منو

منابع خبری
همه ی اخبار مرتبط با برق
همه ی اخبار
صبا
پاون
همدان پیام
خبرگزاری فارس
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری مهر
خبرگزاری ایسنا
جام جم
همشهری
ایران
برق نیوز
کیهان
حوزه نیوز
خبرگزاری بسیج
همدان پرس
غرب ایران
ایران اکونومیست
روزنامه ایران
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری تسنیم-استانها
همشهری- انلاین
جام جم- انلاین
خبرگزاری ایلنا
روزنامه سپهر غرب
روزنامه نسل فردا
جوان- آنلاین
برقاب
باشگاه خبرنگاران جوان
خبرگزاری شبستان
قدس- آنلاین
خبرگزاری برنا
روزنامه جمهوری اسلامی
روزنامه مردم سالاری
روزنامه همدلی
روزنامه رسالت
روزنامه ابتکار
خبرگزاری برنا
پاراب
تابناک
آخرین اخبار
كاهش زمان خاموشي هاي اتفاقي با تحول در سيستم فوريت هاي 121 برق

دستورالعمل نحوه ارتباط نرم افزار 121 با سيستم GIS تدوين شد؛

منبع : پاون

تاریخ انتشار: ۱۰:۳۴ ۴ مرداد ۱۳۹۶


آماده باش وزارت نيرو به تمامي شرکت هاي صنعت آب و برق کشور

فارسی

وزارت نيرو اعلام کرد: با افزايش دما در هفته آينده، تمامي  شرکت هاي صنعت آب و برق کشور در حالت آماده باش کامل خواهند بود.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت نيرو (پاون)؛ دفتر مديريت بحران و پدافند غيرعامل وزارت نيرو اعلام کرد: با توجه به پيش بيني هاي سازمان هواشناسي کشور مبني بر افزايش دما از روز شنبه 7 مرداد تا سه شنبه 10 مردادماه جاري، تمامي شرکت هاي صنعت آب و برق کشور در حالت آماده باش کامل خواهند بود.
بر اساس اين گزارش، پيش بيني مي شود در هفته آينده همزمان با افزايش دماي هوا، مصرف برق نيز افزايش پيدا کند، به همين خاطر وزارت نيرو ضمن اعلام آماده باش به کليه شرکت هاي توزيع و انتقال برق در سراسر کشور از مردم در خواست کرد نهايت همکاري را با اين شرکت ها جهت کاهش مصرف برق به عمل آورند. 
وزارت نيرو از مردم درخواست کرده در اين روزها با قرار دادن کولرهاي آبي بر روي دور کُند وکولرهاي گازي روي 25 درجه و همچنين عدم استفاده از وسايل پرمصرف برقي در زمان اوج مصرف 12 تا 16 بعد از ظهر و همچنين 21 تا 23 شب نهايت همکاري را با صنعت برق داشته باشند. 
اين گزارش مي افزايد، روز چهارشنبه 14 تيرماه سال جاري رکورد بي سابقه 55 هزار و 400 مگاواتي براي مصرف برق کشور ثبت شد، عددي که حاکي از افزايش 2500 مگاواتي مصرف برق نسبت به پيک مصرف سال گذشته بود. 
کارشناسان معتقدند در صورت وقوع چنين افزايشي در هفته آينده نسبت به آنچه که در روز 14 تيرماه سال جاري اتفاق افتاده، شبکه برق کشور که براي 15 سال توانسته پايداري شبکه را تضمين کند، با مشکل جدي مواجه خواهد شد.
قابل ذکر است هر ساله صنعت برق براي جبران هر يک هزار مگاوات برق حدود 3000 ميليارد تومان هزينه مي کند و تقزيباً مي توان گفت سالانه براي جبران 5 تا 6 درصد رشد مصرف برق حدود 15 تا 20 هزار ميليارد تومان در بخش هاي مختلف توليد، توزيع و انتقال هزينه مي شود.  
بر همين اساس وزارت نيرو طي اطلاعيه از مردم درخواست کرده براي جلوگيري از اتلاف منابع ملي کشور و حفظ پايداري شبکه و البته رفاه عمومي حال هموطنان بويژه در شهرهاي جنوبي و جنوب شرق کشور که به مراتب با آب و هواي گرم تري در هفته آينده دست و پنجه نرم مي کنند، در مديريت مصرف خود کوشا باشند.
گفتني است، وزارت نيرو از تمامي شرکت هاي برق منطقه اي و توزيع نيروي برق درخواست کرده که در هفته آينده با تمام توان مراقبت هاي لازم را به منظور جلوگيري از حوادث و قطع برق بکار ببندند.
 همچنين از تمامي شرکت هاي آب و آبفا خواسته شده دستورالعمل هاي لازمجهت جلوگيري از قطع آب و استفاده از مولدهاي برق اضطراري را به عمل آورند.

تاریخ: 
چهارشنبه, مرداد 4, 1396

منبع : برقاب

تاریخ انتشار: ۰۷:۲۷ ۴ مرداد ۱۳۹۶


هندبوک طراحی تاسیسات برق

انرژی الکتریکی بهترین و پاک‌ترین انرژی جهت مصارف در بخش صنایع، اقتصادی و اداری می‌باشد که حدود یک قرن پیش به وجود این انرژی پی برده و تا امروز برای رشد تصاعدی آن به انواع مختلف راهکارهای تولید متوسل شده اند که امروزه علاوه بر اینکه از سوخت‌های فسیلی استفاده می‌شود و ...

منبع : برق نیوز

تاریخ انتشار: ۰۷:۲۱ ۴ مرداد ۱۳۹۶


نیروگاه برق آبی داریان طی دو ماه آینده به بهره برداری می‌رسد

فارسی

 وزیر نیرو گفت: نیروگاه برق آبی داریان طی یکی دو ماه آینده با ظرفیت ۲۰۵ مگاوات به بهره برداری می‌رسد.

حمید چیت چیان  در جلسه شورای اداری استان کرمانشاه با موضوع اقتصاد مقاومتی که در استانداری برگزار شد، اظهار داشت:  در خصوص منابع آب سردسیری مطالب عنوان شده در این جلسه درست است اما باید استفاد ه کرد که برای دسترسی به این منابع آب یکی دو سد باید اجرا شود و بعد از آن حدود ۱۰۰۰ متر ارتفاع را پمپاژ کنیم تا این آب در کرمانشاه قابل دسترسی باشد، با ۱۰۰۰ متر پمپاژ و برقی که این پمپاژ نیاز دارد هیچ محصول کشاورزی وجود ندارد که با این هزینه پمپاژ توجیه اقتصادی داشته باشد بنابراین اینکه از این آب برای تولید کشاورزی استفاده کنیم باید کاملا صرفه نظر کنیم اما برای صنعت امکان پذیر است.

وی بیان کرد: در برخی از مناطق کشور برای تامین آب صنعت، ناچاریم در کنار خلیج فارس و دریای عمان آب را شیرین کنیم و حدود ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ کیلومتر آب را منتقل کنیم، الان صنایع در آن نقطه با شرکتی که برای انتقال آب سرمایه گذاری  کرده قرارداد بستند به ازاء هر مترمکعب آب چهار دلار پرداخت کنند قطعا اگر منابع آب سردسیری را با این نوع آب مقایسه کنیم حتما آب سردسیری ارزان تر خواهد بود و بنابراین هر صنعتی که نیازمند استفاده از این منابع آب باشد ما کاملا آمادگی داریم تا مجوز صادر کنیم اما آن صنعت باید هزینه های مرتبط با انتقال آب را خود متقبل شود.

چیت چیان با بیان اینکه توجیه پذیری تمام سدها یکسان نیست، افزود: باید با توجه به تمام جهات اولویت ها را مشخص کنیم و در نتیجه اتخاذ همین سیاست بوده که دولت یازدهم ۳۴ سد را در اطراف کشور به نتیجه رسانده که ۵ سد در استان کرمانشاه بهره برداری شد.

وزیر نیرو بیان کرد: اینطور نیست که ۵۲ هزار هکتار از شبکه های آبیاری زهکشی تقلیل یافته باشد به ۳۲ هزار، بلکه برنامه ما روی ۶۶ هزار هکتار است که بخشی از آن احداث شده و بخشی از آن در حال احداث است و سرمایه گذاری که در این جهت در استان کرمانشاه انجام شده در میان تمام استان های کشور بی نظیر است و در هیچ نقطه ای از کشور کاری با این وسعت در دست اجرا نداریم.

چیت چیان گفت: از آذر ماه ۱۳۹۳ تا امروز ۳۲۰۰ میلیارد تومان در خصوص توسعه منابع آب استان و احداث شبکه های آیباری زهکشی سرمایه گذاری شده و در هیچ جای کشور این طرحی را نداشتیم که البته این با احتساب نیمی از هزینه های سامانه گرمسیری است چرا که استان ایلام هم از آن بهره بردار است و تا انتهای نیمه اول سال ۹۷ ، ۱۲۰۰ میلیارد تومان دیگر هزینه می شود.

وی با اشاره به اینکه کشور سرمایه گذاری بی نظیری را در ارتباط با تامین منابع آب، استحصال، ذخیره سازی و احداث شبکه های آبیاری زهکشی عهده دار شده است، گفت: این منابع آب تامین شده اگر از آن بصورت سنتی استفاده شود اشتغال جدیدی و ۳۰ – ۴۰ هزار اشتغرال در استان ایجاد خواهد کرد اما اگر  بتوانیم از این آب برای کشت گلخانه ای و صنعتی استفاده کنیم میزان اشتغال ضرب در بیست خواهد شد و امکان بی نظیری را برای استان ایجاد کرده که معنای توسعه اقتصادی و اجتماعی همه جانبه در غرب است.

وی اظهار کرد: کشور ما پنجمین کشور در دنیاست که بیشترین سرمایه گذاری را در کشت آبی انجام داده اما کشت آبی فی نفسه به معنای مطلوبی نیست در کشورهای اروپایی اصلا شبکه های آبیاری و زهکشی اجرا نمی کنند زیرا آنقدر بارندگی دارند که بی نیاز از ایجاد سیستم های آبی اند.

وی متوسط بارندگی در استان کرمانشاه را بیش از ۴۹۰ میلیمتر است و معادل دو برابر متوسط کشور اعلام کرد و گفت: هم اکنون دو واحد ۳۲۰ مگاواتی نیروگاه بیستون، ۴ واحد ۱۶۲ مگاواتی در نیروگاه زاگرس، ۴ واحد ۲۷ و نیم مگاواتی در نیروگاه اسلام آباد و یک نیروگاه هفت و نیم مگاواتی داریم که در جمع ۱۴۰۵ مگاوات در استان داریم.

چیت چیان اظهار کرد: مصرف فعلی استان کرمانشاه در پیک مصرف ۱۲۸۰ مگاوات است و همین الان ظرفیت تولید ما بیش تر از مصرف است همزمان سه نیروگاه بزرگ را در حال ساخت داریم، نیروگاه برق آبی داریان طی یکی دو ماه آینده با ظرفیت ۲۰۵ مگاوات به بهره برداری می رسد.

وزیر نیرو افزود: توسعه نیروگاه زاگرس با ظرفیت ۱۶۰ مگاوات و نیروگاه دالاهو در حال احداث است و ۱۴۳۰ مگاوات در آینده ای بسیار نزدیک به ظرفیت ۱۴۰۵ مگاواتی اضافه می شود و این با در نظر گرفتن ۵۰۰ مگاواتی است که صادر می شود.

وی با اشاره به افتتاح شش طرح برقی در استان گفت: استان کرمانشاه از جمیع جهات نیازمند توسعه بیشتر است ما به عنوان بخش آب و برق تمام آنچه که در دسترس داریم در خدمت مردم به کار گرفتیم و به کار خواهیم گرفت.

 

به گزارش خبرنگار مهر

گروه خبر: 
تاریخ: 
چهارشنبه, مرداد 4, 1396

منبع : برقاب

تاریخ انتشار: ۰۷:۱۱ ۴ مرداد ۱۳۹۶


ستار محمودی: آب و برق محورهای اصلی توسعه است

بمنظور بررسی وضعیت آب و برق رسانی درسطح استان فارس، قائم مقام وزیر نیرو در جلسه شورای هماهنگی مدیران عامل صنعت آب برق استان فارس که به میزبانی برق فارس و در سالن کنفرانس شهید هاشمپور این شرکت برگزار شد حضور یافت.

منبع : برق نیوز

تاریخ انتشار: ۰۷:۰۷ ۴ مرداد ۱۳۹۶


رکوردزنی مصرف آب و برق درالبرز

فارسی

 معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار البرز با اشاره به رکوردزنی مصرف آب و برق در استان، گفت: تصمیم نهایی برای تعطیلی پنجشنبه های استان البرز با بررسی های بیشتر و با توجه به شرایط آب و هوایی و مصارف انرژی استان اتخاذ خواهد شد.

 

خسرو ارتقایی در جلسه شورای اضطرار استان البرز که بعد از ظهر سه شنبه برگزار شد، با اشاره به اینکه امسال استان البرز مصرف برق هزار و 290 مگاواتی انرژی برق در پیک ساعات مصرفی را تجربه کرد، افزود: پیش بینی می شود این میزان مصرف به هزار و 320 مگاوات در روزهای آینده برسد.
وی به گزارش های دریافتی از شرکت آب منطقه ای استان البرز اشاره کرد و ادامه داد: تولید آب آشامیدنی استان در شرایط عادی هفت و نیم متر مکعب در ثانیه است، که این امر طی روزهای چهارشنبه تا دوشنبه هفته آینده به 8.4 دهم مترمکعب در ثانیه خواهد رسید.
ارتقایی گفت: اخطار به مشترکین پر مصرف با مصرفی بالغ بر 35 متر مکعب ارائه خواهد شد، از طرفی مصرف آب مشترکین بیش از 50 متر مکعب سبب قطعی انشعاب آنها می شود.
معاون استاندار البرز با بیان اینکه اقدامات بازدارنده برای مشترکین پر مصرف در دستور کار است، افزود: یکی از موضوعات مربوطه به مصرف کنندگان دستگاه های دولتی است، از این رو طبق اعلام شرکت توزیع برق استان تعداد قابل توجهی از مشترکین دستگاه های دولتی اثر بخشی 2 تا 3 درصد مصرف برق را به خود اختصاص داده اند.
وی اضافه کرد: بر اساس مصوبه دولت امکان تعطیلی پنجشنبه ها برای استان هایی که دمای بالای 45 درصد را تجربه می کنند؛ وجود دارد.
ارتقایی با اعلام اینکه البرز با پدیده آلودگی هوا نیز مواجه است، خاطرنشان کرد:بیش از 20 درصد ترافیک کشور به دلیل خروج شهروندان از کلان شهر تهران به البرز تحمل می شود.
وی با اشاره به اینکه بر اساس دستورالعمل سازمان بازرسی و اداره کل محیط زیست البرز افزایش دو و نیم برابری هوای ناسالم در البرز به دلیل ترافیک پایان هفته است، گفت: با تعطیلی پنج شنبه اخر هفته این میزان آلودگی متحمل استان نمی شد.
معاون استاندار البرز افزود: به دلیل افزایش دمای هوای طی روزهای آتی پنج شنبه 5 مرداد ماه تعطیل و ساعات کار ادارات سه روز اول هفته آینده تا روز دوشنبه از 6:30 لغایت 13:30 است.
وی اظهار کرد: با بررسی بیشتر تصمیم قطعی برای تعطیلی پنج شنبه ها اتخاذ خواهد شد.

 

به گزارش ایرنا

تاریخ: 
چهارشنبه, مرداد 4, 1396

منبع : برقاب

تاریخ انتشار: ۰۷:۰۶ ۴ مرداد ۱۳۹۶


آماده باش وزارت نیرو به تمامی شرکت‌های صنعت آب و برق کشور

دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو اعلام کرد: با توجه به پیش بینی‌های سازمان هواشناسی کشور مبنی بر افزایش دما از روز شنبه ۷ مرداد تا سه شنبه ۱۰ مردادماه جاری، تمامی شرکت‌های صنعت آب و برق کشور در حالت آماده باش کامل خواهند بود.

منبع : برق نیوز

تاریخ انتشار: ۰۶:۵۲ ۴ مرداد ۱۳۹۶


صادرات خدمات فنی صنعت آب و برق، ۴.۵میلیارد دلاری شد

فارسی

در دولت یازدهم محقق شد؛

صادرات خدمات فنی و مهندسیِ صنعت آب و برق در سال های 1392 تا پایان 9 ماهه سال 1395 به 4.5 میلیارد دلار رسید.

صادرات خدمات فنی و مهندسی به صادرات فعالیت های هدفدار مهندسی، تدارکات، طراحی، اجرا، ساخت، تعمیر کالا و تجهیزات و ماشین آلات صنعتی، نصب، راه اندازی، نظارت و آموزش های مربوط، انتقال دانش فنی، فعالیت های نرم افزاری، مطالعات توسعه و نظایر آنها گفته می شود؛ به نحوی که صدور کالای صرف محسوب نشود. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، در یکی دو دهه گذشته، با ظرفیت های ایجاد شده در بخش های مختلف گردشگری، فرهنگی و هنری، ترانزیت و حمل و نقل، نیروی کار و همچنین بخش های فنی و مهندسی، صادرات خدمات ایرانی شکلی تازه به خود گرفت و صادرات این خدمات در کنار صادرات کالا، افزایش صادرات غیرنفتی را هدفگذاری کرد.

در این بین، با حضور شرکت های فنی و مهندسی در پروژه های خارج از مرزها، صادرات خدمات فنی و مهندسی در دهه گذشته نسبت بالایی از صادرات غیرنفتی کشور را به خود اختصاص داد و همیشه 50 تا 98 درصد این صادرات مربوط به صنعت آب و برق بوده است.

میزان صادرات خدمات فنی و مهندسی نیرو در دهه گذشته سیر صعودی داشت اما از سال 1390 بدلیل اعمال تحریم های اقتصادی و مشکلات نقل و انتقال ارز، شاهد سیر نزولی صادرات در این بخش بودیم. گفتنی است مشکلات سیاسی و وضعیت جنگی در کشورهای منطقه نیز در بروز این وضعیت موثر بوده است.

البته این شرایط فقط به بخش نیرو خلاصه نمی شود؛ کل صادرات خدمات فنی و مهندسی کشور از سال 90 به بعد نزدیک به 50 درصد افت کرد و به همین ترتیب سهم صادارت خدمات مهندسی از کل صادرات کشور کاهش یافت و از 13 درصد درسال 1388 به هفت درصد در سال 1392 رسید.

بر اساس آمارهای سازمان توسعه تجارت، ارزش صادرات خدمات فنی و مهندسی در سال 1393 یک میلیارد و 26 میلیون دلار، در سال 94 دو میلیارد و 257 میلیون دلار و در سال 1395 دو میلیارد و 187 میلیون دلار گزارش شده است.

با توجه به توانمندی ها و ظرفیت های ایجاد شده در صنعت آب و برق کشور – که در صورت حمایت اصولی و رفع موانع موجود می تواند رقمی معادل 20 میلیارد دلار درآمد ارزی را به خود اختصاص دهد- در دولت یازدهم مرکز توسعه صادرات و پشتیبانی منابع آب و برق در ساختار وزارت نیرو ایجاد شد.

این امر منجر به افزایش صادرات خدمات فنی و مهندسی صنعت آب و برق شده است؛ چانچه به استناد گزارش سازمان توسعه تجارت، بخش نیرو در صادرات خدمات فنی و مهندسی در سالهای 1392 تا 1395 رتبه نخست را کسب کرده است.

بر اساس گزارش های رسمی، سهم صادرات خدمات فنی و مهندسی صنعت آب و برق در سال 1392 به میزان 47 درصد، سال 1393 به میزان 62 درصد، سال 1394 به میزان 98 درصد و در 9 ماه سال 1395 به میزان 48 درصد از کل صادرات خدمات فنی و مهندسی کشور اعلام شده است.

حمید چیت چیان وزیر نیرو اردیبهشت ماه امسال در همایش تقدیر از صادرکنندگان تجهیزات و خدمات فنی و مهندسی صنعت آب و برق، در این ارتباط گفت: خوشبختانه از سال 92 تا پایان سال 95 شرکت‌های فعال در این صنعت توانسته‌اند بیش از 94 پروژه را در کشورهای مختلف با ارزشی بالغ بر 4.5 میلیارد دلار اجرا کنند.

در این ایام، شرکت های پیمانکار صنعت آب و برق کشور در کشورهای اتیوپی، جمهوری آذربایجان، ارمنستان، ازبکستان، آفریقای جنوبی، افغانستان، الجزایر، پاکستان، تاجیکستان، ترکمنستان، سریلانکا، سوریه، سودان، عراق، عمان و کنیا پروژه های مختفی را اجرا کرده اند.

از مهمترین این پروژه ها می توان به پروژه احداث سد و نیروگاه اومااویا در کشور سریلانکا، پروژه برق رسانی به یک هزار روستا در کشور سریلانکا، سد و نیروگاه سنگ توده 2 در کشور تاجیکستان، سد ونیروگاه راغون در کشور تاجیکستان، نیروگاه حیدریه و صدر در کشور عراق، تصفیه خانه کربلا در عراق، نیروگاه تشرین و جندر در سوریه، سد رواندوز در عراق، تصفیه خانه کرکوک در عراق و احداث 6 واحد تصفیه خانه در کشور سودان اشاره کرد.

با وجود ظرفیت های ملی ایجاد شده در صادرات خدمات فنی و مهندسی، پیمانکاران ایرانی می توانند سالانه 25 میلیارد دلار درآمد ارزی عاید کشور کنند؛ این در حالی است که هم اکنون این رقم در محدوده یک تا 2 میلیارد دلار قرار دارد؛ رساندن این یک تا 2 میلیارد دلار صادرات خدمات فنی مهندسی به 25 میلیارد دلار، نیازمند تقویت و نوسازی تشکل ها، اصلاح ساختار صادرات خدمات فنی مهندسی و صد البته تداوم حمایت دولت است.

 

اقتصادآنلاین

تاریخ: 
چهارشنبه, مرداد 4, 1396

منبع : برقاب

تاریخ انتشار: ۰۶:۵۰ ۴ مرداد ۱۳۹۶


برگزاری همایش ساخت وساز سبز در برق منطقه‌ای یزد

محمدحسن صباغزادگان مدیرعامل برق منطقه‌ای یزد در این مراسم گفت: یکی از اهداف مرکز پژوهش‌های خورشیدی در برق منطقه‌ای یزد، توسعه و ترویج انرژی خورشیدی و فناوری انرژی خورشیدی به ویژه در مناطق گرم و خشک است و امروز شاهد افتتاحیه همایش کشوری ساخت و ساز در این مرکز هستیم.

منبع : برق نیوز

تاریخ انتشار: ۰۶:۳۴ ۴ مرداد ۱۳۹۶


اصلاح مکانیزم سکسیونرهای ۶۳ کیلوولتی در برق منطقه‌ای غرب

کورش شهبازی گفت: با اصلاح مکانیزم این مدل از سکسیونر‌ها موفق به رفع این عیب شدیم بدین صورت که با انجام برش مناسب در قسمت تحتانی مکانیزم و نصب لچ و برآمدگی‌های مربوط به سیستم اینترلاک در سکسیونرهای معیوب به صورت ریخته گری شده و قابل تعویض به وسیله پیچ و مهره، از تعویض کامل مکانیزم‌ها جلوگیری به عمل آمد و مکانیزم‌های معیوب قابل استفاده شدند.

منبع : برق نیوز

تاریخ انتشار: ۰۶:۰۱ ۴ مرداد ۱۳۹۶


برگزاری مانور آمادگی مولدهای اضطراری توسط برق تبریز

مدیرعامل شرکت توزیع برق تبریز با اعلام این خبر گفت: هدف از برگزاری این مانور حفظ آمادگی در شرایط اضطراری و نیل به اهداف پیک سایی می باشد.

منبع : خبرگزاری بسیج

تاریخ انتشار: ۰۴:۰۷ ۴ مرداد ۱۳۹۶


۳۴ سد در دولت تدبیر و امید ساخته شده است/تولید یک هزار ۴۰۵ مگاوات برق در استان کرمانشاه

خبرگزاری شبستان: وزیر نیرو، با اشاره به اینکه سه نیروگاه برق در استان کرمانشاه در حال ساخت است، گفت: این سه نیروگاه شامل داریان با ظرفیت ۲۱۰ مگاوات، زاگرس با ظرفیت ۳۲۰ مگاوات و دالاهو با ظرفیت ۹۰۰ مگاوات است.

منبع : خبرگزاری شبستان

تاریخ انتشار: ۰۳:۳۰ ۴ مرداد ۱۳۹۶


سقف فاینانس چینی پُر شد/چین 2000 میلیارد تومان تامین مالی قطار برقی تهران-مشهد را کم کرد

درحالی مدیران راه‌آهن مبلغ فاینانس چینی برای راه‌آهن برقی تهران-مشهد را 1.6 میلیارد یورو اعلام کرده بودند که قرارداد تامین مالی این پروژه با فاینانس 1.5 میلیارد دلاری اگزیم‌بانک چین امضا شد،این یعنی کاهش حدود 2000 میلیارد تومانی تامین مالی چینی‌ها.

منبع : خبرگزاری تسنیم

تاریخ انتشار: ۰۳:۰۷ ۴ مرداد ۱۳۹۶


آب و برق محورهای اصلی توسعه است/ با مدیریت صحیح باید از منابع موجود بهینه استفاده کنیم

قائم مقام وزیر نیرو در جلسه هماهنگی مدیران عامل صنعت آب و برق فارس:

منبع : پاون

تاریخ انتشار: ۲۰:۰۳ ۳ مرداد ۱۳۹۶


بحران بي‌برقي در شهرك‌هاي صنعتي

سهميه شهرك‌هاي صنعتي از برق به‌اندازه تأمين نياز تمام واحدها نيست.

منبع : صبا

تاریخ انتشار: ۱۹:۳۷ ۳ مرداد ۱۳۹۶


صرفه‌جویی 35 مگاواتی درمصرف برق با نصب کنتورهای هوشمند طرح فهام

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس خبر داد:

منبع : پاون

تاریخ انتشار: ۱۴:۱۲ ۳ مرداد ۱۳۹۶


برگزاری جلسه ایمنی شرکت توزیع برق غرب مازندران

شرکت توزیع برق غرب مازندران در جهت پیشگیری از بروز حوادث برق گرفتگی جلسه‌ای با حضور همکاران و پیمانکاران ساختمانی و داربستکاران شهرستان کلاردشت در امور برق کلاردشت، نور و نوشهر برگزار کرد.

منبع : برق نیوز

تاریخ انتشار: ۱۲:۰۴ ۳ مرداد ۱۳۹۶


ایران وچین قرارداد تامین مالی پروژه برقی سازی راه آهن تهران - مشهد را مبادله کردند

تهران - ایرنا - جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین قراردادهای تامین مالی 1.5 میلیارد دلاری ( 10 میلیارد یوان) را برای پروژه برقی سازی راه آهن تهران - مشهد در تهران مبادله کردند.


منبع : خبرگزاری ایرنا

تاریخ انتشار: ۱۱:۵۲ ۳ مرداد ۱۳۹۶


اجراي برنامه هاي مديريت مصرف برق توسط «مردان مسي» در پاركهاي بزرگ استان

فارسی

براي اولين بار در استان برنامه هاي مديريت مصرف برق توسط « مردان مسي» در پاركهاي سنندج و شهرستانهاي سقز و مريوان اجرا مي شود. 

مدير روابط عمومي اين شركت ضمن اعلام خبر فوق گفت: اين برنامه ها در راستاي آموزش و فرهنگ سازي مديريت مصرف برق در بين مشتركين خانگي از هفته جاري به تعداد 20 اجرا در پاركهاي آي تي، بهاران و شهداي 28 دي سنندج  و پاركهاي بزرگ  برگزار مي شود.

عليرضا صديقي افزود: گروه مردان مسي با برپايي ايستگاه آموزشي و طراحي ماكت، تفاوت رفتار مشتركين پر مصرف و كم مصرف را نشان داده و با گفتگو با مردم حاضر در پاركهاي بزرگ و شلوغ روشهاي مديريت مصرف برق را آموزش مي دهند.

وي افزود: با توجه به گرماي بي سابقه هوا و افزايش مصرف به واسطه استفاده از وسايل سرمايشي پر مصرف نيازمند همكاري مشتركين در تعرفه هاي مختلف جهت عبور موفقيت آميز و بدون خاموشي در تابستان هستيم.

صديقي تأكيد كرد: حدود 85 درصد از مشتركين برق استان در بخش خانگي هستند و 50 درصد مصرف برق دراين بخش انجام مي شود و اگر برنامه هاي مديريت در اين بين مشتركين خانگي به خوبي اجرا و مشاركت مشتركين جلب شود براي گذر ازفصل اوج مصرف مشكلي نخواهيم داشت.

وي در پايان تاكيد كرد: روند مصرف برق در روزهاي اخير افزايشي بوده و انتظار ما از مشتركين اين است كه در راستاي پايداري شبكه در ساعات اوج مصرف يعني از ساعت 11 الي 15 و 20 الي 24 از استفاده الوازم غير ضروري پر مصرف مانند لباسشويي، اتو، جارو برقي و ظرفشويي خودداري نموده و استفاده از آنها را به ساعات انتهايي شب و يا اوايل صبح موكول نمايند.

 

گروه خبر: 
تاریخ: 
سه شنبه, مرداد 3, 1396

منبع : برقاب

تاریخ انتشار: ۱۱:۱۳ ۳ مرداد ۱۳۹۶


هفته‌ای در پیش است، گرم، سخت و پرمصرف / محک جدی صنعت برق

قائم مقام وزیر نیرو گفت: هفت روز پر مصرف برق از چهارشنبه چهارم مرداد تا پنجشنبه ۱۲ مرداد ماه در پیش است، در این هقته احتمالا رکورد مصرف برق در کشور شکسته خواهد شد و در این شرایط، تقاضای ما صرفه جویی بیشتر و مصرف بهینه برای عبور از این هفته پر مصرف و گرم سال است.

منبع : برق نیوز

تاریخ انتشار: ۱۰:۵۸ ۳ مرداد ۱۳۹۶


بهینه‌سازی شبکه‌های برق‌رسانی در شهرستان بن

با صرف اعتباری بالغ بر ۲۵۰۰ میلیون ریال پروژه اصلاح و بهینه‌سازی شبکه فشار متوسط و فشار ضعیف خیابان، ولی عصر شهر بن و رفع حریم از شبکه فشار متوسط وفشار ضیعف روستای بارده وارد فاز اجرایی شد.

منبع : برق نیوز

تاریخ انتشار: ۱۰:۳۶ ۳ مرداد ۱۳۹۶


قطعی ۳ ساعته برق در برخی مناطق کرمان/در حال رفع مشکل هستیم

کرمان - مسئول روابط عمومی شرکت توزیع برق منطقه شمال استان کرمان با اشاره به قطع برق در محدوده بلوار شیراز به دلیل برخورد یک دستگاه پژو ۲۰۶ به شبکه فشار قوی برق گفت: در حال رفع مشکل هستیم.

منبع : خبرگزاری مهر

تاریخ انتشار: ۰۷:۲۵ ۳ مرداد ۱۳۹۶


قرارداد تامین مالی برقی کردن راه آهن تهران - مشهد امضا شد

قرارداد تامین مالی پروژه برقی کردن راه آهن تهران - مشهد امروز سه شنبه امضا شد.

منبع : خبرگزاری برنا

تاریخ انتشار: ۰۷:۱۶ ۳ مرداد ۱۳۹۶


برگزاري مسابقات قرآني فرزندان كاركنان توزيع برق شيراز

فارسی

 به گزارش روابط عمومي توزيع نيروي برق شيراز، سعيد خواجه‌فرد گفت: شركت توزيع نيروي برق شيراز يكي از معدود شركت‌هاي توزيع برق در كشور است كه مرحله شركتي مسابقات قرآن را همه ساله برگزار مي‌كند.

 او با اشاره به استقبال خوب كاركنان، همسران و فرزندان كاركنان از مسابقات قرآن در توزيع نيروي برق شيراز، تصريح كرد: تاكيد و توجه مديران ارشد اين شركت در خصوص فعاليت‌هاي فرهنگي با محوريت قرآن، عاملي اساسي و تاثيرگذار در فعاليت‌هاي مختلف فرهنگي و قرآني بوده است.

 خواجه‌فرد گفت: شركت توزيع نيروي برق شيراز توفيق داشته كه هر سال ميزبان مسابقات قرآن است كه براساس تقويم وزارت نيرو، يك سال براي كاركنان و همسران كاركنان و يك‌سال ويژه فرزندان كاركنان برگزار مي‌شود.

 او با يادآوري اينكه امسال مسابقات ويژه فرزندان كاركنان شركت توزيع نيروي برق شيراز است،‌گفت: برگزاري مسابقات قرآن در اين شركت داراي ويژگي‌هايي است كه امكان حضور كاركنان پيمانكاري و فرزندان آنان در اين مسابقات به‌شمار مي‌رود؛ خوشبختانه اين مهم موجب شناسائي استعدادهاي شگرفي در ميان كاركنان پيمانكاري و فرزندان آنان شد.

 خواجه‌فرد ادامه داد: مسابقات قرآن در توزيع نيروي برق شيراز به شكل جامع و فراگير براي همه گروه‌هاي سني از سه سال به بالاتر، در پنج گروه سني خردسال، كودك، نوجوان، جوان و بزرگسال برگزار و پنج رشته، حفظ، قرائت تحقيق، قرائت ترتيل، مفاهيم و احكام را شامل مي‌شود.

 او تعداد شركت كنندگان در اين دوره از مسابقات قرآن ويژه فرزندان كاركنان توزيع نيروي برق شيراز را 178نفر اعلام و خاطرنشان كرد: در اين دوره نسبت به سال گذشته شاهد افزايش قابل توجهي هستيم.

 دبير كارگروه فرهنگي شركت توزيع نيروي برق شيراز گفت: اين مسابقات را 2 داور آقا و 2 داور بانو، اعزامي از دارالقرآن اداره كل تبليغات اسلامي استان فارس، داوري کردند  و افراد حائز رتبه‌هاي برتر به مسابقات استاني شركت‌هاي تابعه وزارت نيرو راه پيدا خواهند كرد.

 اواشاره کرد نتایج این مسابقات ظرف چند روز آینده اطلاع رسانی خواهد گردید  ودر ادامه  گفت: شركت توزيع نيروي برق شيراز در راستاي ترويج و تقويت فرهنگ قرآني، علاوه بر برگزاري مسابقات قرآن، ضمن مبادله تفاهم‌نامه‌اي با دارالقرآن تبليغات اسلامي فارس،امكان استفاده از آموزش تلفني قرآن را براي تمام كاركنان، همسران و فرزندان كاركنان، فراهم كرده است.

 خواجه‌فرد گفت: با توجه به اينكه شركت توزيع نيروي برق شيراز مديريت فعاليت‌هاي 25 امور، مديريت و اداره تابعه را در هفت شهرستان استان فارس عهده‌دار است، امكان برگزاري كلاس‌هاي متمركز قرآني وجود نداشت و به همين دليل آموزش تلفني مد نظر قرار گرفته است.

تاریخ: 
سه شنبه, مرداد 3, 1396

منبع : برقاب

تاریخ انتشار: ۰۶:۵۹ ۳ مرداد ۱۳۹۶


صرفه جویی 35 مگاواتی درمصرف برق با نصب کنتورهای هوشمند طرح فهام

فارسی

با نصب کنتورهای هوشمند طرح فهام به طور متوسط روزانه بیش از 35 مگاوات برق در ساعات پیک بار صرفه جویی شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس با اعلام این خبر گفت: با توجه به ابلاغ برنامه زمان بندی طرح تعویض کنتورهای دیماندی کل کشور با کنتورهای هوشمند(AMI)  شرکت توزیع نیروی برق استان فارس اقدام به اجرایی کردن طرح نصب کنتورهای هوشمند فهام در کلیه شهرستان های تحت پوشش خود کرد. زینل قنبری، تعداد کنتورهای هوشمند (AMI)  فهام را بیش از 3 هزار دستگاه عنوان کرد و افزود: از این کنتورها در بحث مدیریت مصرف، مدیریت بار و کنترل و آنالیز مصرف مشترکین استفاده می گردد.

این مقام مسئول با بیان اینکه کنتورهای هوشمند نصب شده برای مشترکین دیماندی ولتاژ اولیه و ولتاژثانویه بوده است، گفت: با نصب کنتورهای هوشمند امکان پیاده‌سازی برنامه‌های مدیریت بار و انرژی فراهم گردیده و از سوی دیگر اطلاعات مصرف مشترکان نیز به ‌صورت آنلاین در اختیار آنها قرار خواهد گرفت که مشترکین برق می توانند مصرف خود را به ویژه در ساعات اوج بار مدیریت کنند.

قنبری، کاهش دخالت و خطای نیروی انسانی در قرائت و صدور قبض و همچنین بهبود وصول مطالبات را از مزیت های دیگر این کنتورها برشمرد و ادامه داد: با اجرایی شدن طرح فهام و نصب کنتورهای هوشمند ،ضمن پایش دقیق میزان تلفات انرژی، سطح کیفیت خدمات افزایش یافته و بر کیفیت مطلوب  برق تحویلی به مشترکین  نیز نظارت کامل صورت می گیرد.

 

                                                                                                                                                                                                    

گروه خبر: 
تاریخ: 
سه شنبه, مرداد 3, 1396

منبع : برقاب

تاریخ انتشار: ۰۶:۳۵ ۳ مرداد ۱۳۹۶


توسعه و بهینه سازی 18 هزار متر شبکه توزیع برق در شهرستان سمنان

فارسی

مدیر توزیع برق شهرستان سمنان با اعلام این مطلب گفت: احداث دو هزار متر شبکه فشار ضعیف زمینی و هوائی و 450 متر خطوط فشار متوسط اجرائی گردیده است .

مهندس علیرضا قیومی افزود: طرح اصلاح و بهینه سازی سه هزار و 500 متر شبکه فشار ضعیف و 14 هزار و 500 متر شبکه 20 کیلوولت ، از اقدامات صورت گرفته به شمار می رود.

وی اضافه کرد : به منظور تغذیه برق متقاضیان جدید ، دو ایستگاه هوائی توزیع برق به ظرفیت 400 کیلوولت آمپر احداث شده و عملیات سرویس 10 دستگاه پست برق هم به اجرا درآمده است .

وی با اشاره به این که 70 دستگاه سرچراغ جدید در سامانه روشنائی معابر شهرستان نصب شده یادآور شد : طرح بهسازی یک هزار و 160 دستگاه چراغ ، از دیگر فعالیت هائی است که به انجام رسیده است .

وی تصریح کرد : از آغاز امسال تاکنون ، 181 پروژه عمرانی برق رسانی با صرف اعتباری به مبلغ 15 میلیارد و 924 میلیون ریال مورد بهره برداری قرار گرفته است .

وی خاطر نشان کرد: تعمیرات خطوط فشار متوسط به منظور بالا بردن قابلیت اطمینان شبکه ها ، احداث شبکه 20 کیلوولت از محل توسعه فیدرها و ارتباط مابین خطوط فشار متوسط ، نصب پست های هوائی جهت کاهش تلفات برق  در نقاطی که ضرورت بهبودپروفیل ولتاژ وجود دارد و همچنین تعویض کابل های فشار متوسط روغنی با خشک در قسمت جنوب سمنان به عنوان مهم ترین پروژه هائی هستند که تا پایان شهریور ماه سال جاری عملیاتی خواهند شد

گروه خبر: 
تاریخ: 
سه شنبه, مرداد 3, 1396

منبع : برقاب

تاریخ انتشار: ۰۶:۲۲ ۳ مرداد ۱۳۹۶


تولید بیش از ۱ میلیون مگاوات ساعت برق از توربین بادی در اسکاتلند

اسکاتلند با استفاده از نیروی باد، رکوردی بی‌سابقه برای تامین انرژی مردم کشورش به جا گذاشته است.

منبع : برق نیوز

تاریخ انتشار: ۰۶:۰۹ ۳ مرداد ۱۳۹۶


ظرفیت اسمی تولید برق کشور از مرز ۷۷ هزار مگاوات گذشت

هوشنگ فلاحتیان معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در این خصوص گفت: در طول یکسال اخیر حدود ۲ هزار مگاوات ظرفیت جدید تولید برق به ظرفیت اسمی تولید برق کشور اضافه کرده ایم.

منبع : برق نیوز

تاریخ انتشار: ۰۵:۲۴ ۳ مرداد ۱۳۹۶


حمايت پارك فناوري پرديس از شركت‌هاي فعال در حوزه صنعت برق

پارك فناوري پرديس با انتشار فراخواني آمادگي خود را براي حمايت از شركت‌هاي عضو اين پارك در زمينه اجراي طرح‌هاي اولويت‌دار صنعت برق اعلام كرد.

منبع : صبا

تاریخ انتشار: ۰۰:۵۱ ۳ مرداد ۱۳۹۶


اجراي برنامه هاي مديريت مصرف برق توسط «مردان مسي» در پاركهاي بزرگ استان سنندج

براي اولين بار در استان برنامه هاي مديريت مصرف برق توسط « مردان مسي» در پاركهاي سنندج و شهرستانهاي سقز و مريوان اجرا مي شود.

منبع : پاراب

تاریخ انتشار: ۰۰:۰۰ ۳ مرداد ۱۳۹۶