منو

منابع خبری
همه ی اخبار مرتبط با برق
همه ی اخبار
صبا
پاون
همدان پیام
خبرگزاری فارس
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری مهر
خبرگزاری ایسنا
جام جم
همشهری
ایران
برق نیوز
کیهان
حوزه نیوز
خبرگزاری بسیج
همدان پرس
غرب ایران
ایران اکونومیست
روزنامه ایران
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری تسنیم-استانها
همشهری- انلاین
جام جم- انلاین
خبرگزاری ایلنا
روزنامه سپهر غرب
روزنامه نسل فردا
جوان- آنلاین
برقاب
باشگاه خبرنگاران جوان
خبرگزاری شبستان
قدس- آنلاین
خبرگزاری برنا
روزنامه جمهوری اسلامی
روزنامه مردم سالاری
روزنامه همدلی
روزنامه رسالت
روزنامه ابتکار
خبرگزاری برنا
پاراب
تابناک
آخرین اخبار
قانون مناقصات داخلی در تأمین تابلو‌های برق پروژه بیدبلند رعایت نشد/ استفاده از محصول مشابه داخلی به اسم «فاینانس»

رئیس هیأت مدیره انجمن تابلوهای برق ایران با اشاره به اینکه در برخی پروژه‌های دولتی از تابلوهای برق وارداتی که مشابه آن در داخل تولید و استفاده می‌شود، گفت: در تامین تابلو پروژه بید بلند قانون مناقصات داخلی رعایت نشد و تأمین تابلو برق این پروژه به یک شرکت ایرانی تحت لیسانس زیمنس واگذار شد.

منبع : خبرگزاری فارس

تاریخ انتشار: ۱۰:۲۸ ۳۱ شهریور ۱۳۹۶


انتقال بدهی شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی به‌حساب بدهی دولت

با موافقت هیئت وزیران صورت گرفت؛

منبع : پاون

تاریخ انتشار: ۱۶:۰۲ ۳۰ شهریور ۱۳۹۶


اتوبوس برقی پروترا رکورد زد

اتوبوس برقی پروترا با اندازه حدود ۴۰ فوت، قادر است به ازای هر بار شارژ و با سرعتی کم، مسافتی به طول۲۱ . ۷۷۲. ۱ کیلومتر را بپیماید.

منبع : برق نیوز

تاریخ انتشار: ۰۹:۲۵ ۳۰ شهریور ۱۳۹۶


برگزاری جلسه تودیع و معارفه در برق سبزوار

جلسه تودیع و معارفه مدیران برق شهرستان سبزوار با حضور مدیر عامل، معاونان هماهنگی برق غرب، منابع انسانی، مدیران دفاتر حراست و امور محرمانه، روابط عمومی، کارکنان و پیمانکاران مدیریت برق شهرستان برگزار شد.

منبع : برق نیوز

تاریخ انتشار: ۰۸:۲۷ ۳۰ شهریور ۱۳۹۶


رشد مصرف آب و برق در نیمه نخست امسال

فارسی

سرپرست وزارت نیرو با اشاره به افزایش مصرف آب و برق کشور در نیمه نخست امسال، گفت: در سال جاری با برنامه‌ریزی‌های انجام شده آمادگی افزایش ظرفیت آب در شهرها و روستاهای کشورمان وجود دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، مهندس "ستار محمودی" صبح امروز در بدو ورود به بوشهر با حضور در جمع خبرنگاران این استان با اشاره به اینکه سال آبی گذشته سال پر تنشی بود، گفت: کاهش بارندگی در نقاط مختلف کشور بیش از 23 میلیون مترمکعب ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل آن کاهش پنج درصدی را نشان می‌دهد.
وی با بیان اینکه در برخی نقاط کشور بارندگی‌ها 48 درصد کاهش داشته است، افزود: با تلاش دست‌اندرکاران وزارت نیرو و شرکت‌های آب و فاضلاب و همچنین توجه مشترکان در مصرف بهینه آب در نیمه نخست امسال مصرف آب نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است.
سرپرست وزارت نیرو با اشاره به اینکه امسال در بیش از 20 شهر مصرف آب کاهش داشته است، بیان کرد: با مشارکت مردم در مدیریت مصرف استفاده از آب در نقاط مختلف کشور کاهش یافته است.
محمودی با بیان اینکه دو هزار روستا زیرپوشش طرح آبرسانی قرار گرفته است، ادامه داد: با وجود اینکه این تعداد روستا در یکسال گذشته زیر پوشش طرح آبرسانی قرار گرفته‌اند ولی در مجموع با مدیریت صورت گرفته مصرف آب آشامیدنی در شهرها و روستاها کاهش یافته است.
وی با اشاره به اینکه در دولت یازدهم 4.2 میلیون نفر از طرح‌های آبرسانی برخوردار شده‌اند، افزود: امسال با برنامه‌ریزی‌های انجام شده آمادگی افزایش ظرفیت آب در شهرها و روستاهای کشورمان وجود دارد.
سرپرست وزارت نیرو با اشاره به مصرف بالای برق در تابستان امسال بیان کرد: امسال پیک مصرف بار 55 هزار و 400 مگاوات برق در کشور بود که در توسعه زیرساخت‌های فنی و مهندسی برق خاموشی برنامه‌ریزی‌ شده در کشور وجود نداشت و در برخی مواقع به سبب مشکل شبکه توزیع خاموشی‌های موقت ایجاد می‌شود.
وی با تأکید بر تعمیر و نوسازی نیروگاه‌های برق خاطرنشان کرد: ظرفیت هزار و 500 مگاوات نیروگاه‌های برق امسال تعمیر و نوسازی می‌‌شود تا برای سال آینده با ظرفیت مورد نیاز وارد مدار تولید شود.
سرپرست وزارت نیرو از افزایش 2.5 درصد مصرف آب در نیمه نخست امسال خبر داد و گفت: مصرف آب در نیمه نخست امسال تا چهار درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشت که برخی مواقع شبکه‌های توزیع آب شهری با محدودیت کشش مواجه بودند.
محمودی از افزایش هفت درصدی مصرف برق در نیمه نخست امسال قرار داد و بیان کرد:‌ مصرف برق در برخی نقاط تا 10.4 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشت که بیشترین مصرف در بخش صنعت ثبت شده که نشان از فعالیت صنایع و در مدار توزیع قرار گرفتن دارد.

تاریخ: 
پنجشنبه, شهريور 30, 1396

منبع : برقاب

تاریخ انتشار: ۰۷:۱۷ ۳۰ شهریور ۱۳۹۶


چالش نیروگاه‌های برق محلی آمریکا با دیتا سنتر‌ها

در سال‌های اخیر ساخت دیتاسنترها، سرعت بیشتری گرفته‌اند، چرا که نیروگاه‌های برق محلی، قادر به پاسخگویی به این حجم از اطلاعات نیستند.

منبع : برق نیوز

تاریخ انتشار: ۰۶:۵۴ ۳۰ شهریور ۱۳۹۶


برپائی نمایشگاه عکس دفاع مقدس در شرکت توزیع برق استان سمنان

فارسی

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان در آئین افتتاح این نمایشگاه بیان داشت : برپائی نمایشگاه هائی که در راستای تعمیق و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت انجام می شود ، یک کار فرهنگی ارزشمند محسوب می شود.

مهندس سیدمحمد موسوی زاده با اشاره به این که و چنین مناسبت هائی به عنوان فرصتی شایسته برای انتقال ارزشهای دفاع مقدس به نسل جدید به شمار می رود گفت: در کنار موارد و مسائلی که به صورت کلامی به مخاطبین منتقل می شود ، با بهره گیری از ظرفیت های هنری و تصویری، می توان این ارزشها را در جامعه اشاعه دهیم.

وی با عنوان  این که هفته دفاع مقدس برگ زرینی است که مایه مباهات و سربلندی و عزت ملت ایران است افزود: دفاع مقدس از بهترین دوران انقلاب اسلامی است که همانند چراغی فروزان بر فراز راه تاریخ ایران پرتو افشانی می کند.

یادآور می شود : در این نمایشگاه 78 قطعه عکس به همراه مطالب مرتبط با لایه های پنهان جنگ تحمیلی ارائه شده و قسمتی از فضا سازی آن نیز تجهیزات استفاده شده در دوران جنگ تحمیلی، در معرض دید عموم قرار گرفته است.

 

تاریخ: 
پنجشنبه, شهريور 30, 1396

منبع : برقاب

تاریخ انتشار: ۰۶:۴۳ ۳۰ شهریور ۱۳۹۶


تجدید میثاق کارکنان شرکت توزیع برق استان سمنان با آرمان های شهدا

فارسی

در آستانه ی هفته دفاع مقدس ، کارکنان شرکت توزیع برق استان سمنان با حضور در امام زاده یحیی (ع)، با آرمان های امام راحل و شهدای والامقام تجدید میثاق کردند.

استاد حوزه علمیه سمنان در این آئین بیان داشت : جهاد و مجاهدت و شهادت در راه خدا ، دری از درهای بهشت است که پروردگار متعال برای خواّص و اولیای خود باز می کند.

حجت الاسلام رضا طاهریان با اشاره به این که شهدا، اولیاء خاص خدا و برگزیدگان این عالم هستند گفت: شهدا امامزادگان عشقند و نورانی ترین نورها هستند که در جای جای جامعه حضور دارند.

وی تصریح کرد : شهدا از همه مسائل به ویژه از جان خود گذشتند تا آرمان های اسلام و انقلاب زنده بماند و جملگی ما می باید برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا، در مسیر آنان گام برداشته و خدمت رسانی نمائیم.

وی با عنوان این که امروز خداوند متعال عنایت  ویژه نموده و در محضر شهدا هستیم یادآور شد : تجدید میثاق با شهدا، یک کار سمبلیک نیست ، بلکه حضور در گلزار شهدا و تجدید میثاق با آرمان های این عزیزان ، هم مسیر بودن با شهیدان گرانقدر و تاکید بر ادامه مسیر آنان است .

این مراسم که با حضور مدیرعامل شرکت توزیع برق استان و جمع کثیری از همکاران ، مشاور استاندار و مسئول هماهنگی امور ایثارگران ، رئیس ستاد کنگره بزرگداشت سه هزار شهید استان و معاون بنیاد شهید و امور ایثارگران استان سمنان همراه بود ، ضمن قرائت فاتحه و گلباران قبور مطهر شهدای گلگون کفن، با آرمان های شهیدان والامقام عهد و پیمان نمودند.

 

تاریخ: 
پنجشنبه, شهريور 30, 1396

منبع : برقاب

تاریخ انتشار: ۰۶:۳۹ ۳۰ شهریور ۱۳۹۶


اطلاعیه شرکت توزیع نیروي برق استان مرکزي همزمان با برگزاري مراسم سوگواري ماه محرم

فارسی

ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم وایام سوگواري سيد و سالار شهيدان امام حسين (ع) ، رعايت فاصله مجاز (حداقل ۲.۵متر )از سيم هاي برق حين برپايي خيمه هاي عزاداري الزاميست.

عدم نصب پرچم، پلاکارد و تبلیغات برروی پایه هاي برق،عدم استفاده از انشعابات غيرمجاز به هرنحو، عدم استفاده از روش هاي غيرفني وغيرشرعي در تامين برق زيرا موجب خطرات جاني براي افراد خواهد شد،لذا تکايا و هيئت هاي مذهبي در هنگام بهره گيري از انشعاب برق،حتما از ترمينال ها و پريزهاي استاندارد استفاده نموده و تابلوهاي ورودي برق از دسترس کودكان و محيط هاي مرطوب دور نگه داشته شود.

همچنین هیئت ها و تکایايي که جهت برگزاري مجالس سوگواري اين ايام نياز به برق موقت دارند به مديريت توزيع برق شهرستان مربوطه مراجعه نمايند.

به منظور جلوگیری از بروز حوادث و ایمني بيشتر ، عزاداران حسيني هنگام حمل پرچم و علامت هاي مخصوص عزاداري  و...به تاسيسات و شبکه هاي برق که از خيابان ها و معابر عبور کرده ،توجه نمايند.

ممانعت از بارگیری ، یاتخليه بار و جابه جايي اجسام توسط جرثقيل زير شبکه هاي برق ضروري است.

این شرکت از مشترکان و ذینفعان برق دعوت می کند،ضمن صيانت ازمنبع ارزشمند انرژي در اشاعه و ترويج فرهنگ صحيح مصرف برق ياري رسان اين شركت باشند ودر صورت بروز هرگونه مشكل با شماره تلفن ۱۲۱ واحد اتفاقات و عمليات تماس بگيرند، كاركنان اين شركت به صورت شبانه روزي پاسخگوي شهروندان هستند.

روابط عمومی شرکت توزیع نیروي برق استان مرکزي

گروه خبر: 
تاریخ: 
پنجشنبه, شهريور 30, 1396

منبع : برقاب

تاریخ انتشار: ۰۶:۳۲ ۳۰ شهریور ۱۳۹۶


راه اندازی مرکز عرضه دوچرخه و موتورسیکلت برقی بخش خصوصی

مدیرعامل نخستین مرکز عرضه دوچرخه و موتورسیکلت برقی گفت: بخش خصوصی این مرکز را راه اندازی کرد تا گامی برای کاهش آلودگی بردارد.

منبع : برق نیوز

تاریخ انتشار: ۰۶:۲۷ ۳۰ شهریور ۱۳۹۶


کاهش ۴۰ درصدی حوادث و انرژی توزیع نشده شبکه انتقال در برق منطقه‌ای زنجان

علی آبادی در جلسه بهبود بهره برداری با اعلام این مطلب به تشریح اقدامات واحدهای بهره برداری پرداخت

منبع : برق نیوز

تاریخ انتشار: ۰۵:۴۵ ۳۰ شهریور ۱۳۹۶


چشم‌انداز خاموشي‌هاي گسترده برق در 3 تا 4 سال آينده

منبع : روزنامه رسالت

تاریخ انتشار: ۰۳:۳۰ ۳۰ شهریور ۱۳۹۶


هيات‌هاي مذهبي از اشتراك‌هاي موقت برق استفاده كنند

اطلاعیه توانیر درباره نیازهای برقی تکایا در ایام محرم؛

منبع : پاون

تاریخ انتشار: ۱۲:۰۹ ۲۹ شهریور ۱۳۹۶


رشد ۸۲ درصدی صادرات انرژی برق به کشور آذربایجان

۸۸۲۰۰۰ کیلووات ساعت انرژی برق در سال ۹۵ از سوی شرکت برق منطقه‌ای گیلان به کشور آذربایجان صادر شد.

منبع : برق نیوز

تاریخ انتشار: ۱۱:۴۲ ۲۹ شهریور ۱۳۹۶


بازدید مدیر برق بنگلادش از مرکز پایش برق مشهد

مدیر شرکت توزیع برق مگاتگ بنگلادش (رون) به اتفاق مدیر پروژه فهام شرکت موننکو از مرکز پایش طرح فهام شرکت توزیع نیروی برق مشهد بازدید کرد.

منبع : برق نیوز

تاریخ انتشار: ۱۱:۱۶ ۲۹ شهریور ۱۳۹۶


فیلم/ نمایش گربه بر روی کابل برق فشار قوی

ماموران آتش نشانی برای نجات یک گربه که به بالای دکل برق فشار قوی رفته بود، اقدام کردند.

منبع : برق نیوز

تاریخ انتشار: ۱۱:۱۰ ۲۹ شهریور ۱۳۹۶


اقدامات شرکت توزیع برق استان سمنان در زمینه کاهش تلفات مثبت ارزیابی می شود

فارسی

معاون دفتر مدیریت مصرف و ناظر عالی پروژه های کاهش تلفات انرژی الکتریکی شرکت توانیر، از فعالیت های به اجرا درآمده شرکت توزیع برق استان سمنان در بخش کاهش تلفات بازدید کرد.

در راستای تفاهم نامه اجرای پرژوه های کاهش تلفات مربوط به سال 1396 ، مرحله اول بازدید معاون دفتر مدیریت مصرف و ناظر عالی معاونت هماهنگی توزیع شرکت توانیر در اجرای این برنامه هادر استان سمنان ، از پروژه های عملیاتی شده این بخش در شهرهای سمنان ، مهدیشهر ، درجزین و شهمیرزاد انجام شد .

مهندس "علیرضا احمد یزدی" در حاشیه این بازدید ، ضمن اعلام رضایت و تائید پروژه های به اجرا درآمده تاکنون گفت : اقدامات شرکت توزیع برق استان سمنان در زمینه پروژه های کاهش تلفات مثبت ارزیابی می شود .

وی ضمن قدردانی از تلاش ارزشمند همکاران صنعت توزیع برق استان سمنان در عملیاتی نمودن طرح های کاهش پیک بار در فصل تابستان بیان داشت : اجرای شایسته برنامه های پیش بینی شده در این زمینه باعث گردید نه تنها صنعت برق، بلکه استان سمنان نیز با موفقیت از اوج بار تابستانی گذر نماید.

 

گروه خبر: 
تاریخ: 
چهارشنبه, شهريور 29, 1396

منبع : برقاب

تاریخ انتشار: ۱۱:۰۹ ۲۹ شهریور ۱۳۹۶


ديدار مدير كل روابط عمومي و امور بين الملل شركت توانير با مدير عامل شركت توزيع نيروي برق شمال استان كرمان

فارسی

بيژن قاسمي؛ مديركل روابط عمومي و امور بين الملل شركت توانير در سفر به كرمان از مجموعه روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق شمال استان كرمان بازديد واز عملكرد مديريت و تلاش كاركنان آن تجليل و قدرداني كرد.

در اين بازديد بيژن قاسمي با اشاره به اهميت كار روابط عمومي در اطلاع رساني و حوزه خبر افزود: روابط عمومي در پيشبرد اهداف يك شركت مي تواند موثر باشد و به ساير واحدهاي اجرايي، فني كمك زيادي ارائه دهد.  مدير كل روابط عمومي و اموربين الملل شركت توانير درادامه با بيان اينكه مجموعه روابط عمومي سازمان بايد همه توان خود را براي انتقال شرح خدمات به جامعه بكار ببندد تصريح كرد: روابط عمومي با استفاده از روش هاي نوين ارتباطي واطلاع رساني و استفاده از تكنيك هاي جديد روابط عمومي، فضاي مجازي، شبكه هاي اجتماعي سعي نمايد تا خدمات صنعت برق را در معرض ديد عموم قراردهد.

قاسمي در ادامه از نزديك در جريان چرخه فعاليت هاي گوناگون روابط عمومي قرار گرفت و با كاركنان اين واحد به گفت و گو پرداخت. وي از خدمات اميرجهانشاهي مديرروابط عمومي شركت توزيع برق شمال و تعامل مناسب وارزنده با رسانه ها و توليد و انتشار اخبار به موقع و ساير اقدامات ديگر در مجموعه روابط عمومي تقدير و تشكر نمود.

محمود شهبا مديرعامل ومحسن قراچه داغي معاون بهره برداري شركت دراين بازديد وي را همراهي كردند. گفتني است وي درادامه سفر خودبه كرمان از نمايشگاه دائمي سيرتحولات صنعت برق نيزبازديد كرد.
 

 

گروه خبر: 
تاریخ: 
چهارشنبه, شهريور 29, 1396

منبع : برقاب

تاریخ انتشار: ۱۰:۵۸ ۲۹ شهریور ۱۳۹۶


چشم‌انداز خاموشی‌های گسترده برق در ۳ تا ۴ سال آینده/ قرارداد وزارت نیرو با یونیت ترکیه «محرمانه» ماند

رئیس جدید سندیکای صنعت برق با بیان اینکه برای ساخت نیروگاه نیازمند یک برنامه منسجم‌ هستیم وگرنه 4 سال دیگر خاموشی گسترده خواهیم داشت،گفت: برخی استانها به دلیل نبود شبکه انتقال با حبس برق مواجه هستند.

منبع : خبرگزاری فارس

تاریخ انتشار: ۱۰:۰۷ ۲۹ شهریور ۱۳۹۶فرسودگی ۱۴۰ کیلومتر شبکه برق خراسان شمالی

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی گفت: 140کیلومتر از شبکه برق استان فرسوده است و برای احیاء این میزان 90میلیارد ریال اعتبار نیاز داریم.

منبع : خبرگزاری برنا

تاریخ انتشار: ۰۷:۲۵ ۲۹ شهریور ۱۳۹۶


کامیون هیدروژنی برقی با پیمودن ۱۹۳۱ کیلومتر رکورد زد

شرکت خودروسازی نیکولا از برنامه های خود برای همکاری با شرکت بوش برای طراحی نسل جدید کامیون های هیبریدی خبر داده است.

منبع : ایران اکونومیست

تاریخ انتشار: ۰۷:۱۸ ۲۹ شهریور ۱۳۹۶


وعده سازمان آب و برق خوزستان برای لایروبی و نی زدایی رودخانه کارون در خرمشهر

فارسی

نماینده مردم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: با سازمان آب و برق خوزستان مذاکراتی داشتیم مقرر شد تا در چند نقطه رودخانه کارون لایروبی و نی زدایی را پیگیری کنند، امیدواریم که امسال شاهد عملیاتی شدن این وعده سازمان آب و برق خوزستان باشیم.

عبدالله سامری اظهار کرد: لایروبی کارون حتماً انجام می‌شود در حال حاضر پروژه خارج‌سازی مغروقه ها در اروندرود و رودخانه کارون در حال پی گیری است، اعلام‌شده که پیش از خارج‌سازی مغروقه ها نمی‌توان لایروبی را انجام داد اما لایروبی و پاک‌سازی رودخانه کارون خرمشهر یکی از دغدغه‌های ما است که انتظار داریم وزارت نیرو ورود جدی به آن داشته باشد.

وی: متأسفانه در دو سوی رودخانه کارون در خرمشهر نیزارهای بلند رشد کرده که چهره نامناسبی به‌جا گذاشته است.

نماینده مردم خرمشهر عنوان کرد: با سازمان آب و برق خوزستان مذاکراتی داشتیم مقرر شد تا در چند نقطه رودخانه کارون لایروبی و نی زدایی را پیگیری کنند، امیدواریم که امسال شاهد عملیاتی شدن این وعده سازمان آب و برق خوزستان باشیم.

منبع : خبرگزاری فارس

تاریخ: 
چهارشنبه, شهريور 29, 1396

منبع : برقاب

تاریخ انتشار: ۰۷:۰۰ ۲۹ شهریور ۱۳۹۶


نامه سندیکا صنعت برق به جهانگیری در خصوص رفع چالش‌های نیروگاه‌های تولید پراکنده

سندیکای صنعت برق ایران دوباره دست به کار شد و طی نامه‌ای به اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری خواستار بررسی ابلاغیه وزارت نفت و فراهم کردن شرایط مجددا سرمایه گذاری بخش خصوصی داخلی و خارجی در زمینه نیروگا‌های تولید پراکنده (مقیاس کوچک) شد.

منبع : برق نیوز

تاریخ انتشار: ۰۶:۵۵ ۲۹ شهریور ۱۳۹۶


سرپرست شرکت برق منطقه ای زنجان خواستار فرایند محوری واتخاذ روشهای اصولی در مدیریت پروژه ها شد

فارسی
به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه ای زنجان ، مهندس علی خلجی ، سرپرست این شرکت ، ضمن قدردانی از مجموعه معاونت طرح وتوسعه  و سایر همکاران دست اندرکار ، اقدامات انجام شده درخصوص پروژه های شرکت را خوب ارزیابی کرد واظهار داشت : در حال حاضر سه پروژه مهم و بزرگ 400 کیلو ولت دشت آبی و 230 کیلو ولت حسین آباد و طرح تکمیلی خط انتقال سلطانیه- ابهر از پروژه های در دست اجرا ی این شرکت می باشد که باید در پروسه زمانی تعریف به اتمام برسد

وی در ادامه طولانی شدن مدت انجام قراردادها ، کمبود نقدینگی و وجود مشکلات دست و پا گیر را از معضلات  پیش روی طرحها و پروژه ها عنوان کرد و افزود : تا کنون با روش های موجود پیشرفت خوبی برای پروژه ها داشته ایم اما باید باجدیت تمام ، تغییری در فرایند مدیریت پروژه بوجود آید و با شناسایی نقاط ضعف و مشکلات پیش رو  در جهت حل آنها حرکت کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ، فرایند محوری و بکار گیری روش های اصولی برای پیشبرد پروژه را خواستار شد و تصریح کرد:  پروژه ها باید تعریف شده ، زمانبندی شده و با کیفیت مناسب و با شرایط سهل و آسان انجام شود . وی اظهار امیدواری کرد : در آینده شاهد بلوغ دانش مدیریت پروژه ها بوده تا در یک بازده زمانی مناسب به نتیجه مطلوب  دست یابیم.

ایشان در ادامه باتاکید بر دقت در انتخاب پیمانکار خاطر نشان کرد : ما باید در انتخاب پیمانکار و نظارت پروژه ها مطابق با دستورالعمل ها اقدام نمائیم  وبرای پروژه های جدید از روش های جدید مدیریت پروژه استفاده کنیم .

لازم به ذکر است درابتدای  این جلسه مهندس بقائی معاون طرح و توسعه این شرکت و همکاران ایشان به ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده ، مشکلات پیش رو وهمچنین اقدامات آتی پروژه های قابل بهره برداری سال 96 ؛ اعم از خط و پست 400 دشت آبی و خط و پست 230 حسین آباد وخط 63 کیلو ولت اسطانیه – ابهر ،  اصلاح و بهینه سازی خط 63 کیلو ولت غایتی – چورزق و همچنین خطوط رازی- ناصر آباد ، معلم کلایه ، پونک قزوین و  توسعه 1 بی خط 63 کیلو ولت البرزیک ، نصب پست سیار 230 بوئین زهرا  را ارائه کردند.

گروه خبر: 
تاریخ: 
چهارشنبه, شهريور 29, 1396

منبع : برقاب

تاریخ انتشار: ۰۶:۱۵ ۲۹ شهریور ۱۳۹۶


دستگیری سارق کابل‌های برق در زنجان

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: سارقی که در نقاط مختلف این شهرستان اقدام به سرقت سیم‌های برق می‌کرد شناسایی و دستگیر شد.

منبع : برق نیوز

تاریخ انتشار: ۰۵:۵۱ ۲۹ شهریور ۱۳۹۶


بهره برداری از یک نیروگاه مقیاس کوچک در برق منطقه‌ای زنجان

با احداث این نیروگاه ظرفیت قراردادی نیروگاههای مقیاس کوچک شرکت برق منطقه‌ای زنجان به ۸. ۱۰۶ رسید.

منبع : برق نیوز

تاریخ انتشار: ۰۵:۲۹ ۲۹ شهریور ۱۳۹۶اتصالی برق یک مغازه خواروبارفروشی را در بندرعباس سوزاند

یک مغازه خواروبارفروشی در بلوار شهدای محراب بندرعباس به دلیل اتصالی برق دچار آتش‌سوزی شد.

منبع : برق نیوز

تاریخ انتشار: ۱۳:۲۴ ۲۸ شهریور ۱۳۹۶


آن زمان که برق مجانی شد

روز ۲۸ شهریور ۱۳۵۸ شورای انقلاب طی مصوبه‌ای، هزینه آب و برق مصرفی مشترکین کم‌مصرف را مجانی اعلام کرد.

منبع : برق نیوز

تاریخ انتشار: ۱۳:۰۴ ۲۸ شهریور ۱۳۹۶