مقاله
کد مطلب:  66تاریخ انتشار:  10 خرداد 1393 - 9:1
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
 روشي جديد براي حفاظت شبكه‌هاي توزيع در حضور منابع توليد پراكنده و ...

عنوان مقاله: روشي جديد براي حفاظت شبكه‌هاي توزيع در حضور منابع توليد پراكنده و شبيه‌سازي آن با استفاده از اطلاعات یک شبکه توزیع واقعی

چكيده:

شبكه هاي توزيع سن تي ماهيتي شعاعي دارند كه به واسطه يك منبع تغذيه از شبكه سراسري تغذيه میشوند. سيستم حفاظت اين گونه شبكه ها بسيار ساده است و معمولا به وسيله فيوز، بازبست و رله اضافه جريان پياده سازي مي شود . در سال ها ي اخير توجه زياد ي به استفاده از واحدها ي توليد پراكنده در سطح شبكه هاي توزيع شده است . حضور اين گونه منابع توليدي باعث مي شود كه شبكه هاي توزيع ماهيت شعاعي خود را از دست بدهند و به واسطه آن هماهنگي تجهيزات حفاظتي از بين برود . بنابراين ارا ئه الگوريتمي جهت حفاظت شبكه ها ي توزيع كه قدرت تشخيص محل خطا و جداسازي آن را داشته باشد امر ي ضرور ي است . در اين مقاله الگوريتمي بر اي حفاظت شبكه هاي توزيع با وجود منابع توليد پراكنده، با تقسيم بندي شبكه توزيع به نواحي جداگانه اي كه در صورت نياز قادر به بهره برداري به صورت جزير هاي باشند ارائه شده است. سپس الگوريتم ارائه شده بر رو ي يكي از شبكه هاي توزيع كشور با اطلاعات واقعي شبيه سازي شده است . بر اي استخراج اطلاعات شبكه مدلسازي شده از نرم افزار MODEC و براي اجر اي الگوريتم پيشنهادي از نرم افزار MATLAB استفاده شده است.

دانلود: 98-f-cap-164.pdf

نظر شما:
[ لطفاً از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید ]
نام: 
نظر شما: 
*
ایمیل: 
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
*