف کشور برق مصرف می‌کنند.

رشد یک درصدی پیک مصرف برق

در این راستا شیرزاد جمشیدی، معاون بهره‌برداری و امور دیسپاچینگ شرکت توزیع برق استان همدان با بیان اینکه پیک مصرف برق در سال گذشته 687 مگاوات بود که امسال با رشد حدود یک درصدی به 694 مگاوات رسیده است، عنوان کرد: در طول چهار سال گذشته نیز میانگین رشد پیک مصرف حدود 1.8 درصد بوده است.

وی با اشاره به اینکه پیش‌بینی شرکت توزیع برق برای پیک مصرف برق امسال 723 مگاوات بود، ادامه داد: پیک مصرف امسال در 30 تیرماه رخ داد که خوشبختانه با کمک مردم، کشاورزان و صنایع، استان همدان در تمام طول مدت تابستان همواره در منطقه سبز مصرف کشوری قرار گرفت.

امسال خاموشی با برنامه نداشتیم

جمشیدی درباره قطعی برق در تابستان امسال نیز بیان کرد: امسال به هیچ وجه خاموشی با برنامه که ناشی از کمبود باشد، نداشته‌ایم و قطع برق فقط در حد تعمیرات پیشگیرانه و اتفاقات بوده است که از قبل نیز به مردم اعلام کرده بودیم.

وی با بیان اینکه هرچند از پیک مصرف عبور کرده‌ایم اما لازم است تا مردم همچنان مثل قبل به صورت بهینه مصرف کنند، یادآور شد: ساعات پیک مصرف روزانه از ساعت 12 تا 17 و شب‌ها از ساعت 20 تا 23 است که از مردم تقاضا داریم تا در این ساعات از وسایل پرمصرف مثل ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و اتو استفاده نکنند.

سرقت کابل و تجهیزات روند نزولی دارد

جمشیدی درباره وضعیت سرقت کابل و تجهیزات در سطح استان همدان نیز گفت: سرقت کابل و تجهیزات متأسفانه در سطح استان وجود دارد اما با انجام اقدامات پیشگیرانه مثل تعویض شبکه‌های سیم مسی با کابل خودنگهدار، ایجاد صعوبت و عدم دسترسی راحت به پست‌های زمینی وهمچنین برگزاری نشست‌های متعدد با فرماندهان نظامی استان و شهرستان ها تلاش کرده‌ایم تا میزان این سرقت‌ها را کاهش دهیم.

وی ادامه داد: سرقت کابل و تجهیزات در جنوب استان بیشتر از سایر نقاط است که با همکاری نیروهای انتظامی و دیگر ارگان‌ها، خوشبختانه در ماه‌های اخیرسرقت کابل در این منطقه نیز مانند کل استان روند نزولی داشته است.

معاون بهره‌برداری و امور دیسپاچینگ شرکت توزیع برق استان همدان با بیان اینکه علاوه بر سرقت کابل و تجهیزات، سرقت انرژی نیز در سطح استان داریم، اظهار کرد: سرقت انرژی در دستکاری لوازم اندازه‌گیری و کنتور است که مشاورین و واحد حقوقی شرکت توزیع برق استان به خوبی این سرقت‌ها را شناسایی کرده و به دادگاه معرفی می‌کنند و دادگاه نیز با جدیت و شدت برخورد می‌کند.

4 درصد همدانی‌ها پرمصرف هستند

لیدا یوسفی، مدیر دفتر مدیریت مصرف برق شرکت توزیع نیروی برق استان همدان نیز با بیان اینکه در پنج ماهه ابتدای امسال 4 درصد از مشترکین استان همدان پر مصرف بوده‌اند، اظهار کرد: مشترکینی که بیش از 300 کیلووات ساعت در ماه مصرف دارند، بالای الگوی مصرف هستند و به عنوان مشترک پرمصرف شناخته می‌شوند که البته مشترکینی که سال قبل مصرف آنها بالای الگو بوده اما امسال پایین‌تر از الگو مصرف کنند، از تخفیف برخوردار می‌شوند.

وی درباره اقدامات صورت گرفته برای مدیریت مصرف برق در استان همدان عنوان کرد: توزیع بروشور، پخش کلیپ و پیام مدیریت مصرف از صداوسیمای مرکز استان، نصب بنر طرح‌های کاهش پیک مصرف در تابستان در روستاهای بزرگ و مساجد آنها، نصب بنر طرح‌های وِیژه صنایع در شهرک های صنعتی، نصب بنر در ادارات برق شهرستان ها و اطلاع‌رسانی طرح‌های کاهش پیک برای مشترکین خاصی که می‌توانند با شرکت توزیع برق همکاری کنند و از تخفیف برخوردار شوند و بازدید از واحدهای تجاری از جمله اقدامات برای مدیریت مصرف برق در استان بوده است.

یوسفی افزود: همچنین جمع‌آوری لامپ‌های پرمصرف، معرفی لامپ LED، بازدید از واحدهای صنعتی، برگزاری جلسات آموزشی و سمینار، استفاده از ظرفیت مساجد و ائمه جماعت برای مطرح کردن مسائل مربوط به صرفه‌جویی، مصاحبه رادیویی درباره وسایل پرمصرف برقی و معرفی پیک تابستان و ساعات اوج مصرف، قرار دادن شعارهای مدیریت مصرف در ایستگاه‌های اتوبوس و بر روی اتوبوس‌ها و نازل بردهای پمپ بنزین‌ها، آموزش راهکارهای صرفه جویی با نمایش‌های شاد در مهد کودک‌ها و بازدید دانش‌آموزان از موزه برق از دیگر جمله اقدامات بوده است.

مدیریت مصرف برق در ادارات

وی درباره مدیریت مصرف برق در ادارات نیز بیان کرد: راهکارهای صرفه‌جویی انرژی از طریق استانداری برای ادارات فرستاده و از ادارات خواسته شد تا در ساعات اوج مصرف بار سرمایشی خود را کاهش دهند همچنین اکیپ‌های بازدید از ادارات برای تهیه چک لیست انرژی وجود داشت و به طور کلی ادارات رصد می‌شدند و هر هفته به استانداری گزارش می‌شد.

یوسفی با اشاره به اینکه صنایع نیز در طرح‌های تشویق محور با شرکت توزیع برق استان همدان همکاری داشته‌اند، اظهار کرد: صنایع طبق تفاهم‌نامه‌ای که با شرکت توزیع برق منعقد می‌کردند، در ساعات مشخص شده مصرف خودشان را کاهش می‌دادند که پاداش این صنایع محاسبه و در پایان طرح به آنها تخفیف داده می‌شود.

انتهای پیام/

 • جابجایی
 • خروج
کد مطلب:  729تاریخ انتشار:  14 آذر 1398 - 13:3
چاپ خبر
  
مدیر امور دیسپاچینگ و فوریت‌های شرکت توزیع برق استان همدان خبر داد
  کاهش 97 درصدی میزان انرژی توزیع نشده برق در استان همدان
مدیر امور دیسپاچینگ و فوریت‌های شرکت توزیع برق استان همدان گفت: میزان انرژی توزیع نشده طی پیک تابستان امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 97.4 درصد کاهش داشته است.
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، ایرج افشار با اشاره به عملکرد امور دیسپاچینگ و فوریت‌های برق استان در راستای گذر از پیک بار سال جاری اظهار داشت: از ابتدای سال 98 این امور با همکاری واحدهای اجرایی و ستادی با پایش پیک بار و در نظر گرفتن سهمیه پیک استان توسط شرکت توانیر نسبت به تعیین سقف پیک بار واحدهای اجرایی اقدام کرد.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده و همکاری خوب مشترکین افزود: میزان انرژی توزیع نشده طی پیک تابستان امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 97.4 درصد کاهش داشته است.

مدیر امور دیسپاچینگ و فوریت‌های شرکت توزیع برق استان همدان گفت: با هماهنگی به‌عمل آمده با معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ و امور انتقال، خاموشی‌های با برنامه توزیع و فوق توزیع از بازه‌های زمانی پراکنده به بازه زمانی 11 الی 18 برای کمک به کنترل سقف پیک منتقل شد.

وی ابراز داشت: از 15 خرداد ماه طرح مدیریت بار با محوریت امور دیسپاچینگ و فوریت‌های برق آغاز شد و در این راستا با همکاری مدیران واحدهای اجرایی در طول مدت 45 روز کاری حدود 14 اکیپ آماده به کار در ساعات پیک کشور و استان در محل مانورهای عملیاتی مستقر شدند.

افشار ادامه داد: نصب و استفاده از سامانه پایش لحظه‌ای بار استان (مدام) منجر به کنترل پیک بار استان و واحدهای اجرایی و جلوگیری از اعمال خاموشی‌های غیر ضروری شد.

وی با بیان اینکه با استفاده از نرم‌افزار RDC توانستیم کنترل دقیق‌تر و بهتری بر خاموشی‌های بی‌برنامه داشته باشیم، گفت: همچنین امور انتقال استان نیز با فعال کردن 164 مورد ریکلوزر فیدرها و بهره‌برداری از پست 63 کیلوولتی عبدالرحیم با 3 فیدر خروجی سهم به‌سزایی در تعدیل بار شبکه شهرستان‌های همدان و ملایر  داشته است.

مدیر امور دیسپاچینگ و فوریت‌های شرکت توزیع برق استان همدان عنوان کرد: استفاده از نیروگاه‌های تولید پراکنده «بشیک تپه» و «پارس‌راد» شهرستان کبودراهنگ و در مدار بودن هشت نیروگاه قبلی استان، سقف تولید پراکنده در استان را به 42 مگاوات رسانده که در مدیریت بار نقش موثری دارد.

وی ادامه داد: ارسال پیامک‌های مدیریت مصرفی، پخش تیزرهای تلویزیونی، پیام‌های رادیویی، تبلیغات محیطی و سایر اقدامات مورد نیاز در راستای آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی به‌موقع از جمله عوامل مؤثر در مدیریت بار بوده است.

افشار خاطرنشان کرد: مجموعه تلاش‌های صورت گرفته منجر به کاهش خاموشی‌ها و کنترل پیک بار استان همدان در سال جاری شد.

انتهای پیام/

 • جابجایی
 • خروج
کد مطلب:  763تاریخ انتشار:  20 آذر 1398 - 11:4
چاپ خبر
  
مدیر توزیع برق ملایر خبر داد
 تخصیص ۱۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار به پروژه‌های برق‌رسانی ملایر
مدیر توزیع برق ملایر از تخصیص ۱۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار به پروژه‌های برق‌رسانی ملایر در ۱۸ ردیف اعتباری خبر داد.
به گزارش روابط عمومی برق ملایر، فریبرز امیدی در نشست خبری با اصحاب رسانه ملایر از تخصیص ۱۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار به پروژه‌های برق‌رسانی ملایر در ۱۸ ردیف اعتباری خبر داد و اظهار داشت: این اعتبارات از منابع داخلی و وزارت نیرو است که در ۱۸ پروژه مهم در شهرستان هزینه می‌شود.

وی با اشاره به محل‌های هزینه این اعتبار بیان کرد: برای اصلاح بافت فرسوده شبکه برق شهر ملایر  ۵ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

مدیر توزیع برق شهرستان ملایر افزود: برای اصلاح خطوط بحرانی یک میلیارد تومان، توسعه و احداث بند دال یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان، توسعه و احداث شبکه برق شهری و روستایی یک میلیارد تومان، تجهیز شبکه‌های محورهای روستایی ۵۰۰ میلیون تومان و  رفع حریم و اصلاح خطوط ۵ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

وی اجرای پروژه روشنایی بام ملایر را یکی از اولویت‌ها در شهرستان دانست و بیان کرد: برای روشنایی بام ملایر  ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده است و این پروژه اکنون در حال اجراست.

امیدی گفت: برای  برق‌رسانی به متقاضیان شهری و روستایی نیز ۸۰۰ میلیون تومان  اعتبار در نظر گرفته شده است و این پروژه‌های  تا پایان سا ۹۸ اجرایی می‌شوند.

وی به تقسیم شهرستان به دو منطقه برق خبر داد و گفت: شهرستان ملایر با توجه به گستردگی شبکه توزیع برق به دو منطقه که شامل بخش مرکزی و بخش نواحی تقسیم‌بندی می‌شود.

مدیر توزیع برق شهرستان ملایر افزود: منطقه یک شامل بخش مرکزی و منطقه دو شامل شهرهای زنگنه، اسلامشهر آق گل، سامن و جوکار است که مدیران آن نیز معرفی‌شده‌اند و ساختمان‌های آن نیز در محل پست شماره یک واقع در میدان تعاون در حال احداث است.

وی به وضعیت پیک مصرف در شهرستان اشاره و بیان کرد:  در ایام  پیک مصرف برق که از ۱۵ خرداد آغازشده و تا ۱۵ شهریورماه ادامه دارد و با همراهی مردم و مسئولین کمترین خاموشی‌ها را در شهرستان داشتیم.

امیدی گفت:  هر سال ابا توجه به اضافه شدن مشترکین شاهد افزایش پیک مصرف برق  بوده و پیک مصرف شهرستان در سال ۹۷ که ۱۱۳ مگاوات بوده به ۱۲۱ مگاوات افزایش یافته است.

وی گفت: با توجه به تصمیم وزارت نیرو و مشکلات کاغذ از ابتدای مهرماه دیگر قبض کاغذی صادر نشده و مشترکین برای دریافت قبوض از یکی از روش‌های  ارسال رمز یارانه، شماره تلفن همراه و ثابت به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۷۳۱۲۱، مراجعه به وب‌سایت شرکت توزیع برق استان، مراجعه به دفاتر پیشخوان و استفاده از کد دستوری می‌توانند قبوض خود را دریافت نمایند.

مدیر توزیع برق شهرستان ملایر تعداد مشترکین این شرکت را در شهرستان ۱۲۶ هزار مشترک عنوان کرد و افزود: مشترکین شرکت توزیع برق ۳۰ میلیارد تومان به این شرکت بدهی دارند که این بدهی در تمامی بخش‌های خانگی، صنعتی، کشاورزی، اداری و .. است.

وی با اشاره به توافق انجام‌شده با اوقاف برای احداث پست ۴ برق ملایر بیان کرد: این پروژه به ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که در صورت واگذاری زمین در شهرک ولیعصر ۲۰ میلیارد توان در آن سرمایه‌گذاری اولیه انجام می‌دهیم.

امیدی به افتتاح دو  پروژه در ایام هفته دوت توسط شرکت توزیع برق ملایر اشاره کرد و گفت: این دو پروژه شامل روشنایی بام ملایر با ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار و اصلاح بافت فرسوده شهر ملایر با ۵ میلیارد تومان اعتبار است.

وی گفت: اصلاح نقاطی که دارای افت ولتاژ هستند یکی از اولویت‌های این اداره برق ملایر است که در حال انجام است.

مدیر توزیع برق ملایر به ۲۲ سرقت از ابتدای سال در خطوط برق‌رسانی ملایر اشاره کرد و گفت: بیش‌ترین این سرقت‌ها مربوط به کابل های مسی است.

انتهای پیام/

 

 • جابجایی
 • خروج
کد مطلب:  771تاریخ انتشار:  20 آذر 1398 - 11:11
چاپ خبر
  
معاون مهندسی و تحقیقات شرکت توزیع نیروی برق استان همدان خبر داد
  هزینه‌کرد 8 میلیارد تومان برای اصلاح و توسعه شبکه‌های برق روستایی استان همدان
معاون مهندسی و تحقیقات شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با بیان اینکه شرکت توزیع نیروی برق استان همدان 4 میلیارد تومان از اعتبارات داخلی خود را در طرح کاهش تلفات تزریق کرد، گفت: در مجموع 7.8 میلیارد تومان در این بخش هزینه شده است.
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، وحید سعیدی با بيان اینکه اجرای طرح‌ کاهش تلفات برق یکی از موضوعات مورد توجه در واحدهای اجرایی است، اظهار کرد: از این طریق به دنبال کاهش میزان انرژی تلف شده خارج از حد استاندارد هستیم.

وی بیان کرد: این اقدام به نفع صنعت برق است که به دنبال استفاده از سرمایه‌های برگشتی در راستای اصلاح شبکه و خدمت به مردم هستیم.

معاون مهندسی و تحقیقات شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به اینکه یکی از موضوعات مورد توجه طی سال‌های گذشته اصلاح بافت فرسوده شهرستان ملایر است، گفت: توسط مشاور مطالعه‌ای در منطقه‌‌ای از ملایر صورت گرفته که میزان تلفات بالایی در این شهر داشته است.

وی خاطرنشان کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته سال گذشته 3.8 میلیارد تومان تسهیلات از وجوه اداره شده توانیر در این راستا دریافت شد.

سعیدی با بیان اینکه شرکت توزیع نیروی برق استان همدان 4 میلیارد تومان از اعتبارات داخلی خود را در طرح کاهش تلفات تزریق کرد که در مجموع 7.8  میلیارد تومان توانستیم در این بخش هزینه کنیم، گفت: تعویض 50 کیلومتر شبکه‌های فرسوده، اصلاح 700 دستگاه کنتور معیوب با بیش از 50 درصد خطا، تعویض پایه‌های فرسوده در منطقه و... در این راستا انجام شده است.

وی از اتمام 90 درصد پروژه تا پایان شهریورماه امسال خبر داد و افزود: امیدواریم امسال دو طرح کاهش تلفات که توسط مشاور در حال انجام است را با تأمین اعتبار و در راستای اصلاح شبکه اجرایی کنیم.

معاون مهندسی و تحقیقات شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به برداشت اطلاعات مکانی تجهیزات برق (GIS)  گفت: سال‌های قبل اطلاعات خطوط 20 کیلوولت و نیز پست‌های توزیع عمومی و اختصاصی را برداشته کرده‌ایم.

وی تصریح کرد:‌ اطلاعات و موقعیت مکانی در سیستم وجود دارد که از آن می‌توان در موارد متعددی نظیر محاسبه تلفات، ارتباطات با مشترکین و قرائت مشترکین استفاده کرد.

سعیدی با اشاره به آغاز برداشت اطلاعات شبکه فشار ضعیف از دو سال قبل و تخصیص اعتباراتی به این موضوع خاطرنشان کرد: به دنبال این هستیم که تمام اطلاعات فشار ضعیف شهرهای استان و همچنین اقماری‌‌های آن را تا پایان سال برداشت کنیم.

وی بیان کرد: اگر اطلاعات به دست آید می‌توان در حوزه مکانیزه و تمام موارد حوزه مهندسی بهره برد‌ و موفیقت‌هایی را به دست آورد.

معاون مهندسی و تحقیقات شرکت توزیع نیروی برق همدان با بيان اینکه در قبض برق مشترکین عنوانی به‌نام عوارض وجود دارد که آن را در مناطق شهری دریا‌فت می‌کنیم اما از مشترکین کشاورزی و روستایی اخذ نمی‌شود، گفت: عوارض اخذ شده از مشترکین شهری برای اصلاح شبکه‌های روستایی هزینه می‌شود.

وی با بیان اینکه این هزینه برای برق‌دار شدن روستاهای بی‌برق، مشترکین جدید و اصلاح شبکه‌های روستایی استفاده می‌شود، خاطرنشان کرد: از سال 92 تا 96، 20 میلیارد تومان و در سال گذشته نیز مبلغ 8 میلیارد تومان از اعتبارات عوارض توسط شرکت توزیع برق استان جذب شد.

سعیدی افزود: در مجموع از سال 92 تا پایان سال 97 شاهد جذب 28 میلیارد تومان در بخش عوارض بوده‌ایم که این اعتبارات در بخشی از روستاهای استان هزینه شده است.

وی با بیان اینکه هنوز اعتبارات امسال اعلام نشده اما با تخصیص آن در راستای اصلاح شبکه، تبدیل شبکه‌ها، اصلاح پست‌ها و برق‌دار شدن مشترکین هزینه می‌شود، گفت: سال گذشته روستای چشمه بید اسدآباد از این اعتبارات برق‌دار شد.

معاون مهندسی و تحقیقات شرکت توزیع نیروی برق همدان عنوان کرد: سال‌های گذشته نیز از اعتبارات عوارض بند «د» روستاهایی در رزن و اسدآباد برق‌دار شده‌اند.
انتهای پیام/

 

 • جابجایی
 • خروج
کد مطلب:  772تاریخ انتشار:  20 آذر 1398 - 11:12
چاپ خبر
  
مدیر توزیع نیروی برق تویسرکان خبر داد
  بدهی 6.5 میلیاردی مشترکان تویسرکان به برق
مدیر توزیع نیروی برق تویسرکان میزان بدهی مشترکان تویسرکانی به مدیریت برق شهرستان را تاکنون 6 میلیارد و 500 میلیون تومان اعلام کرد.
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، رضا جلیلوند در نشست با اصحاب رسانه با اشاره به عبور از پیک بار مصرف برق از 20 مرداد ماه به بعد، اظهار کرد: در تویسرکان با مدیریت خوب و انجام اقدامات تشویقی و ترغیبی مشکلی نداشتیم.

وی با اشاره به انعقاد تفاهمنامه‌هایی در این راستا به ویژه با کشاورزان گفت: اقدام تشویقی شرکت توزیع  برق در پیک بار برای هر کشاورز با این عنوان که با هر چهار ساعت خاموشی پمپ‌ آب، 20 ساعت برق رایگان به کشاورزان داده می‌شد، با استقبال خوبی همراه بود.

مدیر توزیع نیروی برق تویسرکان با اشاره به همکاری تعدادی از صنایع در این خصوص با شرکت برق اضافه کرد: جلسات متعددی در مناطق  مختلف داشتیم و مشوق‌های خوبی را به جامعه هدف دادیم که استقبال خوبی از سوی مردم شد، البته همکاران ما نیز با برنامه دقیق تعدیل بار خطوط را انجام دادند.

وی در خصوص پروژه‌های انجام شده و پیش روی شرکت برق با بیان اینکه یک‌ میلیارد تومان توسعه و احداث شبکه‌های جدید و فروش انشعاب را داشتیم، افزود: معمولا اعتبارات به ما دیر تخصیص داده می‌شود؛ اما با این وجود پروژه‌های بزرگی در دست اجرا داریم.

جلیلوند از آغاز عملیات اجرایی خط دومداره برای ناحیه صنعتی فرسفج و کارخانه مهان کاغذ با حدود یک میلیارد تومان و اخذ مبلغ 600 میلیون تومان با پیگیری نماینده مردم در مجلس برای برق‌رسانی به مسیر گنبد سرابی و قسمتی از سرکان در هفته دولت خبر داد.

وی بیان کرد: آغاز عملیات اجرایی حدود 20 کیلومتر شبکه کابل‌کشی در سطح شهرستان که عمدتا در  روستاهای بزرگی مانند سید شهاب است، انجام می‌شود.

مدیر توزیع نیروی برق تویسرکان با تاکید بر اینکه جابجایی شبکه‌های برق‌ داخل روستا طبق قانون بر عهده مجری طرح است مانند طرح‌های روستایی که با بنیاد مسکن بوده و در شهر نیز شهرداری عهده‌دار آن است، خاطرنشان کرد: سال گذشته در قالب یک مانور بزرگ این امر را در یک روز برای حدود 30 روستا با اعتبار یک ‌میلیارد تومان انجام دادیم.

وی با اشاره به اینکه با حذف قبض کاغذی از این به بعد تعرفه قبوض به صورت پیامک اطلاع‌رسانی می‌شود، افزود: هزینه قبض‌های کاغذی ماهانه حدود 2 میلیارد می‌شود ضمن اینکه استفاده از کاغذ به محیط زیست نیز آسیب می‌زند و اطلاع‌رسانی خبرنگاران به منظور جلب مشارکت و همراهی مردم با شرکت توزیع نیروی برق ما را یاری خواهد کرد.

جلیلوند میزان بدهی مشترکان تویسرکانی به مدیریت برق این شهرستان را تاکنون 6 میلیارد و 500 میلیون تومان اعلام کرد و گفت: درآمد ما از فروش انرژی و انشعاب به دست می‌آید، پرداخت بدهی از سوی مشترکان منجر به ارائه هر چه بهتر خدمات به جامعه هدف خواهد شد.

وی با بیان اینکه قرار بود یک نیروگاه خورشیدی با سرمایه‌گذاری چینی‌ها در تویسرکان انجام شود که سرمایه‌گذار به دلایلی چون تغییرات نرخ ارز و... از کار منصرف شد، اظهار کرد: البته افرادی که زمین در اختیارشان گذاشته شده، می‌گویند همچنان دنبال سرمایه‌گذار هستیم.

مدیر توزیع نیروی برق تویسرکان با تاکید بر اینکه چند مورد تامین انرژی از نیروی خورشید را مدیریت توزیع برق تویسرکان انجام داده یا در دست اقدام دارد، بیان کرد: سال گذشته تامین روشنایی کل گلزار شهدای تویسرکان به عنوان اولین شهرستان در استان از انرژی خورشیدی انجام شد.

وی اضافه کرد: تعدادی پروژه هم مصوبه هیأت وزیران است که به شکل کمک به خانواده‌های بی‌سرپرست و زیر پوشش بهزیستی با اعتبار تعریف شده برای سال جاری انجام می‌شود، اگر مشکلی پیش نیاید ما برای 30 مورد خانگی در تویسرکان انجام خواهیم داد.

انتهای پیام/

 

 • جابجایی
 • خروج
کد مطلب:  776تاریخ انتشار:  20 آذر 1398 - 11:14
چاپ خبر
  
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان:
  85 درصد مردم استان همدان الگوی مصرف را رعایت می‌کنند
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با بیان اینکه متوسط مصرف سرانه خانگی استان همدان یک هزار و 855 کیلووات ساعت است، گفت: استان همدان از لحاظ مصرف جزو استان‌های کم مصرف بوده و 85 درصد مردم استان الگوی مصرف را رعایت می‌کنند.
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، حاجی‌بابایی نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با حضور در شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با مدیرعامل، معاونین و مدیران این شرکت دیدار و گفتگو کرد.

محمدمهدی شهیدی، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان در این دیدار با اشاره به جمعیت استان همدان اظهار داشت: در حال حاضر 746 هزار مشترک برق در استان همدان وجود دارد و 35 درصد مصرف ما در بخش خانگی، 34 درصد کشاورزی و 11 درصد نیز در بخش صنعتی است.

وی با بیان اینکه تلفات انرژی استان به 10.13 درصد تا پایان سال 97 کاهش یافته است، گفت: پیک بار استان همدان سال گذشته 687 مگاوات بود که به 689 مگاوات تا پایان تیر ماه سال جاری رسیده است که حاکی از مدیریت و کنترل پیک بار در استان دارد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به اینکه تعداد روستاهای برقدار ما یک هزار و 72 روستا است، ابراز داشت: حدود 40 درصد از مشترکین ما در شهرستان همدان هستند.

وی با اشاره به شاخص‌های شرکت عنوان کرد: بحث متوسط سرانه مصرف و کاهش تلفات و زمان خاموشی‌ها از شاخص‌های مهم عملکردی شرکت است که هر ساله بر اساس آنها برنامه‌ریزی و عمل می‌شود.

شهیدی با بیان اینکه متوسط مصرف سرانه خانگی استان همدان یک هزار و 855 کیلووات ساعت است، گفت: استان همدان از لحاظ مصرف جزو استان‌های کم مصرف بوده و 85 درصد مردم استان الگوی مصرف را رعایت می‌کنند.

وی با اشاره به افت ولتاژ در برخی از نقاط عنوان کرد: در راستای رفع این مشکل نیز احداث چند پست پیش‌بینی شده که پست عبدالرحیم یکی از آنها است که بارگیری آن شروع شده و ضعف ولتاژ این منطقه کاملاً رفع می‌شود.

*انجام 20 مگاوات توافقنامه با شرکت شهرک‌های صنعتی استان همدان

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به اقدامات صورت گرفته در بخش صنعتی افزود: تاکنون 20 مگاوات توافقنامه با شرکت شهرک‌های صنعتی استان در راستای برق‌رسانی به شهرک‌های صنعتی انجام شده و 23 مگاوات نیز در دست اقدام است.

وی با بیان اینکه شرکت توزیع درآمد هزینه‌ای است، گفت: منابع شرکت از محل فروش انشعاب و انرژی است که سال گذشته از محل فروش انشعاب 34 میلیارد تومان و از محل بند «د»، عوارض و مزایده‌ها 10 میلیارد تومان بوده که برای توسعه و اصلاح شبکه‌های استان هزینه شده است.

شهیدی با بیان اینکه جمع منابع ما طی سال گذشته 118 میلیارد تومان بوده که 152 میلیارد تومان هزینه داشته‌ایم، اظهار داشت: در فروش انشعابات، قیمت هر انشعاب عادی برای مشترکین یک میلیون و 800 هزار تومان است در حالی که هزینه هر انشعاب برای شرکت 3 میلیون و 500 هزار تومان تمام می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای کاهش خاموشی‌ها عنوان کرد: استفاده از نیروهای خط گرم برای تعمیرات و ارتقاء تجهیزات در این امر مؤثر بوده و خاموشی‌ها و انرژی توزیع نشده شرکت از سال 95 روند نزولی داشته است و با توجه به افزایش 7 درصدی انرژی فروخته شده شاهد کاهش خاموشی‌ها هستیم.

* توافقنامه 80 مگاواتی برق استان همدان با کشاورزان

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به کنترل پیک بار استان در ایام تابستان تصریح کرد: در حال حاضر 80 مگاوات با کشاورزان توافقنامه داریم که اجرایی می‌شود و در کاهش پیک بار استان کمک کرده است.

وی ادامه داد: در زمینه تبدیل کنتورهای آنالوگ به دیجیتال نیز تاکنون 60 درصد کنتورهای برق استان به دیجیتال تبدیل شده و مابقی نیز در دست اقدام است.

شهیدی با اشاره به بحث وصول مطالبات که یک سوم درآمد شرکت است، گفت: سال گذشته وصول مطالبات شرکت 98 درصد بود و طی چهار ماه سال جاری 90 درصد است.

وی با اشاره به شناسایی 13 هزار برق غیرمجاز در سال گذشته ابراز داشت: از این تعداد 5 هزار و 163 مورد تبدیل به مجاز شدند که 4 هزار مورد آن مربوط به شهرستان همدان است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان افزود: تأمین برق روستای چشمه بید اسدآباد، بهره‌برداری از نیروگاه 7 مگاواتی بشیک تپه کبودراهنگ و نیروگاه 6مگاواتی chp صنایع سنگ پارس همدان نیز از دیگر اقدامات صورت گرفته است.

وی در ادامه سرقت و تخریب تجهیزات، تخصیص کامل و متناسب با وجوه دریافتی منابع عوارض برق، تخصیص منابع سرمایه‌ای لازم در راستای تأمین برق متقاضیان و بازسازی تأسیسات فرسوده شبکه‌های موجود، تعدیل قیمت‌های انرژی متناسب با هزینه‌های تمام شده در صنعت برق، پرداخت ما به التفاوت قیمت تکلیفی و تمام شده به شرکت برای جبران زیان انباشته شرکت در سال‌های گذشته برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز را از چالش‌های شرکت توزیع نیروی برق استان همدان عنوان کرد و خواستار پیگیری و رفع آنها شد.

* استان همدان قطب فرهنگی و آماده توسعه است

حمیدرضا حاجی‌بابایی، نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه ضمن تأکید بر ضرورت توجه به زیرساخت‌ها اظهار داشت: باید به زیرساخت‌های روستاهایی که مهاجرت معکوس دارند، توجه شود.

وی با اشاره به الحاق سه روستای حسن‌آباد، قاسم‌آباد و علی‌آباد به شهر همدان عنوان کرد: این سه روستا در مجموع جمعیتی حدود 40 هزار نفر دارند که با الحاق آنها به شهر باید زیرساخت‌های لازم نیز به تناسب آنها فراهم شود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از زحمات پرسنل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان گفت: با توجه به گام‌هایی که برداشته شده استان همدان در حال توسعه است.

وی با اشاره به خیزشی که در استان برای توسعه ایجاد شده است، ادامه داد: زمانی برای معرفی استان همدان به عنوان پایتخت تاریخ و تمدن تلاش شد، که امروز بعد از 15 سال با توجه به ایجاد اتوبان‌ها، راه‌آهن، برگزاری همایش‌های بزرگ و جهانی و ... در سطح استان شاهد اثرات آن هستیم.

حاجی‌بابایی با بیان اینکه امروز دولت یقین پیدا کرده که همدان یک قطب است، ابراز داشت: استان همدان قطب فرهنگی و آماده توسعه است.

وی ادامه داد: نقشه‌راه ما مشخص است و این امر در تمام زمینه‌ها و حوزه‌ها از جمله راه‌آهن و بهداشت و درمان اجرایی شده و امروز موفقیت را در آنها لمس می‌کنیم چراکه علوم پزشکی ما یک قطب و محور شده به طوری که نام آن نیز با مصوبه مجلس به علوم پزشکی ابن سینا تغییر یافت.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر بخواهیم همدان را قطب نگه داریم باید نقشه‌راه ما مشخص باشد، افزود: در این راستا تاکنون 46 پروژه اجرایی شده و 41 پروژه ملی نیز مصوب کرده‌ایم که استاندار کمیته‌های آن را مشخص کرده و جلسات مشترک این کمیته‌ها برگزار می‌شود تا این جهش بزرگ در استان شکل گیرد.

وی با بیان اینکه اقتصاد ما برای چرخش نیازمند برق است و بالعکس، عنوان کرد: ما باید تعریفی برای آب، برق و گاز داشته باشیم که خطوط آنها را از جایی ببریم که هزاران هکتار زمین را تحت پوشش قرار دهد به ویژه شهرک‌ها و مکان‌های صنعتی را تا اقتصاد و گردشگری استان رونق یابد.

حاجی‌بابایی با اشاره به اجرای پروژه بیمارستان یک هزار تختخوابی وی آی پی در همدان گفت: مکان‌ این پروژه باید جایی باشد تا بیمارانی که برای مداوا از راه دور به آن مراجعه می‌کنند علاوه بر درمان، محلی برای استراحت و گردشگری خانواده‌های آنان باشد و این نگاهی است که ما باید به پروژه‌ها داشته باشیم.

وی یادآور شد: در خصوص زیرساخت‌ها از قبیل برق، آب و گاز نیز باید اینگونه باشد و این امکانات در منطقه ویژه جهان‌آباد و فناوری که محور هستند، به گونه‌ای فراهم شود که سرمایه‌گذاران بدون هیچ مشکلی ورود کند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: باید کمیته‌های پژوهشی تشکیل شود و بررسی کنند که شاهرگ‌های اقتصادی استان کجا است تا زیرساخت اقتصاد را در آن مناطق حل کنیم.

وی با بیان اینکه در استان کوچک‌ترین تنشی وجود ندارد و هارمونی ادارات باید شکل بگیرد، گفت: ما باید در کلان‌شهر همدان برنامه‌ریزی کنیم و برای شرکت‌های خدمات‌رسان نقشه‌راه داشته باشیم چراکه در این صورت سرمایه‌گذاران را سریع جذب می‌کنیم.

بادامی، مدیرعامل شرکت شهرکت‌های استان همدان نیز در ادامه با اشاره به تعامل خوب شرکت توزیع نیروی برق استان همدان در خصوص برق‌رسانی به شهرک‌ها گفت: در این زمینه اجرای احداث پست‌های 230 ‎ در رزن، همدان و... پیش‌بینی شده که نیاز به اعتبار و سرمایه مناسب است.

انتهای پیام/

سایت شرکت توزیع نیروی برق استان همدان/20 آبان 1393 ساعت 8:7
خدمات الکترونیکی/20 آبان 1393 ساعت 8:38
مناقصه و مزایده /20 آبان 1393 ساعت 8:59
خبرخوان توزیع برق/20 آبان 1393 ساعت 9:6
پیشخوان خدمت استانداری همدان/20 آبان 1393 ساعت 9:17
شرکت توانیر/20 آبان 1393 ساعت 9:12
  صفحه نخست  |  درباره ما  |  پیوندها  |  جستجو
کلیه حقوق قانونی این سایت متعلق به شرکت توزیع برق استان همدان بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است
طراحی و تولید: « رایان راد »