شماره های پیشین   صفحه نخست  |  درباره ما  |  پیوندها  |  جستجو | بایگانی ویژه‌
 مهمترین عناوین این شماره:   
نشست مشترک مدیریت مصرف با روسای ادارات اقماری و مراکز اتفاقات و عملیات
دیدار مدیر توزیع برق رزن با خانواده شهید «کوششی بصیر»
ارسال 151 اثر به مسابقه مدیریت مصرف شرکت توزیع برق استان همدان
افتتاح پروژه برق روستای آبمشکین
آماده باش توزیع برق رزن در چهارشنبه‌سوری
کلنگ‌زنی نیروگاه خورشیدی 7 مگاواتی شهید «همدانی» در فامنین
سرکشی مدیرعامل شرکت توزیع برق استان همدان از برق نهاوند
احداث 3 نیروگاه خورشیدی 30 مگاواتی در استان همدان
کاهش انرژی توزیع نشده و قطعی‌ها از اهداف مهم شرکت توزیع برق همدان
نخستین یادواره شهدای صنعت آب و برق استان همدان برگزار شد
بهره‌برداری از 10 طرح برقرسانی طی دهه فجر در حوزه امور برق 2 همدان
افتتاح 11 پروژه برق طی دهه فجر در بهار
همایش تجلیل از صنایع برتر همکار با شرکت توزیع برق استان همدان
افتتاح 9 پروژه با اعتباری بالغ بر 2900 میلیون ریال در رزن
تخصیص اعتبار به طرح برقرسانی گلزار شهدای اسدآباد
برگزاری جلسه ایمنی در مدیریت توزیع برق نهاوند
بهره‌برداری به عنوان پیشانی شرکت‌های توزیع
افتتاح ساختمان اداری مشترکین و بهره‌برداری توزیع برق رزن
همایش تجلیل از فعالان نماز در شرکت توزیع برق استان همدان برگزار شد
صدور تجهیزات صنعت برق به کشورهای دیگر از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی
صفحه اول    
 
 
 
 
 
 
 
 • جابجایی
 • خروج
کد مطلب:  457تاریخ انتشار:  19 اردیبهشت 1397 - 8:16
چاپ خبر
  
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان خبر داد
  نصب بیش از 9390 کنتور فهام در استان همدان/ احداث یک نیروگاه بادی در اسدآباد
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان گفت: در راستای کاهش تلفات طی سال‌های گذشته 5 هزار کنتور و امسال نیز 4 هزار و 398 کنتور فهام در استان نصب شده است.
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، محمدمهدی شهیدی با اشاره به برنامه‌های این شرکت در حوزه اقتصاد مقاومتی و احداث 0.5 مگاوات نیروگاه CHP استخر اسدآباد و 7 مگاوات نیروگاه DG توان شفق و شهرک صنایع غذایی بهار اظهار داشت: علاوه بر نیروگاه‌های CHP، DG و خورشیدی یک نیروگاه بادی با محور 7.5 ثانیه در شهرستان اسدآباد پیش‌بینی شده است.

وی با اشاره به بسترسازی‌های انجام شده در خصوص احداث نیروگاه‌های تجدیدپذیر در استان افزود: در شهرستان‌های ملایر، کبودراهنگ و نهاوند نیز اداره اوقاف و امور خیریه اعلام کرده با وجود سرمایه‌گذار زمین واگذار می‌کند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان ابراز داشت: همچنین کمیته امداد امام خمینی(ره) نیز می‌تواند در این راستا همانند استان‌های یزد و خراسان جنوبی با سرمایه‌گذاری بر روی منازل مددجویان نسبت به تولید و فروش و ورود انرژی به شبکه اقدام کند.

شهیدی ادامه داد: در بخش سازمان‌ها نیز آب و فاضلاب شهری و روستایی و دامپزشکی برای 20 درصد انرژی از نیروگاه‌های خورشیدی اقدام کرده‌اند و سایر ادارات نیز در حال پیگیری است.

وی یادآور شد: دو نیروگاه خورشیدی در سال گذشته به بهره‌برداری رسیده و سه نیروگاه نیز به صورت آزمایشی در مدار قرار گرفته است و دو نیروگاه نیز در ایام دهه فجر امسال کلنگ‌زنی شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به فعالیت‌های انجام شده در بخش کاهش تلفات نیز عنوان کرد: در این بخش با توجه به هدف تعیین شده از طریق توانیر اقدامات لازم انجام شده است.

وی با بیان اینکه در این راستا انحراف قرائت‌ها استخراج و نسبت به تصحیح جمع‌آوری تلفات غیرفنی اقدام می‌شود، افزود: تنظیم قرائت برای کنتورهایی که طی یک یا چند سیکل دارای عدم قرائت هستند از جمله اقدامات انجام شده است که با تحلیل نموداری روند قرائت روزانه، ماهیانه و سیکل‌های قرائتی کیفی‌بخشی قرائت‌ها صورت گرفته که در کاهش تلفات مؤثر است.

شهیدی همچنین با اشاره به نصب کنتورهای فهام تصریح کرد: در خصوص کنتورهای فهام امید است از طریق توانیر با توافق با ساتبا اقدامات لازم صورت گرفته و نسبت به تسریع در روند تهیه و تأمین کنتور اقدام شود.

وی ابراز داشت: طی سال‌های گذشته 5 هزار کنتور و امسال نیز 4 هزار و 398 کنتور نصب شده که مابقی نیز در صورت تأمین کنتورها با سرعت اجرایی می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان گفت: با توجه به کنتورهای فهام منصوبه که در دو بخش صنعتی و کشاورزی صورت گرفته است، فقط یک هزار و 800 کنتور دیگر در بخش کشاورزی مورد نیاز است.

وی با بیان اینکه از دیگر پروژه‌های این شرکت در حوزه اقتصاد مقاومتی پروژه 63.20 همدان 6 است، اظهار داشت: این پروژه بیش از 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که با توجه به برنامه‌ریزی انجام شده در حال حاضر یک ترانس موبایل نصب شده است.

شهیدی افزود: همراه با ورود کابل 63 خروجی‌های 20 نیز همزمان انجام می‌شود که با این اقدام رینگ خطوط 1 و 2 همدان نیز تأمین می‌شود؛ همچنین طرح GIS این پست تا پایان شهریور ماه 97 انجام می‌شود.

وی با اشاره به پروژه‌ 63.20 عبدالرحیم بیان کرد: این پروژه برای مناقصه داده شده که امید است تا پایان 6 ماه اول سال 97 اقدام شده و به بهره‌برداری برسد که با انجام این کار تقریبا پروفیل ولتاژ اصلاح می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان گفت: همچنین در مجاورت پست عبدالرحیم نیز چند نیروگاه خورشیدی وجود دارد که با توجه به ورود سرمایه‌گذار و صدور پروانه امید است هر چه زودتر به ثمر برسد.

وی با بیان اینکه در شهرستان ملایر نیز خط انتقال پست 63.20 به مزایده برده شده است، یادآور شد: همچنین در این شهرستان اصلاح و بهینه نیز انجام شده است که یک ترانس تا قبل از پیک وارد مدار می‌شود.

شهیدی تصریح کرد: در شهرستان اسدآباد نیز پست اسدآباد 2 وارد مدار شده است که توزیع اسدآباد به طور کامل آن را بارگیری کند.

وی با بیان اینکه پروژه‌های فوق توزیع نیز انجام می‌شود و در حال پیگیری است، افزود: از دیگر اقدامات شرکت توزیع نیروی برق استان همدان اصلاح چارت برای تبدیل شرکت از A به A+ بوده و 70 چارت مدنظر ما مورد تأیید قرار گرفته که مقرر شده تا قبل از سال 97 مصوب و ابلاغ شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان ابراز داشت: عمده چارت‌های مصوب شده مربوط به واحدهای اجرایی است که موجب سهولت و تسریع در انجام کار در واحدهای اقماری می‌شود و در راستای اهداف شرکت و تکریم ارباب رجوع است.

انتهای پیام/

 • جابجایی
 • خروج
کد مطلب:  471تاریخ انتشار:  19 اردیبهشت 1397 - 8:37
چاپ خبر
  
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان عنوان کرد
 صدور تجهیزات صنعت برق به کشورهای دیگر از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان گفت: صدور تجهیزات تولید داخل صنعت برق به کشورهای دیگر یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی است.
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، مراسم گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور حجت‌الاسلام فاضلیان رئیس حوزه‌های علمیه خواهران غرب کشور، مدیرعامل، معاونین، مدیران و کارکنان در سالن جلسات این شرکت برگزار شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان در این مراسم ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر اظهار داشت: این ایام فرصتی است که دستاوردهای انقلاب اسلامی که حاصل سال‌ها تلاش است، بیان شود.

محمدمهدی شهیدی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه برق افزود: باید از زحماتی که تلاشگران این عرصه طی 39 سال بعد از انقلاب اسلامی کشیدند، تقدیر کرد.

وی با اشاره به فعالیت‌های شاخص و دستاوردهای حوزه برق تصریح کرد: سابقه برق در کشور حدود 100 سال و در استان همدان 86 سال است و اولین نیروگاه در همدان توسط بخش خصوصی با قدرت 40 كيلووات در خیابان بوعلی احداث شد و سپس برق الوند تشکیل شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان اضافه کرد: 35 سال بخش خصوصی هدایت و توزیع برق در همدان را بر عهده داشت و در سال 1345 وزارت آب و برق تشکیل و برق سراسری به دولت منتقل شد و در نهایت تشکیل برق‌های منطقه‌ای را داشتیم که استان همدان نیز زیر نظر برق غرب بود و در سال 1365 در اختیار برق باختر قرار گرفت.

وی با اشاره به دوران انقلاب گفت: مهمترین بحث مطرح بعد از انقلاب اسلامی، محرومیت‌زدایی از روستاها بود که جهاد سازندگی در این زمینه وارد عمل و عهده‌دار تأمین برق روستاها شد.

شهیدی با بیان اینکه این روند تا اواسط سال 1375 ادامه داشت، افزود: در این مدت عمده روستاهای بالای 20 خانوار که در حوزه برق همدان بودند تأمین برق شد و به دنبال آن تا سال 1380 نیز روستاهایی که تا 10 خانوار بودند برق‌دار شدند.

وی ادامه داد: شرکت توزیع نیروی برق استان همدان در سال 1371 فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کرد و تأمین برق روستاها را عهده‌دار شد و عمدتاً روستاهای استان کامل برق‌دار شدند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به دوران جنگ تحمیلی عنوان کرد: یکی از مشکلاتی که در اواخر جنگ پیش آمد حمله به تأسیسات برق بود که در سال 1366 به تأسیسات برق استان همدان نیز حمله و پستی که تأمین برق اسدآباد و تویسرکان را عهده‎دار بود تخریب شد.

* مهندسی کردن شبکه‌های توزیع و اقتصاد برق از اهداف شرکت‌های توزیع

وی یادآور شد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده طی 10 سال؛ تا سال 1376 بیش از 14 پست 63 به 20 با ظرفیتی بالاتر از 500 مگاوات وارد مدار شد و علاوه بر آن در سال 1383 نیز نیروگاه یک هزار مگاواتی شهید مفتح وارد مدار شد.

شهیدی با بیان اینکه ظرفیت‌سازی نیز در این مدت به صورت جدی پیگیری شد، افزود: تمام تجهیزات خریداری شده در آن دوران از طریق قراردادی بود که شرکت برق منطقه‌ای با شرکت‌های خارجی منعقد می‌کرد که تجهیزات و نصب آن توسط این شرکت‌ها صورت می‌گرفت.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان تصریح کرد: بعد از سال 1378 با ورود متخصصان داخلی تمام تأسیسات و پست‌های صنعت برق از تولیدات داخلی بود و با اتکا بر توان داخلی انجام شد.

وی عنوان کرد: امروز نیز بخش عظیمی از تجهیزات فوق توزیع از جمله ترانسفورماتورها در داخل کشور تولید می‌شود و حتی بخشی از این تجهیزات به کشورهای دیگر صادر می‌شود که یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی است.

شهیدی با اشاره به بخش توزیع افزود: از سال 1371 که شرکت‌های توزیع به عنوان متولی بخش توزیع تشکیل شدند بخش مهندسی کردن شبکه‌های توزیع و اقتصاد برق جزو اهداف این شرکت‌ها بود.

وی تأکید کرد: یکی از مهمترین شاخص‌های مطرح در بخش توزیع بحث تلفات انرژی است که در سال 67 تلفات شرکت توزیع برق استان همدان بیش از 24 درصد بود و امروز به 10.5 درصد کاهش یافته است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با بیان اینکه در کشور 90 درصد تجهیزات بخش توزیع از داخل تأمین می‌شود، گفت: در بخش فوق توزیع نیز حدود 70 درصد تجهیزات توسط تولیدکنندگان داخلی تأمین می‌شود.

وی اظهار داشت: در چهار سال گذشته 7 هزار و 900 مگاوات به ظرفیت منصوبه کشور اضافه شده و ایران دارای 77 هزار مگاوات نیروگاه منصوبه است که در این زمینه در خاورمیانه رتبه اول و در حوزه کشورهای آسیایی رده سوم را دارد.

شهیدی با اشاره به مصرف انرژی عنوان کرد: در مصرف انرژی ما به رقمی بیش از 55 هزار مگاوات رسیدیم که رده 14 را از نظر مصرف انرژی و پیک بار در دنیا داریم که رقم قابل توجهی است.

* مدیریت مصرف تولید مجازی انرژی است

وی ابراز داشت: در بخش ظرفیت‌سازی در تولید با توجه به رویکرد وزارت نیرو در زمینه انرژی‌های نو 5 هزار مگاوات برنامه‌ریزی شده که تا پایان برنامه ششم به ثمر برسد و کشور در این زمینه به عنوان زیرساخت سرمایه‌گذاری کند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان گفت: در افزایش راندمان نیروگاه‌ها نیز برنامه‌ریزی شده که رقم 37 را به 38 درصد افزایش دهیم.

وی افزود: در بخش تولید پراکنده نیز برنامه‌ریزی‌ها صورت گرفته است که با توجه به ظرفیت‌هایی که در کشور وجود دارد اجرایی و عملی می‌شود.

شهیدی با اشاره به بحث مدیریت مصرف عنوان کرد: مدیریت مصرف تولید مجازی انرژی است و هرچه در مصرف صرفه‌جویی کنیم در راستای کمک به تولید است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته 3 هزار مگاوات انرژی با مدیریت انجام شده صرفه‌جویی و موجب کاهش پیک بار شد، تصریح کرد: بیشترین مصرف ما در استان، بخش کشاورزی است که حدود 40 درصد انرژی مصرف دارد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به پاداش‌های در نظر گرفته شده برای کشاورزان همکار و بخشودگی هزینه‌های آنان در مدت همکاری اظهار داشت: این میزان در سال گذشته حدود یک میلیارد و 100 میلیون تومان بابت قراردادهایی بود که ما با کشاورزان برقرار کردیم که با مدیریت مصرف خود در ساعت پیک بار موجب بخشودگی کامل هزینه انرژی آنها شد.

وی با اشاره به نصب کنتورهای هوشمند آب و برق یادآور شد: نصب این کنتورها علاوه بر اینکه سطح برداشت آب را محدود کرده موجب کاهش پیک در این مصارف شده است.

شهیدی تصریح کرد: همچنین بحث‌های تبلیغی و فرهنگی نیز با کمک جهاد کشاورزی در راستای مدیریت مصرف انرژی برق و تغییر الگوی کشت انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه در بخش صنعت اجرای طرح‌های مختلف از قبیل ذخیره‌سازی عملیاتی و... انجام شد، افزود: در بخش خانگی نیز بحث فرهنگسازی در مدارس، استفاده از لوازم کم مصرف و توزیع بروشور و اجرای شیوه نامه از طریق نظام مهندسی پیگیری شده که در مصارف ساختمان‌ها کمک شایان توجهی کرده است.

* قطع دست دشمن از این مرز و بوم مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی

رئیس حوزه‌های علمیه خواهران غرب کشور نیز در این مراسم با اشاره به پیشرفت‌های کشور بعد از انقلاب اسلامی افزود: زمانی که ما باید سرتاپا وابسته به غرب می‌بودیم با پیروزی و به برکت انقلاب اسلامی این امر خنثی شد.

حجت‌الاسلام سیدحسن فاضلیان با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی گفت: یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران کم کردن سایه دشمن از سر این کشور که و دست دشمن را از این مرز و بوم قطع کرد و این هنر امام(ره) بود که دست دشمن را کوتاه کرد.

وی ادامه داد: امروز با وجود 40 سال تحریم به برکت انقلاب اسلامی شاهد پیشرفت در صنعت آب و برق، مخابرات، صنایع مختلف و... هستیم.

در پایان این مراسم از برگزیدگان مسابقه مدیریت مصرف ویژه همکاران و خانواده‌های آنان که در پنج محور کاریکاتور، عکس، متن ادبی، شعر و پیام برگزار شده بود، تجلیل شد.

انتهای پیام/

 • جابجایی
 • خروج
کد مطلب:  463تاریخ انتشار:  19 اردیبهشت 1397 - 8:26
چاپ خبر
  
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان خبر داد
 افتتاح 132 پروژه برق با بیش از 204 میلیارد ریال اعتبار در همدان
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان گفت: 132 پروژه برق با اعتباری بالغ بر 204 میلیارد و 52 میلیون ریال در استان همدان طی دهه فجر امسال افتتاح می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، محمدمهدی شهیدی ضمن تبریک ایام الله مبارک دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی ایران، اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران امروز به الگویی برای تمام ملت‌های آزاده جهان تبدیل شده است.

وی ضمن تأکید بر گرامیداشت این ایام افزود: ایام الله دهه فجر فرصتی برای بیان از خودگذشتگی و ایثار زنان و مردانی است که در راه اسلام و آرمان‌های انقلاب اسلامی از هیچ کوششی دریغ نکردند و در راه تحقق ارزش‌های انقلاب از جان خویش گذشتند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به پیشرفت‌های ایران اسلامی بعد از انقلاب عنوان کرد: این ایام فرصت مناسبی برای بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی در تمام حوزه‌ها و دستگاه‌ها است.

وی ادامه داد: صنعت برق نیز از این امر مستثنی نبوده و در طول 40 سالی که از انقلاب اسلامی می‌گذرد پیشرفت‌های چشمگیری داشته است.

شهیدی با اشاره به وجود 18 هزار و 230 کیلومتر شبکه فشار متوسط و ضعیف و 15 هزار و 663 دستگاه ترانسفورماتور با ظرفیت 2 هزار و 214 مگاولت آمپر در استان همدان اظهار داشت: امروز به برکت انقلاب اسلامی تمام شهرها و روستاهای استان از نعمت برق و روشنایی برخوردار هستند.

وی با اشاره به وجود 717 هزار و 708 مشترک برق در استان عنوان کرد: از این تعداد 586 هزار و 474 مشترک در بخش خانگی، 30 هزار و 994 مشترک در بخش عمومی، 12 هزار و 47 مشترک در بخش کشاورزی، 5 هزار و 318 مشترک در بخش صنعتی و 82 هزار و 875 مشترک نیز در بخش سایر مصارف هستند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با بیان اینکه استان همدان قطب کشاورزی است، افزود: بیشترین مصرف انرژی برق استان معادل 40 درصد نیز در همین بخش است.

* طلب 105 میلیارد و 279 میلیون تومانی شرکت برق همدان از مشترکین

وی ادامه داد: 11 درصد انرژی برق استان در بخش صنعت است که امیدواریم با توجه به بسترسازی‌های انجام شده در استان برای حضور سرمایه‌گذاران این میزان افزایش یابد.

شهیدی با اشاره به اهداف شرکت گفت: کاهش انرژی توزیع نشده، کاهش تلفات، افزایش رضایتمندی مشترکین، افزایش قابلیت اطمینان برق پایدار، افزایش ضریب پایداری شبکه‌های توزیع و... از اولویت‌های کاری این شرکت به شمار می‌رود.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته شرکت طی 9 ماهه سال جاری در حوزه‌های مختلف یادآور شد: در این مدت فروش انرژی 2 هزار و 504 میلیون کیلووات ساعت بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 4 درصد رشد داشته است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان ابراز داشت: در فروش و نصب انشعاب نیز امسال 14 هزار و 375 انشعاب به فروش رسیده که 13 هزار و 549 انشعاب نصب شده است.

وی با بیان اینکه شرکت توزیع نیروی برق درآمد هزینه‌ای است، گفت: در حال حاضر این شرکت 105 میلیارد و 279 میلیون تومان از مشترکین برق استان طلب دارد.

شهیدی با اشاره به رشد وصول مطالبات شرکت به 95 درصد طی سال جاری اظهار داشت: با توجه به اقدامات و اطلاع‌رسانی‌های صورت گرفته پرداخت‌های غیرحضوری قبوض نیز امسال به 98 درصد رسیده است.

*افتتاح 3 نیروگاه خورشیدی در همدان

وی از دیگر اقدامات اجرایی شرکت در راستای صرفه‌جویی و مدیریت مصرف انرژی برقدار کردن چاه‌های کشاورزی عنوان کرد و افزود: تاکنون 6 هزار و 572 حلقه چاه کشاورزی در استان برقدار شده‌اند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به 2 هزار و 914  میلیون کیلووات ساعت انرژی تحویلی استان تصریح کرد: در حال حاضر تلفات شرکت 11.7 درصد بوده که امید است تا پایان امسال با برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای فروش انرژی این میزان به 10 درصد کاهش یابد.

وی در ادامه با اشاره به جایگاه استان همدان در استفاده از انرژی‌های نو اظهار داشت: استان همدان به عنوان قطب نیروگاه‌های خورشیدی در کشور مطرح است.

شهیدی با بیان اینکه سال گذشته 2 نیروگاه خورشیدی در مجموع به قدرت 14 مگاوات به بهره‌برداری رسید، عنوان کرد: در دهه فجر امسال نیز 3 نیروگاه خورشیدی شهدای همدان، باباطاهر و بوعلی در مجموع به قدرت 21 مگاوات به بهره‌برداری می‌رسد.

وی ادامه داد: همچنین دو نیروگاه مقیاس کوچک استخر اسدآباد و شرکت توان شفق مولدان در مجموع با اعتبار 150 میلیارد ریال در ایام الله دهه فجر افتتاح می‌شود.

* کلنگ‌زنی 21 پروژه برق در همدان

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان تصریح کرد: علاوه بر پروژه‌های آماده بهره‌برداری در بخش انرژی‌های نو، 132 پروژه برق با اعتباری بالغ بر 204 میلیارد و 52 میلیون ریال در استان همدان طی دهه فجر امسال افتتاح می‌شود.

وی یادآور شد: این پروژه‌ها شامل احداث 85 هزار و 505 متر شبکه 20کیلوولت زمینی و هوایی و 37 هزار و 220 متر شبکه فشار ضعیف و تبدیل 51 هزار و 350 متر شبکه مسی به کابل خودنگهدار است.

شهیدی اظهار داشت: همچنین اصلاح 23 هزار و 894 متر شبکه فشار متوسط و 35 هزار و 7 متر شبکه فشار ضعیف، نصب 12 هزار و 82 دستگاه لوازم اندازه‌گیری، احداث و اصلاح 5 هزار و 445 متر شبکه روشنایی معابر و نصب 470 عدد چراغ و... نیز بخشی از این پروژه‌ها است.

وی با اشاره به جابجایی 19 دستگاه پست هوایی و زمینی  و نصب 205 دستگاه پست به قدرت 20 هزار و 500 کیلوولت آمپر افزود: در راستای اتوماسیون شبکه‌ها نصب معادل 26 عدد کلیدهای حفاظتی و هوشمند و 100 عدد تابلو نیز از دیگر اقدامات بوده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان در ادامه با اشاره به پروژه‌های آماده کلنگ‌زنی عنوان کرد: 21 پروژه با اعتبار 19 میلیارد و 543 میلیون ریال نیز آماده کلنگ‌زنی در شهرستان‌های همدان، کبودراهنگ و فامنین است.

وی خاطرنشان کرد: پروژه‌های آماده کلنگ‌زنی نیز شامل احداث نیرو گاه خورشیدی، احداث شبکه، تبدیل سیم مسی به کابل خود نگهدار، تامین برق متقاضیان و رفع ضعف ولتاژ است.

انتهای پیام/

 • جابجایی
 • خروج
کد مطلب:  459تاریخ انتشار:  19 اردیبهشت 1397 - 8:21
چاپ خبر
  
با حضور 16گروه؛
  ششمین مانور عملیاتی برق استان همدان برگزار شد
ششمین مانور برق استان همدان با حضور 16گروه عملیاتی در راستای ایمن‌سازی و کاورینگ پست‌های هوایی شهرک شهید مدنی همدان برق برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، مانور عملیاتی ایمن‌سازی و کاورینگ پست‌های هوایی در شهرک شهید مدنی همدان با حضور 16گروه عملیاتی برق برگزار شد.

مدیر امور 2 برق همدان در این آیین افتتاحیه این مانور گفت: در این مانور 32 پست هوایی شهرک شهید مدنی همدان اصلاح، ایمن‌سازی و عایق‌سازی می‌شود.
ایرج صابری افزود: سنجش میزان آمادگی گروه‌های عملیاتی، تعمیر و اصلاح پست‌های هوایی این منطقه و ایجاد آمادگی برای مقابله با شرایط اضطراری و بحرانی از اهداف مهم این تمرین است.
وی با بیان اینکه تأثیرات شرایط محیطی بر تجهیزات توزیع یکی از معضلات است، گفت: در برخی از مواقع شرایط محیطی از جمله ریزگردها که پس از عبور از هر فصل مانند بهار و پاییز رخ می‌دهد، می‌تواند مشکلات زیادی را ایجاد کند.
وی ادامه داد: همه بحران‌ها شامل زلزله و سیل نمی شود بلکه بحران‌هایی مثل ریزگردها وجود دارد که مشکلات زیادی بر روی شبکه های برق ایجاد می کند همانگونه که چندی پیش در اهواز رخ داد و تعدادی از همکاران همدان نیز برای کمک رسانی اعزام شدند.
مدیر امور 2 برق همدان با بیان اینکه در این تمرین واحدهای اجرایی و پیمانکاران امور برق یک و بهار نیز مشارکت دارند، گفت: با توانمندی که در این گروه‌های عملیاتی ایجاد شده در هنگام بحران احتمالی مدیریت برق 2 می‌تواند 30 تا 35 گروه را ساماندهی و اعزام کند و این یک نقطه قوت است.
وی ادامه داد: رعایت استانداردها و رعایت ایمنی از جمله مهمترین فاکتورهایی است که در مقابله با همه بحران‌ها باید مورد توجه قرار گیرد.
*ایمن‌سازی 38 پست هوایی در مانور عملیاتی امور 2 برق همدان

مدیر دفتر بحران و پدافند غیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان نیز با بیان اینکه این ششمین مانور برق استان در سال جاری است، گفت: افزایش سطح آگاهی و توان نیروهای اجرایی و پیمانکاران این شرکت هدف مهم این مانور است.
علی سهرابی‌بیدار افزود: در این تمرین 38 پست توزیع برق ایمن‌سازی می‌شود و یک حرکت جهادی است چراکه با یک بار خاموش کردن برق این پست‌ها از گزندهای مختلف ایمن‌سازی خواهد شد.
وی اجرای تمرین عملیاتی برق را خدمت و تکریم به مردم و تحقق اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و ادامه داد: دقت به زمان‌بندی در انجام کار و ایجاد اطمینان خاطر برای مردم و مسئولان از دیگر اهداف برگزاری این تمرین است.
مدیر دفتر بحران و پدافند غیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان گفت: اولویت این تمرین عملیاتی رعایت مسائل ایمنی و استانداردها است که باید به نحو احسن انجام شود.
گفتنی است؛ در محدوده اجرای مانور ایمن‌سازی پست های هوایی برق حدود 15 هزار مشترک برق وجود دارد.
انتهای پیام/

 

 • جابجایی
 • خروج
کد مطلب:  461تاریخ انتشار:  19 اردیبهشت 1397 - 8:23
چاپ خبر
 آماده‌باش 11 اکیپ عملیاتی امور برق 2 همدان در چهارشنبه‌سوری

امور برق 2 همدان- 11  اکیپ عملیاتی مدیریت امور برق 2 همدان برای مقابله با خاموشی‌ها در شب چهارشنبه آخر سال 1396 امور برق همدان آماده‌باش بوده و در نقاط مختلف مستقر شدند.

*افتتاح 21 پروژه‌ طی ایام الله دهه فجر در ملایر

ملایر- همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر 21 پروژه مدیریت برق ملایر با اعتباری بالغ بر 40 میلیارد و 10 میلیون ریال با حضور عراقی، معاون استاندار و نمایندگان مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و جمعی از مسئولین و مدیران ادارات افتتاح شد.

*برگزاری کارگاه آموزشی مدیریت مصرف برق واحدهای تجاری در ملایر

ملایر- با توجه به اهمیت مدیریت مصرف در بخش تجاری مدیریت توزیع برق شهرستان ملایر اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی مدیریت مصرف برای مشترکین واحدهای تجاری در اتاق اصناف شهرستان ملایر کرد.

براتی کارشناس مدیریت مصرف برق ملایر در این جلسه با ارئه پاورپوینت، مفاهیم و اقدامات لازم در خصوص اجرای مدیریت و بهینه‌سازی مصرف برق در واحدهای تجاری را آموزش داد.

*بهره‌برداری از 16 پروژه برقی در تویسرکان

تویسرکان- در پنجمین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی 16 پروژه مدیریت توزیع نیروی برق تویسرکان با اعتبار یک میلیارد و 200 میلیون تومان با حضور معاون عمرانی استاندار، فرماندار و مقامات شهرستان به بهره‌برداری رسید .

*برگزاری جشن انقلاب در برق تویسرکان

تویسرکان- همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی مراسم جشن پیروزی انقلاب اسلامی با حضور پرسنل مدیریت توزیع برق تویسرکان در سالن اجتماعات این مدیریت برگزار شد .

رضا جلیلوند، مدیر توزیع برق تویسرکان در این مراسم در خصوص دستاوردهای صنعت برق و توسعه شبکه‌های انتقال و توزیع به ارائه مطالبی پرداخت و در ادامه نیز حجت‌الاسلام رضیئی امام جماعت برق تویسرکان در خصوص وقایع انقلاب و مجاهدت‌های انقلابیون خاطراتی را بیان کرد.

*بازدید سرزده فرماندار تویسرکان از توزیع برق این شهرستان

تویسرکان- مومیوند فرماندار تویسرکان از مدیریت توزیع برق این شهرستان بازدید کرد و از نزدیک دیداری صمیمانه با پرسنل و مراجعین به این مدیریت داشت .

رضا جلیلوند مدیر برق تویسرکان در این دیدار با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در سال جاری آمادگی این مدیریت در مقابله با بارش‌های احتمالی برف و باران در روزهای آینده خبر داد.

فرماندار تویسرکان نیز عنوان کرد: مهمترین وظیفه دستگاه‌های خدمات‌رسان تکریم ارباب رجوع و احترام به حقوق شهروندی است.

مومیوند با تاکید بر اینکه در حوزه برق‌رسانی در سطح شهرستان اقدامات خوبی صورت گرفته است، یکی از این اقدامات را بهره‌برداری از یک میلیارد و 200 میلیون تومان پروژه در دهه فجر سال جاری دانست.

وی در ادامه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی و اشتغال گفت: در آینده شاهد احداث نیروگاه خورشیدی 60 مگاواتی در سطح شهرستان خواهیم بود.

انتهای پیام/

 • جابجایی
 • خروج
کد مطلب:  476تاریخ انتشار:  19 اردیبهشت 1397 - 8:44
چاپ خبر
  
با حضور نخستین مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران؛
 نخستین یادواره شهدای صنعت آب و برق استان همدان برگزار شد
نخستین یادواره شهدای صنعت آب و برق استان همدان با حضور مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، نخستین یادواره شهدای صنعت آب و برق استان همدان با حضور سیدیعقوب‌ محمدمرادی مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران، مسئولان استانی و خانواده‌های شهدا و ایثارگران صنعت آب و برق استان در سالن آبیاران همدان برگزار شد.

*ناامید کردن مردم ما یکی از کارهای اصلی دشمن

مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد شهدا اظهار داشت: برگزاری یادواره‌های شهدا برای این است که همه این راه نورانی شهدا را ادامه دهند و فراموش نکنند.

سیدیعقوب‌ محمدمرادی با اشاره به شهدای صنعت آب و برق ادامه داد: در شرایط کنونی بهترین راه در حوزه ترویج ایثار و شهادت این است که جایگاه شهدا و ایثارگران را بزرگ بشماریم.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از اقدامات و خاطرات ایثارگران هنوز در سینه‌ها مانده است، گفت: ما وظیفه داریم فرهنگ دفاع مقدس را حفظ کنیم.

محمدمرادی با اشاره به برنامه‌های دیگر دشمن از قبیل جنگ‌های نیابتی و حیله‌ها عنوان کرد: بزرگ‌ترین تهدیدی که کشور ما را مورد تهدید قرار می‌دهد و یکی از کارهای اصلی دشمن است ناامید کردن مردم ما است.

وی با اشاره به اقدامات و پیشرفت‌های صنعت آب و برق بعد از پیروزی انقلاب ادامه داد: بعد از پیروزی انقلاب ظرفیت برق کشور از 10 هزار مگاوات به بالای 70 هزار مگاوات رسیده است.

مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران یادآور شد: در حال حاضر 6 کشور دیگر از صنعت برق کشور ما استفاده می کنند و تعداد سدهای بزرگ ما به بیش از 200هزار سد رسیده است.

وی با بیان اینکه در تمام حوزه‌ها ما به پیشرفت‌هایی رسیده‌ایم، گفت: نباید اجازه دهیم که دشمنان عملکرد نظام را زیر سوال ببرند و باید با منطق و عملکرد از نظام و انقلاب دفاع کنیم.

محمدمرادی با اشاره به وجود 21 هزار ایثارگر در صنعت آب و برق ادامه داد: اگر می‌خواهیم در این راستا حرکت کنیم باید ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را ادامه دهیم و یادواره‌های شهدا و طرح سپاس را که بازدید از خانواده‌های شهدا است، اجرا کنیم.
وی با تأکید بر نامگذاری تأسیسات و ... به نام شهدا گفت: این تأسیسات باید با نام شهدا نورانی شود که آیندگان نیز این راه را بشناسند.
مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران با اشاره به اینکه استان همدان همواره برای ما یک الگو بوده است، بیان داشت: این استان ترانزیت دفاع مقدس بود و چه نیروهای دلیر و شجاعی که از این استان اعزام شدند و حماسه آفریدند.

وی با اشاره به اربعین حسینی تصریح کرد: امروز نیز  مردم به صورت خودجوش در اربعین راهی کربلای معلی می‌شوند که این حرکت بسیار پسندیده است و نیروهای صنعت آب و برق نیز تأمین خدمات این مهم را برعهده دارند.

*مأموریت سیدجمال‌الدین اسدآبادی اتحاد مسلمانان بود

آیت الله غیاث‌الدین طه‌محمدی نماینده ولی‌فقیه در استان همدان نیز در این مراسم بیان داشت: امروز روز بزرگداشت بیدارگر مشرق زمین سیدجمال الدین اسدآباد است که الگوی کم نظیری برای تمام ما است.
وی ادامه داد: سید جمال الدین اسدآبادی با کارهای برجسته ای که انجام داد زمینه انقلاب را برپا کرد چراکه اتحاد مسلمانان مأموریت سید جمال بود.

*همه باید پاسدار ارزش‌های جمهوری اسلامی باشیم

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان نیز ابراز داشت: شهدا با تأسی از اعمال و رفتار امام حسین(ع) انسانیت و شجاعت را به ما آموختند.

سیدهادی حسینی‌بیدار با بیان اینکه امید است همه ما در تمام عرصه‌ها پاسدار ارزش‌های جمهوری اسلامی باشیم، گفت: همه باید در خدمت رسانی به مردم قدم‌های محکمی برداریم.

*وظیفه امروز ما پاسداری از خون شهداست

معاون اجرایی سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان نیز در این مراسم بیان داشت: جنگ ایران و عراق جنگ بین دو کشور نبود بلکه یک جنگ جهانی بود و 58 کشور در کنار عراق و هریک به نوعی کمک کرد و در این طرف میدان نبرد کسانی بودند که با سن کم اما با تفکری والا حضور داشتند.
سیدرضا موسوی ابراز داشت: امروز در مملکتی زندگی می‌کنیم که اگر خون این شهدا نبود این آسایش و امنیت را نداشتیم.
وی با بیان اینکه وظیفه امروز ما این است که از خون شهدا پاسداری کنیم، گفت:هریک از ما در هر گوشه و با هر مسئولیتی مدیون شهدا هستیم بنابراین باید مراقب باشیم که به دشمن چراغ سبز نشان ندهیم.

*برگزاری یادواره‌های شهدا ضرورت جامعه ما است
معاون امور اقتصادی و منابع انسانی استانداری همدان  نیزاظهار داشت: شهید «حججی»، شاهکار خدا و برگ برنده خدا بود که شمع شهدا شد.
رضا قیاسی با بیان اینکه شهدا نمایندگی را به شهید «حججی» دادند که تاریخ و مسیر را روشن و اثبات کند، افزود: در حادثه کربلا نیز قیام امام حسین(ع) شاهکار خدا بود که امروز به عنوان یک چراغ و نور هدایت می‌درخشد .

وی اظهار داشت: این یادواره‌ها ضرورت جامعه ما است تا بتوانیم مسیر شهدا و آن راهی که رفتند و از جان خود گذشتند را به خوبی معنا کنیم و آن راه را ادامه دهیم.

انتهای پیام/

 

 • جابجایی
 • خروج
کد مطلب:  482تاریخ انتشار:  19 اردیبهشت 1397 - 8:53
چاپ خبر
  
 همایش تجلیل از صنایع برتر همکار با شرکت توزیع برق استان همدان
همایش تجلیل از صنایع برتر همکاری با طرح‌های کاهش پیک بار سال 96 شرکت توزیع نیروی برق استان همدان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، همایش تجلیل از صنایع برتر در همکاری با طرح‌های کاهش پیک بار سال 96 این شرکت با حضور مدیرعامل، معاونین و مدیران شرکت و مدیران واحدهای صنعتی استان برگزار شد.

در این مراسم محمدمهدی شهیدی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان به ارائه عملکرد شرکت و برنامه‌های پیش‌بینی شده سال آینده پرداخت.

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق استان همدان نیز در ادامه ضمن تقدیر از همکاری واحدهای صنعتی در طرح‌های کاهش پیک بار سال 96 به توضیحاتی در خصوص این طرح‌ها ارائه کرد.

لیدا یوسفی افزود: طرح‌های کاهش پیک بار شامل انتقال تعطیلات و تعمیرات سالیانه، جابجایی شیفت کاری و انتقال مصارف از ساعات اوج به ساعات کم باری، انتقال روز تعطیل هفته از جمعه به یکی از روزهای شنبه تا چهارشنبه، همکاری با طرح ملی ذخیره عملیاتی صنایع و بکارگیری مولد اضطراری است.

وی عنوان کرد: از 162 مشترک صنعتی مشمول تعداد 103 مشترک صنعتی در اجرای طرح‌های مختلف ویژه صنایع مشارکت داشتند و در مجموع موجب 10.5 مگاوات کاهش پیک را موجب شدند و کل پاداش تعلق گرفته به این مشترکین 163 میلیون تومان است که در صورتحساب اعمال می‌شود.

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق استان همدان گفت: 26 مشترک هم در طرح بکارگیری مولد اضطراری شرکت داشتند و در مجموع 10.8 میلیون تومان پاداش به ایشان تعلق گرفت.

وی تصریح کرد: بیشترین پاداش تخصیص یافته در اجرای یک طرح، مبلغ 25.7 میلیون تومان برای کاهش 24 ساعته و 218 میلیون تومان برای اجرای طرح مولدها بوده است.

در پایان این مراسم از 30 واحد صنعتی برتر استان همدان که در طرح‌های کاهش پیک بار سال 96 مشارکت داشتند با اهدا لوح تقدیر و تندیس تجلیل شد.

انتهای پیام/

سایت شرکت توزیع نیروی برق استان همدان/20 آبان 1393 ساعت 8:7
خدمات الکترونیکی/20 آبان 1393 ساعت 8:38
مناقصه و مزایده /20 آبان 1393 ساعت 8:59
خبرخوان توزیع برق/20 آبان 1393 ساعت 9:6
پیشخوان خدمت استانداری همدان/20 آبان 1393 ساعت 9:17
شرکت توانیر/20 آبان 1393 ساعت 9:12
  صفحه نخست  |  درباره ما  |  پیوندها  |  جستجو
کلیه حقوق قانونی این سایت متعلق به شرکت توزیع برق استان همدان بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است
طراحی و تولید: « رایان راد »