شماره های پیشین   صفحه نخست  |  درباره ما  |  پیوندها  |  جستجو | بایگانی ویژه‌
 مهمترین عناوین این شماره:   
«معراجی» سرپرست حراست شرکت توزیع نیروی برق استان همدان شد
پایداری و استمرار انرژی برق از رسالت‌های شرکت توزیع برق
مشارکت 67 درصدی مشمولین بخش کشاورزی همدان در طرح‌های تشویقی مدیریت مصرف برق
تقدیر از بانوان محجبه در توزیع برق کبودراهنگ
فعلا برنامه‌ای برای خاموشی نداریم
حضور گسترده کارکنان توزیع برق استان همدان در راهپیمایی روز قدس
هزینه‌کرد 25 میلیارد ریالی در حوزه اصلاح شبکه برق بافت فرسوده ملایر
کلاس اخلاق مدیران در توزیع برق رزن برگزار شد
استقرار میز خدمت در توزیع برق شهرستان کبودراهنگ
کشاورزان با مشارکت در طرح‌های تشویقی از برق رایگان بهره‌مند می‌شوند
تجلیل از پایگاه بسیج شرکت توزیع برق استان همدان
برگزاری جلسه آموزشی ایمنی با حضور مأمورین راهنمایی و رانندگی در برق تویسرکان
دیدار مدیر توزیع برق اسدآباد با رئیس دادگستری شهرستان
اجرای طرح غربالگری فشار خون در مدیریت توزیع برق بهار
آغاز برداشت شبکه فشار ضعیف و سامانه GIS در رینگ سوم شهری همدان یک
برگزاری مانور عملیاتی اصلاح خط 20 کیلوولت صادق‌آباد و لک لک
بیانیه پایگاه بسیج شرکت توزیع نیروی برق استان همدان به‌مناسبت روز قدس
بازدید فرماندار بهار از روند جابجایی شبکه برق روستای نورآباد
احداث خط رینگ بین فیدرهای کاج و کرفس شهرستان رزن
برگزاری جلسه مدیریت مصرف و کنترل بار در توزیع برق کبودراهنگ
صفحه اول    
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 • جابجایی
 • خروج
کد مطلب:  719تاریخ انتشار:  27 شهریور 1398 - 13:12
چاپ خبر
  
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان عنوان کرد
 پایداری و استمرار انرژی برق از رسالت‌های شرکت توزیع برق
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان گفت: یکی از رسالت‌ها در حوزه مشترکین، پایداری و استمرار انرژی برق است و این نیاز به همکاری مستمر نیروهای شرکت دارد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، محمدمهدی شهیدی در آیین تکریم از بازنشستگان سال‌های ۹۶ و ۹۷ این شرکت اظهار داشت: منابع نیروی انسانی طی دو سال گذشته برای شرکت توزیع برق اهمیت دارد.

وی با اشاره به افزایش 40 درصدی حقوق و مزایای نیروهای خدماتی نسبت به سال 96 گفت: اگر منابعی در دسترس باشد آن را برای بخش نیروی انسانی و بازنشستگان قرار می‌دهیم.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان همدان افزود: در سنوات گذشته مطالبات نداشتیم که این جزء افتخارات ما است که با جدیت و مدیریت واحدهای اجرایی عملی شد و نقش ستاد در آن بسیار مهم بود.

وی با بیان اینکه باید قدر نیروها را بدانیم و برای آنان برنامه‌ریزی کنیم، تاکید کرد: در ارتقاء مهارت، اگر بخش مهارتی را کامل کنیم سبب کاهش هزینه‌ها و خدمات به نحو مطلوب‌تری خواهد شد.

شهیدی عنوان کرد: یکی از رسالت‌ها در حوزه مشترکین، پایداری و استمرار انرژی برق است و این نیاز به همکاری مستمر نیروهای شرکت دارد.

*بازنشستگان گنجینه‌های شرکت توزیع برق استان همدان هستند

مدیر امور کارکنان شرکت توزیع برق استان همدان نیز در این مراسم اظهار داشت: بازنشستگان کسانی هستند که مدت جوانی و بهترین زمان زندگی خود را در شرکت صرف کرده‌اند و شرکت مدیون آنان است چراکه سعی آنان برای ارتقاء شاخص‌های شرکت بود.

محمد رنجبران با بیان اینکه تقدیر از بازنشستگان یک سنت است و باید انجام شود، گفت: بازنشستگان گنجینه‌های شرکت هستند و باید شرکت به آنان توجه کند.

وی بیان داشت: پیشنهاد می‌شود برای کسانی که در آستانه بازنشستگی هستند کارگاه آموزشی برگزار شود که در زمان بازنشستگی راحت ادامه زندگی بدهند.

مدیر امور کارکنان شرکت توزیع برق استان همدان افزود: با موافقت هیئت مدیره اقداماتی در مورد بازنشستگان انجام شد که اولین قدم تعامل با کانون بازنشستگان، بهره‌مندی از بیمه تکمیلی و صدور کارت بازنشستگی بود.

وی با بیان ینکه سال گذشته از تمام بازنشستگان سرکشی به عمل آمد، گفت: در خصوص عقد قرارداد کانون بازنشستگان با شرکت سیاحتی علیصدر برای مسائل رفاهی و ارائه تخفیفاتی برای سفرهای زیارتی و سیاحتی اقدام شده است.

*سرکشی از 100 خانواده بازنشسته شرکت برق استان

همدان مسئول کانون بازنشستگان شرکت توزیع نیروی برق استان همدان نیز در این مراسم اظهار داشت: در اجرای دستورالعمل خدمات رفاهی کارکنان شرکت برای بودجه خاصی تحت عنوان هزینه رفاهی بازنشستگان پیگیری شود.

شاهرخ فتحیان عنوان کرد: یکی از اقداماتی که سال گذشته انجام شد سرکشی از ۱۰۰ نفر از خانواده‌های بازنشستگان بود که در سال جاری تداوم پیدا می‌کند.

مسئول کانون بازنشستگان شرکت توزیع نیروی برق استان همدان گفت: اقداماتی را از سال قبل در خصوص سفرهای سیاحتی و زیارتی شروع کردیم که امید است قرارداد با شرکت سیاحتی علیصدر به نتیجه برسد.

در پایان این مراسم از تلاش‌های بی‌شائبه بازنشستگان شرکت توزیع نیروی برق استان همدان تقدیر شد.

انتهای پیام/

 • جابجایی
 • خروج
کد مطلب:  693تاریخ انتشار:  27 شهریور 1398 - 12:20
چاپ خبر
  
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان همدان:
  نیروی انسانی به عنوان ثروت یک سازمان و تعیین‌کننده است
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان همدان گفت: نیروی انسانی به عنوان ثروت یک سازمان به شمار می‌رود و تعیین‌کننده است.
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، محمدمهدی شهیدی در آئین تکریم و معارفه معاونت منابع انسانی این شرکت با بیان اینکه منابع انسانی جایگاه بسیار پراهمیتی دارد، اظهار داشت: نیروی انسانی به عنوان ثروت یک سازمان به شمار می‌رود و تعیین‌کننده است.

وی با اشاره به اینکه نیروی انسانی سبب توسعه و رشد اقتصادی کشورها شده و جایگاه کشورها به جایگاه انسانی آن بستگی دارد، گفت: نمونه بارز این ثروت، کشورهایی است که وسعت و حجم کوچکی دارند اما از نظر رشد اقتصادی(GTP) سرآمد هستند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان همدان با بیان اینکه نیروی انسانی سرمایه‌ای است که ارزش افزوده دارد، ابراز داشت: با توجه به اهمیت این امر، باید برنامه‌ریزی مناسبی در خصوص منابع انسانی شرکت صورت گیرد.

وی افزود: ما باید جایگاه شرکت را در آینده ارتقاء دهیم و این مهم میسر نخواهد شد مگر اینکه به صورت جمعی همه ارکان مدیریتی روی این قضیه کار کنند.

شهیدی با اشاره به ضرورت بحث آموزش عنوان کرد: از مهمترین مباحث شرکت آموزش مؤثر است چراکه اگر نیروها به صورت مؤثر آموزش ببینند 100 درصد در فرآیند کلی نتایج و آثار آن را مشاهده خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین موارد آموزش در بخش ایمنی است، ادامه داد: این مهم باعث می‌شود تا با حادثه کمتری مواجه شویم.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان همدان با اشاره به اینکه هر چه شبکه ما پایداری بالاتری داشته باشد شاخص انرژی توزیع نشده ارتقاء می‌یابد، گفت: آموزش و مهارت در بدنه سازمانی یا نیروهای سازمانی از اهداف کلی این شرکت است که باید به صورت مؤثر پیگیری شود تا که اثرگذار باشد.

وی با اشاره به استفاده از فناوری‌های جدید یادآور شد: یکی از ضعف‌های ساختاری این است که اگر فناوری در سازمان جایگزین می‌شود، باید نیروی انسانی آن و آموزش مرتبط با آن نیز برای بهره‌وری بالا پیش‌بینی شود.

شهیدی بیان کرد: باید با استفاده از تجربه مدیران، مدیریت دانش را در شرکت جاری کنیم و از دانش عمومی سال‌های گذشته در بانک اطلاعاتی استفاده شود تا با رفتن یک نیرو اطلاعات و آمار گسسته نشود بلکه جمع‌بندی شده و قابلیت استفاده در بخش‌های دیگر را داشته باشد.

وی با بیان اینکه در حوزه منابع انسانی مشکل جذب نیرو داریم که یک چالش اساسی در تمام شرکت‌ها است، افزود: ۵۹۳ نفر نیروی خدماتی داریم که با توجه به سابقه کاری بالای ۲۰ سال عملاً نه در آزمون می‌توانند شرکت کنند و نه امکان تبدیل وضعیت وجود دارد که یکی از چالش‌های اصلی شرکت‌ها است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان همدان در خصوص اضافه کاری‌ها و مشاغل سخت و زیان‌آور گفت: طرح طبقه‌بندی مشاغل مربوط به مصوبه سال ۷۶ است که باید ایجاد انگیزه صورت گیرد و پرداختی‌های بخش کارگری که سنگینی کار متوجه آنها است نیاز به بازنگری دارد.

وی در خصوص پوشش بیمه ابراز داشت: اگر ما به دنبال یک صندوق مستقل باشیم به پوشش بیمه‌ای مناسب و آرامش خاطر کارکنان کمک می‌کند.

شهیدی ابراز داشت: اگر تعامل بین حوزه ستاد و واحد اجرایی به شکل منطقی صورت گیرد 100 درصد موجب پویایی شرکت خواهد شد و ظرفیت‌ها به نحو مطلوب استفاده می‌شود.

* نیروی انسانی پایه و بنیان سازمان‌هاست

مدیرکل دفتر توسعه منابع انسانی و امور اداری شرکت توانیر نیز در ادامه با بیان اینکه پایه و بنیان سازمان‌ها، نیروی انسانی است، گفت: اگر دنیایی تجهیزات و برنامه داشته باشیم نیروی انسانی می‌خواهد.

سيد ضياءالدين فخری با اشار به اینکه نقش منابع انسانی خط مشی فردی و گروهی را به نظم می‌کشد، افزود: با وجود این امر منابع انسانی نمی‌تواند نقش اصلی خود را در یک سازمان پیاده کند.

وی تاکید کرد: کسانی که به عنوان منابع انسانی منصوب می شود، مانند دیگر واحدها مورد حمایت قرار گیرد و نشان داده شود که جایگاه معاونت نیروی انسانی بسیار اثرگذار است.

عباس گودرزی معاون سابق منابع انسانی شرکت توزیع برق استان همدان نیز در ادامه گزارشی از عملکرد دوره تصدی خود ارائه کرد.

در پایان این مراسم ضمن تقدیر از زحمات عباس گودرزی، رضا الماسی به عنوان معاون منابع انسانی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان منصوب شد.

انتهای پیام/

 • جابجایی
 • خروج
کد مطلب:  697تاریخ انتشار:  27 شهریور 1398 - 12:27
چاپ خبر
  
معاون بهره‌برداری شرکت توزیع نیروی برق همدان:
  ۱۷۲ میلیارد ریال به طرح‌های برق‌رسانی ملایر اختصاص یافت
معاون بهره‌برداری شرکت توزیع نیروی برق همدان گفت: سال گذشته ۵۵ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح‌های برق‌رسانی، اصلاح و بهینه‌سازی شبکه برق ملایر هزینه شد که این رقم امسال به ۱۷۲ میلیارد ریال رسیده است.
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، شیرزاد جمشیدی شامگاه پنجشنبه در نشست شورای اداری شهرستان ملایر افزود: سال گذشته ۵۵ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح‌های برق‌رسانی، اصلاح و بهینه‌سازی شبکه برق ملایر هزینه شد که این رقم امسال به ۱۷۲ میلیارد ریال رسیده است.

وی افزود: سال گذشته حدود ۷۰ درصد از ۲۴ طرح برق‌رسانی این شهرستان با اعتبار ۵۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال به اتمام رسید.

معاون بهره‌برداری شرکت توزیع نیروی برق همدان بیان کرد: این طرح‌ها شامل توسعه و احداث، اصلاح و بهینه سازی شبکه‌ها، مسکن مهر و روشنایی معابر، ایجاد قدرت مانور، تعمیر و نگهداری شبکه، توسعه فیدرهای جدید و GIS بود که از محل اعتبارات داخلی شرکت توزیع برق هزینه شد.

وی ادامه داد: افزون بر این از محل اعتبارات شهرستان و منابع نفت و گاز یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار تخصیص داده شد که ۷۰ درصد آن محقق شد.

جمشیدی عنوان کرد: از اعتبارات داخلی نیز حدود ۶۰ میلیارد ریال در حوزه کاهش تلفات در این شهرستان در حال هزینه است که در چند ماه آینده به اتمام می‌رسد.

معاون بهره‌برداری شرکت توزیع نیروی برق همدان گفت: در همین رابطه ۵۰ کیلومتر شبکه در مناطق حاشیه شهر به کابل خودنگهدار تبدیل شد.

وی بیان کرد: از سال ۹۲ تا پایان سال گذشته از اعتبار عوارض برق حدود ۶۰ میلیارد ریال از شرکت توانیر جذب کردیم که به انشعاب روستایی و اصلاح و بهینه کردن شبکه‌های روستایی این شهرستان اختصاص داده شد.

جمشیدی همچنین به اختصاص ۱۵ میلیارد ریال اعتبار از محل اوراق برای روشنایی مسکن مهر ملایر اشاره کرد و افزود: در حال حاضر ساختمان دیسپاچینگ ملایر در جنوب استان با هشت میلیارد ریال اعتبار در دست اجرا است که تا پایان سال تکمیل می‌شود.

وی عنوان کرد: اصلاح بافت فرسوده شهر ملایر با ۵۲ میلیارد ریال اعتبار تا پایان مهر و فروش و نصب ۳ هزار و ۸۰۰ انشعاب شهری و روستایی با ۶ میلیارد ریال اعتبار تا پایان امسال به اتمام برسد.

معاون بهره‌برداری شرکت توزیع نیروی برق همدان گفت: اصلاح و بهینه سازی ۴۰ دستگاه پست هوایی فرسوده این شهرستان نیز با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال تا پایان امسال به اتمام می‌رسد.

انتهای پیام/

 • جابجایی
 • خروج
کد مطلب:  714تاریخ انتشار:  27 شهریور 1398 - 13:5
چاپ خبر
  
مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق استان همدان خبر داد
 مشارکت 67 درصدی مشمولین بخش کشاورزی همدان در طرح‌های تشویقی مدیریت مصرف برق
مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به اینکه بیشترین مشارکت در طرح‌های تشویقی مدیریت مصرف برق را مشمولین طرح‌های کشاورزی دارند، گفت: تاکنون 67 درصد مشمولین در این طرح شرکت کرده‌اند.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، لیدا یوسفی با بیان اینکه نیازمند صرفه جویی در مصرف برق هستیم، اظهار داشت: در روزهایی که دما بالا رفته و هوا گرم می‌شود از حداکثر ظرفیت خود برای صرفه‌جویی و کاهش مصرف استفاده می‌کنیم.

وی با بیان اینکه اگر شاهد کاهش مصرف برق در یک روز باشیم نباید آن را اصل بدانیم و تذکر به شهروندان در خصوص صرفه جویی را نادیده بگیریم، گفت: شهروندان باید کمک حال مجموعه صنعت برق باشند.

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با بیان اینکه مشترکان باید در ساعات اوج مصرف مراعات بیشتری در استفاده از وسایل برقی داشته باشند، گفت: ساعت اوج مصرف روز 12 تا 16 و ساعت اوج مصرف شب 20 تا 24 است که درخواست شده در این ساعات از وسایل پرمصرف برقی استفاده نشود.

وی با بیان اینکه استفاده از اتو، جاروبرقی، ماشین لباسشویی و سشوار و مواردی از این قبیل را می توان در ساعات اولیه روز انجام داد، گفت: مشترکین در ساعت های اوج مصرف نیز وسایل سرمایشی را مدیریت کنند و حتی‌المقدور از کولر گازی استفاده نکنند و کولرآبی را روی دور کند قرار دهند.

یوسفی همچنین با اشاره طرح‌های تشویقی وزرات نیرو در راستای مدیریت مصرف اظهار کرد: این طرح‌ها برای مشترکین مختلف وجود دارد.

وی به طرح تشویقی کشاورزان که از چاه آب کشاورزی برخوردار هستند اشاره و با بیان اینکه 5 هزار و 603 کشاورز امسال در این طرح ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: امیدواریم به تعهدشان عمل کنند.

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با بیان اینکه این کشاورزان باید در 4 ساعت اوج بار موتور چاه کشاورزی خود را به مدت 31 روز خاموش کنند، عنوان کرد: اگر کشاورزان در دوره زمانی مشخص شده موتور چاه خود را مطابق تفاهمنامه امضا شده در ساعات اوج بار روز یا شب خاموش کنند، بهای صورتحساب برق مصرفی آنها بخشوده خواهد شد و علاوه برآن متناسب با میزان کاهش مصرف از پاداش نیز برخوردار می‌شوند.

وی افزود: برای صنایع وابسته به کشاورزی همچون زنبورداری و شیلات، کارخانه‌های آرد، ذرت خشک‌کنی، تصفیه‌خانه‌ها و سردخانه‌های عمومی طرح‌های دیگری دارند به این صورت که اگر این صنایع 5 روز کاری متوالی به میزان 10 درصد مصرف خود را در ساعات اوج کاهش دهند از پاداش بهره‌مند خواهند شد.

یوسفی با بیان اینکه 5 طرح تشویقی برای واحدهای صنعتی در نظر گرفته شده است، افزود: این طرح‌ها شامل ذخیره عملیاتی، جابجایی روز تعطیل، کاهش بار ساعات اوج، تعطیلات و تعمیرات سالیانه و ساعات کار برنامه‌ریزی شده است.

وی ادامه داد: واحدهای صنعتی مشمول در دوره زمانی ابتدای تیر الی پایان مرداد با عمل به تعهدات خود، می‌توانند از مزایای طرح‌های تشویقی وزارت نیرو بهره‌مند شوند.

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق استان همدان در معرفی برنامه کاهش بار برنامه‌ریزی شده مشترکین دیماندی بیان داشت: مشترکین با تعرفه سایر مصارف همچون دیماند قراردادی بیش از 30 کیلووات همچون هتل‌ها، مجتمع‌های تجاری و مراکز تفریحی می‌توانند در دوره زمانی تیر و مرداد ماه حداقل به مدت 5 روز کاری متوالی دیماند مصرفی خود در ساعت اوج بار شب یا روز به تشخیص شرکت توزیع حداقل 10 درصد کاهش دهند تا از تخفیف و پاداش بهره‌مند شوند.

وی به طرح‌های تشویقی برای دارندگان مولدهای اضطراری اشاره و تاکید کرد: این مشترکین می‌توانند در ساعت اوج تولید داشته باشند و از ابتدای تیر ماه تا 15 شهریور در این طرح شرکت کنند از پاداش همکاری برخوردار شوند.

یوسفی با اشاره به اینکه بیشترین مشارکت در طرح‌های تشویقی را مشمولین طرح‌های کشاورزی دارند، افزود: تاکنون 67 درصد مشمولین در این طرح شرکت کرده‌اند.

وی گفت: 41 جایگاه سوخت گاز طبیعی نیز در طرح ایستگاه‌های CNG شرکت کرده‌اند که باید طی ماه‌های تیر و مرداد حداقل 5 روز کاری 2 ساعت در روز 90 درصد بار مصرفی خود را کاهش دهند.

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق استان همدان تصریح کرد: متاسفانه در طرح ادارات درصد مشمولین کمتر است و به میزان 23 درصد آنها مشارکت دارند که علت آن به سابقه کمتر اجرای طرح‌ها در این بخش باز می‌گردد.

وی تصریح کرد: امیدواریم با ظرفیت صرفه‌جویی که در سازمان‌ها و ادارات وجود دارد مدیران و مسئولین بتوانند همگام با مردم و صنعت برق، با کاهش 10 درصدی مصرف خود در ساعت اوج بار روز بتوانند این شرکت را یاری کنند تا بتوانیم خدمت‌رسانی بهتری داشته باشیم.

انتهای پیام/

 • جابجایی
 • خروج
کد مطلب:  704تاریخ انتشار:  27 شهریور 1398 - 12:57
چاپ خبر
  
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان همدان خبر داد
 حذف قبوض کاغذی برق از مهر ماه امسال/ طلب 100 میلیارد تومانی توزیع برق همدان از مشترکین
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان همدان با اشاره به فعالیت میز خدمت و ارائه 24 خدمت در حوزه خدمات مشتركین گفت: از اول مهر ماه حذف قبوض به منظور صرفه‌جویی در كاغذ اجرایی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، محمدمهدی شهیدی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته صرفه‌جویی آب و انرژ‍ی اظهار داشت: سال گذشته از 5 تیرماه شاهد خاموشی گسترده در كشور بودیم.

وی با بیان اینكه علت این خاموشی‌ها به‌خاطر افزایش درجه حرارت هوا بود، گفت: افزایش 2 درجه‌ای دما باعث افزایش 8 درصدی مصرف انرژی شد كه در استان همدان نیز روزهایی كه دمای بالای 40 درجه داشتیم، با افزایش مصرف مواجه بودیم.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان همدان ابراز داشت: كاهش تولید نیروگاه‌های برق آبی كه از مدار خارج شدند موجب از دست دادن 5 هزار مگاوات انرژی از نیروگاه‌های جنوب کشور شد که خاموشی‌ها را تشدید کرد.

وی با بیان اینکه به ازای هر مشترك یک دقیقه و 77 ثانیه خاموشی داشتیم که سال گذشته این میزان به یک دقیقه و 56 ثانیه رسید، با اشاره به پیک بار تابستان افزود: پیك بار استان همدان، در روز از ساعت 12 تا 16 و در شب از ساعت 20 تا 24 است که امسال نیز برای مدیریت خاموشی‌ها برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گرفته است.

شهیدی با اشاره به برنامه‌های مدیریت مصرف در بخش‌های مختلف ابراز داشت: یکی از این بخش‌ها، بخش خانگی و استفاده از کولرهای آبی است که از مشترکین درخواست می‌شود در ساعات پیك روز درجه 24 را برای كولرهای گازی در نظر بگیرند.

وی تصریح كرد: از 58 هزار مگاوات برق مصرفی کشور در سال 97، 22 هزار مگاوات آن مربوط به بخش سرمایشی است که 4 هزار مگاوات آن مربوط به ادارات است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان همدان عنوان کرد: یکی از پیشنهادات برای مدیریت مصرف برق ادارات آغاز به کار زودتر ادارت است که یک یا نیم ساعت زودتر کار خود را شروع کنند که در مورد استان همدان نیز در حال بررسی است و هنوز تصمیمات لازم اتخاذ نشده است.

وی با بیان اینكه پیك بار كشور در سال گذشته 58 هزار مگاوات بود و پیش‌بینی امسال 62 هزار مگاوات است، ابراز داشت: پیک بار استان نیز در سال گذشته 703 مگاوات پش‌بینی شده بود که در 677 مگاوات کنترل شد و برای سال جاری 740 مگاوات پیش‌بینی شده است که امید است با مدیریت مصرف پیک امسال را بدون خاموشی پشت سر بگذاریم.

شهیدی با اشاره به اینکه بخش كشاورزی برای ما مهم است، خاطرنشان كرد: 40 درصد از انرژی برق استان در پیك مربوط به این بخش است که در این خصوص تفاهم‌نامه‌ای با كشاورزان بسته‌ایم که اگر 4 ساعت در پیك برق مصرف نکنند بهای کل انرژی آنها در دوره با بخشودگی خواهد بود.

وی با بیان اینكه در بخش صنعت نیز با صنایع تفاهم‌نامه داریم، گفت: 10 درصد از مصرف استان در این بخش است که در این زمینه نیز برنامه‌ریزی‌های لازم برای کاهش مصرف صورت گرفته است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان همدان گفت: در حال حاضر 6 نیروگاه 7 مگاوتی در استان فعال هستند که در پیك روز وارد مدار می‌شوند و علاوه بر آن در بخش CHP نیز 11 مگاوات در سال گذشته داشتیم که امسال با ورود 6 مگاوات به مدار ظرفیت آن به 17 مگاوات رسیده است.

وی با اشاره به ورود سرمایه‌گذاران به استان عنوان كرد: امیدواریم در بخش سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی با استقبالی كه صورت گرفته است، استان همدان بتواند از این ظرفیت به خوبی استفاده كند.

شهیدی با بیان اینکه قرارداد ما با نیروگاه خورشیدی در استان 8 الی 8.5 ساعت برای پیك روز است، گفت: برای هر نیروگاه خورشیدی 7 میلیون یورو هزینه شده است و دوره بازگشت آن 6 تا 7 سال بوده و استان همدان به عنوان پایلوت نیروگاه‌های خورشیدی شناسایی شده است.

وی با بیان اینكه شاخص مهم در استان، كاهش تلفات است، افزود: تلفات استان در پایان سال 96، 10.58 درصد بود كه با اقدامات صورت گرفت به 10.13 درصد در پایان سال 97 كاهش یافت و استان همدان جزء استان‌هایی است كه تلفات انرژی آن كمتر از میانگین كشوری است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان همدان در خصوص وصول مطالبات تصریح كرد: در وصول مطالبات اقداماتی كه انجام گرفت وصولی ما 96 درصد بود كه امسال به 99 درصد افزایش پیدا كرد.

وی با بیان اینکه تا پایان خرداد ماه امسال مطالبات ما از مشترکین برق 100 میلیارد تومان است، اظهار داشت: از این میزان 44 میلیارد تومان مربوط به دستگاه‌های دولتی است.

شهیدی با اشاره به اقدامات انجام شده در بخش روستایی یادآور شد: از سال 92 تاکنون از محل عوارض برای تامین و اصلاح شبكه روستایی 30 میلیارد تومان هزینه شده كه حدود 8 میلیارد تومان در سال 97 هزینه كردیم و در حال اجرا است.

وی در خصوص بخش اعتبارات افزود: از اعتبارات تملك سرمایه حدود 70 میلیارد تومان جذب شده و اعتبارات مربوط به حوزه بهره‌برداری و خدمات مشتركین نیز حدود 14 میلیارد تومان است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان همدان با بیان اینکه 4 هزار و 500 مشترك غیرمجاز شناسایی و برای آنها كارت سبز صادر شده است، ابراز داشت: از این تعداد 2هزار و 200 مورد رفع شده و 2 هزار و 300 مورد نیز در دست پیگیری است.

وی با اشاره به فعالیت میز خدمت و ارائه 24 خدمت در حوزه خدمات مشتركین ادامه داد: از اول مهر ماه حذف قبوض به منظور صرفه‌جویی در كاغذ اجرایی می‌شود و برای این امر همشهریان باید شماره تلفنی را برای صدور قبض معرفی کنند كه معتبر باشد.

شهیدی در خصوص سرقت‌ سیم برق خاطرنشان كرد: سرقت سیم مسی یكی از مشكلاتی است كه این اداره با آن مواجه بوده که در سه ماهه سال جاری 3 برابر نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است.

وی یادآور شد: جایگزینی آلومینیوم به جای سیم مسی در حال انجام است که حالت بازدارندگی دارد و باعث كاهش سرقت‎ها می‌شود.

انتهای پیام/

 • جابجایی
 • خروج
کد مطلب:  717تاریخ انتشار:  27 شهریور 1398 - 13:10
چاپ خبر
  
مدیر توزیع برق ملایر خبر داد
 هزینه‌کرد 25 میلیارد ریالی در حوزه اصلاح شبکه برق بافت فرسوده ملایر
مدیر توزیع برق ملایر گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 25 میلیارد ریال در زمینه اجرایی کردن پروژه بزرگ اصلاح شبکه برق بافت فرسوده شهرستان ملایر هزینه شده است.
به گزارش روابط عمومی مدیریت توزیع برق شهرستان ملایر، فریبرز امیدی اظهار داشت: پروژه بزرگ اصلاح شبکه برق بافت فرسوده که در اوایل سال جدید، شروع شده تاکنون بیش از 50 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و 25 میلیارد ریال نیز برای آن هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه کل اعتبار در نظر گرفته شده برای این پروژه بالغ بر 60 میلیارد ریال است،افزود: در این طرح بزرگ در مجموع، هم در شبکه 20 کیلو ولت و هم در شبکه فشار ضعیف بالغ بر 12 هزار و 600 متر شبکه احداث شده است و 10 پست نیز تاکنون نصب و مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

مدیر توزیع برق ملایر اضافه کرد: همچنین حدود 6 هزار متر از شبکه برق و 3 پست برق نیز در حال اصلاح و بهینه‌سازی و 5 پست هوایی نیز در حال نصب است.

وی ادامه داد: از آغاز طرح اصلاح شبکه برق بافت فرسوده تاکنون در محله‌های امام‌زاده عبدالله(ع)، محله پشت نفت سیاه، عارف و بلوار ملت،لوازم اندازه گیری 416 مشترک نیز اصلاح و بهینه و تعویض شده است.

*تعدیل بار 50 فیدر در ملایر

امیدی اظهار داشت: در سال گذشته برای خدمت‌رسانی هرچه بهتر به مردم و رفع افت ولتاژ شبکه فشار ضعیف،350 فیدر تعدیل بار و در بازه زمانی سه ماه نخست سال جاری نیز 50 فیدر تعدیل بار شد.

وی با اشاره به آمار تبدیل شبکه سیمی به کابل خودنگهدار گفت: در سال 97 برای کاهش تلفات انرژی برق و همچنین به دلیل جلوگیری از استفاده انشعاب برق غیرمجاز، بیش از 9 کیلومتر و در سه ماه اخیر بیش از 2 کیلومتر از شبکه سیمی به کابل خودنگهدار تبدیل شد.

مدیر توزیع نیروی برق شهرستان ملایر افزود: در شبکه برق فشار متوسط نیز طی سال گذشته 30 کیلومتر و در سه ماه اخیر 4 کیلومتر از شبکه برق مورد بازبینی، اصلاح و بهینه‌سازی قرار گرفت.

وی با درخواست استفاده صحیح و رعایت الگوی مصرف بهینه از شهروندان به خصوص در بازه زمانی پیک مصرف گفت: در سال گذشته برای تامین روشنایی معابر شهر ملایر، بیش از 40 هزار بازدید از روشنایی معابر در اقصی نقاط سطح شهر صورت گرفت و 8 هزار عدد چراغ روشنایی معابر نیز مورد تعمیر و تعویض و همچنین 7 هزار و 700 عدد چراغ روشنایی معابر سطح شهرستان ملایر مورد شستشو قرار گرفت.

امیدی یادآور شد: همچنین در سال جدید نیز بیش از 10 هزار بازدید از روشنایی معابر سطح شهر ملایر صورت گرفته و بیش از 2 هزار عدد چراغ روشنایی معابر مورد تعمیر و تعویض و یک هزار و 830 عدد چراغ روشنایی معابر سطح شهرستان ملایر مورد شستشو قرار گرفت.

وی ادامه داد: طی سه ماهه نخست سال جاری 400 متر از شبکه سیمی برق روشنایی معابر به کابل خودنگهدار تبدیل شده است.

مدیر توزیع برق شهرستان ملایر گفت: از مردم درخواست می‌کنیم در زمان اوج مصرف با کاهش حداقل  20 درصدی از میزان مصرف روزانه خود، ما  را در تأمین برق پایدار و مطمئن یاری کنند تا امسال نیز بتوانیم بدون هر گونه مشکل و خاموشی از پیک مصرف در فصل گرما عبور کنیم.

انتهای پیام/

 • جابجایی
 • خروج
کد مطلب:  721تاریخ انتشار:  27 شهریور 1398 - 13:13
چاپ خبر
  
مدیر توزیع برق شهرستان کبودراهنگ خبر داد
 استقرار میز خدمت در توزیع برق شهرستان کبودراهنگ
مدیر توزیع برق شهرستان کبودراهنگ از استقرار میز خدمت با حضور فرماندار و روسای ادارات در توزیع برق شهرستان کبودراهنگ خبر داد.

به گزارش روابط عمومی توزیع برق کبودراهنگ، علی هایل همدانی با بیان اینکه توزيع برق کبودراهنگ را مي‌توان از دستگاه‌هاي اجرايي پيشگام در استقرار ميز خدمت در استان همدان دانست، اظهار داشت: به منظور اجراي الزامات ميز خدمت با دستور فرماندار شهرستان ميز خدمت تشکيل شد و موضوعات مختلف مورد بحث و بررسي قرار گرفت.

وی با بیان اینکه هم اینک بخش مهمی از خدمات شرکت توزیع نیروی برق همدان، با استفاده از زيرساخت اينترنتي به طور غير حضوري قابل ارائه است، گفت: با طراحي بخشي با عنوان ميز خدمت در وب سايت مدیریت توزیع برق کبودراهنگ  نوع خدمات قابل ارائه به شکل غيرحضوري مشخص شده است.

مدیر توزیع برق شهرستان کبودراهنگ عنوان کرد: ارائه خدمات از طریق دفاتر پیشخوان دولت نیز عملياتي شده و در حال حاضر بيش از 50 مرکز دفتر پيشخوان در حوزه فعاليت‌هاي اين شرکت قرار دارد و به صورت مستمر پايش‌هاي نظارتي و مديريتي بر عملکرد اين دفاتر انجام مي‌شود.

وی با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی نظیر ارتباطات موثر، پاسخگویی به مراجعین، تکریم ارباب رجوع و .. توسط توزیع نيروي برق استان براي مديران و کارشناسان دفاتر پيشخوان دولت، نيروهاي استخدامي جديد با هدف ارتقاء سطح کيفي خدمات ارائه شده، گفت: ارزيابي‌ها نشان دهنده مطلوبيت سطح رضايتمندي مردم از روند ارائه خدمات است.

هایل همدانی با بیان اینکه حضور مدیران اين شرکت در مساجد و مجامع عمومي با هدف پاسخگويي و تسهيل خدمات قابل ارائه، تداوم دارد، گفت: تلاش شده است که زمان و مکان حضور مدیریت توزیع برق کبودراهنگ به موقع اطلاع‌رساني شود و مضاف بر حضور مدير در ميان مردم، کارشناسان نيز هر روز در دفتر کار خود پاسخگوي شهروندان و متقاضيان باشند.

انتهای پیام/

 • جابجایی
 • خروج
کد مطلب:  722تاریخ انتشار:  27 شهریور 1398 - 13:14
چاپ خبر
  
مدیر توزیع امور برق یک همدان خبر داد
  آغاز برداشت شبکه فشار ضعیف و سامانه GIS در رینگ سوم شهری همدان یک
مدیر توزیع امور برق یک همدان از آغاز برداشت شبکه فشار ضعیف و درج در سامانه GIS در رینگ سوم شهری همدان یک خبر داد.
به گزارش روابط عمومی امور برق یک همدان، ذبیح‌اله عواطف فاضلی اظهار داشت: عملیات برداشت شبکه رینگ سوم شهری با اعتبار 100 میلیون تومان توسط نیروهای متخصص پیمانکاری از ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری آغاز به کار کرده است.

وی افزود: عملیات برداشت رینگ اول و دوم شهری از سال 96 آغاز و تا انتهای سال 97 با اعتباری بالغ بر 150 میلیون تومان انجام شد.

مدیر توزیع امور برق یک همدان با اشاره به برخی از دستاوردهای سامانه GIS گفت: دسترسی به بانک اطلاعاتی شبکه، امکان آنالیز و بازآرایی شبکه، ارتباط با سایر سامانه‌ها از جمله مشترکین (BILING) و اتفاقات عملیات (121)، ارائه طرح‌های احداث و اصلاح و بهینه با استفاده از GIS، تولید نقشه‌های مانوری و تک خطی شبه و تولید کتابچه‌های عملیاتی، تبدیل به نرم‌افزارهای محاسباتی، کشف انشابات غیر مجاز، تسریع در پاسخگویی استعلامات شهرداری‌ها و سایر ارگان‌ها برای صرفه‌جویی در وقت و خودرو  و اصلاح تعرفه مشترکین از جمله این دستاوردها است.

انتهای پیام/

 

 • جابجایی
 • خروج
کد مطلب:  726تاریخ انتشار:  27 شهریور 1398 - 13:42
چاپ خبر
  
 «معراجی» سرپرست حراست شرکت توزیع نیروی برق استان همدان شد
در مراسمی با حضور مسئولان برق منطقه‌ای باختر و معاونین و مدیران شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، «سیدرضوان معراجی» به عنوان سرپرست حراست شرکت توزیع نیروی برق استان همدان معرفی شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، آئین تکریم و معارفه سرپرست دفتر حراست و امور محرمانه شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با حضور نصرتیان معاون بهره‌برداری، صفری معاون برنامه‌ریزی و دخیلی مدیر RDC برق منطقه‌ای باختر، عبدالرحمانی مدیر امور انتقال برق و منتظری مسئول حراست امور انتقال برق استان همدان، شهیدی مدیرعامل، معاونین و مدیران ستادی و اجرایی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان برگزار شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان در این مراسم ضمن تبریک دهه کرامت با بیان اینکه حراست یکی از حساس‌ترین حوزه‌های برق است، اظهار داشت: از مهمترین وظایف حراست، بحث حوزه منابع انسانی است و نیروهایی که قرار است وارد سازمان شوند که باید در راستای دستیابی به شاخص‌ها و معیارهای شرکت باشد.

* صیانت از نیروها از اهمیت بالایی برخوردار است

محمدمهدی شهیدی با بیان اینکه صیانت از نیروها از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: دارا بودن سلامت فردی و سازمانی از مواردی است که در مرحله نخست ورود به شرکت در بخش حراست بررسی می‌شود.

وی تصریح کرد: دومین حوزه فعالیت بخش حراست، بحث امنیت اطلاعات است که این امر موجب امنیت شبکه‌ها نیز می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به ورود حراست در بخش تدارکات ابراز داشت: ورود به بحث قراردادها و مزایده و مناقصه‌ها و پیشگیری از فسادها نیز از اقدامات مهمی است که در بخش حراست پیگیری می‌شود.

وی عنوان کرد: موضوع پیمانکاران و نحوه عملکرد آنان از حساسیت‌ها و اهمیت خاصی برخوردار است که اقدامات نابجا و خارج از عرف آنها می‌تواند تبعاتی برای شرکت داشته باشد، بنابراین بحث بررسی صلاحیت‌ها و ورود آنان به شرکت نیاز به رصد و پایش عملکردی جدی دارد که در حوزه حراست صورت می‌گیرد.

شهیدی تعامل با سایر ارگان‌ها و ادارات به ویژه نیروی انتظامی که در چند سال گذشته با تلاش‌های حراست شرکت توزیع نیروی برق استان همدان ارتباط تنگاتنگ و خوبی را رقم زده‌اند حائز اهمیت دانست و گفت: از ثمرات این تعامل کاهش سرقت‌ها و کاهش تبعات اجتماعی را دربر داشته است.

وی با اشاره به عملکرد خوب شرکت توزیع نیروی برق استان همدان در بحث سلامت اداری ادامه داد: همکاری حراست با بازرسی لوازم اندازه‌گیری در بخش‌های مختلف فنی از جمله مشترکین دیماندی نیز منجر به اقدامات و نتایج خوبی شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به کسب رتبه‌های برتر توسط دفتر حراست شرکت توزیع نیروی برق استان همدان عنوان کرد: امید است با حضور آقای معراجی به عنوان مدیری دفتر حراست شرکت توزیع نیروی برق استان همدان این روند همچنان ادامه یابد و این شرکت در آینده نیز بدون دغدغه و مشکلی خدمات خود را به شهروندان داشته باشد.

* شرکت‌های توزیع ویترین صنعت برق هستند

معاون بهره‌برداری شرکت برق منطقه‌ای باختر نیز در این مراسم با بیان اینکه صنعت برق یک صنعت استراتژیک در تمام دنیا و به عنوان زیرساخت تلقی می‌شود، اظهار داشت: شرکت‌های توزیع در واقع ویترین صنعت برق هستند که می‌توانند زحمات تمام کارکنان این صنعت را به مردم نمایش دهند.

جعفر نصرتیان با اشاره به پیک بار افزود: در شرایط امروز که با محدودیت‌های بسیاری از جمله منابع روبرو هستیم و همچنین بحث تحریم‌ها که بر کسی پوشیده نیست، مدیریت پیک بار بیش از پیش ضرورت دارد و آنچه می‌تواند راه‌گشای این موارد باشد سرمایه نیروی انسانی و همت، غیرت، دانش و سیستم مهندسی است که خوشبختانه در مجموعه صنعت برق حاکم است.

وی با بیان اینکه این سیستم مهندسی که مبتنی بر عملکرد نیروی انسانی بوده نیازمند حمایت و پشتیبانی است، گفت: یکی از بخش‌هایی که می‌تواند به خدمات مهندسی کمک کند حوزه حراست است.

معاون بهره‌برداری شرکت برق منطقه‌ای باختر با اشاره به مهمترین وظیفه حراست ادامه داد: صیانت از پرسنل به عنوان یکی از رکن‌های رکین شرکت‌ها و به مفهوم آنالیز نیروی انسانی یکی از عمده‌ترین و مهمترین وظایف حراست است.

* امنیت انرژی را مدیون سربازان گمنام صنعت برق هستیم

معاون حراست کل استان همدان نیز با اشاره به حوزه وظایف حراست اظهار داشت: یکی از عمده وظایف حراست با توجه به نقشی که نیروی انسانی در ارتقای سطح رضایتمندی دارد و از آن به عنوان منابع انسانی یاد می‌شود، صیانت از این منابع است.

سینایی تصریح کرد: امنیت انرژی به عنوان یکی از مهمترین شاخصه‎های امنیت ملی حائز اهمیت است که ما این امنیت انرژی را مدیون سربازان گمنام صنعت برق هستیم.

وی با اشاره به فصل تابستان و افزایش مصرف برق گفت: مدیریت مصرف نقش مهمی در گذر از پیک بار خواهد داشت که امید است با همکاری حراست این مهم تحقق یابد و امسال نیز به سلامت از پیک بار عبور کنیم.

در پایان این مراسم ضمن تقدیر از زحمات «رضا الماسی»، «سیدرضوان معراجی» به عنوان سرپرست دفتر حراست و امور محرمانه شرکت توزیع نیروی برق استان همدان معرفی شد.

انتهای پیام/

سایت شرکت توزیع نیروی برق استان همدان/20 آبان 1393 ساعت 8:7
خدمات الکترونیکی/20 آبان 1393 ساعت 8:38
مناقصه و مزایده /20 آبان 1393 ساعت 8:59
خبرخوان توزیع برق/20 آبان 1393 ساعت 9:6
پیشخوان خدمت استانداری همدان/20 آبان 1393 ساعت 9:17
شرکت توانیر/20 آبان 1393 ساعت 9:12
  صفحه نخست  |  درباره ما  |  پیوندها  |  جستجو
کلیه حقوق قانونی این سایت متعلق به شرکت توزیع برق استان همدان بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است
طراحی و تولید: « رایان راد »