منو

منابع خبری
همه ی اخبار مرتبط با برق
همه ی اخبار
صبا
پاون
همدان پیام
خبرگزاری فارس
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری مهر
خبرگزاری ایسنا
جام جم
همشهری
ایران
برق نیوز
کیهان
حوزه نیوز
خبرگزاری بسیج
همدان پرس
غرب ایران
ایران اکونومیست
روزنامه ایران
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری تسنیم-استانها
همشهری- انلاین
جام جم- انلاین
خبرگزاری ایلنا
روزنامه سپهر غرب
روزنامه نسل فردا
جوان- آنلاین
برقاب
باشگاه خبرنگاران جوان
خبرگزاری شبستان
قدس- آنلاین
خبرگزاری برنا
روزنامه جمهوری اسلامی
روزنامه مردم سالاری
روزنامه همدلی
روزنامه رسالت
روزنامه ابتکار
خبرگزاری برنا
پاراب
تابناک
آخرین اخبار
بدهی ۴ میلیارد ریالی شهرداری طبس به توزیع برق

شهرداری طبس بابت قبوض برق خود مبلغ چهار میلیارد و ۵۱۰ میلیون ریال به شرکت توزیع برق طبس بدهکار است.

منبع : برق نیوز

تاریخ انتشار: ۰۸:۰۶ ۲ آذر ۱۳۹۶


وجود دکل‌های برق فشار قوی در منطقه ۱۶ باعث بیماری‌های متعدد شده است

یک عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه وجود دکل‌های برق فشار قوی باعث بروز انواع بیماری‌های متعدد شده است، گفت: لازم است هرچه سریع‌تر به وضعیت مردم این منطقه توجه شود.

منبع : برق نیوز

تاریخ انتشار: ۰۷:۵۷ ۲ آذر ۱۳۹۶


استقرار سيستم مديريت يکپارچه(IMS) توسط شرکت برق منطقه اي خراسان

فارسی

شرکت برق منطقه اي خراسان در راستای پیاده سازی استراتژی های کلان صنعت برق و به منظور بهینه سازی فعالیت خود نسبت به استقرار آخرين و به روزترين ویرایش استانداردهاي سيستم مديريت يکپارچه (IMS) در همه سطوح شرکت اقدام نمود. به گزارش خبرنگارپیک برق خراسان ،مهندس آتشین معاون منابع انسانی و نماینده مدیریت عامل شرکت در IMS ، با اشاره به این مطلب بیان داشت: پس از انتخاب شرکت مشاور ، با رويکرد ايجاد سازوکار مناسب جهت استقرار بهتر و موثرتر سيستم مديريت يکپارچه (IMS) ، نظامنامه اي با مشخصه هاي زير تهيه و اجرا شد:

- تبيين، تشريح و شفاف سازي شرح وظايف و حدود اختيارات نماينده مديريت، کميته راهبري، مجري، کميته اجرايي و گروه هاي کاري

- آيين نامه هاي جلسات کميته هاي راهبري و اجرايي

ساختارمجازی سیستم مدیریت یکپارچه درشرکت برق منطقه ای خراسان

در راستای تشکيل کميته هاي راهبري، اجرايي و گروه هاي کاري، تمامي امور مربوط به استقرار سيستم مديريت يکپارچه به صورت کاملا هماهنگ و برنامه ريزي شده با همراهي دفترمدیریت استراتژیک و بهره وری و مشاور پروژه ، به صورت فازهای اجرایی ذیل تدوین شد.

فازهاي اجراي پروژه:

 اين پروژه در چهار فاز کلي اجرا گرديد:

فاز يک: شناخت و ارزيابي اوليه شرکت و تعيين فاصله موجود با استانداردهاي سه گانه سيستم مديريت يکپارچه شامل انجام شبه مميزي و برگزاري جلسات متعدد با مديران واحدهاي مختلف و همکاري گروه هاي کاري

فاز دو: طراحي کلان و جزئي سيستم و تهيه مستندات لازم به منظور  استقرار سيستم مديريت يکپارچه

فاز سه: اجراي سيستم و انجام مميزي داخلي، اجراي مکانيزم اقدام اصلاحي، بازنگري مديريت و بهبود

فاز چهار: انجام مميزي شخص ثالث به منظور صحه گذاري بر استقرار سيستم و اخذ گواهينامه هاي بين المللي مربوطه لازم به ذکر است فاز هاي دو و سه به صورت جدا از هم نبوده و با توجه به وسعت سازمان بلافاصله پس از طرح ريزي سيستم، کليه اقدامات لازم به  منظور اجراي موثر آن نيز صورت مي گرفت.

يکي از اقدامات بسيار موثر در استقرار بهينه سيستم مديريت يکپارچه برگزاري دوره های آموزشی موردنیاز توسط مشاور در حين اجراي پروژه در فاز هاي دو، سه و چهار بود که به اقتضاي نياز پروژه، برنامه ريزي و اجرا گرديد :

- برگزاری سه دوره ي آموزشي در خصوص تشريح الزامات استانداردهاي سه گانه (48 ساعت)

- برگزاری کارگاه آمــوزشي مديريت ريسک (ريســک هاي ايمني و بهداشتي و جنبه هاي زيست محيطي) (8 ساعت)

- برگزاری دو سمينار آموزشي IMS و تاثيرات آن بر عملکرد و تعالي سازمان براي مديران شرکت (16 ساعت)

- برگزاری کارگاه آمــــوزشي مميزي داخلي بر اســــاس الزامات اســـتاندارد 19011:2011 ISO به صورت تلفيقي(24 ساعت)

تعهد مدیریت ارشد سازمان ، تلاش مدیران و همکاران و نیروهای متعهد سازمان،حضورمشاوران سیستم ودسترسی آسان به آنان وحضور نماینده مشاور درمحل شرکت برای کنترل برنامه و رفع نقایص درحین اجرا را می توان به عنوان نقاط قوت پروژه برشمرد.باتلاش مدیریت و مجریان پروژه وتیم همراه، در بازه زماني کمتر از 11 ماه پروژه با کيفيت بالا انجام شده و به عنوان يکي از رکوردهاي استقرار سيستم مديريت يکپارچه درسازماني به اين وسعت ثبت گردد.(از تاريخ 24 فروردين 95 الي 16 اسفند 96)

درراستای اجراي اين پروژه بيش از 130 فرآيند در سازمان در حوزه کيفيت و بيش از 20 فرآيند و دستورالعمل در حوزه هاي ايمني، بهداشت شغلي و زيست محيطي (بدون احتساب بيش از 200 مدرک از قبل تهيه شده در معاونت بهره برداري) شناسايي و تدوين گرديد.همچنين با توجه به الزامات استاندارد، شرکت برق منطقه اي خراسان طي انعقاد قرارداد با يکي از شرکت هاي داراي صلاحيت و دانش لازم کليه  عوامل  زيان آور محيط کار و آلاينده هاي زيست محيطي خود را به شرح ذیل اندازه گيري کرد :

- شدت ميدان هاي مغناطيسي و الکتريکي، ارت سنجي، ارزيابي استرس شغلي، ارگونومي، نور و صدا، بازرسي هاي فني مخازن تحت فشار، ليفتراک ها و آسانسورها و ....

طبیعتا مواردي از اندازه گيري هاي فوق حاصل شد که با حدود استاندارد داراي فاصله است و شرکت در حال انجام اقدامات لازم براي استاندارد سازی آن ها مي باشد.

نظر به اينکه مکانيزم هاي اقدام اصلاحي، مديريت تغيير، مميزي داخلي و بازنگري مديريت و ... در شرکت طرح ريزي و اجرا شده است، نتايج کليه  ارزیابی ها (ارزیابی های شرکت توانير، استانداري خراسان رضوی و ...) به مکانيزم هاي فوق متصل شده است و اقدامات لازم در راستاي بهبود مستمرکليه فعاليت ها،فرآيندها وشاخص هاي شرکت در حال انجام است.درنهایت شرکت برق منطقه اي خراسان در 16 اسفندماه سال 1395 پس ازانجام مميزي شخص ثالث موفق به اخذ گواهينامه هاي بين المللي سيستم مديريت کيفيت مبتني بر استاندارد  9001:2015 ISO ، سيستم مديريت زيست محيطي مبتني بر استاندارد 4001:2015 ISO و سيستم مديريت ايمني و بهداشت شغلي مبتني بر استاندارد 18001:2007 OHSAS از شرکت AFNORفرانسه گرديد و اميد است با عنايت به چرخه PDCA همواره کليه فعاليت ها و فرآيندهاي خود را به طور مستمر بهبود بخشد.

مزاياي سيستم مديريت يکپارچه

- ايجاد رويکرد فرآيند محور در مقابل رويکرد وظيفه محور در سطح شرکت برق منطقه اي خراسان.

- شفاف شدن مراحل انجام کار و همچنين مدون شدن گردش کار موجود بين واحدها براي تمامي فرآيندهاي مديريتي، اصلي و پشتيباني در شرکت برق منطقه اي خراسان.

- شناسايي و ارزيابي ريسک در کليه ي فرآيند ها، اهداف و شاخص هاي شرکت

- شناسايي و ارزيابي ريسک هاي ايمني و بهداشتي بـــراي مشاغل و فعاليت هاي شرکت.

- شناسايي و ارزيابي جنبه هاي زيست محيطي براي فعاليت هاي شرکت

- تدوين دستورالعمل ها، آيين نامه ها، روش هاي اجرايي، فرمها و چک ليستهاي ايمني و زيست محيطي جهت کاهش خطراتي که پرسنل را تهديد مي کند. (مانند دستورالعمل نظارتي ايمني، بهداشتي و زيست محيطي پيمانکاران و ... )

- به روز نگهداشتن شرکت از نظر قوانين و مقررات و ساير الزامات قانوني درگير با شرکت از طريق مکانيزم هاي مشخص و يکپارچه در قالب سيستم IMS

- اندازه گيري عوامل زيان آور محيط کار براي افراد از نظر ايمني وبهداشتي و همچنين عوامل مربوط به ارگونومي وحتي آسيبهاي رواني که  پرسنل را تهديد مي کند و انجام اقدامات لازم به منظور استاندارد سازي فرآيندهاي شرکت

- بررسي و اندازه گيري جنبه هاي زيست محيطي شرکت که در راستاي حفظ محيط زيست و توسعه ي پايدار انجام می شود و موجبات پاسخگويي شفاف شرکت برق منطقه اي خراسان را به سازمان حفاظت محيط زيست و ...  را فراهم  می نماید.

- اين سيستم در سازمان اطمينان ايجاد کرد که اهداف تعيين شده سازماني به صورت سيستماتيک محقق مي شوند و در همه مراحل قابل کنترل هستند.

- با تعريف شاخص هاي پايش فرآيندي، سازمان آماده اجراي موثر سيستمهاي ارزيابي عملکرد، BSC  و ...  مي باشد.

- ايجاد يک خط مشي مناسب در سيستم مديريت يکپارچه و مرتبط با استراتژي هاي شرکت برق منطقه اي خراسان، شرکت توانير و وزارت نيرو که  ذيل آن تمامی فرآيند هاي شرکت هم سو  و  هم جهت مي باشند.

شایان ذکر است مهندس آتشین معاون منابع انسانی و نماینده مدیریت در IMS از حمایت های مدیریت ارشد شرکت وکمیته راهبری و از تلاش های بی وقفه مجری پروژه و همکاری اعضای کمیته اجرایی،مدیران،کارشناسان وکلیه کارکنان که در استقرار سیستم مدیریت یکپارچه مشارکت داشته اند تشکر نمود.

گروه خبر: 
تاریخ: 
پنجشنبه, آذر 2, 1396

منبع : برقاب

تاریخ انتشار: ۰۷:۵۶ ۲ آذر ۱۳۹۶


اجرای مانور ضربتی مدیریت بحران در منطقه برق افسریه

نیرو‌های عملیاتی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ امروز نسبت به اجرای مانور ضربتی مدیریت بحران با هدف اصلاح و بهینه سازی محدوده‌هایی از منطقه برق افسریه اقدام خواهند کرد.

منبع : برق نیوز

تاریخ انتشار: ۰۶:۴۷ ۲ آذر ۱۳۹۶


اقدامات لازم پس از بی برق شدن کامل پست ۲۳۰ کیلوولت

مواقعی که از نظر ارتباط مخابراتی با دیسپاچینگ مشکلی وجود نداشته باشد و بدلیل قطع شبکه، پست کاملاً بی برق شود عملیات زیر توسط بهره بردار انجام می‌گیرد باید توجه داشت در چنین مواقعی بدلیل وجود رله UNDER –VOLTAGE بر روی خطوط حتی اگر هیچ رله‌ای عمل نکند بریکر‌های ورودی بطور اتوماتیک باز می‌شوند.

منبع : برق نیوز

تاریخ انتشار: ۱۳:۰۰ ۱ آذر ۱۳۹۶


پایداری برق‌رسانی در شبکه برق اهواز/ حجم گرد و خاك روز گذشته برابر شرايط بهمن سال گذشته بود

معاون ديسپاچينگ وبهره برداري توزيع برق اهواز تصريح كرد

منبع : پاون

تاریخ انتشار: ۱۲:۱۹ ۱ آذر ۱۳۹۶


شبكه‌هاي برق خوزستان پايدار است

مديرعامل توزيع برق خوزستان تاكيد كرد؛

منبع : پاون

تاریخ انتشار: ۱۲:۰۷ ۱ آذر ۱۳۹۶


تقدیر از فعالان بسیجی شرکت برق منطقه ای سمنان

فارسی

باحضور مدیران ، معاونین و کارکنان و بسیجیان شرکت برق منطقه ای سمنان ،مراسم گرامیداشت هفته بسیج برگزار گردید .

در این مراسم ، سرهنگ پاسدار ابوتراب کاتبی ، کارشناس مسائل سیاسی، با گرامیداشت هفته بسیج ، این شجره طیبه را ، بهترین و محکمترین نهال انقلاب دانست و افزود : آنچه که توانست انقلاب را در برابر دسیسه های دشمنان بیمه نماید ، اخلاص و روحیه ایثار بسیجیان می باشد.

وی بسیج را برآیند و تبلور اراده ملت ایران دانست و گفت : الگویی که امام راحل (ره) از بسیج به جهانیان داد موجب گردیده است که کشورهای اسلامی چون عراق و سوریه با سازماندهی و انسجام این تشکل مردمی ، بتوانند در مقابل تجاوز گروه های تکفیری و داعشی پیروز گردند.  

سرهنگ کاتبی با اشاره به شرایط منطقه خاورمیانه و چشم طمع دشمنان به این محدوده جغرافیایی بیان داشت : آمریکا و هم پیمانانش همواره در پی نفوذ در منطقه خاورمیانه و تسلط بر منابع مادی و اقتصادی  و ایجاد خاورمیانه جدید بوده اند.

وی بسیجیان را مرزبانان دین ، عقیده و اندیشه اسلامی دانست و گفت : حفظ و حراست از مرزهای جغرافیایی و پاسداشت از حریم اهلبیت (ع) از راه های یاری رسانی به حضرت ولی عصر (عج) در دوران غیبت آن حضرت می باشد. 

در ادامه این مراسم از 36 تن از فعالان و سرگروه های حلقه تعالی در پایگاه بسیج شرکت برق منطقه ای سمنان با اهداء لوح یادبود و هدایایی تقدیر به عمل آمد .

گفتنی است پایگاه بسیج شرکت برق منطقه ای سمنان در راستای اهداف مقدس بسیج طی سالهای گذشته اقدام به  تشکیل جلسات حلقه های تعالی به صورت منظم و ماهیانه برای بسیجیان پایگاه نموده است که با ارائه مباحث دینی ، اعتقادی و بصیرتی در این حلقه ها ، بسیجیان بهره لازم را کسب می نمایند . 

تاریخ: 
چهارشنبه, آذر 1, 1396

منبع : برقاب

تاریخ انتشار: ۱۰:۴۵ ۱ آذر ۱۳۹۶


حضور ۹ گروه متخصص از توزیع برق لرستان در مناطق زلزله زده

مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان گفت:۹ گروه از نیرو‌های متخصص شرکت توزیع برق این استان برای خدمات رسانی به زلزله زدگان در سرپل ذهاب مستقر هستند.

منبع : برق نیوز

تاریخ انتشار: ۱۰:۳۸ ۱ آذر ۱۳۹۶


همایش نحوه حضور مصرف‌کنندگان بالای 5 مگاوات در قراردادهای دوجانبه و معاملات برق بورس انرژی

فارسی

همایش آموزشی تامین برق از طریق اتصال به شبکه و نحوه حضور مصرف کنندگان بالای 5 مگاوات در قراردادهای دوجانبه و معاملات برق بورس انرژی با حضور نمایندگان صنایع اصفهان ، شرکت توانیر و شرکت مدیریت شبکه برق ایران در برق منطقه ای اصفهان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی برق منطقه ای اصفهان براساس مصوبه شماره 145937/ت5099هـ مورخ 10/11/94 هیئت وزیران، مشترکین با قدرت قراردادی بالای پنج مگاوات می‌توانند، برق مورد نیاز خود را از بورس انرژی، قراردادهای دوجانبه و یا نیروگاه های متعلق به خود تأمین نمایند. لیکن در مورد متقاضیان جدید بالای 5 مگاوات این الزام وجود دارد که برق خود را از بورس انرژی یا قرارداد دوجانبه با نیروگاه تأمین نمایند.

بنابر این گزارش در این جلسه نخست دکتر  فیاض منش  مدیرکل  دفتر برنامه ریزی تلفیق  شرکت توانیر به بررسی الزامات  قانونی  قراردادهای اتصال به  شبکه  پرداخت  و در این خصوص مطالبی ارائه نمود.

     وی با اشاره به اصل 44  قانون خصوصی سازی در رابطه با شرکتهای دولتی گفت : در این قانون دولت  مكلف شده است 80 درصد از ارزش مجموع سهام بنگاههاي دولتي در هر فعاليت مشمول گروه 2 به استثناء راه و راه‌آهن را به بخشهاي خصوصي، تعاوني و عمومي غيردولتي واگذار نمايد.

سپس حمیدرضا باقری مدیر دفتر توسعه بازار برق و هماهنگی با بورس انرژی شرکت مدیریت شبکه برق ایران ضمن بیان ساز و کارهای حضور مصرف‌کنندگان بالای 5 مگاوات در معاملات برق بورس انرژی ابراز داشت: «بر اساس سقف ظرفیت مجاز قابل معامله در بورس که برای مصرف‌کننده بالای 5 مگاوات توسط شرکت برق منطقه‌ای تعیین و اعلام می‌شود، شرکت مدیریت شبکه برای مصرف‌کننده معرفی‌نامه صادر می‌کند تا ایشان بتوانند با مراجعه به کارگزاران دارای مجوز و تحویل اسناد و مدارک مورد نیاز، بتوانند نسبت به اخذ کد معاملاتی از شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اقدام نماید.»

ایشان افزودند: «پس از انجام معامله توسط مصرف‌کننده‌ی بالای 5 مگاوات در بورس، اطلاعات حجم برق خریداری شده از طریق شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به شرکت برق منطقه‌ای مربوطه ارسال خواهد شد تا در صورتحساب مصرف‌کننده لحاظ شود. بر اساس این اطلاعات، مصرف‌کننده بایستی بابت کل انرژی خریداری شده از بورس، هزینه ترانزیت را مطابق تعرفه شورای اقتصاد به برق منطقه‌ای پرداخت نماید.»

مهندس باقری در تشریح چگونگی پرداخت ها در این معاملات گفت: «مشترکین موجود بالای 5 مگاوات، درصورت مصرف مازاد بر برق خریداری شده از بورس و یا دو جانبه، بهای برق مازاد را که توسط شرکت برق منطقه‌ای تأمین شده است بر اساس کد تعرفه مربوطه پرداخت می‌نمایند و در مورد مصرف‌کنندگان جدید بالای 5 مگاوات، بهای برق مازاد بر اساس متوسط قیمت بازار عمده فروشی در یک ماهه منتهی به آن روز برای سه بازه کم‌باری، میان باری و پرباری محاسبه می‌شود.»

  مدیر دفتر توسعه بازار برق و هماهنگی با بورس انرژی بیان کرد: «اطلاعات سرجمع حجم برق خریداری شده توسط مصرف‌کنندگان در بورس انرژی، در حوزه هر برق منطقه‌ای توسط شرکت سپرده‌گذاری برای مدیریت شبکه نیز ارسال می‌شود تا در صورتحساب فروش بازار برق به برق منطقه ای ‌از میزان انرژی مصرفی ایشان کسر شود.»

در صورتی که نیروگاه به هر دلیلی نتواند برق تعهد شده را تولید نماید، برق مشترک از طریق شبکه سراسری تأمین خواهد شد.

در ادامه این سمینار، رضا ظریفی مدیر قراردادهای بازار برق تشریح مقررات مرتبط با قرارداد‌های دوجانبه شرکت مدیریت شبکه برق ایران ، به نمونه‌های موجود قرارداد دوجانبه بین صنایع بزرگ و نیروگاه ها اشاره کرد.

ظریفی گفت: «با توجه به اینکه ظرفیت ترانزیت در طول دوره قرارداد که مضرب صحیحی از سال می‌باشد ثابت است، در صورتی که نیروگاه به هر دلیلی نتواند برق تعهد شده را تولید نماید، برق مشترک از طریق شبکه سراسری تأمین خواهد شد و نیروگاه نیز بر اساس مقررات مصوب هیئت تنظیم بازار موظف به جبران هزینه های مربوط به این امر در بازارخواهد شد.

در ادامه‌ی جلسه،عبدالرضا فاتح رییس گروه آیین‌نامه‌ها و مقررات فروش برق شرکت توانیربا اشاره به امکان عقد قرارداد اتصال به شبکه با متقاضیان برق بالای 5 مگاوات، مصوبه هیئت وزیران و مصوبه وزیر نیرو در خصوص مصرف کنندگان بالای 5 مگاوات و نیز دستورالعمل بند (و) ماده (133) قانون پنج ساله توسعه را از مبانی قانونی انعقاد قرارداد اتصال به شبکه دانست.

او گفت: «از نظر الزامات فنی، قرارداد اتصال به شبکه و قرارداد تأمین برق مشابه هستند لیکن در قرارداد اتصال به شبکه، ساختار تعرفه برای مصرف کننده‌ی جدید بالای 5 مگاوات وجود ندارد و مصرف کننده بایستی از طریق قرارداد دوجانبه و یا بورس انرژی، برق خود را تأمین کند.»

 رییس گروه آیین‌نامه‌ها و مقررات فروش برق شرکت توانیر افزود: «هزینه اتصال به شبکه توسط شورای اقتصاد ابلاغ خواهد شد و تا قبل از آن به صورت علی الحساب بر اساس بخشنامه مربوطه از متقاضی اخذ می‌شود. همچنین پیش نیاز انعقاد قرارداد اتصال به شبکه، ارائه گواهی ظرفیت متناسب با قدرت درخواستی توسط متقاضی به شرکت برق منطقه‌ای است که به زودی گواهی ظرفیت از طریق بورس انرژی قابل معامله خواهد شد.»

مصرف‌کننده بایستی بابت کل انرژی خریداری شده از بورس، هزینه ترانزیت را مطابق تعرفه شورای اقتصاد به برق منطقه‌ای پرداخت نماید

درقسمت پرسش و پاسخ همایش ، نمایندگان توانیر و شرکت مدیریت شبکه برق ایران به سوالات حاضرین پاسخ دادند .

                                                                                                                                   

گروه خبر: 
تاریخ: 
چهارشنبه, آذر 1, 1396

منبع : برقاب

تاریخ انتشار: ۱۰:۲۹ ۱ آذر ۱۳۹۶


اولین دوره ارزیابی دانش فنی در مرکز پشتیبان راهبری شبکه برق کشور برگزار شد

فارسی

مرکز پشتیبان راهبری شبکه برق کشور در زنجان، اولین دوره ارزیابی دانش فنی ویژه کارشناسان مرکز کنترل پشتیبان را در آبان ماه سال جاری برگزار کرد.

این دوره در راستای اهداف مرکز آموزش های نوین صنعت برق و به منظور ایجاد "نظام گواهی‌نامه‌ای صلاحیت حرفه‌ای" برگزار شد.
در این دوره، آقایان مجید کلانتری، اسماعیل خلخالی و مهدی محمدی رتبه های برتر را به دست آوردند. 
 

گروه خبر: 
تاریخ: 
چهارشنبه, آذر 1, 1396

منبع : برقاب

تاریخ انتشار: ۱۰:۲۲ ۱ آذر ۱۳۹۶


برگزاری نشست هیئت منتظران پایگاه بسیج شرکت توزیع برق استان سمنان

فارسی

نشست هیئت منتظران موعود پایگاه مقاومت بسیج نور شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج برگزار شد.

استاد حوزه علمیه و امام جماعت شرکت توزیع برق استان در این نشست گفت: امام راحل وقتی شجره طیبه بسیج را غرس کردند ، به عنوان یک سازمان مردم نهاد و یک مکتب و فرهنگی که از اسلام نشات می گیرد، آن را پایه ریزی کردند.

حجت الاسلام رضا طاهریان افزود: پیش بینی امام (ره) در فراگیر شدن بسیج ، حضور یکایک مردمی است که اعتقاد به دین دارند و در صحنه حضور داشته و از جامعه و کشور دفاع می کنند.

وی با اشاره به این که بسیج یک نیروی همه جانبه است تصریح کرد : فرهنگ بسیج و خدمت رسانی بسیج ، در عرصه های مختلف متبلور است.

وی با عنوان این که در هر زمینه ای که نیاز باشد، فرهنگ بسیجی و خدمت وجود دارد یادآور شد : بسیجیان،  ارزشمند و با عظمت هستند و بسیجی فردی است که با اخلاص و بصیرت، در عرصه های گوناگون خدمتگزار است.

وی خاطر نشان کرد : امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری ، فرهنگ بسیجی را عالم گیر نموده و حضور بسیجیان و توفیقات حاصله در کشور به دست توانمند این عزیزان مشهود می باشد 

تاریخ: 
چهارشنبه, آذر 1, 1396

منبع : برقاب

تاریخ انتشار: ۱۰:۱۳ ۱ آذر ۱۳۹۶


آگهی‌های استخدام برق ۱ آذر ۹۶

آگهی‌های استخدامی برق ۱ آذر ۹۶ (کارشناسی و کاردانی) در بخش‌های مختلف در این قسمت بصورت یکجا جمع آوری شده است. می‌توانید همه را یکجا مشاهده نمایید. امکان تماس یا ارسال رزومه در روز‌های بعد نیز وجود دارد

منبع : برق نیوز

تاریخ انتشار: ۰۸:۰۲ ۱ آذر ۱۳۹۶


اتمام پوشش عایقی پست برق ۱۳۲ کیلوولت کیان آباد اهواز

مدیر امور بهره برداری ناحیه غرب اهواز گفت: پوشش عایقی (RTV) مقره‌های تجهیزات پست برق ۱۳۲ کیلوولت کیان آباد اهواز بدون اعمال خاموشی به پایان رسید.

منبع : برق نیوز

تاریخ انتشار: ۰۷:۵۷ ۱ آذر ۱۳۹۶


برگزاری جلسه هم اندیشی جاری سازی رویه‌های مدیریت پروژه در برق منطقه‌ای سمنان

به منظور جاری سازی رویه‌های مدیریت پروژه جلسه هم اندیشی جاری سازی رویه‌های مدیریت پروژه در این شرکت با حضور مدیر عامل و اعضاء کمیته‌های عالی و تخصصی مدیریت پروژه شرکت، در محل این شرکت برگزار شد.

منبع : برق نیوز

تاریخ انتشار: ۰۷:۵۰ ۱ آذر ۱۳۹۶


برگزاری کارگاه آموزشی و ایمنی کارکنان اتفاقات و امور مشترکان توزیع برق بوشهر

نخستین گردهمایی و کارگاه آموزشی و ایمنی کارکنان اتفاقات و امور مشترکان شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر با حضور مدیرعامل این شرکت و مدیر دفتر ایمنی شرکت توانیر در سالن سینما کانون بوشهر برگزار شد.

منبع : برق نیوز

تاریخ انتشار: ۰۷:۴۵ ۱ آذر ۱۳۹۶


قطعی برق مردم یاسوج را کلافه کرده است

کابوس قطعی برق برای مردم یاسوج پایانی ندارد و به دنبال بارش باران در این شهر برق برخی مناطق قطع شده است.

منبع : برق نیوز

تاریخ انتشار: ۰۷:۱۲ ۱ آذر ۱۳۹۶


بازدید ناظر عالی توانیر از پروژه‌های کاهش تلفات برق سمنان

دومین مرحله بازدید ناظر عالی پروژه‌های کاهش تلفات برق و اصلاح و بهینه‌سازی شبکه‌های روستایی از سوی معاونت هماهنگی توزیع شرکت توانیر انجام شد.

منبع : برق نیوز

تاریخ انتشار: ۰۷:۰۳ ۱ آذر ۱۳۹۶


انهدام باند سرقت کابل‌های برق در کهنوج

باند سرقت کابل‌های برق فشار قوی در کهنوج متلاشی شد.

منبع : برق نیوز

تاریخ انتشار: ۰۶:۵۷ ۱ آذر ۱۳۹۶


تصاویر/ سقوط ترانس برق در اثر وزش باد شدید

وزش باد شدید باعث افتادن پایه و ترانس برق در شهرک برق اهواز شد.

منبع : برق نیوز

تاریخ انتشار: ۰۶:۴۰ ۱ آذر ۱۳۹۶


ادغام بخش صنعت برق وزارت نيرو به وزارتخانه ديگر به صلاح نيست

رئيس كميسيون انرژي مجلس گفت: ما موافق تغيير ساختار در وزارت نيرو نيستيم و ارجاع بخش صنعت برق به وزارتخانه ديگر به صلاح نيست.

منبع : صبا

تاریخ انتشار: ۰۰:۰۲ ۱ آذر ۱۳۹۶


عملیاتی شدن شاخص‌های کاهش انرژی توزیع نشده برق در استان همدان

سرپرست شرکت توزیع نیروی برق استان همدان خبر داد

منبع : پاون

تاریخ انتشار: ۱۵:۱۷ ۳۰ آبان ۱۳۹۶


تکرار بحران قطعی برق سال گذشته اهواز قابل قبول نیست

‌نماینده مردم اهواز در مجلس با اشاره به عدم پیش‌بینی گرد و غبار امروز اهواز و عدم اخذ تمهیدات لازم قبل از وقوع این پدیده گفت: از ماه‌ها قبل به مسئولان کشوری و استانی هشدار داریم که بحران سال گذشته خوزستان و قطعی آب و برق و وسایل ارتباطی در پی وقوع گرد و غبار شدید به هیچ وجه قابل پذیرش نیست.

منبع : برق نیوز

تاریخ انتشار: ۱۲:۱۴ ۳۰ آبان ۱۳۹۶


شدت باد موجب قطعی برق در برخی مناطق اهواز شده است

معاون دیسپاچینگ و بهره‌برداری شرکت توزیع برق اهواز گفت: گرد و خاک تاکنون هیچ تاثیری بر روی شبکه برق اهواز نگذاشته است، اما شدت باد باعث شده در برخی از مناطق شاهد قطعی برق موقت به دلیل برخورد شاخ و برگ درختان با شبکه برق باشیم که پس از مدت زمان کوتاهی برق آن مناطق وارد مدار شد.

منبع : برق نیوز

تاریخ انتشار: ۱۱:۵۶ ۳۰ آبان ۱۳۹۶


تقدير فرمانده سپاه ثارالله از مدير دفتر روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق شمال استان كرمان

فارسی

در گردهمايي مديران بسيجي دستگاه هاو ادارات استان كرمان به مناسبت هفته بسيج  كه با حضور فرمانده سپاه ثارالله استان كرمان برگزارشد از امير جهانشاهي مدير روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق شمال استان كرمان  به عنوان مدير بسيجي و جهادگر در نهادينه كردن و فرهنگ سازي مديريت مصرف برق تجليل به عمل آمد. گفتني است كه در اين مراسم از خدمات رسول عبداللهي مدير دفتر مديريت مصرف و محمدعلي اميري فرمانده پايگاه مقاومت بسيج امام علي نيز با اهداي لوح توسط سردار ابوحمزه فرمانده سپاه ثارالله استان كرمان تقديرشد. قابل ذكر است كه اين مراسم  با مشاركت سازمان بسيج كارمندان و شركت توزيع نيروي برق شمال استان كرمان در محل سالن اجتماعات شركت مخابرات  به منظور  گراميداشت هفته بسيج و با حضور مديران ساير دستگاه ها وادارات دولتي برگزار شده بود. امير جهانشاهي مديرروابط عمومي شركت توزيع نيروي برق شمال استان كرمان درحاشيه اين گردهمايي با تقدير ازسازمان بسيج كارمندان درفرهنگ سازي مديريت مصرف گفت: تكليف همه ما به عنوان يك بسيجي دفاع از اعتقادات و حفاظت از نظام مقدس جمهوري اسلامي بوده و به همين منظور بايد پشتيبان فرماندهي كل قوا وعلمدار انقلاب باشيم . وي افزود: هفته بسيج فرصت مناسبي است براي ترويج تفكر و باورهاي بسيجي در جامعه و بايد همه مسئولين براي شناخت و معرفت بيشتر نسل حاضر نسبت به شهدا وآرمان ها و باورها تلاش نمايند. وي كه پيش از اين فرمانده پايگاه مقاومت بسيج امام علي نيز بوده است با اشاره به روز شمار هفته بسيج نيز گفت : بسيج با پشتيباني و حمايت مردم در توليدعلم و اشتغال زايي در عمل به منويات مقام معظم رهبري موفق بوده است.

گروه خبر: 
تاریخ: 
سه شنبه, آبان 30, 1396

منبع : برقاب

تاریخ انتشار: ۱۱:۳۷ ۳۰ آبان ۱۳۹۶


اهداء خون توسط بسیجیان امور انتقال شرق شرکت برق منطقه ای سمنان  

فارسی

  بسیجیان گروه تعالی صالحین صاحب الزمان (عج) شهرستان دامغان در امور انتقال شرق شرکت برق منطقه ای سمنان ، اقدام به اهداء خون خود نمودند .

 به دنبال زلزله ی غرب کشور و اعلام سازمان اهدای خون مبنی بر نیاز گروه های خونی مختلف برای مداوای مجروحین حادثه در کرمانشاه تعدادی از  بسیجیان گروه تعالی صالحین صاحب الزمان (عج) دامغان با حضور در پایگاه انتقال خون شهرستان دامغان ، خون خود را اهداء نمودند.

همچنین بسیجیان این پایگاه ، هزینه برپایی ایستگاه صلواتی به مناسبت سالروز شهادت حضرت امام رضا (ع) که همه ساله در پست 63 کیلو ولت دامغان برگزار می گردید را در قالب اقلام خوراکی به ارزش 8 میلیون ریال به مناطق زلزله زده ارسال نمودند .

تاریخ: 
سه شنبه, آبان 30, 1396

منبع : برقاب

تاریخ انتشار: ۱۱:۳۵ ۳۰ آبان ۱۳۹۶


آگهی‌های استخدام برق ۳۰ آبان ۹۶

فارسی

آگهی‌های استخدامی برق ۳۰ آبان ۹۶ (کارشناسی و کاردانی) در بخش‌های مختلف در این قسمت بصورت یکجا جمع آوری شده است. می‌توانید همه را یکجا مشاهده نمایید. امکان تماس یا ارسال رزومه در روز‌های بعد نیز وجود دارد

کاردانی یا کارشناسی برق قدرت، الکترونیک، کنترل جهت پروژه‌های صنعتی و الکترونیکی ۶۶۵۶۸۳۲۹
تلفن: ۰۲۱۶۶۵۶۸۳۲۹

 

یک شرکت فنی و مهندسی به افرادی با شرایط ذیل جهت استخدام در بخش الکترونیک نیازمند است: شرایط: - علاقه‌مند به کار در محیط گروهی و دارای روحیه پرتلاش و خلاق - کارشناس مهندسی الکترونیک - مسلط به زبان برنامه نویسی C. و C++ - مسلط به میکروکنترلر‌های ۳۲ بیتی - مسلط به محیط‌های توسعه نرم افزار برای میکروکنترلر‌های ARM - حداقل دو سال سابقه کار مرتبط - محدوده شرکت: تهران - لاله زار / پارک علم و فناوری پردیس ارسال رزومه و خلاصه توانمندی به ایمیل زیر با عنوان "استخدام در بخش الکترونیک" ‏employment.pars۱@gmail.com
تلفن: employment.pars۱@gmail.com

 

 

مهندس الکترونیک مسلط به VHDL جهت پیاده‌سازی سیستم‌های پردازشی، مهندس مخابرات سیستم مسلط به پردازش سیگنال و سیستم‌های مخابراتی و مهندس نرم‌افزار مسلط به VC++ و گرافیک کامپیوتری elecjobvacancy۹۶ @gmail.com
/ ایمیل:elecjobvacancy۹۶@gmail.com

 

 

مهندس پایه ۱ کاردان‎پایه ۱ مجری، و برق‎پایه ۱ ومکانیک پایه ۳، طراح‎‎ ناظر جهت عضویت‏‎درهیئت‏مدیره
تلفن: ۰۹۱۲۶۹۸۸۵۵۷ - ۷۶۷۰۱۳۱۵

 

 

آقابامدرک کاردانی وکارشناسی، برق و الکترونیک و مخابرات، نیازمندیم حقوق ثابت + بیمه ومزایا
تلفن: ۸۸۱۹۹۱۶۴

 

 

مهندس برق پایه یک طراحی، ونظارت -مجری نظام مهندسی، جهت پروانه حقوقی خارج ازهیئت مدیره
تلفن: ۵۴ - ۲۲۶۷۸۶۵۳

 

 

مهندس برق، پایه ۱ - ۲ - ۳ دارای، پروانه اشتغال با صلاحیت، طراحی ونظارت جهت حقوقی، عضویت در شرکت نیازمندیم
تلفن: ۰۹۱۲۴۳۵۲۱۹۶، ۸۶۰۲۵۱۴۱

 

 

به تعدادی مهندس الکترونیک، جهت بخش فنی و فروش، یک شرکت معتبرتجهیزات پزشکی
تلفن: ۶۰ خط ۴۲۱۴۵۰۰۰

 

 

یک شرکت تولیدی، قطعات خودرو، دراول جاده شهریار، به یکنفرمهندس الکترونیک، با ۲ سال سابقه مفید، درصنعت خودروسازی، نیازمنداست
تلفن: yahoo.com @Iranpajouhesh فاکس ۶۵۶۱۰۳۱۵

 

 

مهندس فروش، تعمیرات الکترونیک، و کالیبراسیون، تجهیزات آزمایشگاهی، ۳ سال سابقه کار
تلفن: ۰۹۱۲۱۱۶۸۷۹۷ mfc۱۳۸۰@gmail.com

 

یک شرکت معتبر، نیروی آقای جوان، فوق دیپلم برق آشنا، به مونتاژ تابلو و کویل پیچی، جهت شهرک صنعتی چهاردانگه، نیازمندیم
تلفن: ۸۸۳۲۲۷۲۰

 

 

همکاری با مهندسین برق، پایه ۲ و ۳، جهت شرکت حقوقی
تلفن: ۴۴۰۸۸۶۳۰

مدیرفنی با ۳ سال سابقه، کارآسانسور بابیمه، ۲ نفرتکنسین فنی با ۳ سال، سابقه کارآسانسور و ۳ سال بیمه، جهت اخذطراحی مونتاژآسانسور، نیازمندیم
تلفن: ۰۹۱۲۹۶۲۳۷۷۱

 

 

فوق دیپلم یا لیسانس برق، با پایه حقوق وزارت کاری در کارگاه، تولیدی محدوده چهاردانگه
تلفن: ۵۵۲۶۶۰۲۴

 

تکنسین برق و موتورخانه، جهت کار در ساختمان، با ۲ تا ۳ سال سابقه کار
تلفن: ۸۷۲۰۸۰۰۰

 

 

«تکنسین الکترونیک جهت» , خدمات تابلو‌های LED باوسیله، حقوق ۵۰۰ / ۱ + ۲۵۰ سوخت
تلفن: ۰۹۱۲۶۰۰۰۶۷۶

 

 

همکار خانم، دیپلم برق، محل کار: میدان حسن آباد
تلفن: ۶۶۹۶۷۶۱۰

 

 

 

تکنسین وایرینگ کار، مسلط به نقشه خوانی، حداقل ۲ سال سابقه کارمفید، در تابلو سازی، شهرک صنعتی پرند
تلفن: فکس: ۵۶۸۷۱۱۶۷ تلفن: ۵۶۸۷۱۱۴۷

 

گروه خبر: 
تاریخ: 
سه شنبه, آبان 30, 1396

منبع : برقاب

تاریخ انتشار: ۱۱:۳۳ ۳۰ آبان ۱۳۹۶


تجليل از مديران بسيجي براي  مشاركت در نهادينه كردن مديريت مصرف برق در ادارات وارگان ها

فارسی
به گزارش روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق شمال استان كرمان ، به مناسبت هفته بسيج ، اولين همايش تجليل از مديران بسيجي استان كرمان به همت  پايگاه مقاومت بسيج امام علي شركت توزيع نيروي برق شمال و سازمان بسيج كارمندان استان كرمان با حضور سردار غلامعلي ابوحمزه؛  فرمانده سپاه ثارالله استان كرمان و مديران دستگاه ها و ارگان هاي دولتي درسالن اجتماعات  شركت مخابرات استان كرمان برگزار شد. دراين مراسم سردارابوحمزه با اشاره به عقدتفاهم نامه همكاري مديريت مصرف بين سازمان بسيج  كارمندان با شركت توزيع برق شمال مشاركت همگاني رده هاي مختلف بسيج را در فرهنگ سازي مديريت مصرف برق خواستار شد. وي در ادامه با بيان اينكه مديريت جهادي وانقلابي وتفكر بسيجي بايد در جامعه و در بين مسئولين فراگيرشود تصريح كرد: يك مدير بسيجي با هدف رضايت خالق كار انجام مي دهد و خود را در پيشگاه خداوند مسئول و پاسخگو مي داند. سردار ابوحمزه در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به لزوم بهره گيري سازمان ها از علم و فناوري روز گفت: استقاده و بهره مندي از انرژي خورشيدي نشان از تدبيرو درايت مسئولين درتحقق اقتصاد مقاومتي بوده زيرا كه هم موجب رونق توليد انرژي مي گردد و هم افزايش اشتغال را بدنبال خواهد داشت. فرمانده سپاه ثارالله استان كرمان با اشاره به پيروزي جبهه مقاومت در سوريه و مجاهدت و رشادت هاي شهداي مدافع حرم يادآورشد:  آنچه كه باعث توفيقات وموفقيت رزمندگان درجنگ با شجره خبيصه داعش در سوريه شد هم صدائي مسئولان وملت و نصب العين قراردادن وعمل به فرامين وفرمايشات فرماندهي معظم كل قوا مي باشد. در حاشيه اين مراسم محمود شهبا مديرعامل شركت توزيع نيروي برق شمال استان كرمان با گراميداشت هفته بسيج و ياد و خاطره شهداي دفاع مقدس نيز گفت: حضور مديران ادارات و دستگاه هاي اجرايي استان در اين همايش نشان از وحدت و همدلي و تعامل بين دستگاه هاي مختلف مي باشد. وي با تقدير از فرمانده پايگاه مقاومت بسيج امام علي (ع) و مشاركت سازمان بسيج كارمندان دربرگزاري همايش گفت: مديريت مصرف انرژي يك اصل مهم بوده و بايد همه مردم در فرهنگ سازي و نهادينه كردن مصرف بهينه انرژي همت گمارند. درپايان اين مراسم از خانواده هاي شهداي شاخص بسيج كارمندان شهيدان حميدباقري، حامدبافنده، مهدي شهبا و سي نفر از مديران بسيجي كه در بحث مديريت مصرف برق مشاركت مناسبي داشتند با اهداي لوح و تمثال مقام معظم رهبري تجليل به عمل آمد. گفتني است كه درحاشيه اين همايش نمايشگاه فرهنگي با موضوع دفاع مقدس و تفكر بسيجي و اقتصادمقاومتي و تصاوير شهدا برپا شده بود.
تاریخ: 
سه شنبه, آبان 30, 1396

منبع : برقاب

تاریخ انتشار: ۱۱:۲۸ ۳۰ آبان ۱۳۹۶


برپائی نمایشگاه عکس بسیج در  شرکت توزیع برق استان سمنان

فارسی

استاد حوزه علمیه سمنان در آئین افتتاح این نمایشگاه گفت: برپایی چنین نمایشگاه هایی در راستای تعظیم شعائر اسلامی و ترویج و تعمیق فرهنگ بسیجی بسیار ارزشمند است .

حجت الاسلام رضا طاهریان با بیان این که احیای فرهنگ ایثار و شهادت یک وظیفه همگانی است تصریح کرد : امروزه باید بیش از پیش یاد و خاطره ایثارگری بسیجیان و ایثارگران رادر جامعه متجلی کرد .

وی با اشاره به این که هفته بسیج امسال، مصادف با سی و هشتمین سالگرد تشکیل بسیج مستضعفین به فرمان حضرت امام خمینی (ره) می باشد گفت: گستره ی بسیج به لحاظ عمق ، فراتر از انقلاب اسلامی است  و هر فردی که در صحنه حضور داشته و برای اسلام، انقلاب و دین دغدغه دارد ، به معنی واقعی بسیجی است .

خاطر نشان می نماید: این نمایشگاه که به همت پایگاه مقاومت بسیج نور شرکت توزیع برق استان و به مناسبت هفته بسیج برپا شد، تعداد 32 قطعه عکس ومطلب ، شامل بیانات امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری در خصوص بسیج و ویژگی های بسیجی و همچنین تصاویری از رشادت ها و فداکاری های رزمندگان اسلام در طی هشت سال جنگ تحمیلی ارائه شده است

تاریخ: 
سه شنبه, آبان 30, 1396

منبع : برقاب

تاریخ انتشار: ۰۸:۲۶ ۳۰ آبان ۱۳۹۶


ادغام بخش صنعت برق وزارت نیرو به وزارتخانه دیگر به صلاح نیست/ لزوم تشکیل کمیته مشترک برای جذب سرمایه‌گذاری‌ها

رئیس کمیسیون انرژی مجلس در نشست با وزیر نیرو:

منبع : پاون

تاریخ انتشار: ۰۸:۲۰ ۳۰ آبان ۱۳۹۶