مقاله
کد مطلب:  87تاریخ انتشار:  24 اسفند 1393 - 8:5
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
 آشنائی با GPS و کاربرد آن در افزایش سطح ایمنی خوروهای اتفاقات و عملیات
عنوان مقاله:

GPS و کاربرد آن در کاهش زمان خاموشی، افزایش سطح ایمنی، مدیریت مصرف و پیشگیری از آلودگی محیط زیست

چکیده :

فرهنگ و بینش کار صحیح و ارتقای دانش و توانمندی افراد یک سازمان منجر به افزایش کیفیت بهره‌وری و در نهایت ارتقای سطح کاری در یک شرکت می‌گردد.

جی‌پی‌اس(GPS) یک سیستم مکانیابی جهانی است که با بهره‌گیری از آن می‌توان سرعت، فاصله پیموده شده، فاصله تا مقصد، زمان طلوع و غروب خورشید و حرکت هر متحرک را در شبانه روز محاسبه کرد.

این سیستم یک ناوگان ماهواره‌ای است که از شبکه‌ای با 24 ماهواره ساخته شده و این سیستم در هر شرایط آب و هوائی و در هر جای جهان در 24 ساعت شبانه روز قابل دسترسی است و هیچ حق اشتراک یا هزینه‌ای برای استفاده از GPS وجود ندارد. یک دریافت‌کننده GPS می‌تواند با سیگنالهایی که از حداکثر سه ماهواره دریافت می‌کند مسیر حرکت و مختصات دو بعدی(طول و عرض) مکان را محاسبه کند. دریافت کننده می‌تواند با در نظر گرفتن چهار یا بیشتر ماهواره، مختصات سه بعدی(طول، عرض، ارتفاع) مکان کاربر را مشخص کند. زمانی که مکان کاربر مشخص شد GPS می‌تواند سایر اطلاعات نظیر سرعت، مسیر حرکت، فاصله پیموده شده، فاصله تا مقصد، زمان طلوع و غروب خورشید و... را محاسبه کند.

دانلود:

ashnaei-ba-gps.pdf
نظر شما:
[ لطفاً از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید ]
نام: 
نظر شما: 
*
ایمیل: 
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
*